Výlety v Singapuru

Všechny výlety Vám můžeme nabídnout ve Vašem rodném jazyce. Prosím kontaktujte nás pro více informací!

Singapur Off 2 – historický mix kultur

Czas trwania: 4h

Jeśli chcesz uniknąć turystycznego zgiełku i poznać Singapur od bardziej lokalnej strony, to ten krótki program jest idealną opcją dla Ciebie! Zobaczymy interesujące miejsca o historycznym znaczeniu i odkryjemy pewne aspekty historii i kultury Singapuru, o których nie przeczytasz w przewodniku turystycznym.


O godz. 10.00 zbieramy się w hotelowym lobby i stąd wyruszamy do Fort Canning Park. Przejdziemy się po pięknym parku na wzgórzu, gdzie dowiemy się zarówno o początkach Singapuru sięgających XIV wieku, jak i o kolonialnej przeszłości wyspy.


Następnie udamy się do Telok Ayer – to jedna z tzw. „ulic religijnej harmonii”, w Singapurze, gdzie możemy podziwiać świątynie z 3 różnych tradycji kulturowo-religijnych (Buddyjskiej, Muzułmańskiej i Chrześcijańskiej). Ta ulica to początek Chinatown, gdzie mieści się cudowna mała chińska świątynia (Thian Hock Keng), poświęcona bóstwom z trzech chińskich tradycji. Z tą świątynią wiąże się też fascynująca historia nawiązująca do początków chińskiej migracji, która dotknęła Singapur. Na ulicy Telok Ayer znajduje się także kafejka, gdzie możemy spróbować lokalnych słodkich przysmaków, typowych dla niezwykle ciekawej kultury Peranakan. Na koniec zobaczymy interesujący mural, z którego dowiemy się jeszcze więcej o historii Singapuru.


Telok Ayer przejdziemy się do stacji metra Raffles Place, która znajduje się w Centralnym Dystrykcie Biznesowym, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć inne oblicze miasta- nowoczesną, pulsującą, biznesową atmosferę z imponującymi drapaczami chmur.


Zakończymy naszą wycieczkę na Emerald Hill – wzgórzu z pięknymi „shop housami” (kamienice), gdzie dowiemy się o życiu dawnych mieszkańców tych kamienic, należących do grupy etnicznej Peranakan. Tutaj zakończymy naszą Singapurską przygodę (około 14:00).

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, słodka niespodzianka, upominek

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur Peranakan

Czas trwania: 4h

Wieczorowo-nocna wycieczka po wschodniej części Singapuru, nieco mniej odwiedzanej przez turystów, a nawet można powiedzieć „bardziej lokalnej spokojnej części miasta”.

 

Wycieczkę rozpoczynamy spotkaniem w hotelowym lobby o godzinie 16:00. Wyruszymy komunikacją publiczną bezpośrednio do dzielnicy Geylang, która jest tradycyjnym miejscem malajskiego osadnictwa na wyspie, ze słynnym bazarem Geylang Serai Market. Spróbujemy tam tradycyjnych malezyjskich potraw takich jak: Asam pedas stingray (kwaśno-ostry gulasz) czy goreng pisang (bananowe placki). Dzielnica ta poza wspaniałą kulturą, tradycją i historią ma też mniej znane – „zakazane” oblicze, o którym dowiecie się w trakcie wycieczki 🤫

 

Z Geylang przejdziemy do dzielnicy Joo Chiat, która swoją nazwę zawdzięcza wielu uliczkom, z których każda w swojej nazwie ma właśnie Joo Chiat. Sama nazwa pochodzi od imienia właściciela plantacji kokosów i gałki muszkatołowej – filantropa, Chew Joo Chiat. Dzielnica ta słynie z interesującej zabudowy peranakańskiej zwanej „shophousami” charakteryzującymi się kolorowymi, dwu-poziomowymi budynkami z ozdobnymi fasadami, zawiłymi motywami oraz barwnymi płytkami ceramicznymi. 

 

Wędrując pomiędzy uroczymi uliczkami Joo Chiat miniemy Intan Muzeum, mieszczące się w prywatnym domu i kryjące skarby kultury peranakan, kolejna uliczka zaskoczy nas muralem znanego artysty Ernesta Zacharevic’a, a jeszcze inna kryje chińską świątynię Kuan Im Tng dedykowaną bogini łaski, Konfucjuszowi oraz bogom słońca i księżyca. Dalej udajemy się w kierunku jednej z najstarszych hinduskich świątyń – Sri Senpaga Vinayagar. Nieopodal świątyni zobaczymy również Rumah Bebe, nietypowy sklep z upominkami będącymi replikami muzealnych skarbów z kultury peranakan (sklep zamyka się o godz 18:30).

Na koniec wycieczki zajrzymy do lokalnej tradycyjnej kuchni serwującej dania kultury peranakan – o której już dużo wiecie, ale wyjątkowość tej kuchni będziecie mieli możliwość zweryfikować osobiście. W wersji light będzie możliwość zakończyć wycieczkę w Peranakan Inn & Lounge, (w wersji Singature z posiłkiem) lub powrót do hotelu

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, poczęstunek

programie dodatkowo (wersja PREMIUM): upominek napoje i kolacja

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Město jako zahrada

Czas trwania: 6h

Początek wycieczki o godzinie 9.00 rano – spotykamy się w lobby hotelowym. Pojedziemy razem do Ogrodu Botanicznego, wspaniałego kompleksu umieszczonego na liście UNESCO. Warto wspomnieć, że na terenie ogrodów jest zachowany kawałek lasu deszczowego, a także znajduje się tam polski akcent (ale to niespodzianka!). Przy  odrobinie szczęścia możemy spotkać dziko żyjące żółwie, warany i wiele odmian ptaków. W wersji premium wejdziemy do Ogrodu Orchidei, gdzie znajduje się jedna z największych kolekcji tych kwiatów na świecie. Jeżeli dobrze się rozejrzymy to jest tam orchidea na cześć polskiego prezydenta! W ogrodach spędzimy wspaniałe dwie godziny – w dzikiej a egzotycznej kolekcji tysięcy gatunków roślin z całego świata. W południe wybierzemy się na lunch w  Red Dot Food Country  lub w Adam Road Food Center. Lunch płatny we własnym zakresie w wersji light, w cenie w wersji premium.

Popołudniu przejazd do Gardens by The Bay, czyli Ogrodów przy Zatoce. Spacer po największym miejskim parku świata. W wersji premium zaczniemy od „niebiańskiej ścieżki” czyli skywalk – podwieszanej kładki w kompleksie Super Trees. Dalsze zwiedzanie połączone z wizytą w największej szklarni na świecie czyli  Flower Dome (Ogród Kwiatów) oraz kopule Cloud Forest (Wysokogórski Las Tropikalny) z wielkim wodospadem wewnątrz. Koniec wycieczki o godzinie 15.00 w hotelu lub dowolnym punkcie centrum miasta.

 

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, bilety wstępu

+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, ogrod orchidei, skywalk, upominek

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody (część ekspozycji znajduje się na zewnątrz) oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur Off 3 – každodenní život obyvatel

Czas trwania: 6h

Jeśli chcesz uniknąć turystycznego zgiełku i poznać Singapur od bardziej lokalnej strony, to ten program jest idealną opcją dla Ciebie! Zobaczymy interesujące miejsca nawiązujące do codziennego życia mieszkańców Singapuru w kontekście historii i kultury tego kraju.

 

O godz. 12:00 zbieramy się w hotelowym lobby i stąd wyruszymy do Tiong Bahru. To urocza oraz hipsterska dzielnica z budynkami z lat 30-tych w stylu art deco. Tutaj dowiemy się więcej o życiu codziennym Singapurczyków. Obejrzymy wspaniałe murale ukazujące tą codzienność od historycznej strony. Będzie też czas (około 13:30) na bardzo lokalny lunch, podczas którego możemy spróbować m.in. singapurskiej wersji schabowego oraz żeberek w zupie!

 

Po lunchu idziemy do Tanjong Pagar (poddzielnica Chinatown), gdzie będziemy mieli okazję obejrzeć piękne stare shop housy (kamienice z częścią mieszkalną i komercyjną) i dowiedzieć się nieco o dawnych mieszkańcach tych kamienic, należących do grupy etnicznej Peranakan. Tutaj zobaczymy też jak mieszkają przeciętni współcześni Singapurczycy w typowym HDB (mieszkanie socjalne). Na koniec wejdziemy na taras imponującego wieżowca – Pinnacle, z którego będziemy mogli podziwiać zapierający dech w piersiach widok na cały Singapur!  Wieżowiec ten jest także jednym z HDB budynków, ale nie takim typowym, a dlaczego dowiemy się na miejscu…

 

Następnie przejdziemy się przez Duxton Hill – obecnie czarujące wzgórze z klimatycznymi kafejkami w shop housach, ale kiedyś miejsce z nieco mroczną historią.

 

Kończymy naszą singapurską przygodę na ulicy Keong Siak. Ulica ta także kryje pewne sekrety przeszłości, które zdradzimy podczas wycieczki. Teraz to lokalno-ekspacka ulica rozrywki, a także dobrego jedzenia z pięknymi shop housami, czarującą indyjską świątynią (Sri Layan Sithi Vinayagar) oraz ikonicznym budynkiem ze słynnym barem na dachu (Potato Head Folk), gdzie możemy zostać na drinka i tam zakończyć naszą wycieczkę (lub w hotelu około godziny 18.00.

