Poznać Hanoi w ciągu 24 godzin

Hanoi – stolica Wietnamu jest jednym z największych i najbardziej zatłoczonych miast w Wietnamie,
tuż po Sajgonie. Coroczna ilość turystów zwiedzających miasto jest ogromna. Przyjeżdżając do Hanoi, turyści zawsze są ciekawi codziennego trybu życia mieszkańców. Częstym pytaniem jest jak poznać życie w Hanoi w najbardziej oryginalny, ale też codzienny sposób z punktu widzenia jego mieszkańców. Mam nadzieję, że po tych krótkich podpowiedziach zwiedzicie i odkryjecie Hanoi
w najbardziej szczegółowy sposób.

6.00 rano:

Jest to najlepszy czas na zjedzenie śniadania w Hanoi. Małe uliczne knajpki serwujące śniadania będą dostępne od godziny 5.00 – 6.00 rano. By poczuć się prawdziwym hanojczykiem na pewno należy wcześnie wstać i zacząć dzień od miski gorącej zupy Pho. Polecamy spróbować jej w tradycyjnej knajpce przy ulicy Bat Dan znanej od kilkudziesięciu lat ze smacznej zupy Pho. Trzeba się ustawić
w kolejce i czekać aż kucharz nam poda zupę, a także samemu znaleźć sobie miejsce przy wolnych stoliczkach.

 

7.00:

Po śniadaniu nie może zabraknąć pobudzającej kawy, w uliczkach Starej dzielnicy jest bardzo dużo kawiarenek z tradycyjną kawa wietnamską. Można usiąść sobie przy drewnianych miniaturowych stolikach na chodniku i oglądać jak toczy się poranne życie przy szklance zimnej kawy.

8.00:

Jezioro Zwróconego Miecza, to piękne i idealne miejsce na poranny spacer przy porannych lekkich promieniach słońca. O tej porze mieszkańcy spieszą się do pracy lub uprawiają poranną gimnastykę,
a okolice jeziora jest ich ulubionym miejscem.

9.00 – 11.00:

Jest to czas na małe zwiedzanie miasta, Starej Dzielnicy i zabytków, które można zacząć od Mauzoleum Ho Chi Minh, ponieważ można wejść do środka tylko od rana do południa.

12.00:

Czas na lunch, większość zabytków będzie zamknięta – ponieważ jest to godzina na jedzenie i krótki odpoczynek lub drzemkę.

Od 14.00:

Zabytki są ponownie otwarte, jest to czas na kolejne zwiedzanie zabytków lub świątyń oraz pagod na terenie miasta. Jest to też dobra pora na kupno pamiątek.

17.00:

Zaczynają się występy Wodnego Teatru Lalek, który zamiast tradycyjnej sceny używa lustra wody. Treścią występów jest to codzienne życie Wietnamczyków w dawnych czasach związane z rolnictwem i uprawa ryżu oraz różne słynne legendy.

18.00:

Słońce zachodzi i coraz więcej mieszkańców przychodzi na ulicę Ta Hien, to znana ulica w Hanoi gdzie jest wiele dyskotek, barów i klubów.

21.00:

Jest to czas na nocny spacer po mieście, o 21.00 codziennie odbywa się uroczystość ściągnięcia flagi na Placu Ba Dinh przy Mauzoleum Ho Chi Minh.

24.00:

Miasto powoli zasypia. Mieszkańcy Hanoi kładą się spać bardzo wcześnie i od około 22.30 uliczki stają się coraz bardziej puste. Takie puste i śpiące miasto też ma swój własny urok.

2.00 rano następnego dnia:

O tej godzinie otwierają bazar kwiatowy dla hurtowników, kwiaciarnie przyjeżdżają tutaj by kupić świeże kwiaty. Można tu znaleźć najpiękniejsze kwiaty w najtańszych cenach.

Od 4.00-5.00:

Pracę rozpoczyna bazar warzywno-owocowy dostępny dla hurtowników. Stając na moście Long Bien można ujrzeć piękny wschód słońca nad Rzeką Czerwoną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − two =