Výlety v Saigonu

Všechny výlety Vám můžeme nabídnout ve Vašem rodném jazyce. Prosím kontaktujte nás pro více informací!

NOWOŚĆ!

Join tour po polsku!

Przedstawiamy Wam wycieczkę, do której możecie dołączyć w każdy poniedziałek! Nasi przewodnicy przygotowali uniwersalny program, który pozwoli Wam zwiedzić najważniejsze punkty Sajgonu, które możecie później dokładniej poznać na własną rękę.


Na naszym koncie na Facebooku znajdziecie wydarzenia, przez które w prosty sposób możecie się z nami skontaktować. Wycieczki startują przy grupie minimum 2 osób.

Sajgoński poniedziałek

Naszą wycieczkę po Sajgonie rozpoczynamy od spotkania w miejscu, które opisują wszystkie przewodniki po mieście. Bazar Ben Thanh to aktualnie jedno z najbardziej popularnych i zatłoczonych miejsc gdzie można kupić wszelkie pamiątki, ale i trzeba się wykazać żyłką dobrego handlarza negocjując ceny.


Po zebraniu naszej grupy rozsiądziemy się na tradycyjnym środku lokomocji, czyli rikszach rowerowych, które jeszcze kilkanaście lat temu były podstawą poruszania się po mieście. Dzisiaj niemal wszyscy wybierają taksówki i motory, ale my wspieramy lokalną społeczność rikszarzy, którym coraz trudniej o utrzymanie się z wyuczonego zawodu. Rikszami przejedziemy nieco poza centrum, aby zobaczyć pagodę Jadeitowego Cesarza, w której opowiemy nieco o religiach Dalekiego Wschodu i Azji Południowo-Wschodniej. Stąd jest już tylko przysłowiowy rzut beretem do lokalnego targu, gdzie pożegnamy się z rikszami i przejdziemy targ oglądając stoiska pełne warzyw, ryb, mięsa atakujące nas barwami i (głównie) zapachami.


Następny przystanek to tak zwany różowy kościół, czyli spora ciekawostka wizualna i przystanek na kawę, sajgoński napój bogów – czyli mocną robustę na kostkach lodu z nieodłącznym słodkim mleczkiem kondensowanym. Dalsza część dnia zabierze nas na spacer pośród zabytków kolonialnych dzielnicy pierwszej. Zobaczymy z zewnątrz budynki Katedry Notre Dame, Poczty Głównej, Opery a ratusza. Jeden piękniejszy od drugiego, dumnie stojące pośród coraz większej liczby szklanych wieżowców. Budynki kolonialne stanowią dziedzictwo czasów francuskich, kiedy to Francuzi zarządzali z Sajgonu, a później z Hanoi, terytorium całych Indochin (Wietnamu, Kambodży i Laosu). W czasie wycieczki zjemy typowo lokalny lunch, czyli słynną zupę pho lub kanapkę banh mi oraz zobaczymy główną reprezentacyjną promenadę pieszą miasta – Nguyen Hue. U jej szczytu znajduje się pomnik Ho Chi Minha, legendarnego przywódcy i prezydenta narodu wietnamskiego. Po około 4h wrażeń naszą wycieczkę zakończymy szklaneczką piwa rzemieślniczego lub innym napojem gazowanym w pobliżu miejsca startu.

notre dame saigon wycieczka

Koloniální Saigon

Hodiny 8:30-12:30/09:00-13:00 or 13:30-17:30

Pokud chcete zažít něco neobvyklého tak je perfektní myšlenka strávit čas v Hanoji. Ukážeme Vám místa a situace, které mnohdy překvapí i samotné Vietnamce.

Wycieczkę zaczynamy odbiorem ze wskazanego hotelu lub punktu zbiorczego w Dystrykcie 1, następnie podróżując rikszami pojedziemy zobaczyć  typowe dla okresu dominacji francuskiej w Indochinach obiekty, do których należą zbudowane w XIX wieku:  Opera i Ratusz (obecnie budynek Komitetu Ludowego w Ho Chi Minh City), Pałac Zjednoczenia, wcześniej w okresie Republiki Wietnamu znany, jako Pałac Niepodległości, budynek zbudowany w latach 60-tych, zaliczany do najlepiej zaprojektowanych obiektów w swoim czasie. Później zapoznamy się z klasyką architektury sakralnej w Azji Południowo – Wschodniej Katedra Notre Dame i spojrzymy na słynący z „łez Maryi” monument Matki Boskiej Królowej Pokoju, dar Watykanu dla narodu wietnamskiego, a chwilę później wejdziemy do budynku Poczty Głównej zaprojektowanej w pracowni Eiffle’a.