 

V programu: wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur v noci

Czas trwania: 6h

O 18.00 spotkanie z pilotem w lobby. Następnie pojedziemy do Lau Pa Sat – dawnego targu rybnego, a dzisiaj modnego food courtu w dzielnicy biznesowej. Wspaniałe jedzenie z typową dla Singapuru wielokulturową kuchnią. Tutaj godzina na kolację – specjalnością wieczoru są ustawiane dookoła bazaru nocne stanowiska z BBQ (w wersji premium w cenie).

Następnie pojedziemy metrem do Ogrodów przy Zatoce, a konkretnie do kompleksu Super Trees. Tam odbywają się koncerty muzyczno-świetlne (2 dziennie), które warto oglądać z perspektywy leżącej – prawdziwe połączenie sztuki i techniki. Same superdrzewa są niezwykle zaawansowanymi technologicznie strukturami, które pełnią wiele funkcji, poczynając od gromadzenia energii i wody deszczowej, po funkcjonowanie jak naturalne wentylatory dla pobliskich kopuł z ogrodami. Spod Super Drzew wyruszymy po niesamowitym moście – Helix Bridge, wzdłuż promenady udamy się wprost pod pomnik Merilion – symbol Singapuru, a także zobaczymy pokaz laserowy na tle hotelu Marina Bay Sands.

Następnie wrócimy do Marina Bay Sands i wjedziemy na dach kompleksu do klubu Ce La Vie lub na widokowy SkyDeck (bilet w cenie w wersji premium). Wejście jest limitowane i w weekendy może się trafić duża kolejka – nie ma rezerwacji. Wjazd na górę to prawdziwa atrakcja. Zapierający dech w piersiach widok na miasto, otwarty bar oraz klub muzyczny. To miejsce daje również możliwość zrobienia zdjęć panoramy centrum miasta. 

Na koniec przeniesiemy się na Clark Quay, do dzielnicy rozrywkowej. Mieszczą się tutaj modne bary oraz kluby (uwaga – w części obowiązuje „dress code”). w wersji premium piwko na poczatek – najlepsze miejsce na imprezę do białego rana. Tutaj ma siedzibę słynny singapurski Zouk Club. Koniec programu o 24.00 w Clark Quay lub w hotelu.

 

 

UWAGA 1: z Clark Quay warto wziąć do hotelu imprezowego busa z barem na pokładzie. Niezapomniane połączenie taksówki – dyskoteki i baru.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda,

dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, skywalk lub skybar, upominek

 

UWAGA 2: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur Off 1 - historie a současnost

Czas Trwania: 8h

Jeśli chcesz uniknąć turystycznego zgiełku i poznać Singapur od bardziej lokalnej strony to ten program jest idealną opcją dla Ciebie! Zobaczymy zarówno interesujące miejsca o historycznym znaczeniu, jak i te bardziej współczesne, nawiązujące do codziennego życia mieszkańców Singapuru.

Optymalna godzina startu: 10.00, zbieramy się w hotelowym lobby i stąd wyruszamy do Fort Canning Park. Przejdziemy się po pięknym parku na wzgórzu, gdzie dowiemy się zarówno o początkach Singapuru sięgających XIV wieku, jak i o kolonialnej przeszłości wyspy.

Następnie udamy się do Telok Ayer – to jedna z tzw. „ulic religijnej harmonii” w Singapurze, gdzie możemy podziwiać świątynie 3 różnych tradycji kulturowo-religijnych (Buddyjskiej, Muzułmańskiej i Chrześcijańskiej). Ta ulica to początek Chinatown, gdzie mieści się cudowna mała Chińska świątynia (Thian Hock Keng), poświęcona bóstwom z trzech chińskich tradycji. Z tą świątynią wiąże się też fascynująca historia, która nawiązuje do początków chińskiej migracji, która dotknęła Singapur. Na ulicy Telok Ayer znajduje się także kafejka, gdzie możemy spróbować lokalnych słodkich przysmaków, typowych dla niezwykle ciekawej kultury – Peranakan. Na koniec zobaczymy interesujący mural, z którego dowiemy się jeszcze więcej o historii Singapuru.

Z Telok Ayer przejdziemy się do stacji metra Raffles Place, która znajduje się w Centralnym Dystrykcie Biznesowym, gdzie będziemy mieć okazje zobaczyć inne oblicze miasta – nowoczesną, pulsującą, biznesową atmosferę z imponującymi drapaczami chmur. Z Raffles Place udamy się do zupełnie ‘’innego świata’’ – Tiong Bahru. To urocza i hipsterska dzielnica z budynkami z lat 30-tych w stylu art deco. Dowiemy się trochę więcej o życiu codziennym Singapurczyków. Będzie też czas (około 13:30) na bardzo lokalny lunch na Thiong Bahru Market, podczas którego możemy spróbować m.in. singapurskiej wersji schabowego! W wersji LIGHT lunch jest we własnym zakresie, w wersji PREMIUM jest już w cenie wycieczki

