Dzikie szlaki Kambodży

Czas trwania wycieczki

7 dní

Kraje, które odwiedzimy

Kambodža

Název výletu

Počet dnů

7

Program výletu v souboru

Pokud se Vám tento plán líbí, ale chcete v něm něco změnit - napište nám. Všechno je s námi možné!

Wycieczka związana z dziką naturą, stworzona z myślą o fanach fauny i flory.
Obserwacja zwierząt w ich środowisku naturalnym oraz wejście w świat Angkoru w kameralnej odsłonie.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Siem Reap – Prek Toal – Tonle Sap – Angkor – Kulen

Detailní program výletu

Proponowany hotel: 4* Hotel (Lotus Blanc Resort)
Pojazd: prywatny Nissan Urva

 

Dzień 1: Przyjazd do Siem Reap
Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko w Siem Reap odbiór przez kierowcę i transfer do hotelu. Po zameldowaniu spotkanie z lokalnym rezydentem w celu przypomnienia i omówienia całego programu wycieczki. Później czas wolny.

 

Dzień 2: oglądanie ptaków w Prek Toal Adventure
Poranna wyprawa do Prek Toal, niezwykle istotnego miejsca lęgowego w Azji Południowo-Wschodniej gdzie spotkać można zagrożone globalnie duże ptaki wodne. Występujące tu
kluczowe gatunki o światowym znaczeniu to: pelikan plamisty, marabut indyjski, dławigad malajski, dławigad indyjski, ibis czarnogłowy, orzeł szarogłowy czy wężówka indyjska. Przepiękna, sielankowa i w niewielkim stopniu naruszona przez człowieka przestrzeń równin Kambodży tworzy niesamowity klimat, ponadto w tle lasy namorzynowe, pływające wioski i wielkie Jezioro Tonle Sap – najważniejszy zbiornik wodny na półwyspie indochińskim.

 

Dzień 3: Kulen szlakiem Langura Srebrzystego
Wyprawa szlakiem langura srebrzystego – z rana odbiór z hotelu i transfer do Parku Narodowego Gór Kulen. Tam w dżunglii odbywa się spacer w miejscach gdzie najczęściej można spotkać owy gatunek, odkrywa się również jaskinię nietoperzy oraz święte miejsca założycieli Imperium Khmerów. Na skalistym brzegu rzeki Kulen odbywa się piknik, po którym odwiedza się największego leżącego Buddę w Kambodży aby następnie oddać się kąpieli tuż pod wodospadem.

 

Dzień 4: kompleks świątynny Angkor & treking szlakiem gibonów
Po śniadaniu, o 8 rano rozpoczyna się wyprawa do tajemniczej i czarującej świątyni Bayon. Rozpoczynając wycieczkę tutaj, można uniknąć tłumów i zobaczyć świątynię w bardziej kameralnej odsłonie. Ta świątynia, położona dokładnie w centrum Angkor Thom, jest ekscentrycznym wyrazem tradycji, twórczego geniuszu i rozdętego ego najsłynniejszego króla Kambodży. 54 wieże są zwieńczone czterema, patrzącymi w każdą stronę świata twarzami Awalokiteśwary (Buddy Współczucia), które najprawdopodobniej wzorowane były na wizerunku samego króla. Te
kolosalne głowy patrzą w dół emanując mocą, kontrolą oraz nutą współczucia – i prawdopodobnie była to mieszanka niezbędna do utrzymania tak rozległego imperium. Świątynia Bayon znajduje się w sercu ostatniej stolicy – Angkor Thom, poza nią odwiedzimy inne położone nieopodal monumenty – Taras Trędowatego Króla, Taras Słoni, świątynię Baphuon czy Bramę południową – która słynie z przedstawienia mitu o ubijaniu morza mleka. Następnie przenosimy się do perły Surjawarmana II – Angkor Wat – największego monumentu religijnego na kuli ziemskiej. Zagłębiamy się w historię Imperium oraz cofamy się w czasie do XII wieku aby odkryć jak funkcjonowała starożytna aglomeracja, która była największym ośrodkiem miejskim aż do rewolucji przemysłowej.
Następnie udajemy się do świątyni Ta Prohm, która szczególną popularność zyskała po sukcesie filmu Lara Craft: Tomb Raider. Niezwykła koegzystencja licznej flory wyrastającej wprost z wiekowych murów, oblepione mackami korzeni płaskorzeźby, magiczny klimat opuszczonej w pośpiechu świątyni. To miejsce służy jako przypomnienie o tym, że podczas gdy imperia wznoszą się i upadają, potężna i majestatyczna siła natury maszeruje dalej, nieświadoma dramatu ludzkiej historii. Pozostawiona tak, jak odkrył ją francuski przyrodnik Henri Mouhot w roku 1861 robi piorunujące wrażenie skąpanej w dżungli tajemnicy.
Pomiędzy świątyniami zatrzymujemy się na lunch (nie wliczony w cenę wycieczki) a po nim kierujemy się do ostatniego monumentu – Banteay Kdei. Następnie prosto do dżungli Angkor, aby zobaczyć dziką przyrodę, np. wędrujące po parku gibony! Obecnie można spotkać tu 3 gatunki owych małp: gibon białoręki, gibon czapkowy i gibon zwinny. Po wycieczce i intensywnym zwiedzaniu – powrót do hotelu.

 

Dzień 5: Wyprawa na słonie – Kulen Elephant Forest
Od rana zbiórka spod hotelu i wyjazd do Kulen Elephant Forest. Wspaniała możliwość aby zapoznać się z rutyną spokojnego życia słoni. Od samego rana –przygląda się im przy śniadaniu a następnie zwierzęta przygotowują się na leśny spacer. Wyprawa ta jest świetnym sposobem, aby lepiej zrozumieć, jak się nimi opiekować.W okolicy godzin południowych turyści jak i słonie – udają się na sjestę do obozu bazowego, gdzie podany będzie tradycyjny lunch. Następnie po pożegnaniu się z największymi ssakami obecnie chodzącymi po kuli ziemskiej – wraca się z powrotem do Siem Reap aby po całym doświadczeniu miło spędzić popołudnie.
Miejsce to jest certyfikowane jako w szczególnym stopniu dbające o zwierzęta, nie nadużywa się ich gościnności i nie wykorzystuje w skrajnie turystycznym, nachalnym wydaniu. Całe
doświadczenie polega na koegzystencji i nauce jak w prawidłowy sposób obchodzić się z tymi cudownymi zwierzętami.

 

Dzień 6: Angkor Centrum Konserwacji Bioróżnorodności – ACCB Experience
Po śniadaniu odbiór z hotelu i wyjazd w kierunku ACCB, które znajduje się obok rzeki.
Ośrodek ratuje i zapewnia schronienie dzikim zwierzętom oraz przede wszystkim – ma za zadanie przywrócić utracone w okolicy gatunki, na które przez wiele lat nielegalnie polowano. Dzięki ACCB udało się ponownie wprowadzić kilkadziesiąt gatunków ptaków do bezpiecznych siedlisk, w szczególności sępa czerwonogłowego, a obecnie najintensywniej pracuje się nad wprowadzaniem na opuszczone tereny wielu gatunków ssaków. ACCB zorganizuje wycieczkę po swoim Centrum SVC, gdzie można zobaczyć część rodzimej fauny Kambodży i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat zwierząt jak i przywracaniu ich na opuszczone siedliska.

 

Dzień 7: Wyjazd (koniec wycieczki)
Dzień wolny z możliwością przeznaczenia go na dowolne aktywności + transfer na lotnisko.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe