Polski pilot w Sajgonie

Zwiedzanie największych azjatyckich metropolii z Polakami, którzy w nich mieszkają!

NOWOŚĆ!

Join tour po polsku!

Przedstawiamy Wam wycieczkę, do której możecie dołączyć w każdy poniedziałek! Nasi przewodnicy przygotowali uniwersalny program, który pozwoli Wam zwiedzić najważniejsze punkty Sajgonu, które możecie później dokładniej poznać na własną rękę.


Na naszym koncie na Facebooku znajdziecie wydarzenia, przez które w prosty sposób możecie się z nami skontaktować. Wycieczki startują przy grupie minimum 2 osób.

Saigon Klasik

Czas trwania: 8h

Naszą wycieczkę po Sajgonie rozpoczynamy od spotkania w hotelu i startujemy spacerem do miejsca, które opisują wszystkie przewodniki po mieście. Bazar Ben Thanh to aktualnie jedno z najbardziej popularnych i zatłoczonych miejsc, gdzie można kupić wszelkie pamiątki, ale i trzeba się wykazać żyłką dobrego handlarza negocjując ceny.

Po zebraniu naszej grupy rozsiądziemy się na tradycyjnym środku lokomocji, czyli rikszach rowerowych (jednoosobowych), które jeszcze kilkanaście lat temu były podstawą poruszania się po mieście. Dzisiaj niemal wszyscy wybierają taksówki i skutery; ale my wspieramy lokalną społeczność rikszarzy, nasi to “social community project”. Rikszami pojeździmy po dzielnicy kolonialnej, zobaczymy pagodę Jadeitowego Cesarza, w której opowiemy nieco o religiach w Wietnamie. Stąd jest już tylko przysłowiowy rzut beretem do lokalnego bazaru Tan Dinh i kościoła o tej samej nazwie (zwanego różowym kościołem) czyli spora ciekawostka wizualna i przystanek na kawę, sajgoński napój bogów – czyli mocną robustę na kostkach lodu z nieodłącznym słodkim mleczkiem kondensowanym (wersja premium). Dalsza część trasy to przejazd pośród zabytków kolonialnych dzielnicy pierwszej. Zobaczymy z zewnątrz budynki Katedry Notre Dame, Poczty Głównej, Opery i ratusza. Jeden piękniejszy od drugiego, dumnie stojące pośród coraz większej liczby szklanych wieżowców. Budynki kolonialne stanowią dziedzictwo czasów francuskiego panowania w tym rejonie świata. W czasie wycieczki zjemy typowo lokalny lunch, czyli słynną zupę pho/ kanapkę banh mi lub jeszcze coś innego (posiłek w wersji premium), oraz zobaczymy główną reprezentacyjną promenadę pieszą miasta – Nguyen Hue. U jej szczytu znajduje się pomnik Ho Chi Minha, legendarnego przywódcy i prezydenta narodu wietnamskiego. Popołudniu udamy się samochodem do China Town czyli dawnego miasta Cho Lon. Tutaj lokalny napój lub koktail owocowy (wersja premium) I spacer na bazar Binh Tay, następnie wizyta w świątyni Thien Hau (dzisiaj świątyni, kiedyś siedzibie potężnej chińskiej triady) – to jedna z najstarszych zachowanych świątyń poświęconych bogini morza Maizu, a następnie wizyta w rejonie ulic zielarskich I historia chińskiej medycyny – dla chętnych możliwość zakupów w tradycyjnej aptece. W wersji premium sekret przewodnika na koniec. Po całym dnu z China Town powrót do hotelu samochodem.

W programie (wersja light 8h): polska obsługa, riksza, woda, popołudniu samochód lub bus lub taxi, prezent (wersja premium 8h plus): lunch, wybrane napoje: sinh to/kawa/herbata, niespodzianka przewodnika.