Po lunchu idziemy do Tanjong Pagar (poddzielnica Chinatown), gdzie obejrzymy piękne stare shop housy (kamienice z częścią mieszkalna i komercyjna) i dowiemy się więcej o dawnych mieszkańcach tych kamienic, należących do kultury Peranakan. Tutaj zobaczymy też jak mieszkają przeciętni współcześni Singapurczycy w typowym HDB (brzmi tajemniczo, a jest bardzo przyziemnie?). Na koniec wejdziemy na taras imponującego wieżowca – Pinnacle, z którego będziemy mogli podziwiać zapierający dech w piersiach widok na cały Singapur!  Ten drapacz chmur jest także jednym z HDB budynków, ale nie takim typowym. Dlaczego? Tego dowiemy się na miejscu…

Kończymy naszą singapurską przygodę na ulicy Keong Siak. Ulica ta kryje pewne sekrety przeszłości, które zdradzimy podczas wycieczki. Teraz to lokalno-ekspacka ulica rozrywki oraz dobrego jedzenia z pięknymi shop housami, czarującą indyjską świątynią (Sri Layan Sithi Vinayagar) oraz ikonicznym budynkiem ze słynnym barem na dachu (Potato Head Folk), gdzie możemy zostać na piwo lub drinka i tam zakończyć nasza wycieczkę (w wersji PREMIUM, w cenie). Koniec wycieczki w China Town.

 

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, drink w pubie/barze w China Town

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

 • LIGHT 118USD* / PREMIUM 145USD*
 • 8 hodin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur v místním stylu

Czas Trwania: 8h

V 9.00 sraz s průvodcem v hotelovém lobby. Nejprve půjdeme do China Town – okresu s výrazným charakterem. Tam se podíváme na velkolepý China Town Market (čínský městský trh), kde bude čas na nákupy. Později půjdeme do Svatyně Buddhova Zubu (uchovává se tam relikvie – zub Buddhy), a navštívíme singapurskou mešitu Masjid Jamae v China Town (poznámka: vstupy jsou omezené, během bohoslužeb a obřadů může být mešita návštěvníkům uzavřena bez předchozího upozornění) a svatyni Sri Mariamman v China Town. Dále se projdeme po čtvrti Telok Ayer podél Thian Hock Keng Temple (nejstarší svatyně Maizu), mešity Al Abrar a Nagore Durgha, která jsou 2 nejdůležitější místa pro hinduistické muslimy žijící v Singapuru.

V poledne půjdeme do Hawker Center nebo na jídlo v jedné z místních restaurací – zde oběd na vlastní náklady – můžeme se naobědvat v restauraci s Michelinskou hvězdou (musíme si vystát frontu!)– doporučujeme Maxwell’s Food Court. Jedná se o první restauraci na světě, klasifikovaná jako pouliční jídlo, která získala toto prestižní ocenění. Po obědě půjdeme do Arab Street a projdeme se uličkami arabské čtvrti., původně vyhrazené pro Malajce v Singapuru. Čeká nás nejenom návštěva Mešity, ale také zahrad a paláce Sultána (za příplatek). Na konec Malá Indie s nádhernou svatyní Veeramakaliamman Temple a návštěva Mustafa Center – skvělé místo na nákupy. Ti, kteři neradi nakupují, mohou navštívit místní restauraci s roti plackami.

Nakonec se vydáme do čtvrti Boat Quay, kde kulinářský život začíná západem slunce, je zde velké množství restaurací, hospod a jiných míst na jídlo a pití. Zde náš program končí. Můžeme se projít podél nábřeží a vrátit se do hotelu. V 17:00 konec programu.

V programu: prohlídka v češtině, doprava MRT, vstupné

 

POZNÁMKA: pořadí programových bodů se může změnit, implementace jednotlivých bodů závisí na počasí a mobilitě skupiny. Daná místa jsou uvedena jako příklad.

 • LIGHT 121USD* / PREMIUM 148USD*
 • 8 hodin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Zelený Singapur

Czas Trwania: 8h

O 10:00 spotkanie z pilotem/przewodnikiem w lobby hotelu. Wspólnie odkryjemy zielony oraz ekologiczny Singapur. Na początek ruszamy do Ogrodu Botanicznego Singapuru. Botanical Garden założony został przez Henry Nicolasa Ridley’a jako eksperymentalny ogród. Znajdował się pierwotnie w centralnej części wyspy, ale od roku 1859 przeniesiony został na obecne miejsce, gdzie jego powierzchnia została powiększona do aktualnych 82ha. To jedyny Ogród Botaniczny wpisany na listę Wold Heritage UNESCO. Na jego terenie znajdują się polskie akcenty (rzeźby) w tym najważniejsza rzeźba Chopina grającego na pianinie (tzw. Ławeczka Chopina). W kompleksie ogrodu znajduje się Ogród Orchidei – wspaniały i majestatyczny z 1200 odmianami i 2000 hybrydami tych kwiatów oraz galerią sław, gdzie jest orchidea specjalnie wyhodowana dla jednego z polskich prezydentów.

