Polski pilot w Singapurze

Zwiedzanie największych azjatyckich metropolii z Polakami, którzy w nich mieszkają!

Singapur Off 2 - historyczna mieszanka kultur

(4h)

Jeśli chcesz uniknąć turystycznego zgiełku i poznać Singapur od bardziej lokalnej strony, to ten krótki program jest idealną opcją dla Ciebie! Zobaczymy interesujące miejsca o historycznym znaczeniu i odkryjemy pewne aspekty historii i kultury Singapuru, o których nie przeczytasz w przewodniku turystycznym.

O godz. 10.00 zbieramy się w hotelowym lobby i stąd wyruszamy do Fort Canning Park. Przejdziemy się po pięknym parku na wzgórzu, gdzie dowiemy się zarówno o początkach Singapuru sięgających XIV wieku, jak i o kolonialnej przeszłości wyspy.

Następnie udamy się do Telok Ayer – to jedna z tzw. „ulic religijnej harmonii”, w Singapurze, gdzie możemy podziwiać świątynie z 3 różnych tradycji kulturowo-religijnych (Buddyjskiej, Muzułmańskiej i Chrześcijańskiej). Ta ulica to początek Chinatown, gdzie mieści się cudowna mała chińska świątynia (Thian Hock Keng), poświęcona bóstwom z trzech chińskich tradycji. Z tą świątynią wiąże się też fascynująca historia nawiązująca do początków chińskiej migracji, która dotknęła Singapur. Na ulicy Telok Ayer znajduje się także kafejka, gdzie możemy spróbować lokalnych słodkich przysmaków, typowych dla niezwykle ciekawej kultury Peranakan. Na koniec zobaczymy interesujący mural, z którego dowiemy się jeszcze więcej o historii Singapuru.

Z Telok Ayer przejdziemy się do stacji metra Raffles Place, która znajduje się w Centralnym Dystrykcie Biznesowym, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć inne oblicze miasta- nowoczesną, pulsującą, biznesową atmosferę z imponującymi drapaczami chmur.

Zakończymy naszą wycieczkę na Emerald Hill – wzgórzu z pięknymi shop housami (kamienice), gdzie dowiemy się o życiu dawnych mieszkańców tych kamienic, należących do grupy etnicznej Peranakan. Tutaj zakończymy naszą Singapurską przygodę (około 14:00).

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Miasto jest ogrodem

(6h)

Początek wycieczki o godzinie 9.00 rano – spotykamy się w lobby hotelowym. Pojedziemy razem do Ogrodu Botanicznego, wspaniałego kompleksu umieszczonego na liście UNESCO. Tam też wejdziemy do Ogrodu Orchidei, gdzie znajduje się jedna z największych kolekcji tych kwiatów. Znajdziemy tam również orchidea na cześć polskiego prezydenta! W ogrodach spędzimy wspaniałe dwie godziny – w dzikiej i egzotycznej kolekcji tysięcy gatunków roślin z całego świata. W południe wybierzemy się na lunch – sami wybierzecie, czy wolicie zjeść w restauracji czy popularny  Red Dot Food Coutry (Hawker Center). Lunch płatny we własnym zakresie.

Popołudniu przejazd do Gardens by The Bay, czyli Ogrodów przy Zatoce. Spacer po największym miejskim parku świata. Zwiedzanie połączone z wizytą w kopułach Flower Dome (Ogród Kwiatów) oraz Cloud Forest (Wysokogórski Las Tropikalny) z wielkim wodospadem wewnątrz. Koniec wycieczki o godzinie 15.00 w hotelu lub dowolnym punkcie centrum.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody (część ekspozycji znajduje się na zewnątrz) oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Singapur Off 3 –codzienne życie mieszkańców

(6h)

Jeśli chcesz uniknąć turystycznego zgiełku i poznać Singapur od bardziej lokalnej strony, to ten program jest idealną opcją dla Ciebie! Zobaczymy interesujące miejsca nawiązujące do codziennego życia mieszkańców Singapuru w kontekście historii i kultury tego kraju.

