Polski pilot w Sajgonie

Zwiedzanie największych azjatyckich metropolii z Polakami, którzy w nich mieszkają!

Kolonialny Sajgon

Godziny 8:30-12:30/09:00-13:00 lub 13:30-17:30

Jeżeli lubicie coś nietypowego to idealny pomysł na spędzenie czasu w Hanoi. Pokażemy Wam miejsca i sytuacje, które nawet dla Wietnamczyków mogą być zaskoczeniem.

Wycieczkę zaczynamy odbiorem ze wskazanego hotelu lub punktu zbiorczego w Dystrykcie 1, następnie podróżując rikszami pojedziemy zobaczyć  typowe dla okresu dominacji francuskiej w Indochinach obiekty, do których należą zbudowane w XIX wieku:  Opera i Ratusz (obecnie budynek Komitetu Ludowego w Ho Chi Minh City), Pałac Zjednoczenia, wcześniej w okresie Republiki Wietnamu znany, jako Pałac Niepodległości, budynek zbudowany w latach 60-tych, zaliczany do najlepiej zaprojektowanych obiektów w swoim czasie. Później zapoznamy się z klasyką architektury sakralnej w Azji Południowo – Wschodniej Katedra Notre Dame i spojrzymy na słynący z „łez Maryi” monument Matki Boskiej Królowej Pokoju, dar Watykanu dla narodu wietnamskiego, a chwilę później wejdziemy do budynku Poczty Głównej zaprojektowanej w pracowni Eiffle’a.

 

Po zapoznaniu się z głównymi  obiektami  „kolonialnego Sajgonu”, przejedziemy do Pagody Szmaragdowego Cesarza, znanej z odwiedzin prezydenta USA, Baracka Obamy, a dalej w stronę lokalnego marketu Tan Dinh, gdzie poznamy lokalną kulturę handlu na targowisku i zjemy smaczny posiłek (pho po sajgońsku) w lokalnej restauracji. Na targowisku istnieje możliwość dokonania zakupów.

 

Powrót do Dystryktu 1 we własnym zakresie (możliwość zorganizowania taxi). W trakcie wycieczki towarzyszyć Wam będzie polski pilot. Czas podroży rikszami 3 godziny. Bilety wstępów nie są uwzględnione w cenie.

Opcjonalnie: lunch w formie bufetu, extra dopłata 7,00 USD

Sajgonskie Chinatown po polsku

Godziny 8:30-12:30/09:00-13:00 lub 13:30-17:30

Wycieczkę rozpoczynamy od spotkania z polskim pilotem w hotelu. Następnie udamy się rikszami do Dzielnicy 5, czyli dzielnicy chińskiej – Cholon. Naszym pierwszym punktem będzie świątynia Ba Tien Hau – bogini morza, patronki rybaków i żeglarzy. Potem udamy się na krótki spacer do ulicy zielarzy – miejsca gdzie można skorzystać z dobrodziejstw medycyny chińskiej i do XVIII-wiecznej pagody Quan Am – założonej przez chińskich uchodźców z Fujian.

 

Kontynuując podróż rikszami przejedziemy pod kościół Franciszka Ksawerego – to tu został aresztowany słynny prezydent Południowego Wietnamu – Ngo Dinh Diem, po drodze mijając  ulicę specjalizującą się w sprzedaży materiałów. Nazwa Cho lon oznacza Wielki Targ, tak więc i my pojedziemy zobaczyć największe sajgońskie targowisko Binh Tay.

 

Po zakupach udamy się na wietnamsko-chiński lunch w tradycyjnej knajpce Tung Hung. Wycieczkę zakończymy pod najwyższym wieżowcem w Sajgonie – Bitexco Tower, gdzie będzie możliwość wjechania na 51 piętro budynku i obejrzenia panoramy miasta, punkt widokowy płatny. W czasie wycieczki zapewniamy opiekę polskiego pilota. Czas podróżowania rikszami 3 godziny. Bilety wstępu nie uwzględnione w cenie.

