Polski pilot w Hue, Hoi An

Všechny výlety Vám můžeme nabídnout ve Vašem rodném jazyce. Prosím kontaktujte nás pro více informací!

 

Hue, Hoi An i Da Nang to Wielka Trójka środkowego wybrzeża Wietnamu! Jest tu wiele atrakcji, przy których warto się zatrzymać – cytadela z Zakazanym Miastem w Hue, pełne zabytków i kolorowe Hoi An, rajskie plaże, Golden Bridge… 

 

Z Polviet Travel zwiedzisz najpiękniejsze zakątki tej części Wietnamu. Warto jednak pamiętać, że miasta są od siebie nieco oddalone. Przychodzimy naszym Gościom z pomocą! Wybierz plan, który Cię interesuje i napisz do nas, a my pomożemy Ci zorganizować transport do punktu zbiórki!

Hoi An Classic

Hoi An (4h)

Spotkanie z pilotem w hotelowym lobby o 8.30. Spacer do serca starówki, która cała jest wpisana na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Po drodze zaglądamy do wspaniałych obiektów m.in. Świątyni Kwan, Domu Zgromadzeń Phuc Kien, jednego z najstarszych domów kupieckich Tan Ky oraz Mostu Japońskiego. Spacer główną ulicą Tran Phu i eksploracja lokalnych sklepików oraz kawiarenek  – będzie chwila na małe zakupy i na wizytę u jednego ze słynnych krawców (Hoi An nazywane jest nawet „Miastem Krawców”).

 

 

Historyczne stare miasto w Hoi An jako jedyne ocalało do dnia dzisiejszego – w największej mierze dzięki konserwatorom zabytków, a szczególnie dzięki staraniom znanego w całym Wietnamie, Kazimierza Kwiatkowskiego („Kazika”). Oczywiście nie ominiemy znajdującego się w centrum pomnika naszego rodaka.

 

 

W południe koniec wycieczki w hotelu lub na lokalnym bazarze, gdzie rozkładają się pachnące oraz kolorowe garkuchnie serwujące tradycyjne regionalne przysmaki (z chyba najbardziej znanym Mi Quang Mien Trung). Hoi An to ponad 500-letni port morski (dzisiaj już nie pełni swojej oryginalnej funkcji) z mieszanką kultur i kuchni: wietnamskiej, chińskiej, japońskiej i portugalskiej. Wszystko w pięknych pastelowych barwach małych kamieniczek i wąskich uliczek. Koniec programu około 12.30.

 

 

W programie: wycieczka po polsku, transport, bilety wstępu

 

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hoian(at)polviet.com

Góry Marmurowe i Miasto Tysiąca Lampionów

Da Nang - Hoi An (5h)

Wycieczkę zaczynamy o 8.30 lub 13.00 w Non Nuoc, miejscowości która była kiedyś wioską rzeźbiarzy, zlokalizowaną u podnóża słynnych Gór Marmurowych. Wielu mieszkańców do dzisiaj kontynuuje wieloletnie tradycje i mamy tu nadal mnóstwo warsztatów wytwarzających rzeźby oraz biżuterię. 

 

 

Góry Marmurowe to kilka pionowych grzbietów, które wyrastają z nadmorskiej równiny. Zwiedzimy jeden z nich,  Thuy Son nazywany także górą wody. Zobaczymy słynną pagodę Linh Ung, jaskinię Tang Chon, grotę Ban Co, pagodę Tam ThaiBramę Trzech Bram. Jaskinia Huyen Khong jest największą, a w jej sklepieniu znajduje się pięć naturalnych otworów, przez które do wnętrza wlewa się światło. Efekt jest po prostu bajeczny. Ze szczytu skał zobaczyć można także piękną panoramę nieodległego Danang.

 

 

Po południu będziemy już w Hoi An, które jest perłą architektury i przepięknym zabytkowym miasteczkiem. Najbardziej znany zabytek to 400-letni Most Japoński, który jest swego rodzaju bramą do zaczarowanego miasta, po którym będziemy się przechadzać – odwiedzając zabytkowe domy, pagody i muzea. Nieodzownym elementem miasta jest historia naszego rodaka, Kazimierza Kwiatkowskiego, który zakochał się w tym miejscu i w dużej mierze dzięki jego staraniom ocalono je od wyburzenia i wpisano na listę UNESCO. Wietnamczycy w dowód wdzięczności postawili mu pomnik w parku “Kazika” na głównej ulicy Starego miasta.

 

 

Jeśli wybierzesz popołudniową wersję wycieczki to zakończymy zwiedzanie Hoi An w okolicach zmierzchu, kiedy nad rzeką Thu Bon rozbrzmiewa życie i gwar turystów, a na każdym kroku migocą przepiękne lampiony. Zobaczymy magię wieczornego Hoi An w pełnym blasku i jego kolorach! 

 

 

W programie: wycieczka po polsku, transport, bilety wstępu

 

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hoian(at)polviet.com

Marmurowe Góry i Zaginione Świątynie Czamów

Da Nang - My Son (6h)

Wycieczkę zaczynamy o 8.00 lub 13.00 w Non Nuoc, miejscowości która była kiedyś wioską rzeźbiarzy, zlokalizowaną u podnóża słynnych Gór Marmurowych. Wielu mieszkańców do dzisiaj kontynuuje wieloletnie tradycje i mamy tu nadal mnóstwo warsztatów wytwarzających rzeźby oraz biżuterię. 

 

 

Góry Marmurowe to kilka pionowych grzbietów, które wyrastają z nadmorskiej równiny. Zwiedzimy jeden z nich,  Thuy Son, nazywany także górą wody. Zobaczymy słynną pagodę Linh Ung , jaskinię Tang Chon, grotę Ban Co, pagodę Tam ThaiBramę Trzech Bram. Jaskinia Huyen Khong jest największą, a w jej sklepieniu znajduje się pięć naturalnych otworów, przez które do wnętrza wlewa się światło. Efekt jest po prostu bajeczny. 

 

 

Stąd przejedziemy (około godzina jazdy) do sanktuarium My Son, które położone jest niedaleko gór, w dolinie otoczonej gęstą dżunglą. Czeka na nas unikalny kompleks świątyń hinduistycznych, który jest pozostałością po potężnym w przeszłości państwie Czamów (Cham). Współcześnie opuszczony i w dużej mierze zrujnowany kompleks stanowi pozostałość po istniejącym tu pomiędzy IV a XV wiekiem sanktuarium religijnym, który porównywany bywa czasami do słynnego Angkor Wat, jeśli rozpatrywać wartość historyczną miejsca.

 

 

Kompleks leży w dolinie szerokiej na ok. 2 km, u podnóża świętej góry Mahaparvata i aż do czasów wojny wietnamskiej był całkiem dobrze zachowany. Niestety zawierucha wojenna nie ominęła tego miejsca i aktualnie wymaga ogromnego nakładu pracy w jego odbudowę. Jedną z pierwszych osób pracujących przy konserwacji tutejszych zabytków był nasz rodak, Kazimierz Kwiatkowski. Między innymi dzięki jego wysiłkom przy rekonstrukcji świątyń wpisano to miejsce na listę UNESCO w 1999 roku.

 

 

W programie: wycieczka po polsku, transport, bilety wstępu

 

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hoian(at)polviet.com

Góry Pięciu Żywiołów i okrągła łódka

Da Nang - Son Tra (7h)

Wycieczkę zaczynamy o 9.00 w Non Nuoc, miejscowości która była kiedyś wioską rzeźbiarzy zlokalizowaną u podnóża słynnych Gór Marmurowych. Wielu mieszkańców do dzisiaj kontynuuje wieloletnie tradycje i mamy tu nadal mnóstwo warsztatów wytwarzających rzeźby i biżuterię. 

 

 

Góry Marmurowe to kilka pionowych grzbietów, które wyrastają z nadmorskiej równiny. Zwiedzimy jeden z nich,  Thuy Son nazywany także górą wody. Zobaczymy słynną pagodę Linh Ung, jaskinię Tang Chon, grotę Ban Co, pagodę Tam ThaiBramę Trzech Bram. Jaskinia Huyen Khong jest największą, a w jej sklepieniu jest pięć naturalnych otworów, przez które do wnętrza wlewa się światło. Efekt jest po prostu bajeczny. Ze szczytu wzgórza z punktów widokowych widać jak na dłoni panoramę miejską Danang oraz przy dobrej pogodzie widoczny w oddali ogromny biały posąg. To nasz kolejny cel podróży!

 

 

W drodze na półwysep Son Tra, nazywany Małpią Górą, przejedziemy przez nadmorską część Danang, gdzie wysokie hotele znajdują się bezpośrednio przy fantastycznej i szerokiej plaży miejskiej My Khe. Po minięciu głównej części turystycznej zatrzymamy się na moment w miejscu, gdzie zacumowane są niezwykle malownicze kutry, odbijające swoje jasne kolory od tafli spokojnego zazwyczaj morza. Stąd mamy już tylko kawałek do ważnego sanktuarium i pagody Linh Ung, gdzie znajduje się m.in. znakomicie widoczny z plaż Danang posąg bogini Quan Am, nazywanej w uproszczeniu “Lady Budda”. Mierzy on 67m, a kwiat lotosu, na którym stoi ma 35m średnicy. W ramach kompleksu zwiedzimy także pagodę Linh Ung i zobaczymy wieżę relikwii Thap Xa Loi.

 

 

Po wizycie w pagodzie przejedziemy samochodem wzdłuż wybrzeża i zaczniemy się wspinać w kierunku jego najwyższego punktu drogą oferującą znakomite widoki. Z mini parkingu na szczycie pozostaje już tylko krótka wspinaczka na nieduży szczyt na półwyspie Son Tra, skąd mamy wspaniały panoramiczny widok na Danag, jego port i góry parku narodowego Bach Ma.

 

 

W programie: wycieczka po polsku, transport, bilety wstępu

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hoian(at)polviet.com

Golden Bridge

Da Nang (7h)

Wycieczkę rozpoczniemy od przejazdu (około godziny) do dolnej stacji kolejki linowej prowadzącej na szczyt góry Ba Na, który jest jednym z najwyższych wzniesień w bezpośrednim sąsiedztwie Danang. Na szczyt dotrzemy jedną z 3 linii kolejek gondolowych, która jest także najdłuższym na świecie pojedynczym systemem linowym (prawie 6km długości), znajdującym się w księdze rekordów Guinnessa. Z okien gondoli zobaczymy wodospady i dżunglę, widoki zapierają dech w piersiach, a temperatura powietrza bardzo powoli spada. Na górze poczujemy się jak w zupełnie innym świecie – otoczeni przez piękne dekoracje kwiatowe, zabudowę w stylu francuskim oraz niezliczone atrakcje. Styl francuski nawiązuje do historii miejsca, które Francuzi wiele lat wcześniej wybrali jako swoistą stację klimatyczną pozwalającą im na ucieczkę od letnich upałów w Danang. 

 

 

W ramach atrakcji zobaczymy najważniejsze miejsca, a to znaczy, że będziemy mieli naprawdę dużo punktów do znalezienia na mapach kompleksu. Przejdziemy się po słynnym Złotym moście na wysokości 1414m, który wygląda jak ustawiony na dwóch gigantycznych kamiennych dłoniach oraz jest jedną z najbardziej medialnych w ostatnich latach atrakcji Wietnamu. Zwiedzimy francuską wioskę, wyglądającą z zewnątrz niemalże jak otoczone potężnymi murami Carcassone,  gdzie każdy budynek to hotel lub/i restauracja serwująca dania z całego świata. Ogród kwiatowy Le Jardin D’amour zachwyci nas feerią barw i wymyślnych układów roślinnych. Możliwości są niezliczone, od przejazdu kolejką zębatą do piwniczki winnej do wizyty w barze Plaza o kształcie beczki, gdzie nieustannie trwają tematyczne imprezy jak October Fest czy świąteczne kiermasze.

 

 

Na rynku, w otoczeniu architektury stylizowanej na średniowieczną można wziąć także czynny udział w pokazie tańców z całego świata, od kankana do samby i dołączyć do ogólnej zabawy. Na miejscu jest też Fantasy Park, gdzie można zgubić się w labiryncie luster i innych rozmaitych atrakcjach, jak letnie tory saneczkowe czy mini karuzele, m.in. spadająca wieża. Jako dodatkową atrakcję możemy dodać widok setek azjatyckich turystów, którzy są zafascynowani otoczeniem oraz przeniesieniem się na chwilę do  wyglądającego bardziej europejsko świata.

 

 

W programie: wycieczka po polsku, transport, bilety wstępu

 

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hoian(at)polviet.com

Miasto cesarskie i La Vang

Hue (8h)

Wycieczka przez najważniejsze punkty dawnej cesarskiej stolicy, czyli miasta Hue oraz jego okolic. Początek dnia będzie dla nas spokojnym rejsem po rzece perfumowej, na pokładzie tak zwanej smoczej łodzi.

 

 

Dopłyniemy nią do urokliwej pagody Thien Mu, położonej na wysokim brzegu rzeki. Tutaj mamy piękny widok na rzekę z jednej strony, a z drugiej urokliwą pagodę z przyciągającą wzrok wielopoziomową wieżą, która jest też jednym ze znaków rozpoznawczych miasta. Stąd czeka nas krótki przejazd do Cytadeli, czyli oficjalnej siedziby władców Wietnamu od 1802 roku. W latach 1802-1945, za dynastii Nguyen, powstał tutaj bajeczny kompleks pałaców i zabudowań, które nazwać można miniaturą słynnego chińskiego Zakazanego Miasta. W czasie wojny wietnamskiej duże partie Cytadeli zostały zniszczone, ale nadal jest to niezwykłe do odwiedzenia miejsce posiadające bogate zbiory w Muzeum Cesarskim i kolekcją ornamentów z okresu panowania tej dynastii.

 

 

Po zwiedzeniu kompleksu rozpoczniemy część  popołudniową, która poświęcona będzie najbardziej znanemu w Wietnamie sanktuarium maryjnemu – La Vang. Bazylika w La Vang nazywana bywa wietnamską Jasną Górą z uwagi na powstanie w miejscu objawień Świętej Marii. Jest to zarazem jedyne uznane przez Watykan miejsce objawień w Azji Południowo-Wschodniej. Co roku przybywają tutaj rzesze pielgrzymów, modlących się w miejscu objawień z 1798 roku. Wtedy to Maryja ukazała się grupie katolickich uchodźców ukrywających się w tym miejscu w dżungli.

 

 

W programie: wycieczka po polsku, transport, bilety wstępu

 

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

 

  • Zeptejte se na cenu
  • 8 hodin
  • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hoian(at)polviet.com

Hue i strefa zdemilitaryzowana

Hue - Strefa DMZ (8h)

Tego dnia zgłębiać będziemy historię jednego z najbardziej krwawych i medialnych konfliktów świata w drugiej połowie XX wieku. Zobaczymy na żywo miejsca, gdzie toczyły się zażarte walki wojsk Wietnamu Południowego, wspieranych przez armię amerykańską, z komunistycznymi jednostkami Wietnamu Północnego. Dojazd na miejsce zajmie nam około 2 godziny z Hue, a punktem wypadowym będzie miasteczko Dong Ha.

 

Stąd ruszamy na zwiedzanie obiektów i miejsc związanych z dawną strefą zdemilitaryzowaną (tak zwana strefa DMZ) pomiędzy wrogimi sobie Południem i Północą. W  strefie zwiedzimy kilka słynnych z historii konfliktu miejsc takich jak punkt obserwacyjny Rockpile, Most Dakrong i fragmenty Szlaku Ho Chi Minha, który był niesamowicie długim szlakiem zaopatrzeniowym dla jednostek VietCongu i Północy, walczących na terenie Południa. Niedaleko stąd znajduje się wzgórze Khe Sanh, które było miejscem jednej z największych bitew w czasie wojny. Po zwiedzeniu tych miejsc opuścimy góry i przejedziemy w kierunku wybrzeża gdzie zatrzymamy się na moście Hien Luong na rzece Ben Hai, która stanowiła dawną granicę między Wietnamem Północnym a Południowym (w latach 1954–1972). Na zakończenie czekają na nas tunele Vinh Moc, czyli sieć tuneli wydrążonych w skałach klifu morskiego przez wieśniaków, którzy mieszkali i walczyli w ich okolicy przez blisko 2,5 roku. 