O godz. 12:00 zbieramy się w hotelowym lobby i stąd wyruszymy do Tiong Bahru. To urocza oraz hipsterska dzielnica z budynkami z lat 30-tych w stylu art deco. Tutaj dowiemy się więcej o życiu codziennym Singapurczyków. Obejrzymy wspaniałe murale ukazujące tą codzienność od historycznej strony. Będzie też czas (około 13:30) na bardzo lokalny lunch, podczas którego możemy spróbować m.in. singapurskiej wersji schabowego oraz żeberek w zupie!

Po lunchu idziemy do Tanjong Pagar (poddzielnica Chinatown), gdzie będziemy mieli okazję obejrzeć piękne stare shop housy (kamienice z częścią mieszkalną i komercyjną) i dowiedzieć się nieco o dawnych mieszkańcach tych kamienic, należących do grupy etnicznej Peranakan. Tutaj zobaczymy też jak mieszkają przeciętni współcześni Singapurczycy w typowym HDB (mieszkanie socjalne). Na koniec wejdziemy na taras imponującego wieżowca – Pinnacle, z którego będziemy mogli podziwiać zapierający dech w piersiach widok na cały Singapur!  Wieżowiec ten jest także jednym z HDB budynków, ale nie takim typowym, a dlaczego dowiemy się na miejscu…

Następnie przejdziemy się przez Duxton Hill – obecnie czarujące wzgórze z klimatycznymi kafejkami w shop housach, ale kiedyś miejsce z nieco mroczną historią.

Kończymy naszą singapurską przygodę na ulicy Keong Siak. Ulica ta także kryje pewne sekrety przeszłości, które zdradzimy podczas wycieczki. Teraz to lokalno-ekspacka ulica rozrywki, a także dobrego jedzenia z pięknymi shop housami, czarującą indyjską świątynią (Sri Layan Sithi Vinayagar) oraz ikonicznym budynkiem ze słynnym barem na dachu (Potatao Head Folk), gdzie możemy zostać na drinka i tam zakończyć naszą wycieczkę (lub w hotelu około godziny 18.00.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Singapur nocą

(6h)

O 18.00 spotkanie z pilotem w lobby. Następnie pojedziemy do Lau Pa Sat – dawnego targu rybnego, a dzisiaj modnego food courtu w dzielnicy biznesowej. Wspaniałe jedzenie z typową dla Singapuru wielokulturową kuchnią. Tutaj godzina na kolację – specjalnością wieczoru są ustawiane dookoła bazaru nocne stanowiska z BBQ.


Następnie pojedziemy metrem do Ogrodów przy Zatoce, a konkretnie do kompleksu Super Trees. Tam odbywają się koncerty muzyczno-świetlne (2 dziennie), które warto oglądać z perspektywy leżącej – prawdziwe połączenie sztuki i techniki. Same superdrzewa są niezwykle zaawansowanymi technologicznie strukturami, które pełnią wiele funkcji, poczynając od gromadzenia energii i wody deszczowej, po funkcjonowanie jak naturalne wentylatory dla pobliskich kopuł z ogrodami. Spod Super Drzew wyruszymy po niesamowitym moście – Helix Bridge, wzdłuż promenady udamy się wprost pod pomnik Merilion – symbol Singapuru, a także zobaczymy pokaz laserowy na tle hotelu Marina Bay Sands.


Następnie wrócimy do Marina Bay Sands i wjedziemy na dach kompleksu do klubu Ce La Vie (bilet obowiązkowy 25 SGD, w cenie napój). Wejście jest limitowane i w weekendy może się trafić duża kolejka. Wjazd na górę to prawdziwa atrakcja. Zapierający dech w piersiach widok na miasto, otwarty bar oraz klub muzyczny. To miejsce daje również możliwość zrobienia zdjęć panoramy centrum miasta.


Na koniec przejdziemy na Clark Quay, do dzielnicy rozrywkowej. Mieszczą się tutaj modne bary oraz kluby (uwaga – w części obowiązuje dress code) – najlepsze miejsce na imprezę do białego rana. Koniec programu o 24.00 w Clark Quay lub w hotelu.


UWAGA: z Clark Quay warto wziąć do hotelu imprezowego busa z barem na pokładzie. Niezapomniane połączenie taksówki – dyskoteki i baru.

Singapur Off 1 – historia i współczesność

(8h)

Jeśli chcesz uniknąć turystycznego zgiełku i poznać Singapur od bardziej lokalnej strony to ten program jest idealną opcją dla Ciebie! Zobaczymy zarówno interesujące miejsca o historycznym znaczeniu, jak i te bardziej współczesne, nawiązujące do codziennego życia mieszkańców Singapuru.

O 10.00 zbieramy się w hotelowym lobby i stąd wyruszamy do Fort Canning Park. Przejdziemy się po pięknym parku na wzgórzu, gdzie dowiemy się zarówno o początkach Singapuru sięgających XIV wieku, jak i o kolonialnej przeszłości wyspy.

Następnie udamy się do Telok Ayer – to jedna z tzw. „ulic religijnej harmonii” w Singapurze, gdzie możemy podziwiać świątynie 3 różnych tradycji kulturowo-religijnych (Buddyjskiej, Muzułmańskiej i Chrześcijańskiej). Ta ulica to początek Chinatown, gdzie mieści się cudowna mała Chińska świątynia (Thian Hock Keng), poświęcona bóstwom z trzech chińskich tradycji. Z tą świątynią wiąże się też fascynująca historia, która nawiązuje do początków chińskiej migracji, która dotknęła Singapur. Na ulicy Telok Ayer znajduje się także kafejka, gdzie możemy spróbować lokalnych słodkich przysmaków, typowych dla niezwykle ciekawej kultury – Peranakan. Na koniec zobaczymy interesujący mural, z którego dowiemy się jeszcze więcej o historii Singapuru.

Z Telok Ayer przejdziemy się do stacji metra Raffles Place, która znajduje się w Centralnym Dystrykcie Biznesowym, gdzie będziemy mieć okazje zobaczyć inne oblicze miasta – nowoczesną, pulsującą, biznesową atmosferę z imponującymi drapaczami chmur. Z Raffles Place udamy się do zupełnie ‘’innego świata’’ – Tiong Bahru. To urocza i hipsterska dzielnica z budynkami z lat 30-tych w stylu art deco. Dowiemy się trochę więcej o życiu codziennym Singapurczyków. Będzie też czas (około 13:30) na bardzo lokalny lunch, podczas którego możemy spróbować m.in. singapurskiej wersji schabowego!

Po lunchu idziemy do Tanjong Pagar (poddzielnica Chinatown), gdzie obejrzymy piękne stare shop housy (kamienice z częścią mieszkalna i komercyjna) i dowiemy się więcej o dawnych mieszkańcach tych kamienic, należących do grupy etnicznej Peranakan. Tutaj zobaczymy też jak mieszkają przeciętni współcześni Singapurczycy w typowym HDB (brzmi tajemniczo?). Na koniec wejdziemy na taras imponującego wieżowca – Pinnacle, z którego będziemy mogli podziwiać zapierający dech w piersiach widok na cały Singapur!  Ten drapacz chmur jest także jednym z HDB budynków, ale nie takim typowym, a dlaczego dowiemy się na miejscu…

Kończymy naszą singapurską przygodę na ulicy Keong Siak. Ulica ta kryje pewne sekrety przeszłości, które zdradzimy podczas wycieczki. Teraz to lokalno-ekspacka ulica rozrywki oraz dobrego jedzenia z pięknymi shop housami, czarującą indyjską świątynią (Sri Layan Sithi Vinayagar) oraz ikonicznym budynkiem ze słynnym barem na dachu (Potatao Head Folk), gdzie możemy zostać na drinka i tam zakończyć nasza wycieczkę. (około 18.00)

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe
 • Zapytaj o cenę
 • 8 godzin
 • 10

Singapur w lokalnym stylu

(8h)

O 9.00 spotkanie z pilotem w lobby. Na początek ruszymy do China Town – dzielnicy z charakterem. Tam zajrzymy na wspaniały China Town Market, gdzie będzie też czas na zakupy. Później ruszymy do Świątyni Zęba Buddy (znajduje się tam relikwia – ząb Buddy), oraz odwiedzimy singapurski meczet Masjid Jamae w China Town (uwaga: wejścia są limitowane, w czasie nabożeństw oraz uroczystości meczet może być zamknięty dla zwiedzających bez uprzedzenia) oraz ulokowaną w China Town świątynię Sri Mariamman. Następnie czeka nas spacer do dzielnicy Telok Ayer wzdłuż Thian Hock Keng Temple (najstarsza świątynia Maizu), meczetu Al Abrar oraz Nagore Durgha dwóch ważnych miejsc dla hinduskich muzułmanów mieszkających w Singapurze.

W południe spacer do Hawker Center lub spontaniczne jedzenie w jednej z lokalnych knajpek – tutaj lunch we własnym zakresie – można zajrzeć do knajpki z gwiazdką Michelin (trzeba spodziewać się kolejki!) – propozycja Maxwell’s Food Court. Jest to pierwsza restauracja na świecie zaliczana do obiektów typu street food, która uzyskała to prestiżowe wyróżnienie. Po lunchu przejazd na Arab Street i spacer po uliczkach dzielnicy arabskiej, pierwotnie zarezerwowanej dla Malajów zamieszkujących Singapur. Wizyta nie tylko w meczecie, ale również w ogrodach i Pałacu Sułtana (dodatkowo płatne). Na koniec Little India ze wspaniałą świątynią: Sri Veeramakaliamman Temple oraz wizyta w Mustafa Center – to bardzo dobre miejsce na zakupy. Ci, którzy nie wybierają się na zakupy będą mogli zajrzeć do lokalnej knajpki z plackami roti (płatne we własnym zakresie).

Na koniec przejazd do dzielnicy Boat Quay, gdzie życie kulinarne zaczyna się wraz z zachodem słońca i tutaj znajduje się mnóstwo knajp, knajpek i miejsc do jedzenia i picia wieczorami. Tutaj koniec programu lub tylko spacer nadbrzeżem i powrót do hotelu. 17.00 koniec programu.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe.

 • 131 USD*
 • 8 godzin
 • 10

Zielony Singapur

(8h)

O 10:00 spotkanie z pilotem/przewodnikiem w lobby hotelu. Wspólnie odkryjemy zielony oraz ekologiczny Singapur. Na początek ruszamy do Ogrodu Botanicznego Singapuru. Botanical Garden założony został przez Henry Nicolasa Ridley’a jako eksperymentalny ogród. Znajdował się pierwotnie w centralnej części wyspy, ale od roku 1859 przeniesiony został na obecne miejsce, gdzie jego powierzchnia została powiększona do aktualnych 82ha. To jedyny Ogród Botaniczny wpisany na listę Wold Heritage UNESCO. Na jego terenie znajdują się polskie akcenty (rzeźby) w tym najważniejsza rzeźba Chopina grającego na pianinie (tzw. Ławeczka Chopina). W kompleksie ogrodu znajduje się Ogród Orchidei – wspaniały i majestatyczny z 1200 odmianami i 2000 hybrydami tych kwiatów oraz galerią sław, gdzie jest orchidea specjalnie wyhodowana dla jednego z polskich prezydentów.


W południe pojedziemy do China Town, gdzie znajdują się 2 ważne budynki postawione zgodnie z nowym reżimem ekologicznym. Idąc na lunch przejdziemy koło nich, aby zobaczyć jak można harmonijnie połączyć ekologię i industrializację. To Oasis Hotel China Town oraz Park Royal On Pickering. Przerwa na lunch w dowolnym miejscu (płatne we własnym zakresie).

Na koniec przyjedziemy do Gardens by The Bay (Ogrody przy Zatoce). Spacer przy kompleksie Super Trees (Silver i Gold), spacer po ogrodzie chińskim i japońskim. Finalnie wizyta w dwóch kopułach (Cloud Forest Dome oraz Flower Dome), które są emanacją ekosystemu kwiatów oraz ekosystemu tropikalnego lasu górskiego. Każda z kopuł to prawie godzinna przygoda w otoczeniu oszałamiającej pod każdym względem roślinności. Koniec programu o 18.00 w Ogrodach przy Zatoce lub przejazd do hotelu.

OPCJA: rozszerzenie programu o kolejne 2h. W tym czasie kolacja w lokalnym foodcourcie lub w lokalnej restauracji. Na koniec koncert światło – dźwięk, czyli słynna Singapurska Rapsodia.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu
UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe.
 • 128 USD*
 • 8 godzin
 • 10

Singapur największe atrakcje

(10h)

O 10:00 spotkanie z pilotem/przewodnikiem w lobby hotelowym. Zaczynamy od zawidzania Gardens by The Bay („Ogród Kwiatów” oraz „Las w Chmurach”) oraz Supertrees, które często ze względu na swój kosmiczny urok nazywane są Ogrodami Avatara. Tutaj zaglądamy do dwóch kopuł, w pierwszej z nich znajdują się bajeczne ogrody tematyczne, w drugiej największy sztuczny wodospad na świecie.

Następnie spacerem udamy się do Marina Bay Sands, punktu kluczowego dla Singapuru oraz chyba najbardziej rozpoznawalnej budowli w mieście. Projekt 3 wież spiętych pomostem o długości ponad 150m z najdłuższym „podniebnym” basenem na świecie to prawdziwy majstersztyk. Z góry idealnie zobaczymy charakter portowo-stoczniowy miasta – widok na panoramę miasta jest nie mniej spektakularny niż widok na Ogrody Przy Zatoce. Przy dobrej pogodzie możemy zobaczyć sąsiednie: Malezję lub Indonezję.

W południe lunch w restauracji, lokalnej knajpce lub food courtcie (jadłodajnie, czyli typowy dla Azji streetfood). Proponujemy tutaj Satay by The Bay na otwartym powietrzu lub bardziej ekskluzywny Marina Bay Sands Food Court. Posiłek opłacasz we własnym zakresie, stąd to tylko propozycja miejsc i możemy ją do Ciebie dostosować.

Dalej przechadzamy się Olimpijską Alejką i zmierzamy do położonej niedaleko dzielnicy kolonialnej. Mijamy Park Merliona z symbolem Singapuru – posągiem pół-lwa, pół-ryby, oglądamy Fullerton Hotel (piękny budynek dawnej poczty brytyjskiej), Pomnik Józefa Korzeniowskiego (Joseph Conrad) – pierwszy z trzech punktów polskich w Singapurze, Most Cavenagh (jedyny oryginalny most wiszący w Singapurze). Skręcamy na chwilę do One Raffles Place, gdzie znajduje się słynna rzeźba Salvadora Dali – Platon, Muzeum Cywilizacji Azjatyckich (tylko z zewnątrz) – Pomnik Sir Thomasa Stamforda Raffles’a (ojca potęgi Singapuru), Victoria Theatre and Concert Hall (budynek z bogatą historią – używany jako ratusz, później szpital wojenny i teatr), Budynek Parlamentu Singapurskiego (jednoizbowy). Następnie spacer przez Boat Quay oraz Clark Quay (dawne doki, a dzisiaj największą „imprezownię” miasta). Tutaj skręcamy i spacerujemy wzdłuż Galerii Narodowej, Ratusza i Katedry Świętego Andrzeja do Raffles Hotel – kolonialnego symbolu Singapuru, gdzie wypijemy legendarny Singapore Sling (jest również wersja bezalkoholowa).

Późnym popołudniem przejeżdżamy na Orchard Road. Wybudowana na wzór londyńskiej Oxford Street ulica całorocznie ozdobiona jest światłami – w zależności od okazji (Chiński Nowy Rok, Hinduskie Deepavali, Święta Bożego Narodzenia). Krótka przerwa i czas wolny na zakupy albo też smakujemy singapurskiej kawy i tosta w lokalnej kawiarni (punkt opcjonalny, płatne samodzielnie).