Opcjonalnie : lunch w formie bufetu, extra dopłata 7,00 USD

Kolonialny Sajgon + Cholon riksza i spacer

Godziny 8:30-12:30/09:00-13:00

Wycieczkę zaczynamy odbiorem ze wskazanego hotelu lub punkt zbiorczego w Dystrykcie 1, następnie podróżując rikszami pojedziemy zobaczyć typowe dla okresu dominacji francuskiej w Indochinach obiekty, do których należą zbudowane w XIX wieku : Opera i Ratusz (obecnie budynek Komitetu Ludowego w Ho Chi Minh City) czy Pałac Zjednoczenia, wcześniej w okresie Republiki Wietnamu znany jako Pałac Niepodległości, budynek zbudowany w latach 60-tych, zaliczany do najlepiej zaprojektowanych obiektów w swoim czasie.

 

Później zapoznamy się z klasyką architektury sakralnej w Azji Południowo – Wschodniej, Katedrą Notre Dame i spojrzymy na słynący z „łez Maryi” monument Matki Boskiej Królowej Pokoju, dar Watykanu dla narodu wietnamskiego, a chwilę później wejdziemy do budynku Poczty Głównej, zaprojektowanej w pracowni Eiffle’a .

 

Po zapoznaniu się z głównymi obiektami „kolonialnego Sajgonu”, przejedziemy do Pagody Szmaragdowego Cesarza, znanej z odwiedzin prezydenta USA, Baracka Obamy, a dalej w stronę lokalnego marketu Tan Dinh, gdzie poznamy lokalna kulturę handlu i zjemy smaczny posiłek w lokalnej restauracji. Na targowisku istnieje możliwość dokonania zakupów.

Wycieczkę kontynuujemy udając się lokalnym autobusem do Dzielnicy 5, czyli dzielnicy chińskiej – Cholon. Naszym pierwszym punktem będzie świątynia Ba Tien Hau – bogini morza, patronki rybaków i żeglarzy. Potem udamy się na krótki spacer do ulicy zielarzy – miejsca gdzie można skorzystać z dobrodziejstw medycyny chińskiej i do XVIII-wiecznej pagody Quan Am – założonej przez chińskich uchodźców z Fujian.

 

Kontynuując podróż przejdziemy pod kościół Franciszka Ksawerego – to tu został aresztowany słynny prezydent Południowego Wietnamu – Ngo Dinh Diem, po drodze mijając ulicę specjalizującą się w sprzedaży materiałów i tekstyliów. Nazwa Cholon oznacza Wielki Targ. Wycieczkę zakończymy pod najwyższym wieżowcem w Sajgonie – Bietxco Tower, gdzie będzie możliwość wjechania na 51 piętro budynku i obejrzenia panoramy miasta, punkt widokowy płatny. W czasie wycieczki zapewniamy opiekę polskiego pilota. Czas podróżowania rikszami 3 godz. Biletów wstępu nie uwzględniono w cenie.

Dawny Sajgon w pigułce

Godziny 8:30-12:30/09:00-13:00 lub 13:30-17:30

Wyruszymy samochodem spod wskazanego hotelu, a następnie skierujemy się w stronę obiektów typowych dla epoki kolonizacji francuskiej w Sajgonie, do których należą budynek Opery oraz Ratusz. W trakcie zobaczymy Hotel Rex znany z pierwszych amerykańskich Marines, późniejszej siedziby CIA w Wietnamie. Kolejnym celem naszej wycieczki będzie Pałac Zjednoczenia, wcześniej Pałac Niepodległości, jeden z najlepszych przykładów nowoczesnej architektury lat 50/60 ubiegłego wieku, z którą zapoznamy się na miejscu. Potem wracamy na moment do „kolonialnego” Sajgonu i oglądamy klasyk architektury sakralnej końca XIX wieku – Katedrę Notre Dame, słynącą z „łez Maryi” – pomnikiem Matki Boskiej, darem Watykanu dla narodu wietnamskiego, wstąpimy do zaprojektowanego w pracowni Eiffla budynku Poczty Głównej z pierwszą mapą miasta, po czym przesuniemy się do azjatyckiej scenerii i obejrzymy Pagodę Szmaragdowego Cesarza, wizytowaną przez prezydenta Obamę. Nasz tour zakończymy na targu Ben Thanh, z możliwością dokonania zakupów. W trakcie wycieczki zapewniamy opiekę polskiego pilota.