Niewliczone do programu: inne posiłki, inne napoje, wydatki własne, napiwki

UWAGA 2 (mr): start i koniec wycieczki z dzielnicy pierwszej, godziny wycieczki do ustalenia z przewodnikiem, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

 

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: saigon(at)polviet.com

notre dame saigon wycieczka

Sajgonskie Chinatown po polsku

Godziny 8:30-12:30/09:00-13:00 lub 13:30-17:30

Wycieczkę rozpoczynamy od spotkania z polskim pilotem w hotelu. Następnie udamy się rikszami do Dzielnicy 5, czyli dzielnicy chińskiej – Cholon. Naszym pierwszym punktem będzie świątynia Ba Tien Hau – bogini morza, patronki rybaków i żeglarzy. Potem udamy się na krótki spacer do ulicy zielarzy – miejsca gdzie można skorzystać z dobrodziejstw medycyny chińskiej i do XVIII-wiecznej pagody Quan Am – założonej przez chińskich uchodźców z Fujian.

 

Kontynuując podróż rikszami przejedziemy pod kościół Franciszka Ksawerego – to tu został aresztowany słynny prezydent Południowego Wietnamu – Ngo Dinh Diem, po drodze mijając  ulicę specjalizującą się w sprzedaży materiałów. Nazwa Cho lon oznacza Wielki Targ, tak więc i my pojedziemy zobaczyć największe sajgońskie targowisko Binh Tay.

 

Po zakupach udamy się na wietnamsko-chiński lunch w tradycyjnej knajpce Tung Hung. Wycieczkę zakończymy pod najwyższym wieżowcem w Sajgonie – Bitexco Tower, gdzie będzie możliwość wjechania na 51 piętro budynku i obejrzenia panoramy miasta, punkt widokowy płatny. W czasie wycieczki zapewniamy opiekę polskiego pilota. Czas podróżowania rikszami 3 godziny. Bilety wstępu nie uwzględnione w cenie.

Opcjonalnie : lunch w formie bufetu, extra dopłata 7,00 USD

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: saigon(at)polviet.com

Kolonialny Sajgon + Cholon riksza i spacer

Czas trwania: 4h

Wycieczkę zaczynamy odbiorem ze wskazanego hotelu lub punkt zbiorczego w Dystrykcie 1, następnie podróżując rikszami pojedziemy zobaczyć typowe dla okresu dominacji francuskiej w Indochinach obiekty, do których należą zbudowane w XIX wieku : Opera i Ratusz (obecnie budynek Komitetu Ludowego w Ho Chi Minh City) czy Pałac Zjednoczenia, wcześniej w okresie Republiki Wietnamu znany jako Pałac Niepodległości, budynek zbudowany w latach 60-tych, zaliczany do najlepiej zaprojektowanych obiektów w swoim czasie.

 

 

Później zapoznamy się z klasyką architektury sakralnej w Azji Południowo – Wschodniej, Katedrą Notre Dame i spojrzymy na słynący z „łez Maryi” monument Matki Boskiej Królowej Pokoju, dar Watykanu dla narodu wietnamskiego, a chwilę później wejdziemy do budynku Poczty Głównej.

Po zapoznaniu się z głównymi obiektami „kolonialnego Sajgonu”, przejedziemy do Pagody Szmaragdowego Cesarza,  po czym dalej w stronę lokalnego marketu Tan Dinh, gdzie poznamy lokalna kulturę handlu i zjemy smaczny posiłek w lokalnej restauracji. Na targowisku istnieje możliwość dokonania zakupów.

 

Wycieczkę kontynuujemy udając się lokalnym autobusem do Dzielnicy 5, czyli dzielnicy chińskiej – Cholon. Naszym pierwszym punktem będzie świątynia Ba Tien Hau – bogini morza, patronki rybaków i żeglarzy. Potem udamy się na krótki spacer do ulicy zielarzy – miejsca gdzie można skorzystać z dobrodziejstw medycyny chińskiej i do XVIII-wiecznej pagody Quan Am – założonej przez chińskich uchodźców z Fujian.

 

Kontynuując podróż przejdziemy pod kościół Franciszka Ksawerego – to tu został aresztowany słynny prezydent Południowego Wietnamu – Ngo Dinh Diem, po drodze mijając ulicę specjalizującą się w sprzedaży materiałów i tekstyliów. Nazwa Cholon oznacza Wielki Targ. Wycieczkę zakończymy pod najwyższym wieżowcem w Sajgonie – Bietxco Tower, gdzie będzie możliwość wjechania na 51 piętro budynku i obejrzenia panoramy miasta, punkt widokowy płatny. W czasie wycieczki zapewniamy opiekę polskiego pilota. Czas podróżowania rikszami 3 godz. Biletów wstępu nie uwzględniono w cenie.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: saigon(at)polviet.com

Dawny Sajgon na Rikszach

Czas trwania: 4h

Cały program odbędzie się na rikszach. Spotkanie w Waszym hotelu, kilka słów na początek i szkolenie bhp, po czym możemy rozpoczynać nasza wycieczkę. Zaczynamy nasz rajd trójkołowcami od obiektów typowych dla francuskiego kolonializmu w Sajgonie, z których najsłynniejszymi są budynek Opery, Ratusza (stop1), Hotel Grand, Hotel Majestic, Hotel Continental, Hotel Rex (miejsce, w którym znajdowała się kiedyś siedziba CIA). 

Kolejnym celem naszej przejażdżki, będzie Pałac Zjednoczenia (stop 2), zwany wcześniej Pałacem Niepodległości, jeden z najlepszych przykładów architektury lat 50/60 ubiegłego wieku. Potem wracamy do centrum “kolonialnego” Sajgonu, żeby podziwiać XIX-wieczna Katedrę Notre Dame, słynącą z łez Maryi pomnik Matki Boskiej, który był darem od Watykanu dla narodu wietnamskiego. Po czym wstąpimy do znajdującego się zaraz obok budynku Poczty Głównej (stop 3) – który został zaprojektowany przez Alfreda Foulhoux, aby podziwiać kolonialne freski map oraz wielki portret Ho Chi Minha. 

Poczta to idealne miejsce na zakup pamiątek w licznych butikach na jej terenie. Stamtąd przejedziemy do bardziej orientalnej scenerii, żeby zobaczyć Pagodę Szmaragdowego Cesarza. Nasza wycieczka zakończy się na targu Ben Thanh, z możliwością zrobienia zakupów i potargowania się. Po wycieczce spacer do hotelu lub przejazd taksówką (to płatne we własnym zakresie). W trakcie wycieczki będzie zaproszenie na lokalny napój owocowy – sajgońskie sinh to w gorący dzień to prawdziwa przyjemność. Dostaniecie taki napój w ciągu dnia, aby osłodzić swoją przejażdżkę rikszą.

 

 

W programie: polska obsługa, riksza, woda, sinh to/kawa/herbata

Niewliczone: posiłki, inne napoje, napiwki 

 

 

UWAGA(ad): start i koniec wycieczki z dzielnicy pierwszej, godziny wycieczki do ustalenia z przewodnikiem, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

 

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: saigon(at)polviet.com

Sajgon w pigułce - join tour po polsku

9.00 początek programu

Dni wycieczek: wtorek, czwartek

Program rozpoczyna się pieszym zwiedzaniem trasy kolonialnej (oglądamy z zewnątrz). Opera Sajgońska, Hotel Continental, Pałac Gubernatora oraz pomnik Ho Chi Minha, następnie ulica Dong Khoi, dojdziemy do Katedry Notre Dame (tutaj zwiedzanie wewnątrz wyłącznie jeśli budynek będzie otwarty – nie zawsze jest otwarty), dalej zobaczymy Pocztę Główną (w środku) i poświęcimy trochę czasu na małe zakupy i chwilę przerwy.

Później krótki spacer do Pałacu Zjednoczenia (tylko z zewnątrz). Następnie przejdziemy w stronę Muzeum Wojny Wietnamskiej (wstęp do Muzeum płatny we własnym zakresie).

Po zwiedzaniu Muzeum wsiądziemy na riksze i udamy się w stronę Pagody Szmaragdowego Cesarza, następnie przejedziemy w okolice Ben Thanh Market, gdzie każdy będzie miał okazję spróbować tradycyjnego wietnamskiego lunchu (zupa pho + tra da). Czas na zakupy i zakończenie wycieczki około godz. 15 pod bazarem Ben Thanh.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: saigon(at)polviet.com

Sajgon dla dzieci

Czas trwania programu: 8h

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od spotkania w hotelu o godzinie 9.00, skąd pojedziemy do największego sajgońskiego parku rozrywki, Suoi Tien, położonego w dzielnicy 9, z ponad 150 atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

 

Na rozrywkę przeznaczamy czas do południa – powiedzmy 3h. Lunch we własnym zakresie na miejscu! Koniecznie pojedziemy do dzielnicy dwa do lokalnej lodziarni – wietnamsko-francuskie lody to prawdziwa uczta i ciekawostki jak lody fasolowe czy chilli.

 

Przekroczymy ponownie rzekę Sajgon i wstąpimy do najstarszego wietnamskiego ogrodu botanicznego – założonego w 1865 r. przez francuskich botaników. Obecnie w tym miejscu funkcjonuje również zoo z ponad 550 gatunkami zwierząt. Tutaj zwiedzanie spacerem.

Przejazd na kraftowe burgery – tak tak, w Wietnamie można zjeść jedne z najlepszych burgerów (do wyboru kurczak lub wołowina lub vege). Specjalne miejsca z ręcznie robionymi burgerami! Nazwijmy to późnym lunchem.

 

Naszym ostatnim punktem będzie tradycyjny wietnamski teatr lalek na wodzie. Po spektaklu wrócimy do hotelu. Całość programu realizowana samochodem.

 

W programie: polska obsługa, transport, woda, lunch, bilety wstępu do parku i do ZOO, lody (2 kulki), burger standard + frytki + woda,

Niewliczone: napoje, napiwki, lunch, wydatki własne

UWAGA (mr): start i koniec wycieczki z dzielnicy pierwszej, godziny wycieczki do ustalenia z przewodnikiem, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsc.

 

UWAGA: na wycieczce za bezpieczeństwo i zdrowie dzieci odpowiadają rodzice.

 

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: saigon(at)polviet.com

Świątynia Cao Dai i tunele Cu Chi

Zwiedzanie rozpoczynamy kierując się w stronę Tay Ninh, miejsca, w którym znajduje się świątynia Cao Dai, ruchu religijnego łączącego w sobie elementy religii lokalnych z chrześcijaństwem. Jednym z mistycznych członków ruchu był Wiktor Hugo, który jest przez wspólnotę kaodaistyczną uznany za „świętego”. Następnie zobaczymy plantacje kauczuku, po czym udamy się do Cu Chi, legendarnych tuneli Vietcongu w okresie wojny wietnamskiej. W trakcie wycieczki lunch w typowej lokalnej restauracji. Potem wrócimy do Sajgonu. W trakcie zwiedzanie zapewniamy opiekę polskiego pilota. Bilety wliczone w cenę.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: saigon(at)polviet.com

Cu Chi z master-chefem i spacer śladami Vietcongu

Czas trwania: 6h (light)/8h (premium)

Nasz tour zaczynamy wcześnie rano – na początek trasa wyjazdowa do rejonu Cu Chi, przejazd zajmuje około 2h., Po drodze postój na trzcinę cukrową lub kawę (dla chętnych). Pierwszy przystanek to wizyta na eko-farmie Pana Grzybka – znanego wietnamskiego Master Chefa, docenianego w skali międzynarodowej. Przygoda kulinarna rozpoczyna się od spaceru po ogrodach farmy naszego gospodarza – zebranie składników do gotowania.

 

Lekcje gotowania w miłej i ciekawej atmosferze. W południe lunch z przygotowanych przez nas potraw + deser!

 

Popołudniu pojedziemy do skansenu militarnego o nazwie tunele Cu Chi, w którym zapoznamy się z historią wojny tunelowej w Wietnamie, formami działań bojowych oraz zobaczymy wiele eksponatów uzbrojenia używanego przez strony w czasie walk. Zwiedzanie jest na powierzchni – więc dla każdego z Was – wejście do fragmentów tuneli bojowych jest dla chętnych.  Podczas zwiedzania zobaczymy wielką kolekcję broni i niewybuchów z okresu wojny, poznamy różne formy życia członków Viet Congu, zobaczymy bunkry, pułapki wojskowe, wrak czołgu. Dla chętnych za dodatkową opłatą można postrzelać z AK47 lub M16. W kompleksie tunelowym można zobaczyć kuchnię partyzancką i spróbować prawdziwego partyzanckiego posiłku, a na koniec zobaczyć film propagandowy.  Po drodze, krótka przerwa na plantację kauczuku. Na koniec powrót do hotelu (około 2h).  

 

W programie: polska obsługa, transport, woda, trzcina cukrowa, lekcje gotowania, lunch, bilety wstępu do atrakcji, upominek.

 

Niewliczone: napoje, napiwki, wydatki własne

 

WERSJA LIGHT:  bez lekcji gotowania oraz bez postoju na trzcinę cukrową lub kawę oraz bez lekcji gotowania. Program light zaczyna się od lunchu na ekofarmie.

 

 

UWAGA (m): start i koniec wycieczki z dzielnicy pierwszej, godziny wycieczki do ustalenia, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: saigon(at)polviet.com

Wojskowa przygoda w Sajgonie i Cu Chi

Czas trwania: light 6h / premium 8h

Wyruszamy spod wskazanego hotelu historycznymi jeepami w drogę do Cu Chi, miejsca owianego legendą za sprawą tuneli, w których toczyła się walka i życie partyzantów Viet Congu, legendarnej formacji zbrojnej prowadzącej wojnę tunelową w czasie „wojny wietnamskiej”.

 

W wersji premium zaczniemy zwiedzanie od wizyty w Muzeum Pozostałości Wojennych (1h) – zobaczymy historię wojny – z propagandowym zacięciem. Warto poznać i ocenić to wszystko znając historię z obu stron. Na lunch staniemy w Pho Binh – dawnej siedzibie Viet Congu na w centrum Sajgonu. W tym miejscu wojskowi amerykańscy często jedli, a w drugim pomieszczeniu obradowali partyzanci.

Czas na rajd prosto do kompleksu bojowego tuneli Cu Chi (około 2h).  Na miejscu będziemy mogli zobaczyć skansen partyzancki. Zwiedzanie jest na powierzchni – wejście do tuneli tylko dla chętnych. Będzie można zobaczyć makiety, broń, ziemianki, leje po bombach i wszystko to co partyzanckie. W trakcie wycieczki zjemy niewielki posiłek typowy dla czasów wojny, napijemy się herbaty z liści drzew rosnących w okolicy. Dla chętnych czeka strzelnica (dodatkowo płatna) oraz manufaktury strojów i butów bojowych Viet Congu (gdzie można zaopatrzyć się w strój partyzanta).

 

Nasz tour zakończymy w Sajgonie po dwugodzinnym powrocie jeepami w klimacie wojskowej grupy rekonstrukcji historycznej.

 

W programie: polska obsługa, transport, woda, trzcina cukrowa, lunch, bilety wstępu do atrakcji, upominek.