Godzina 20.00 koniec wspólnego zwiedzania. Do tego czasu powrót do hotelu lub zakończenie programu na Orchard Road i czas wolny do własnej aranżacji.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, wjazd na taras widokowy MBS, Singapur Sling w hotelu, bilet wstepu do GBB.

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, posiłki i napoje we własnym zakresie.

 • 183 USD*
 • 10 godzin
 • 10

Singapur z lotu ptaka

(10h)

O 10:00 spotkanie z pilotem/przewodnikiem w lobby hotelowym. Na początek przejazd do Singapure Flyer, czyli największe Koło Młyńskie w Azji. Punkt szczytowy koła znajduje się na wysokości aż 165m, a osiągnąć możemy ją wchodząc do jednej z 28 klimatyzowanych kapsuł. Stąd roztacza się niesamowity widok na centrum miasta oraz na port i redę Singapuru. Chętni mogą zamówić (dodatkowo płatną) opcję przejazdu z lampką szampana lub posiłkiem.


Następnie udamy się na Helix Bridge – most w kształcie helisy DNA, z którego widać wielką tamę zbudowaną u ujścia Zatoki Marina, która to tama chroni centrum miasta przed gwałtownymi falami morskimi. Zwiedzimy galerię Marina Bay Sands i przesiądziemy się do metra, skąd pojedziemy do stacji Vivo City i kolejką linową wjedziemy na szczyt góry Mount Faber, czyli jednego z najciekawszych miejsc widokowych z panoramą centrum. Góra Mount Faber to również miejsce, gdzie mieści się polska atrakcja turystyczna – dzwon szczęścia i niesamowita historia związana z jego pojawieniem się w Singapurze, choć niektórzy mówią, że to tylko legenda.


Wczesnym popołudniem zatrzymamy się na lunch w jednym z najlepszych food courtów – na dachu Vivo City lub w wybranej restauracji (posiłek we własnym zakresie). Następnie ruszamy do kompleksu Marina Bay Sands Hotel – ale tym razem wjazd do Celavie na małego drinka lub napój oraz panoramę centrum miasta z jednej strony, a redą i przesmykiem morskim pomiędzy Singapurem a Indonezją z drugiej. Następnie spacer wzdłuż Marina Bay do jednej z kawiarni – One Fullerton Bay lub Fullerton Hotel. Kawa lub herbata w jednym z najciekawszych miejsc widokowych na Zatokę. Na koniec przejazd do 1 Altitude Rooftop bar – najwyższego baru Singapuru (282m). Wspaniałe miejsce na imprezę, obserwowanie panoramy miasta przy drinku oraz dobrej muzyce. Aż żal opuszczać to miejsce… Program kończy się w tym miejscu o 20.00 lub chwilę wcześniej wracamy wspólnie do hotelu.


W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, wjazd na MBS, przejazd SF, przejazd kolejka linową, Fullerton Bay (kawa/herbata), 1 Altitude Bar – wejściówka i drink

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, posiłki i napoje we własnym zakresie, rooftop bar zastrzega sobie możliwość zamknięcia bez zapowiedzi lub dopłaty w przypadku niestandardowej imprezy.

 • 249 USD*
 • 10 godzin
 • 10

Trzy oblicza Singapuru

(10h)

O 9:00 zbiórka w lobby hotelowym i rozpoczęcie wycieczki – spotkanie z 3 twarzami Singapuru: China Town, z główną atrakcją, czyli Pagodą z Relikwią Zęba Buddy i China Town Market. China Town to również najlepsze miejsce na wymianę waluty i zakup pamiątek. To tutaj znajduje się słynna cukiernia z kruchymi ciasteczkami z nadzieniem kokosowo-jajecznym (słodka niespodzianka od nas). Możemy zajrzeć również do tradycyjnej herbaciarni i jeszcze przed lunchem odbędziemy podróż w przeszłość i poznamy sekrety starego domu w centrum chińskiej dzielnicy.

 

W południe lunch: do wyboru może to być zarówno Food Court w China Town, przyjemne rodzinne restauracje na Food Street lub przejazd do Little India i tam zjemy coś pysznego korzystając z lokalnych knajpek z nutą curry. Posiłek płatny samodzielnie.

 

Popołudniu spacer po dzielnicy Little India, która wygląda nawet bardziej staroindyjsko, niż większość obecnych miast w Indiach. To dzielnica z charakterem, wspaniałe arkady, tradycyjny bazar, centrum kultury i dziedzictwa, do którego zajrzymy, aby dowiedzieć się więcej o tej uroczej i nieco tajemniczej części miasta. Oczywiście będzie możliwość spróbowania ręcznie robionych roti, wspaniałej kawy lub herbaty, masala/tarik (słodka niespodzianka w naszym zakresie). Nie można ominąć Świątyni Sri Veeramakaliamman (jeśli będzie dostępna w wybranym terminie) oraz Mustafa Center, gdzie będzie chwila na zakupy – to największe centrum handlowe czynne 24/7.

 

Bliżej wieczora przejazd do Kampong Glam zwanej również regionem Arab Street lub Malay Village. Tutaj znajduje się m.in. wielki meczet Masjid Sultan, pałac sułtana (wejście nie zawsze jest dostępne w godzinach wieczornych) oraz zaglądamy na najbardziej hipsterską dzielnicę miasta. W tej części znajduje się również duża ilość modnych sklepów, pubów i kawiarni. Tu znajduje się jeden z butikowych pubów z singapurskim piwem rzemieślniczym, Selfie Cafe i Elephant Deco Shop. Idealne miejsce, aby spędzić wieczór
w klimacie „bajkowego miasteczka”. Koniec programu o godzinie 19.00.

 

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, Bilety wstępu oraz słodkie niespodzianki w China Town i Little India

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, posiłki i napoje we własnym zakresie, rooftop bar zastrzega sobie możliwość zamknięcia bez zapowiedzi lub dopłaty w przypadku niestandardowej imprezy.

 • 139 USD*
 • 10 godzin
 • 10

Ikony Singapuru

(10h)

O 10:00 spotkanie z pilotem/przewodnikiem w lobby hotelowym. Zwiedzanie zaczynamy od rejsu łodzią po rzece Singapur, co umożliwia zobaczenie części China Town (Boat Quay), Dzielnicy Kolonialnej (European Town) oraz nowoczesnego centrum bankowego (Business District) z perspektywy rzeki. Przez Zatokę Marina przepłyniemy obok pomnika Merliona, Ogrodów Przy Zatoce (Gardens by The Bay) oraz Marina Bay Sands. Na rzece usłyszycie historię Singapuru. Następnie udamy się spacerem do Merliona (to obowiązkowy punkt zdjęciowy) oraz do pomnika Józefa Korzeniowskiego (jeden z polskich akcentów
w Singapurze). Później pojedziemy do Funan Mall – największego centrum IT (aparaty, karty, telefony, kamerki, sprzęt, itp.) – największy sklep z elektroniką w mieście. Dla osób niezainteresowanych zakupami przystanek w kawiarni na dole centrum i chwila relaksu.


Popołudniu udajemy się na bazar Lau Pa Sat – jedno z najlepszych miejsc na lunch (płatne we własnym zakresie). Prawie 40 knajpek z kuchniami z całej Azji prezentuje prawdziwy singapurski mix smaków wielu azjatyckich kuchni. Bazar mieści się obecnie w sercu centrum biznesowego i jest jednym z najpopularniejszych miejsc na lunch w tej okolicy. Obok siebie jedzą turyści, dyrektorzy bankowych korporacji oraz kierowcy autobusu pracującego w pobliskiej zajezdni. Po lunchu pojedziemy do hotelu Fullerton, jednego
z najdroższych hoteli w mieście. Napijemy się słynnego Singapore Sling (istnieje opcja bezalkoholowa) z ciastkiem – nutka starego Singapuru jest tutaj obecna w każdym centymetrze.


Na koniec wizyta w słynnych ogrodach – Gardens by The Bay, gdzie można spędzić cały dzień. Zobaczymy fragment ogrodów – ze wspaniałą ekspozycją kwiatów, roślin i lasu dżunglowego (słynne Domes). Koniec programu w ogrodach na koncercie świateł i dźwięku – Singapore Rapsody. Zakończymy o 20.00 w centrum miasta lub powrotem do hotelu.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, drink w hotelu Fullerton, rejs łodzią, bilet GBB

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe. Posiłki nie są wliczone w cenę.

 • 195 USD*
 • 10 godzin
 • 10

Smaczny Singapur

(10h)

To program dla tych, którzy lubią poznawać kraj przez pryzmat kuchni. Ale nie jedząc, a degustując.


 O godz. 10:00 zbiórka w lobby hotelowym. Rano przespacerujemy się do China Town, odwiedzimy bazar, uliczkę umarłych, główną aleję z buddyjską świątynią, meczetem i świątynią hinduistyczną. China Town to miejsce, gdzie można spędzić nieskończoną ilość czasu, ale my zaczniemy od wizyty w tradycyjnej herbaciarni i obejrzenia ceremonii parzenia herbaty. Następnie zajrzymy do jednej z najstarszych cukierni w Singapurze – jajeczno–kokosowa tarta zachwyci Wasze podniebienie.


Zbliża się godzina lunchu, więc czas na food court, czyli tradycyjne potrawy w stylu bardziej ulicznym niż gwiazdek Michelin. Tym razem Hainan Chicken Rice lub Hor Fun z kaczką – klasyka singapurskiego lunchu, a do tego koniecznie teh tarik lub trzcina cukrowa. Czas na lekki spacer do Long Baru w hotelu Raffles gdzie narodził się słynny Singapore Sling. Spróbujemy go w otoczeniu eleganckiego wnętrza z duchem brytyjskiego kolonializmu.


Popołudniu zabierzemy Cię na spacer do Little India i zaczniemy od wizyty i testowania podobno najlepszej ulicznej laksy w Singapurze. Dalej wyruszymy na spacer po fantastycznej i kolorowej hinduskiej dzielnicy, gdzie na pewno zjemy przygotowanego na słodko placka roti lub czekoladową pratę (pycha!). Wszystko tak, jak jedzą lokalni mieszkańcy!


O 18.00 przejazd Singapore Flyer (największy diabelski młyn z obłędnym widokiem na miasto) – proponujemy elegancki styl z lampką szampana – nie zapominajmy, że to miasto pełne klasy oraz wspaniałego stylu. Panorama centrum biznesowego z odrobiną bąbelków to dobry pomysł. Na koniec przejdziemy autobusem do słynnej restauracji, gdzie serwowany jest jeden z ikonicznych specjałów Singapuru, czyli Chilli Crab i Chilli Pepper Crab. O 20.00 koniec programu w restauracji lub powrót do hotelu we własnym zakresie.


W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, wszystkie wymienione posiłki w formie degustacyjnej (share set), Singapore Sling oraz bilet na SF z lampką szampana

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe. Możliwa lekka zmiana potraw – zależnie od tempa zwiedzania, dostępności lokalnych potraw oraz gustu i smaku naszych gości.

 • 327 USD*
 • 10 godzin
 • 10

OPEN TOUR jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!


To spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem (od 4 do 10h).

W ramach wycieczki wliczone są przejazdy wspaniałą singapurską komunikacją miejską.

OPEN TOUR dostępne są również w wersji eko – z obsługą Junior Tour Lidera. Ta opcja to dodatkowa oszczędność i jeszcze tańsza wycieczka.

Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje po nadaniu numeru (kod wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

Tryb SZUKAMY WAS jest dostępny dla każdej wycieczki.

 

Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z droższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.


Jak działa SZUKAMY WAS w 3 krokach:

KROK 1:wybranie programu i daty realizacji

KROK 2: opłacenie programu i aktywizacja opcji SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, korekta ceny.


*Wycieczki na stronie wycenione są dla grup 10-osobowych. Jeśli interesuje Cię prywatna wycieczka – skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci koszt indywidualnego zwiedzania.