Sajgon w pigułce - join tour po polsku

9.00 początek programu

Dni wycieczek: wtorek, czwartek

Program rozpoczyna się pieszym zwiedzaniem trasy kolonialnej (oglądamy z zewnątrz). Opera Sajgońska, Hotel Continental, Pałac Gubernatora oraz pomnik Ho Chi Minha, następnie ulica Dong Khoi, dojdziemy do Katedry Notre Dame (tutaj zwiedzanie wewnątrz wyłącznie jeśli budynek będzie otwarty – nie zawsze jest otwarty), dalej zobaczymy Pocztę Główną (w środku) i poświęcimy trochę czasu na małe zakupy i chwilę przerwy.

 

Później krótki spacer do Pałacu Zjednoczenia (tylko z zewnątrz). Następnie przejdziemy w stronę Muzeum Wojny Wietnamskiej (wstęp do Muzeum płatny we własnym zakresie).

 

Po zwiedzaniu Muzeum wsiądziemy na riksze i udamy się w stronę Pagody Szmaragdowego Cesarza, następnie przejedziemy w okolice Ben Thanh Market, gdzie każdy będzie miał okazję spróbować tradycyjnego wietnamskiego lunchu (zupa pho + tra da). Czas na zakupy i zakończenie wycieczki około godz. 15 pod bazarem Ben Thanh.

  • 35 USD*; dzieci do lat 10 - 50%
  • 6 godzin
  • min. 4 os.

Płacona na miejscu oplata lokalna + 100.000VND/osoba.

Bilety wstępu płatne we własnym zakresie: ok 2,00 USD/osoba.

Sajgon dla dzieci

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od spotkania w hotelu, skąd pojedziemy do największego sajgońskiego parku rozrywki, Suoi Tien, położonego na 55h z ponad 150 atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Po kilku godzinach rozrywki udamy się na lunch – do specjalnego miejsca dedykowanego dla rodzin z dziećmi. Przekroczymy ponownie rzekę Sajgon i wstąpimy do najstarszego wietnamskiego ogrodu botanicznego – założonego w 1865 r. przez francuskich botaników. Obecnie w tym miejscu funkcjonuje również zoo z ponad 550 gatunkami zwierząt. Naszym ostatnim punktem będzie tradycyjny wietnamski teatr lalek na wodzie. Po spektaklu wrócimy do hotelu. Opieka polskiego pilota. Bilety wstępów niewliczone w cenę.

Świątynia Cao Dai i tunele Cu Chi

Zwiedzanie rozpoczynamy kierując się w stronę Tay Ninh, miejsca, w którym znajduje się świątynia Cao Dai, ruchu religijnego łączącego w sobie elementy religii lokalnych z chrześcijaństwem. Jednym z mistycznych członków ruchu był Wiktor Hugo, który jest przez wspólnotę kaodaistyczną uznany za „świętego”. Następnie zobaczymy plantacje kauczuku, po czym udamy się do Cu Chi, legendarnych tuneli Vietcongu w okresie wojny wietnamskiej. W trakcie wycieczki lunch w typowej lokalnej restauracji. Potem wrócimy do Sajgonu. W trakcie zwiedzanie zapewniamy opiekę polskiego pilota. Bilety wliczone w cenę.

Śladami Vietcongu

Nasz tour zaczynamy od wizyty w Muzeum Wojny Wietnamskiej, w którym zapoznamy się z historią tego konfliktu, formami działań bojowych oraz zobaczymy wiele eksponatów uzbrojenia używanego przez strony w czasie walk. Następnie udamy się do Cu Chi, tuneli Vietcongu, w których poznamy różne formy życia członków tej formacji zbrojnej specjalizującej się w wojnie partyzanckiej na bliskim zapleczu wojsk amerykańskich i południowowietnamskich. Po drodze wstąpimy na plantację kauczuku. W czasie wycieczki zjemy smaczny posiłek w lokalnej restauracji. Po zwiedzaniu i posiłku wrócimy do Sajgonu. Opieka polskiego pilota oraz bilety wliczone w cenę.

Wojskowa przygoda w Cu Chi​

Wyruszamy spod wskazanego hotelu historycznymi jeepami w drogę do Cu Chi, miejsca owianego legendą za sprawą tuneli, w których tętniło życie Vietcongu, legendarnej formacji zbrojnej prowadzącej walki przeciwko silom amerykańskim w czasie wojny wietnamskiej. Na miejscu będziemy mogli wejść do tych tuneli i poznać życie partyzanckie. W trakcie wycieczki zjemy niewielki posiłek typowy dla czasów wojny oraz smaczny lunch w lokalnej restauracji. Nasz tour zakończymy w Sajgonie. W trakcie zwiedzania towarzyszyć będzie nam polski pilot. Bilety wstępu wliczone w cenę.