 

W programie: wycieczka po polsku, transport, bilety wstępu

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

  • Zeptejte se na cenu
  • 8 hodin
  • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hoian(at)polviet.com

Wizyta w La Vang dla wierzących, wątpiacych, ciekawskich
Tylko niedziela (10h)

9:00 spotkanie z lobby hotelu, z polskim przewodnikiem, a dalej wyjazd busem do La Vang, najbardziej znanego w Wietnamie i nie tylko sanktuarium maryjnegoBazylika w La Vang nazywana bywa wietnamską Jasną Górą z uwagi na znaczenia tego miejsca dla chrześcijan w Wietnamie (nie tylko katolików). Wietnam jest obecnie drugim krajem z największą ilością katolików w Azji. Miejsce to jest znane z objawień Matki Bożej w czasie prześladowań w XVIII wieku. Jest to zarazem jedyne uznane przez Watykan miejsce objawień maryjnych w Azji, w swojej roli tożsame z polskim Gietrzwałdem, portugalską Fatimą i innymi miejscami kultu maryjnego na świecie. Co roku 15 sierpnia przybywają tutaj rzesze pielgrzymów, modlących się w miejscu objawień z 1798 roku w ramach pielgrzymki narodowej Wietnamczyków. Dla Polaków, istotnym jest, fakt, iż 117 męczenników za wiarę, zostało wyniesionych na ołtarze w 1988 roku, przez papieża Jana Pawła II. Jego popiersie w La Vang jest jedynym miejscem upamiętnienia, polskiego papieża w tym kraju.

 

Podróż do La Vang, trwać będzie około 3 godzin i będzie mieć charakter krajoznawczy. W południe postój na lunch w lokalnej restauracji (w wersji premium już w cenie) Po przyjeździe nawiedzenie sanktuarium, domu misyjnego, biblioteki, parku z Drogą Krzyżową oraz spalonej w czasie wojny wietnamskiej bazyliki. Punktualnie o godzinie 15:00 możliwość uczestnictwa w mszy świętej, w nowej bazylice wybudowanej w latach 2012-2019, dla 5 tysięcy wiernych. Budowla w fantastycznym azjatyckim stylu, nieznanym dla budowli sakralnych w innych częściach świata.

 

 

Powrót do Hoi An busem. Planowany powrót do hotelu około godziny 19.00

 

W programie (wersja LIGHT) : wycieczka po polsku, transport, lunch (bez napoi), upominek

+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, kawa /herbata,

  • LIGHT: 60USD - PREMIUM: 88USD/PAX
  • 8 hodin
  • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hoian(at)polviet.com

OPEN TOUR (Otevřená prohlídka) je k dispozici ve všech místech, kde nabízíme prohlídky města!


Jedná se o spontánní prohlídku, bez jakýchkoli předchozích plánů nebo rezervací. Tato možnost Vám umožňuje nastavit si čas, který chcete strávit s průvodcem (od 4 do 10 hodin).

Cesta zahrnuje projížďky po vynikající singapurské veřejné hromadné dopravě.

OPEN TOUR je k dispozici také v úspornější verzi - s podporou Junior Tour Lídra. Tato možnost představuje další úsporu a cenově dostupnější prohlídky.

Žádáme Vás o potvrzení datumu prohlídky předem. Přijímáme rezervace výletů s českým průvodcem nejméně 3 dny před plánovaným datem. Potvrzení cesty se uskuteční po přiřazení čísla (kód odletu) a uhrazení celé částky.

Režim PŘIDEJTE SE K NÁM je k dispozici pro každou cestu.


Jak jistě víte, některá místa v Asii (např. Singapur) patří mezi dražší turistické destinace, proto se oplatí spojit síly ke snížení nákladů na cestu. Určitě se vyplatí využít možnosti PŘIDEJTE SE K NÁM.


Jak działa SZUKAMY WAS w 3 krokach:

KROK 1: výběr programu a datum realizace

KROK 2: platba za program a aktivace možnosti PŘIDEJTE SE K NÁM - Polviet Travel začne propagovat dannou prohlídku a hledat další lidi, kteří se k nám připojí

KROK 3: přijetí zainteresovaných osob, korekce cen.


Wycieczki na stronie wycenione są dla grup 10-osobowych. Jeśli interesuje Cię prywatna wycieczka – skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci koszt indywidualnego zwiedzania.