 

 Niewliczone: napoje, napiwki, wydatki własne

 

WERSJA PREMIUM (dodatkowo): wizyta w muzeum, postój na kawę i zestaw partyzanta

 

UWAGA (mr): start i koniec wycieczki z dzielnicy pierwszej, godziny wycieczki do ustalenia, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce. 

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: saigon(at)polviet.com

Tunele Cu Chi Klasik

Czas trwania: 8h

Nasz tour zaczynamy od wizyty w kawiarni Viet Congu w centrum Sajgonu , w którym zapoznamy się z historią tego konfliktu, formami działań bojowych oraz zobaczymy wiele eksponatów uzbrojenia używanego przez strony w czasie walk ukrytych w sekretnym bunkrze. Oczywiście wypijemy kawę w tym kultowym miejscu.

 

Następnie udamy się do Cu Chi, tuneli Vietcongu, po drodze zatrzymamy się na lunch i spróbujemy czegoś bardzo lokalnego – Hu Tieu, kultowe danie kuchni południowo-wietnamskiej. Około południa dotrzemy do kompleksu Cu Chi, w którym poznamy różne formy życia członków tej formacji zbrojnej specjalizującej się w wojnie partyzanckiej na bliskim zapleczu wojsk amerykańskich i południowowietnamskich.  Na miejscu jest strzelnica wojskowa (płatna dodatkowo), liczne makiety, tunele, do których można wejść oraz liczne ziemianki. Większość zwiedzania odbywa się na powierzchni – więc bez obaw o ich dostępność dla dzieci i seniorów. W tunelach dodatkowa atrakcja kulinarna.

W drodze powrotnej wstąpimy na plantację kauczuku i zrobimy postój na lokalnym bazarze (bazar skrzyżowaniowy to opcja). Tour zakończymy w Sajgonie w hotelu. Wycieczka jest całodniowa.

 

W programie: polska obsługa, transport, woda, kawa, lunch – zupa, atrakcje jak w programie, przejazd autem/busem, upominek.

 

Niewliczone: napoje, napiwki, wydatki własne,

 

UWAGA: start i koniec wycieczki z dzielnicy pierwszej, godziny wycieczki do ustalenia, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

 

UWAGA 2: przy obecnym natężeniu ruchu drogowego i kompleksowości tuneli Cu Chi nie ma możliwości zrobienia wycieczki półdniowej. Program 8h na życzenie można skrócić do 6h.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: saigon(at)polviet.com

Ben Tre wietnamska stolica kokosa

Czas trwania: 10h

Wycieczkę rozpoczynamy wczesnie rano w hotelowym lobby z polskim Tour Liderem.  Pojedziemy (ok 3h) do wietnamskiej stolicy kokosa – Ben Tre. Przemierzymy malowniczą prowincję Long An pełną pól ryżowych i małych wiosek, zmierzając do dalszej i mniej turystycznej części prowincji Ben Tre. Przejazd autostradą oraz mostem Rach Mieu (jednym z największych mostów w Wietnamie).

 

Po drodze zatrzymamy się w lokalnej restauracji na kawę oraz kanapkę z grillowaną wieprzowiną lub zupę Hu Tieu w lokalnym wydaniu (w cenie). Przyjazd do Ben Tre – wietnamskiej stolicy kokosa. Na początek spacer po lokalnym bazarze, zakupy owoców i lokalnych przysmaków. Następnie zaczniemy rejs łodzią po Mekongu, na której to zostaniemy poczęstowani świeżym i orzeźwiającym kokosem, a po drodze będziemy podziwiać panoramę miasta Ben Tre. Ogromny bazar ryb i owoców morza, plantacje kokosowe i manufaktury. Odwiedzimy zakład lokalnego rzemiosła, gdzie poznamy tajniki produkcji wyrobów kokosowych (koko-krówki), dowiemy się jak obierać kokosa metodą „na lancę”. Zwieńczeniem zwiedzania będzie degustacja: bimbru w kilku odmianach, kandyzowanych kokosów, suszonych owoców, cukierków bananowych, chipsów ze słodkich ziemniaków, herbata z miodem i wiele więcej.