 

Po zapoznaniu się z głównymi  obiektami  „kolonialnego Sajgonu”, przejedziemy do Pagody Szmaragdowego Cesarza, znanej z odwiedzin prezydenta USA, Baracka Obamy, a dalej w stronę lokalnego marketu Tan Dinh, gdzie poznamy lokalną kulturę handlu na targowisku i zjemy smaczny posiłek (pho po sajgońsku) w lokalnej restauracji. Na targowisku istnieje możliwość dokonania zakupów.

 

Powrót do Dystryktu 1 we własnym zakresie (możliwość zorganizowania taxi). W trakcie wycieczki towarzyszyć Wam będzie polski pilot. Czas podroży rikszami 3 godziny. Bilety wstępów nie są uwzględnione w cenie.

Volitelné: oběd bufetovým způsobem, extra příplatek 7 USD

Chinatown v Saigonu

Hodiny 8:30-12:30/09:00-13:00 or 13:30-17:30

Wycieczkę rozpoczynamy od spotkania z polskim pilotem w hotelu. Następnie udamy się rikszami do Dzielnicy 5, czyli dzielnicy chińskiej – Cholon. Naszym pierwszym punktem będzie świątynia Ba Tien Hau – bogini morza, patronki rybaków i żeglarzy. Potem udamy się na krótki spacer do ulicy zielarzy – miejsca gdzie można skorzystać z dobrodziejstw medycyny chińskiej i do XVIII-wiecznej pagody Quan Am – założonej przez chińskich uchodźców z Fujian.

 

Kontynuując podróż rikszami przejedziemy pod kościół Franciszka Ksawerego – to tu został aresztowany słynny prezydent Południowego Wietnamu – Ngo Dinh Diem, po drodze mijając  ulicę specjalizującą się w sprzedaży materiałów. Nazwa Cho lon oznacza Wielki Targ, tak więc i my pojedziemy zobaczyć największe sajgońskie targowisko Binh Tay.

 

Po zakupach udamy się na wietnamsko-chiński lunch w tradycyjnej knajpce Tung Hung. Wycieczkę zakończymy pod najwyższym wieżowcem w Sajgonie – Bitexco Tower, gdzie będzie możliwość wjechania na 51 piętro budynku i obejrzenia panoramy miasta, punkt widokowy płatny. W czasie wycieczki zapewniamy opiekę polskiego pilota. Czas podróżowania rikszami 3 godziny. Bilety wstępu nie uwzględnione w cenie.

Volitelné: oběd bufetovým způsobem, extra příplatek 7 USD

Koloniální Saigon + rikšou a procházkou

Hodiny 8:30-12:30/09:00-13:00

Wycieczkę zaczynamy odbiorem ze wskazanego hotelu lub punkt zbiorczego w Dystrykcie 1, następnie podróżując rikszami pojedziemy zobaczyć typowe dla okresu dominacji francuskiej w Indochinach obiekty, do których należą zbudowane w XIX wieku : Opera i Ratusz (obecnie budynek Komitetu Ludowego w Ho Chi Minh City) czy Pałac Zjednoczenia, wcześniej w okresie Republiki Wietnamu znany jako Pałac Niepodległości, budynek zbudowany w latach 60-tych, zaliczany do najlepiej zaprojektowanych obiektów w swoim czasie.

 

Później zapoznamy się z klasyką architektury sakralnej w Azji Południowo – Wschodniej, Katedrą Notre Dame i spojrzymy na słynący z „łez Maryi” monument Matki Boskiej Królowej Pokoju, dar Watykanu dla narodu wietnamskiego, a chwilę później wejdziemy do budynku Poczty Głównej, zaprojektowanej w pracowni Eiffle’a .