 

W południe pojedziemy do China Town, gdzie znajdują się 2 ważne budynki postawione zgodnie z nowym reżimem ekologicznym. Idąc na lunch przejdziemy koło nich, aby zobaczyć jak można harmonijnie połączyć ekologię i industrializację. To Oasis Hotel China Town oraz Park Royal On Pickering. Przerwa na lunch w dowolnym miejscu (płatne we własnym zakresie).

 

Poté se podíváme ke Gardens by The Bay (Zahrada u Zátoky). Projdeme se po Super Trees komplexu (Silver a Gold), procházka čínskými a japonskými zahradami. Nakonec návštěva dvou kopulí (Cloud Forest Dome a Flower Dome), které jsou emanací květového ekosystému a ekosystému tropických horských lesů. Každá z kopulí znamená téměř hodinové dobrodružství obklopené všudypřítomnou ohromující vegetací. Program končí v 18:00 v Garden by The Bay nebo se můžeme vrátit do hotelu.

 

MOŽNOST: prodloužení programu o další 2 hodiny. Touto dobou večeře v místním foodcourtu nebo v místní restauraci. Na konci světelný-zvukový koncert – slavná Singapurská Rapsodie.

V programu: wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe.

 • LIGHT 160USD* / PREMIUM 178USD*
 • 8 hodin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Největší atrakce Singapuru

Czas Trwania: 10h

O 10:00 spotkanie z pilotem/przewodnikiem w lobby hotelowym. Zaczynamy od zwiedzania Gardens by The Bay („Ogród Kwiatów” oraz „Las w Chmurach”) oraz Supertrees, które często ze względu na swój kosmiczny urok nazywane są Ogrodami Avatara. Tutaj zaglądamy do dwóch kopuł, w pierwszej z nich znajdują się bajeczne ogrody tematyczne, w drugiej największy sztuczny wodospad na świecie.

Następnie spacerem udamy się do Marina Bay Sands, punktu kluczowego dla Singapuru oraz chyba najbardziej rozpoznawalnej budowli w mieście. Projekt 3 wież spiętych pomostem o długości ponad 150m z najdłuższym „podniebnym” basenem na świecie to prawdziwy majstersztyk. Z góry idealnie zobaczymy charakter portowo-stoczniowy miasta – widok na panoramę miasta jest nie mniej spektakularny niż widok na Ogrody Przy Zatoce. Przy dobrej pogodzie możemy zobaczyć sąsiednie: Malezję lub Indonezję. (wjazd na taras widokowy w wersji premium)

W południe lunch w restauracji, lokalnej knajpce lub food courtcie (jadłodajnie, czyli typowy dla Azji streetfood). Proponujemy tutaj Satay by The Bay na otwartym powietrzu, Nest Food Court z gwiazdkami lub bardziej ekskluzywny Marina Bay Sands Food Court. Posiłek opłacasz we własnym zakresie, stąd to tylko propozycja miejsc i możemy ją dla Ciebie dostosować zgodnie z oczekiwaniami (w wersji premium w cenie).

Dalej przechadzamy się Olimpijską Alejką i zmierzamy do położonej niedaleko dzielnicy kolonialnej. Mijamy Park Merliona z symbolem Singapuru – posągiem pół-lwa, pół-ryby, oglądamy Fullerton Hotel (piękny budynek dawnej poczty brytyjskiej), Pomnik Józefa Korzeniowskiego (Joseph Conrad) – pierwszy z trzech punktów polskich w Singapurze, Most Cavenagh (jedyny oryginalny most wiszący w Singapurze). Skręcamy na chwilę do One Raffles Place, gdzie znajduje się słynna rzeźba Salvadora Dali – PlatonMuzeum Cywilizacji Azjatyckich (tylko z zewnątrz) – Pomnik Sir Thomasa Stamforda Raffles’a (ojca potęgi Singapuru), Victoria Theatre and Concert Hall (budynek z bogatą historią – używany jako ratusz, później szpital wojenny i teatr), Budynek Parlamentu Singapurskiego (jednoizbowy). Następnie spacer przez Boat Quay oraz Clark Quay (dawne doki, a dzisiaj największą „imprezownię” miasta). Tutaj skręcamy i spacerujemy wzdłuż Galerii Narodowej, Ratusza i Katedry Świętego Andrzeja do Raffles Hotel – kolonialnego symbolu Singapuru, gdzie wypijemy legendarny Singapore Sling (jest również wersja bezalkoholowa). Późnym popołudniem przejeżdżamy na Orchard Road. Wybudowana na wzór londyńskiej Oxford Street ulica całorocznie ozdobiona jest światłami – w zależności od okazji (Chiński Nowy Rok, Hinduskie Deepavali, Święta Bożego Narodzenia). Krótka przerwa i czas wolny na zakupy albo też smakujemy singapurskiej kawy i tosta w lokalnej kawiarni (w cenie tylko w wersji premium).