 

Około południa udamy się do lokalnej wsi, gdzie przespacerujemy się od bazaru do lokalnego domu, gdzie zobaczymy, jak przygotowuje się maty z trawy trzcinowej. Oczywiście będziemy mogli włączyć się do prac i sami spróbować tkania trawiastej makatki. Następnie odbędziemy przejazd towarowym tuk tukiem przez lokalne wioski (oczywiście na pace!) aż do plantacji, na której czeka na nas wielodaniowy lunch. Przygotowaniem go zajmuje się lokalna rodzina, która ugości nas smaczną i autentyczną kuchnią mekońską. chwila na relaks w szumie palm. Na koniec wycieczki odbędziemy przejazd łódeczkami wiosłowymi, przez małe kanały pomiędzy szpalerami palm kokosa wodnego – najbardziej malownicza część wycieczki. Przyjazd do hotelu późnym popołudniem.

 

W programie: polska obsługa, transport, woda, kawa, posiłek śniadaniowy, lunch, atrakcje jak w programie, przejazd tuk tukiem lub rowerami, rejs łodzia motorowa ai łódeczkami wiosłowymi, upominek.

 

Niewliczone: napoje, napiwki, wydatki własne,

 

 

UWAGA: start i koniec wycieczki z dzielnicy pierwszej, godziny wycieczki do ustalenia, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: saigon(at)polviet.com

Can Gio przygoda w lasach namorzynowych

Can Gio znajduje się na liście rezerwatów biosfery UNESCO i jest jednym z najistotniejszych obszarów podmokłych w Wietnamie, stanowiąc dom dla pond 200 gatunków fauny i ponad 52 gatunków roślin. Z Sajgonu dotrzemy do portu Vam Sat w Can Gio. Stąd łodzią przepłyniemy do rejonu zamieszkiwanego przez nietoperze i przesiądziemy się na małą łódź wiosłową, aby móc spokojnie podziwiać fascynujące krajobrazy i mieszkańców lasu, takich jak właśnie nietoperze. W okresie lęgowym przespacerujemy się ścieżką do wieży obserwacyjnej, skąd można zobaczyć tysiące ptaków. Następnie udamy się na lunch w miejscowej restauracji i zobaczymy jezioro krokodyli. W okolicy jeziora można wypatrzyć dzikie małpy, skaczące z drzewa na drzewo. Powrót do Sajgonu.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: saigon(at)polviet.com

OPEN TOUR jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!

To
spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem (od 4 do 10h).

W ramach wycieczki wliczone są przejazdy wspaniałą singapurską komunikacją miejską.

OPEN TOUR dostępne są również w wersji eko – z obsługą Junior Tour Lidera. Ta opcja to dodatkowa oszczędność i jeszcze tańsza wycieczka.

 
Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje po nadaniu numeru (kod wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

Tryb SZUKAMY WAS jest dostępny dla każdej wycieczki.

 

Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z droższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.

 

Jak to działa w 3 krokach:

KROK 1: wybranie programu i daty realizacji

KROK 2: opłacenie programu i aktywizacja opcji SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, korekta ceny.

 

 

** Sajgoński poniedziałek – koszt i anulowanie:

39 USD, jeśli Twoja wycieczka odbędzie się za mniej niż miesiąc

37 USD, jeśli Twoja wycieczka odbędzie się od miesiąca do trzech od dziś

35 USD, jeśli Twoja wycieczka odbędzie się za więcej niż trzy miesiące

W przypadku anulowania wycieczki Join Tour Saigon na minimum miesiąc przed jej terminem zwrócimy Ci 80% kosztów. Jeśli do wycieczki został mniej niż miesiąc – skontaktuj się z nami niezwłocznie.