 

Po zapoznaniu się z głównymi obiektami „kolonialnego Sajgonu”, przejedziemy do Pagody Szmaragdowego Cesarza, znanej z odwiedzin prezydenta USA, Baracka Obamy, a dalej w stronę lokalnego marketu Tan Dinh, gdzie poznamy lokalna kulturę handlu i zjemy smaczny posiłek w lokalnej restauracji. Na targowisku istnieje możliwość dokonania zakupów.

Wycieczkę kontynuujemy udając się lokalnym autobusem do Dzielnicy 5, czyli dzielnicy chińskiej – Cholon. Naszym pierwszym punktem będzie świątynia Ba Tien Hau – bogini morza, patronki rybaków i żeglarzy. Potem udamy się na krótki spacer do ulicy zielarzy – miejsca gdzie można skorzystać z dobrodziejstw medycyny chińskiej i do XVIII-wiecznej pagody Quan Am – założonej przez chińskich uchodźców z Fujian.

 

Kontynuując podróż przejdziemy pod kościół Franciszka Ksawerego – to tu został aresztowany słynny prezydent Południowego Wietnamu – Ngo Dinh Diem, po drodze mijając ulicę specjalizującą się w sprzedaży materiałów i tekstyliów. Nazwa Cholon oznacza Wielki Targ. Wycieczkę zakończymy pod najwyższym wieżowcem w Sajgonie – Bietxco Tower, gdzie będzie możliwość wjechania na 51 piętro budynku i obejrzenia panoramy miasta, punkt widokowy płatny. W czasie wycieczki zapewniamy opiekę polskiego pilota. Czas podróżowania rikszami 3 godz. Biletów wstępu nie uwzględniono w cenie.

Starý Saigon

Hodiny 8:30-12:30/09:00-13:00 or 13:30-17:30

Wyruszymy samochodem spod wskazanego hotelu, a następnie skierujemy się w stronę obiektów typowych dla epoki kolonizacji francuskiej w Sajgonie, do których należą budynek Opery oraz Ratusz. W trakcie zobaczymy Hotel Rex znany z pierwszych amerykańskich Marines, późniejszej siedziby CIA w Wietnamie. Kolejnym celem naszej wycieczki będzie Pałac Zjednoczenia, wcześniej Pałac Niepodległości, jeden z najlepszych przykładów nowoczesnej architektury lat 50/60 ubiegłego wieku, z którą zapoznamy się na miejscu. Potem wracamy na moment do „kolonialnego” Sajgonu i oglądamy klasyk architektury sakralnej końca XIX wieku – Katedrę Notre Dame, słynącą z „łez Maryi” – pomnikiem Matki Boskiej, darem Watykanu dla narodu wietnamskiego, wstąpimy do zaprojektowanego w pracowni Eiffla budynku Poczty Głównej z pierwszą mapą miasta, po czym przesuniemy się do azjatyckiej scenerii i obejrzymy Pagodę Szmaragdowego Cesarza, wizytowaną przez prezydenta Obamę. Nasz tour zakończymy na targu Ben Thanh, z możliwością dokonania zakupów. W trakcie wycieczki zapewniamy opiekę polskiego pilota.

Saigon kompletně

9.00 začátek programu

Dny výletů: úterý, čtvrtek

Program rozpoczyna się pieszym zwiedzaniem trasy kolonialnej (oglądamy z zewnątrz). Opera Sajgońska, Hotel Continental, Pałac Gubernatora oraz pomnik Ho Chi Minha, następnie ulica Dong Khoi, dojdziemy do Katedry Notre Dame (tutaj zwiedzanie wewnątrz wyłącznie jeśli budynek będzie otwarty – nie zawsze jest otwarty), dalej zobaczymy Pocztę Główną (w środku) i poświęcimy trochę czasu na małe zakupy i chwilę przerwy.

 

Później krótki spacer do Pałacu Zjednoczenia (tylko z zewnątrz). Następnie przejdziemy w stronę Muzeum Wojny Wietnamskiej (wstęp do Muzeum płatny we własnym zakresie).

 

Po zwiedzaniu Muzeum wsiądziemy na riksze i udamy się w stronę Pagody Szmaragdowego Cesarza, następnie przejedziemy w okolice Ben Thanh Market, gdzie każdy będzie miał okazję spróbować tradycyjnego wietnamskiego lunchu (zupa pho + tra da). Czas na zakupy i zakończenie wycieczki około godz. 15 pod bazarem Ben Thanh.

