Procházka severem

Czas trwania wycieczki

10 dní

Kraje, które odwiedzimy

Vietnam

Název výletu

Procházka severem

Počet dnů

10

Program výletu v souboru

Pokud se Vám tento plán líbí, ale chcete v něm něco změnit - napište nám. Všechno je s námi možné!

Pierwszego dnia zwiedzisz z nami hanojską starówkę, zwaną także „Dzielnicą 36 ulic”, Don Xuan, mauzoleum Wujka Ho i wiele innych ważnych miejsc. To Twoja pierwsza okazja, żeby zakochać się w najlepszej pho w Wietnamie! Wyruszysz do magicznego regionu Sapa, po drodze podziwiając deltę rzeki Czerwonej. Spacery po okolicznych tarasach ryżowych zapierają dech w piersiach! Przez kilka dni zwiedzisz okoliczne wioski, targi i wodospady, a wieczorami odpoczniesz przy świetnym jedzeniu i wśród uśmimechniętych mieszkańców. Przez Hanoi dotrzesz do Mai Chau, które położone jest w płaskiej dolinie rzecznej, wciśnięte pomiędzy wysokie zbocza górskie. Pokażemy Ci życie miejscowej ludności: na targu kupisz produkty potrzebne Ci do ugotowania lokalnych potraw, pod okiem kucharza przygotujesz swój lunch i zobaczysz jak wyglądają ludowe tańce. Wizyta w ogrodzie różanym zakończy naszą podróż.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Hanoi – Sapa – Mai Chau

Detailní program výletu

Dzień 1 Hanoi – przylot

Przylot na lotnisko w Hanoi. POCZĄTEK PROGRAMU. spotkanie kierowcą w strefie powitań terminalu przylotów, po odebraniu bagażu a wyjściu do otwartej strefy. Z lotniska transfer do hotelu z kierowcą. Nocleg.

 

Dzień 2 Hanoi

Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka z polskim pilotem po Hanoi. Rozpoczęcie rano od godzinnej przejażdżka na tradycyjnych rikszach rowerowych aby zobaczyć poranną krzątaninę na uliczkach starego miasta. Wizyta na targu Don Xuan, gdzie można kupić przysłowiowe mydło a powidło ale najciekawsza część to oczywiście „dział rybnowarzywnoowocowy”.

Następnie przejazd na plac Ba Dinh mieszczący słynne mauzoleum Ho Chi Minha lub wizyta w tzw. Świątyni Literatury, czyli najstarszym uniwersytecie w kraju a jednym z symboli wietnamskiej stolicy. W ciągu dnia lokalny lunch w prawdziwie hanojskim stylu czyli w knajpce specjalizującej się w jednym tylko daniu (Bun Cha lub Pho) oraz wizyta w kawiarni serwującej hanojską specjalność, czyli kawę z jajkiem. Popołudnie przeznaczone na eksplorację mniej znanego Hanoi. Kolacja w znakomitej restauracji Cau Go z widokiem na Jezioro Zwróconego Miecza. Nocleg.

 

Dzień 3 Hanoi – Sapa

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wykwaterowanie, odbiór przez przewodnika a przejazd do słynnego górskiego Sapa (łącznie ok 5,56 h jazdy, samochód DCAR). W czasie przejazdu można podziwiać zmieniający się krajobraz od płaskiej delty rzeki Czerwonej po coraz wyższe góry otaczające dolinę rzeczną którą prowadzi autostrada. Na ostatnim odcinku wspinaczka do Sapa krętą drogą górską oferującą świetne widoki. Z Sapa zjazd samochodem do wioski Tavan, gdzie znajduje się przytulny homestay w podwyższonym standardzie 3+*. Lunch na miejscu, po czym spacer po okolicznych tarasach ryżowych z których słyną okolice Sapa a wizyta w pobliskiej wiosce. Kolacja w obiekcie. Nocleg.