 

Godzina 20.00 koniec wspólnego zwiedzania. Do tego czasu powrót do hotelu lub zakończenie programu na Orchard Road i czas wolny do własnej aranżacji.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, wstęp do 2 kopuł w GBB (wejście samemu), upominek, skydeck/Celavie Rooftop Bar (zależnie od dnia, wejście samemu), + dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, toast&kaya, każde wejście z obsługą, Singapore Sling w wybranym lokalu.

 

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, posiłki i napoje we własnym zakresie. Część punktów tylko z zewnątrz – w przypadku wolnego tempa atrakcje mogą ulec zmianie.

 

 • LIGHT 165USD* / PREMIUM 231USD*
 • 10 hodin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur świat trzech kultur

Czas Trwania: 8h

10.00 spotkanie z pilotem w lobby. Na początek ruszymy do China Town – dzielnicy z charakterem. Tam zajrzymy na wspaniały China Town Market, gdzie będzie też czas na zakupy. Później ruszymy do Świątyni Zęba Buddy (znajduje się tam relikwia – ząb Buddy), oraz odwiedzimy singapurski meczet Masjid Jamae w China Town (uwaga: wejścia są limitowane, w czasie nabożeństw oraz uroczystości meczet może być zamknięty dla zwiedzających bez uprzedzenia) oraz ulokowaną w China Town świątynię Sri Mariamman. Następnie czeka nas spacer do dzielnicy Telok Ayer wzdłuż Thian Hock Keng Temple (najstarsza świątynia poświęcona bogini Mazu), meczetu Al Abrar oraz Nagore Durgha dwóch ważnych miejsc dla hinduskich muzułmanów mieszkających w Singapurze.

W południe spacer do Hawker Center lub spontaniczne jedzenie w jednej z lokalnych knajpek – tutaj lunch we własnym zakresie – można zajrzeć do knajpki oznaczanej w przeszłości gwiazdką Michelin (trzeba spodziewać się kolejki!) – propozycja Maxwell’s Food Court. Jest to pierwsza restauracja na świecie zaliczana do obiektów typu street food, która uzyskała to prestiżowe wyróżnienie. W wersji premium lunchowe menu w cenie. Po lunchu przejazd na Arab Street i spacer po uliczkach dzielnicy arabskiej, pierwotnie zarezerwowanej dla Malajów zamieszkujących Singapur. Wizyta nie tylko w meczecie, ale również spacer w ogrodach i oglądanie dawnego Pałacu Sułtana. Na koniec Little India ze wspaniałą świątynią: Sri Veeramakaliamman Temple oraz wizyta w Mustafa Center – to bardzo dobre miejsce na zakupy. Ci, którzy nie wybierają się na zakupy będą mogli zajrzeć do lokalnej knajpki z plackami roti (w wersji premium w programie).

Na koniec przejazd do dzielnicy Boat Quay, gdzie życie kulinarne zaczyna się wraz z zachodem słońca i tutaj znajduje się mnóstwo knajp, knajpek i miejsc do jedzenia i picia wieczorami (w wersji premium symboliczne piwko z loklanego browaru). Tutaj koniec programu o godzinie 18.00

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, niespodzianka roti, piwko w Boat Quay, upominek

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

V programu:prohlídka v češtině, doprava MRT, vstup na vyhlídkovou plošinu MBS, pasáž SF, jízda lanovkou, Fullerton Bay (káva/čaj), 1 Altitude Bar – vstup a pití.

 

 

POZNÁMKA: pořadí programových bodů se může změnit, implementace jednotlivých bodů závisí na počasí a mobilitě skupiny. Jídlo a pití na vlastní náklady. Střešní bar si vyhrazuje právo uzavření objektu bez oznámení nebo příplatek v případě nestandardní události.

 • LIGHT 123USD* / PREMIUM 155USD*
 • 8 hodin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur z ptačí perspektivy

Czas Trwania: 10h

V 10:00 sraz s průvodcem v hotelovém lobby. Pro začátek se vydáme do Singapore Flyer, což je největší vídeňské kolo v Asii. Vrchol kola je ve výšce 165 metrů a můžeme jej dosáhnout výstupem v jedné z 28 klimatizovaných kapslích. Odtud budeme mít nádherný výhled na centrum města, přístav a silnice v Singapuru. Zájemci si mohou (za příplatek) zakoupit možnost cestování v kapsli se sklenkou šampaňského nebo jídlem.

 

Poté půjdeme k Helix Bridge– mostu ve tvaru spirály DNA, ze kterého uvidíme na velkou přehradu postavenou v v ústí Marina Bay, která chrání centrum města před prudkými mořskými vlnami. Navštívíme galerii Marina Bay Sands a přestoupíme na metro, odkud pojedeme na stanici metra Vivo City a vystoupíme lanovkou na vrchol Mount Faber, což je jedna z nejzajímavějších výhlídek s panoramatickým výhledem na centrum.