  • 35 USD*; dzieci do lat 10 - 50%
  • 6 hodin
  • min. 4 os.

Místní poplatek + 100 000VND / osoba platí se na místě.  

Vstupenky se kupují ve vlastní režii: cca 2,00 USD / osoba.

Saigon pro děti

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od spotkania w hotelu, skąd pojedziemy do największego sajgońskiego parku rozrywki, Suoi Tien, położonego na 55h z ponad 150 atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Po kilku godzinach rozrywki udamy się na lunch – do specjalnego miejsca dedykowanego dla rodzin z dziećmi. Przekroczymy ponownie rzekę Sajgon i wstąpimy do najstarszego wietnamskiego ogrodu botanicznego – założonego w 1865 r. przez francuskich botaników. Obecnie w tym miejscu funkcjonuje również zoo z ponad 550 gatunkami zwierząt. Naszym ostatnim punktem będzie tradycyjny wietnamski teatr lalek na wodzie. Po spektaklu wrócimy do hotelu. Opieka polskiego pilota. Bilety wstępów niewliczone w cenę.

Chrám Dai Temple a Cu Chi tunely

Zwiedzanie rozpoczynamy kierując się w stronę Tay Ninh, miejsca, w którym znajduje się świątynia Cao Dai, ruchu religijnego łączącego w sobie elementy religii lokalnych z chrześcijaństwem. Jednym z mistycznych członków ruchu był Wiktor Hugo, który jest przez wspólnotę kaodaistyczną uznany za „świętego”. Następnie zobaczymy plantacje kauczuku, po czym udamy się do Cu Chi, legendarnych tuneli Vietcongu w okresie wojny wietnamskiej. W trakcie wycieczki lunch w typowej lokalnej restauracji. Potem wrócimy do Sajgonu. W trakcie zwiedzanie zapewniamy opiekę polskiego pilota. Bilety wliczone w cenę.

Po stopách Vietcongu

Nasz tour zaczynamy od wizyty w Muzeum Wojny Wietnamskiej, w którym zapoznamy się z historią tego konfliktu, formami działań bojowych oraz zobaczymy wiele eksponatów uzbrojenia używanego przez strony w czasie walk. Następnie udamy się do Cu Chi, tuneli Vietcongu, w których poznamy różne formy życia członków tej formacji zbrojnej specjalizującej się w wojnie partyzanckiej na bliskim zapleczu wojsk amerykańskich i południowowietnamskich. Po drodze wstąpimy na plantację kauczuku. W czasie wycieczki zjemy smaczny posiłek w lokalnej restauracji. Po zwiedzaniu i posiłku wrócimy do Sajgonu. Opieka polskiego pilota oraz bilety wliczone w cenę.

Vojenské dobrodružství v Cu Chi

Wyruszamy spod wskazanego hotelu historycznymi jeepami w drogę do Cu Chi, miejsca owianego legendą za sprawą tuneli, w których tętniło życie Vietcongu, legendarnej formacji zbrojnej prowadzącej walki przeciwko silom amerykańskim w czasie wojny wietnamskiej. Na miejscu będziemy mogli wejść do tych tuneli i poznać życie partyzanckie. W trakcie wycieczki zjemy niewielki posiłek typowy dla czasów wojny oraz smaczny lunch w lokalnej restauracji. Nasz tour zakończymy w Sajgonie. W trakcie zwiedzania towarzyszyć będzie nam polski pilot. Bilety wstępu wliczone w cenę.

Cu Chi tunely

Nasz tour zaczynamy od wizyty w Muzeum Wojny wietnamskiej, w którym zapoznamy się z historią tego konfliktu, formami działań bojowych oraz zobaczymy wiele eksponatów uzbrojenia używanego przez strony w czasie walk. Następnie udamy się do Cu Chi, tuneli Vietcongu, w których poznamy różne formy życia członków tej formacji zbrojnej specjalizującej się w wojnie partyzanckiej na bliskim zapleczu wojsk amerykańskich i południowowietnamskich. Po drodze wstąpimy na plantację kauczuku. W trakcie wycieczki mamy  możliwość zorganizowania przerwy na posiłek we własnym zakresie. Tour zakończymy w Sajgonie. Zapewniamy opiekę polskiego pilota.