Tunele Cu Chi

Nasz tour zaczynamy od wizyty w Muzeum Wojny wietnamskiej, w którym zapoznamy się z historią tego konfliktu, formami działań bojowych oraz zobaczymy wiele eksponatów uzbrojenia używanego przez strony w czasie walk. Następnie udamy się do Cu Chi, tuneli Vietcongu, w których poznamy różne formy życia członków tej formacji zbrojnej specjalizującej się w wojnie partyzanckiej na bliskim zapleczu wojsk amerykańskich i południowowietnamskich. Po drodze wstąpimy na plantację kauczuku. W trakcie wycieczki mamy  możliwość zorganizowania przerwy na posiłek we własnym zakresie. Tour zakończymy w Sajgonie. Zapewniamy opiekę polskiego pilota.

Ben Tre wietnamska stolica kokosa

Rozpoczynamy w Sajgonie, skąd przejedziemy około 90 kilometrów do prowincji Ben Tre, słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych.

 

Po dotarciu na miejsce rozpoczniemy rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu zatrzymamy się w takich miejscach jak tradycyjna cegielnia, warsztat przetwarzający kokosy, ogród rodzinny z tropikalnymi owocami, warsztat produkujący cukierki kokosowe i warsztat produkujący maty z trawy ryżowej. Tam wsiądziemy na miejscową rikszę motorową (Xe Loi), która dowiezie nas na pyszny lunch z lokalnymi specjalnościami. Po lunchu małą łodzią wiosłową pokonamy najmniejsze kanały i po kolejnej przesiadce wrócimy na brzeg. Następnie powrót do Sajgonu.  

Cai Be market na wodzie

Wyruszamy w trasę do Cai Be, by zobaczyć wietnamskie życie codzienne na wodzie. Po około 2 godzinnej podroży zobaczymy pływające markety w Delcie Mekongu, stanowiące źródło utrzymania dla tutejszych mieszkańców od pokoleń. Płynąc łodziami poznamy zwyczaje i rękodzieło specyficzne dla tej społeczności. Ponadto będziemy mogli skosztować lokalnych przysmaków. W trakcie wycieczki zaserwowany zostanie lunch w typowej restauracji. Następnie wrócimy do Sajgonu. 

Can Gio przygoda w lasach namorzynowych

Can Gio znajduje się na liście rezerwatów biosfery UNESCO i jest jednym z najistotniejszych obszarów podmokłych w Wietnamie, stanowiąc dom dla pond 200 gatunków fauny i ponad 52 gatunków roślin. Z Sajgonu dotrzemy do portu Vam Sat w Can Gio. Stąd łodzią przepłyniemy do rejonu zamieszkiwanego przez nietoperze i przesiądziemy się na małą łódź wiosłową, aby móc spokojnie podziwiać fascynujące krajobrazy i mieszkańców lasu, takich jak właśnie nietoperze. W okresie lęgowym przespacerujemy się ścieżką do wieży obserwacyjnej, skąd można zobaczyć tysiące ptaków. Następnie udamy się na lunch w miejscowej restauracji i zobaczymy jezioro krokodyli. W okolicy jeziora można wypatrzyć dzikie małpy, skaczące z drzewa na drzewo. Powrót do Sajgonu.

OPEN TOUR jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!

To
spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem (od 4 do 10h).

W ramach wycieczki wliczone są przejazdy wspaniałą singapurską komunikacją miejską.

OPEN TOUR dostępne są również w wersji eko – z obsługą Junior Tour Lidera. Ta opcja to dodatkowa oszczędność i jeszcze tańsza wycieczka.

 
Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje po nadaniu numeru (kod wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

Tryb SZUKAMY WAS jest dostępny dla każdej wycieczki.

Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z droższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.

Jak to działa w 3 krokach:

KROK 1: wybranie programu i daty realizacji

KROK 2: opłacenie programu i aktywizacja opcji SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, korekta ceny.

*Wycieczki na stronie wycenione są dla grup 10-osobowych. Jeśli interesuje Cię prywatna wycieczka – skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci koszt indywidualnego zwiedzania.