 

Wczesnym popołudniem zatrzymamy się na lunch w jednym z najlepszych food courtów – na dachu Vivo City lub w wybranej restauracji (w wersji premium posiłek w cenie, streetfood). Następnie ruszamy do kompleksu Marina Bay Sands Hotel – ale tym razem wjazd do Celavie na małego drinka lub napój (w wersji premium) / Sky Deck View w wersji light. Stąd widać panoramę centrum miasta z jednej strony, a redę i przesmyk morskim pomiędzy Singapurem a Indonezją z drugiej.. Następnie spacer wzdłuż Marina Bay do jednej z kawiarni – One Fullerton Bay lub Fullerton Hotel. Kawa lub herbata w jednym z najciekawszych miejsc widokowych na Zatokę (napój w cenie w wersji premium). Na koniec przejazd do baru BOCIAN – obecnie najwyższego baru Singapuru.  Wspaniałe miejsce na imprezę, obserwowanie panoramy miasta przy drinku oraz dobrej muzyce. Aż żal opuszczać to miejsce…. (w wersji premium drink w cenie). Program kończy się w tym miejscu o 20.00 lub chwilę wcześniej wracamy wspólnie do hotelu.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, bilet na flyer, przejazd kolejka na wyspe Sentosa, wjazd na MBS Skydeck

dodatkowo (wersja PREMIUM)lunch, słodkie niespodzianki,  upominek, drinki w barze/barach, kawa/herbata, skydeck/Celavie Rooftop Bar (zależnie od dnia)

 

 

POZNÁMKA: pořadí programových bodů se může změnit, implementace jednotlivých bodů závisí na počasí a mobilitě skupiny. Jídlo a pití na vlastní náklady. Střešní bar si vyhrazuje právo uzavření objektu bez oznámení nebo příplatek v případě nestandardní události.

 • LIGHT 225USD* / PREMIUM 300USD*
 • 10 hodin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Tři tváře Singapuru

Czas Trwania: 10h

V 9:00 sraz v hotelovém lobby a zahájíme výlet – setkání se třemi tvářemi Singapuru: China Town s hlavními atrakcemi, konkrétně Pagoda s relikvií Buddhova zubu a China Town Market. China Town je také nejlepším místem k rozměnění peněz a nákupů suvenýrů. Zde se nachází slavná cukrárna s křehkými sušenkami s kokosovo-vaječnou náplní (sladké překvapení od nás). Můžeme se také podívat do tradiční čajovny a před obědem se vydáme na cestu do minulosti, kde se dozvíme tajemství starého domu v centru čínské čtvrti.

 

V poledne oběd: máme na výběr mezi Food Court v China Town a pěknou rodinnou restauraci na Food Street nebo můžeme jet do Malé Indie, kde se můžeme najíst dobrého jídla v místních restauracích s nádechem kari. Jídlo na vlastní náklady.

 

Odpoledne procházka po čtvrti Malá Indie, která působí více staroindičtěji než většina dnešních indických měst. Je to čtvrť s charakterem, nádhernými arkádami, tradičním bazarem a je také centrem kultury a dědictví, které navštívíme, abychom se dozvěděli více o této okouzlující a poněkud tajemné části města. Samozřejmě bude možnost vyzkoušet si ručně vyráběné roti, skvělou kávu nebo čaj, masala/tarik (sladké překvapení). Nemůžeme si nechat ujít chrám Sri Mariamman (Je-li k dispozici v námi vybraný den) a Mustafa Center, kde bude čas na nákupy – je to největší nákupní centrum otevřené 24/7.

 

Blíže k večeru se vydáme do Kampong Glam, známého take jako Arab Street nebo Malay Village. Zde se mimojiné také nachází velká mešita Sultána Masjida, sultánský palác (vstup není vždy k dispozici ve večerních hodinách) a podíváme se do nejbezpečnější čtvrti ve městě. V této části je také velké množství módních obchodů, hospod a kaváren. Zde se take nachází jeden z butiků se singapurským řemeslným pivem, Selfie Café & Elephant Deco Shop. Jedná se o ideální místo ke strávení večera v atmosféře „pohádkového města“. Program končí v 19:00.

 

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda,

dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, słodkie niespodzianki,  upominek

 

POZNÁMKA: pořadí programových bodů se může změnit, implementace jednotlivých bodů závisí na počasí a mobilitě skupiny. Jídlo a pití na vlastní náklady. Střešní bar si vyhrazuje právo uzavření objektu bez oznámení nebo příplatek v případě nestandardní události.

 • LIGHT 123USD* / PREMIUM 145USD*
 • 10 hodin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Ikonický Singapur

Czas Trwania: 10h

V 10:00 sraz s průvodcem v hotelovém lobby. Prohlídku zahájíme výletem lodí po řece Singapur, který nám umožní vidět části China Town (Boat Quay), Colonial District (European Town) a moderní bankovní centrum (Business District) . Přes zátoku Marina Bay budeme plavit podél sochy Merliona, Zahrad U Zátoky(Gardens by the bay) a Marina Bay Sands. Během plavby se dozvíte o historii Singapuru. Poté se projdeme pěšky k soše Merliona (musíte vidět!) a k soše Józefa Korzeniowského(jeden z polských odkazů v Singapuru). Později půjdeme do Funan Mall – největšího IT centra (kamery, karty, telefony, fotoaparáty a jiná další zařízení.) Jedná se o největší obchod s elektronikou ve městě. Pro ty, kteří neradi nakupování, mohou posedět v kavárně a relaxovat.


Odpoledne půjdeme do bazaru Lau Pa Sat – jedno z nejlepších míst na oběd (na vlastní náklady). Je tam téměř 40 restaurací s kuchyní z celé Asie a představuje skutečnou singapurskou směs chutí z mnoha asijských krajin. Bazar se v současné době nachází v srdci obchodního centra a je jedním z nejoblíbenějších míst k obědu v této oblasti. Na tomto místě jedí vedle sebe turisti, ředitelé bankovních společností a řidiči autobusů pracující v nedalekém depu. Po obědě půjdeme do hotelu Fullerton, jeden z nejdražších hotelů ve městě. Napijeme se zde slavného Singapore Sling(existuje na ní nealkoholická varianta) se sušenkou – náznak starého Singapuru pocítíte na každém centimetru.


Na konec návštěva slavných zahrad – Gardens by The Bay, kde můžeme strávit celý den. Uvidíme fragment zahrad – s nádherným zobrazením květů, rostlin, džungle(slavné Dómy). Konec programu v zahradách při koncertu světel a zvuků – Singapore Rhapsody. Program ukončíme v 20:00 v centru města nebo se můžeme vrátit zpět do hotelu.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, bilety do GBB (2 kopuly()

dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, Singapur Sling, rejs łodzią, upominek

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe. Posiłki nie są wliczone w cenęr

 • LIGHT 165USD* / PREMIUM 250USD*
 • 10 hodin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Chutný Singapur

Czas Trwania: 10h

O 18.00 przejazd Singapore Flyer (największy diabelski młyn z obłędnym widokiem na miasto) – proponujemy elegancki styl z lampką szampana – nie zapominajmy, że to miasto pełne klasy oraz wspaniałego stylu (dostępne okazjonalnie). Panorama centrum biznesowego z odrobiną bąbelków to dobry pomysł. Na koniec przejdziemy autobusem do słynnej restauracji, gdzie serwowany jest jeden z ikonicznych specjałów Singapuru, czyli Chilli Crab i Chilli Pepper Crab (ewentualny posiłek we własnym zakresie – rezerwacja miejsca sugerowana przed rozpoczęciem wycieczki). O 20.00 koniec programu w restauracji lub powrót do hotelu we własnym zakresie.

 

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, przysmaki i snaki w China Town i Little India, upominek

 

dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, Singapur Sling, Rejs Lodzia, przejazd Singapore Wheel (okazjonalnie z lampka szampana/nie gwarantowane), 

 

 

POZNÁMKA: pořadí programových bodů se může změnit, implementace jednotlivých bodů závisí na počasí a mobilitě skupiny. Mírná změna jídel je možná - v závislosti na tempu prohlídky, dostupnosti místních jídel a vkusu hostů.

 • Cena zaptyaj!
 • 10 hodin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

OPEN TOUR CZYLI COS KOMPLETNIE INNEGO jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!

 

OPEN TOUR to spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów, ustaleń i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem i opłacacie (bloki czasowe OPEN TOUR liczone są co 2h, w przedziale od 4 do 10h).

 

W ramach wycieczek OPEN TOUR wliczone są przejazdy wspaniałą singapurską komunikacją miejską bez limitów w ramach danego bloku dziennego.

OPEN TOUR dostępne są również w wersji Senior i Junior (tutaj osoba obsługująca jest doświadczonym bardziej lub mniej tour liderem. Ta opcja to dodatkowy wybór i jeszcze więcej możliwości. Zapytaj aby sprawdzić dostępność Senior i Junior Tour Liderów na wycieczki z polskim pilotem/ przewodnikiem po Singapurze.  

 

 

Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje wyłącznie po nadaniu numeru rezerwacji (czyli kodu wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

 

Tryb SZUKAMY WAS jest dostępny dla każdej wycieczki.

 

 

 Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z najdroższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy to właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.

Jak działa SZUKAMY WAS w 3 krokach:

 

 

KROK 1: wybranie programu i daty realizacji

 

 

KROK 2: opłacenie programu i dopiero następnie aktywizacja opcji SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia

 

 

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, korekta ceny dla całej grupy zgodnie z zasadą 50/50. O szczegóły zapytaj w biurze Polviet Travel


*Wycieczki na stronie wycenione są dla grup 10-osobowych. Jeśli interesuje Cię prywatna wycieczka w mniejszej grupie – 
skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci koszt zwiedzania w mniejszej grupie.