Ben Tre – vietnamské hlavní město kokosu

Rozpoczynamy w Sajgonie, skąd przejedziemy około 90 kilometrów do prowincji Ben Tre, słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych.

 

Po dotarciu na miejsce rozpoczniemy rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu zatrzymamy się w takich miejscach jak tradycyjna cegielnia, warsztat przetwarzający kokosy, ogród rodzinny z tropikalnymi owocami, warsztat produkujący cukierki kokosowe i warsztat produkujący maty z trawy ryżowej. Tam wsiądziemy na miejscową rikszę motorową (Xe Loi), która dowiezie nas na pyszny lunch z lokalnymi specjalnościami. Po lunchu małą łodzią wiosłową pokonamy najmniejsze kanały i po kolejnej przesiadce wrócimy na brzeg. Następnie powrót do Sajgonu.

Plovoucí market Cai Be

Wyruszamy w trasę do Cai Be, by zobaczyć wietnamskie życie codzienne na wodzie. Po około 2 godzinnej podroży zobaczymy pływające markety w Delcie Mekongu, stanowiące źródło utrzymania dla tutejszych mieszkańców od pokoleń. Płynąc łodziami poznamy zwyczaje i rękodzieło specyficzne dla tej społeczności. Ponadto będziemy mogli skosztować lokalnych przysmaków. W trakcie wycieczki zaserwowany zostanie lunch w typowej restauracji. Następnie wrócimy do Sajgonu.

Dobrodružství v mangrových lesích Can Gio

Can Gio znajduje się na liście rezerwatów biosfery UNESCO i jest jednym z najistotniejszych obszarów podmokłych w Wietnamie, stanowiąc dom dla pond 200 gatunków fauny i ponad 52 gatunków roślin. Z Sajgonu dotrzemy do portu Vam Sat w Can Gio. Stąd łodzią przepłyniemy do rejonu zamieszkiwanego przez nietoperze i przesiądziemy się na małą łódź wiosłową, aby móc spokojnie podziwiać fascynujące krajobrazy i mieszkańców lasu, takich jak właśnie nietoperze. W okresie lęgowym przespacerujemy się ścieżką do wieży obserwacyjnej, skąd można zobaczyć tysiące ptaków. Następnie udamy się na lunch w miejscowej restauracji i zobaczymy jezioro krokodyli. W okolicy jeziora można wypatrzyć dzikie małpy, skaczące z drzewa na drzewo. Powrót do Sajgonu.

OPEN TOUR jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!

To
spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem (od 4 do 10h).

W ramach wycieczki wliczone są przejazdy wspaniałą singapurską komunikacją miejską.

OPEN TOUR dostępne są również w wersji eko – z obsługą Junior Tour Lidera. Ta opcja to dodatkowa oszczędność i jeszcze tańsza wycieczka.

 
Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje po nadaniu numeru (kod wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

Režim PŘIDEJTE SE K NÁM je k dispozici pro každou cestu.

 

Jak jistě víte, některá místa v Asii (např. Singapur) patří mezi dražší turistické destinace, proto se oplatí spojit síly ke snížení nákladů na cestu. Určitě se vyplatí využít možnosti PŘIDEJTE SE K NÁM.

  Jak to działa w 3 krokach:

KROK 1: wybranie programu i daty realizacji

KROK 2: platba za program a aktivace možnosti PŘIDEJTE SE K NÁM - Polviet Travel začne propagovat dannou prohlídku a hledat další lidi, kteří se k nám připojí

KROK 3: přijetí zainteresovaných osob, korekce cen.

*Wycieczki na stronie wycenione są dla grup 10-osobowych. Jeśli interesuje Cię prywatna wycieczka – skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci koszt indywidualnego zwiedzania.

** Sajgoński poniedziałek – koszt i anulowanie:

39 USD, jeśli Twoja wycieczka odbędzie się za mniej niż miesiąc

37 USD, jeśli Twoja wycieczka odbędzie się od miesiąca do trzech od dziś

35 USD, jeśli Twoja wycieczka odbędzie się za więcej niż trzy miesiące

W przypadku anulowania wycieczki Join Tour Saigon na minimum miesiąc przed jej terminem zwrócimy Ci 80% kosztów. Jeśli do wycieczki został mniej niż miesiąc – skontaktuj się z nami niezwłocznie.