 

Dzień 4 Sapa

Śniadanie w Ecolodge. Później przejazd na wizytę na jednym z lokalnych targów w Coc Ly (każdego dnia tygodnia odbywają się one w innej wiosce) około 1,52 godziny jazdy od Sapa. Targi to znakomite miejsce do przyjrzenia się barwnej mieszance miejscowych mniejszości etnicznych (Dao, Hmong, Tai), kiedy okoliczni mieszkańcy wędrują często pieszo z odległych osad aby zrobić zakupy na targu. Po wizycie na targu spływ łodzią po rzece Chay aby podziwiać krajobrazy okolicy oraz wizyta w jednej z wiosek. Popołudniu przejazd powrotny do Ecolodge. Nocleg.

 

Dzień 5 Sapa

Śniadanie w Ecolodge. Następnie wycieczka, która pozwoli nam odwiedzić najwyższe punkty w całej okolicy. Najpierw przejazd (ok 20km) do imponującego Srebrnego wodospadu który ma 100m wysokości głównego progu, a łącznie ponad 200m kaskad. Sam wodospad jest częściowo widoczny z parkingu, możliwa krótka a stroma wspinaczka po schodach (ok 250 stopni) na mostek, skąd można zobaczyć główną część wodospadu. Stąd krótki przejazd na przełęcz Tram Ton Pass (położona na wysokości 1900m n p m, najwyższa przełęcz drogowa w kraju), z której rozpościerają się przy dobrej pogodzie fantastyczne widoki. Po wizycie na przełęczy przejazd z powrotem do Sapa na lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu przejazd do stacji imponującej kolejki linowej prowadzącej na Fansipan, najwyższy szczyt kraju (ponad 3100m n p m).

Przejazd gondolą to atrakcja sama w sobie, kolejka jest nowoczesną, najdłuższą na świecie trzy kablową linią. Szczyt Fansipanu słynie z tego, że najczęściej spowity jest przez chmury, ale na odwiedzających czekają na szczycie olbrzymi pagody, pomniki a podejście po schodach do samego już najwyższego punktu w Wietnamie. Popołudniu powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 6 Sapa – Hanoi

Śniadanie w Ecolodge. Odbiór przez przewodnika a przejazd do Hanoi z krótkim przystankiem na tzw. rynku w Sapa gdzie mieści się zabytkowy kamienny kościół oraz możliwy postój na targu. Dalszy przejazd do Hanoi. Wieczór wolny na odpoczynek. Nocleg.

 

Dzień 7 Hanoi – Mai Chau

Śniadanie w hotelu. O 10:00 Odbiór przez przewodnika a wyjazd do uroczego Mai Chau, które położone jest w płaskiej dolinie rzecznej, wciśnięte pomiędzy wysokie zbocza górskie. Przejazd ok 3,5h, samochodem DCAR. Po dotarciu na miejsce lunch a zakwaterowanie w fantastycznie położonym Mai Chau Ecolodge, który oferuje znakomity widok na otaczające go pola ryżowe. Po krótkim odpoczynku wycieczka piesza / rowerowa lub meleksem po najbliższym otoczeniu obiektu oglądanie krajobrazu pól ryżowych ściśle wypełniających każdy płaski skrawek terenu. Wieczorem kolacja w hotelu a możliwość obejrzenia tańców ludowych wykonywanych przez miejscowy zespół. Nocleg w Mai Chau.

 

Dzień 8 Mai Chau

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wycieczka na lokalny targ, gdzie zakupienie produktów niezbędnych do przyrządzenia potraw w ramach zajęć kulinarnych. Można tutaj znaleźć jak na porządnym wietnamskim targu olbrzymi wybór świeżych warzyw a ziół. Powrót do hotelu a zajęcia kulinarne w ramach których nauka przygotowania wybranych potraw. Po zajęciach lunch w hotelu a popołudnie wolne na odpoczynek. Kolacja w hotelu. Nocleg w Mai Chau.

 

Dzień 9 Mai Chau – Hanoi

Śniadanie w hotelu. O 12:00 wykwaterowanie po czym lunch w hotelowej restauracji . Ok. 13:30 transfer powrotny do w Hanoi z przystankiem po drodze w różanym ogrodzie. Nocleg.

 

Dzień 10 Hanoi – wylot

Śniadanie w hotelu. Dodatkowa doba w hotelu, pokoje Transfer z kierowcą na lotnisko, terminal międzynarodowy. KONIEC PROGRAMU.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe