Poznać Hanoi w ciągu 24 godzin

Hanoi – stolica Wietnamu jest jednym z największych i najbardziej zatłoczonych miast w Wietnamie,
tuż po Sajgonie. Coroczna ilość turystów zwiedzających miasto jest ogromna. Przyjeżdżając do Hanoi, turyści zawsze są ciekawi codziennego trybu życia mieszkańców. Częstym pytaniem jest jak poznać życie w Hanoi w najbardziej oryginalny, ale też codzienny sposób z punktu widzenia jego mieszkańców. Mam nadzieję, że po tych krótkich podpowiedziach zwiedzicie i odkryjecie Hanoi
w najbardziej szczegółowy sposób.

6.00 rano:

Jest to najlepszy czas na zjedzenie śniadania w Hanoi. Małe uliczne knajpki serwujące śniadania będą dostępne od godziny 5.00 – 6.00 rano. By poczuć się prawdziwym hanojczykiem na pewno należy wcześnie wstać i zacząć dzień od miski gorącej zupy Pho. Polecamy spróbować jej w tradycyjnej knajpce przy ulicy Bat Dan znanej od kilkudziesięciu lat ze smacznej zupy Pho. Trzeba się ustawić
w kolejce i czekać aż kucharz nam poda zupę, a także samemu znaleźć sobie miejsce przy wolnych stoliczkach.

 

7.00:

Po śniadaniu nie może zabraknąć pobudzającej kawy, w uliczkach Starej dzielnicy jest bardzo dużo kawiarenek z tradycyjną kawa wietnamską. Można usiąść sobie przy drewnianych miniaturowych stolikach na chodniku i oglądać jak toczy się poranne życie przy szklance zimnej kawy.

8.00:

Jezioro Zwróconego Miecza, to piękne i idealne miejsce na poranny spacer przy porannych lekkich promieniach słońca. O tej porze mieszkańcy spieszą się do pracy lub uprawiają poranną gimnastykę,
a okolice jeziora jest ich ulubionym miejscem.

9.00 – 11.00:

Jest to czas na małe zwiedzanie miasta, Starej Dzielnicy i zabytków, które można zacząć od Mauzoleum Ho Chi Minh, ponieważ można wejść do środka tylko od rana do południa.

12.00:

Czas na lunch, większość zabytków będzie zamknięta – ponieważ jest to godzina na jedzenie i krótki odpoczynek lub drzemkę.

Od 14.00:

Zabytki są ponownie otwarte, jest to czas na kolejne zwiedzanie zabytków lub świątyń oraz pagod na terenie miasta. Jest to też dobra pora na kupno pamiątek.

17.00:

Zaczynają się występy Wodnego Teatru Lalek, który zamiast tradycyjnej sceny używa lustra wody. Treścią występów jest to codzienne życie Wietnamczyków w dawnych czasach związane z rolnictwem i uprawa ryżu oraz różne słynne legendy.

18.00:

Słońce zachodzi i coraz więcej mieszkańców przychodzi na ulicę Ta Hien, to znana ulica w Hanoi gdzie jest wiele dyskotek, barów i klubów.

21.00:

Jest to czas na nocny spacer po mieście, o 21.00 codziennie odbywa się uroczystość ściągnięcia flagi na Placu Ba Dinh przy Mauzoleum Ho Chi Minh.

24.00:

Miasto powoli zasypia. Mieszkańcy Hanoi kładą się spać bardzo wcześnie i od około 22.30 uliczki stają się coraz bardziej puste. Takie puste i śpiące miasto też ma swój własny urok.

2.00 rano następnego dnia:

O tej godzinie otwierają bazar kwiatowy dla hurtowników, kwiaciarnie przyjeżdżają tutaj by kupić świeże kwiaty. Można tu znaleźć najpiękniejsze kwiaty w najtańszych cenach.

Od 4.00-5.00:

Pracę rozpoczyna bazar warzywno-owocowy dostępny dla hurtowników. Stając na moście Long Bien można ujrzeć piękny wschód słońca nad Rzeką Czerwoną.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 1 =