Czy w 2030r. motory znikną z ulic Hanoi?

image002

Wspominając Wietnam pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl turystom to skutery i motory oraz skomplikowany ruch drogowy…Na pewno dla każdego turysty, tłoczne uliczki Hanoi są niezapomnianym wrażeniem, ale w 2030r. prawdopodobnie ten widok już nie będzie charakterystyczny dla pięknej stolicy.

image004

W dniu 4 lipca podczas porannej sesji, Rada Miasta Hanoi przyjęła wniosek w sprawie wzmocnienia zarządzania transportów drogowych w celu zmniejszenia korków i zanieczyszczeń powietrza. Według wice-przewodniczącego Rady Miasta projekt ten będzie „historycznym przełomem mającym wpływ na rozwój miasta”.

image006

Projekt ustawy przewiduje, że od 2030r. ruch motorów będzie zakazany w obszarach miejskich dzielnic. Ponadto, ruch samochodów w niektórych uliczkach miasta zostanie ograniczony lub będzie zabroniony w określonych godzinach.

image008

Według statystyk przyczyną 70% wypadków drogowych są motory. Jest to uchwała, która nie tylko pomoże ograniczyć coraz większą liczbę motorów w Hanoi, ograniczy korki w godzinach szczytu, ale też zmniejszy poziom obecnego zanieczyszczenia powietrza i ilość  wypadków drogowych. Dzięki niej transporty publiczne będą skuteczniejsze oraz będą częściej używane przez mieszkańców.

image010

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen − thirteen =