Polski pilot w Singapurze

SIEM REAP - ANGKOR

Singapur Off 2 - historyczna mieszanka kultur

Czas trwania: 4h

Jeśli chcesz uniknąć turystycznego zgiełku i poznać Singapur od bardziej lokalnej strony, to ten krótki program jest idealną opcją dla Ciebie! Zobaczymy interesujące miejsca o historycznym znaczeniu i odkryjemy pewne aspekty historii i kultury Singapuru, o których nie przeczytasz w przewodniku turystycznym.


O godz. 10.00 zbieramy się w hotelowym lobby i stąd wyruszamy do Fort Canning Park. Przejdziemy się po pięknym parku na wzgórzu, gdzie dowiemy się zarówno o początkach Singapuru sięgających XIV wieku, jak i o kolonialnej przeszłości wyspy.


Następnie udamy się do Telok Ayer – to jedna z tzw. „ulic religijnej harmonii”, w Singapurze, gdzie możemy podziwiać świątynie z 3 różnych tradycji kulturowo-religijnych (Buddyjskiej, Muzułmańskiej i Chrześcijańskiej). Ta ulica to początek Chinatown, gdzie mieści się cudowna mała chińska świątynia (Thian Hock Keng), poświęcona bóstwom z trzech chińskich tradycji. Z tą świątynią wiąże się też fascynująca historia nawiązująca do początków chińskiej migracji, która dotknęła Singapur. Na ulicy Telok Ayer znajduje się także kafejka, gdzie możemy spróbować lokalnych słodkich przysmaków, typowych dla niezwykle ciekawej kultury Peranakan. Na koniec zobaczymy interesujący mural, z którego dowiemy się jeszcze więcej o historii Singapuru.


Telok Ayer przejdziemy się do stacji metra Raffles Place, która znajduje się w Centralnym Dystrykcie Biznesowym, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć inne oblicze miasta- nowoczesną, pulsującą, biznesową atmosferę z imponującymi drapaczami chmur.


Zakończymy naszą wycieczkę na Emerald Hill – wzgórzu z pięknymi „shop housami” (kamienice), gdzie dowiemy się o życiu dawnych mieszkańców tych kamienic, należących do grupy etnicznej Peranakan. Tutaj zakończymy naszą Singapurską przygodę (około 14:00).

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, słodka niespodzianka, upominek

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur Peranakan

Czas trwania: 4h

Wieczorowo-nocna wycieczka po wschodniej części Singapuru, nieco mniej odwiedzanej przez turystów, a nawet można powiedzieć „bardziej lokalnej spokojnej części miasta”.

 

Wycieczkę rozpoczynamy spotkaniem w hotelowym lobby o godzinie 16:00. Wyruszymy komunikacją publiczną bezpośrednio do dzielnicy Geylang, która jest tradycyjnym miejscem malajskiego osadnictwa na wyspie, ze słynnym bazarem Geylang Serai Market. Spróbujemy tam tradycyjnych malezyjskich potraw takich jak: Asam pedas stingray (kwaśno-ostry gulasz) czy goreng pisang (bananowe placki). Dzielnica ta poza wspaniałą kulturą, tradycją i historią ma też mniej znane – “zakazane” oblicze, o którym dowiecie się w trakcie wycieczki 🤫

 

Z Geylang przejdziemy do dzielnicy Joo Chiat, która swoją nazwę zawdzięcza wielu uliczkom, z których każda w swojej nazwie ma właśnie Joo Chiat. Sama nazwa pochodzi od imienia właściciela plantacji kokosów i gałki muszkatołowej – filantropa, Chew Joo Chiat. Dzielnica ta słynie z interesującej zabudowy peranakańskiej zwanej „shophousami” charakteryzującymi się kolorowymi, dwu-poziomowymi budynkami z ozdobnymi fasadami, zawiłymi motywami oraz barwnymi płytkami ceramicznymi. 

 

Wędrując pomiędzy uroczymi uliczkami Joo Chiat miniemy Intan Muzeum, mieszczące się w prywatnym domu i kryjące skarby kultury peranakan, kolejna uliczka zaskoczy nas muralem znanego artysty Ernesta Zacharevic’a, a jeszcze inna kryje chińską świątynię Kuan Im Tng dedykowaną bogini łaski, Konfucjuszowi oraz bogom słońca i księżyca. Dalej udajemy się w kierunku jednej z najstarszych hinduskich świątyń – Sri Senpaga Vinayagar. Nieopodal świątyni zobaczymy również Rumah Bebe, nietypowy sklep z upominkami będącymi replikami muzealnych skarbów z kultury peranakan (sklep zamyka się o godz 18:30).

Na koniec wycieczki zajrzymy do lokalnej tradycyjnej kuchni serwującej dania kultury peranakan – o której już dużo wiecie, ale wyjątkowość tej kuchni będziecie mieli możliwość zweryfikować osobiście. W wersji light będzie możliwość zakończyć wycieczkę w Peranakan Inn & Lounge, (w wersji Singature z posiłkiem) lub powrót do hotelu

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, poczęstunek

programie dodatkowo (wersja PREMIUM): upominek napoje i kolacja

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Miasto jest ogrodem

Czas trwania: 6h

Początek wycieczki o godzinie 9.00 rano – spotykamy się w lobby hotelowym. Pojedziemy razem do Ogrodu Botanicznego, wspaniałego kompleksu umieszczonego na liście UNESCO. Warto wspomnieć, że na terenie ogrodów jest zachowany kawałek lasu deszczowego, a także znajduje się tam polski akcent (ale to niespodzianka!). Przy  odrobinie szczęścia możemy spotkać dziko żyjące żółwie, warany i wiele odmian ptaków. W wersji premium wejdziemy do Ogrodu Orchidei, gdzie znajduje się jedna z największych kolekcji tych kwiatów na świecie. Jeżeli dobrze się rozejrzymy to jest tam orchidea na cześć polskiego prezydenta! W ogrodach spędzimy wspaniałe dwie godziny – w dzikiej i egzotycznej kolekcji tysięcy gatunków roślin z całego świata. W południe wybierzemy się na lunch w  Red Dot Food Country  lub w Adam Road Food Center. Lunch płatny we własnym zakresie w wersji light, w cenie w wersji premium.

Popołudniu przejazd do Gardens by The Bay, czyli Ogrodów przy Zatoce. Spacer po największym miejskim parku świata. W wersji premium zaczniemy od „niebiańskiej ścieżki” czyli skywalk – podwieszanej kładki w kompleksie Super Trees. Dalsze zwiedzanie połączone z wizytą w największej szklarni na świecie czyli  Flower Dome (Ogród Kwiatów) oraz kopule Cloud Forest (Wysokogórski Las Tropikalny) z wielkim wodospadem wewnątrz. Koniec wycieczki o godzinie 15.00 w hotelu lub dowolnym punkcie centrum miasta.

 

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, bilety wstępu

+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, ogrod orchidei, skywalk, upominek

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody (część ekspozycji znajduje się na zewnątrz) oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur Off 3 –codzienne życie mieszkańców

Czas trwania: 6h

Jeśli chcesz uniknąć turystycznego zgiełku i poznać Singapur od bardziej lokalnej strony, to ten program jest idealną opcją dla Ciebie! Zobaczymy interesujące miejsca nawiązujące do codziennego życia mieszkańców Singapuru w kontekście historii i kultury tego kraju.

 

O godz. 12:00 zbieramy się w hotelowym lobby i stąd wyruszymy do Tiong Bahru. To urocza oraz hipsterska dzielnica z budynkami z lat 30-tych w stylu art deco. Tutaj dowiemy się więcej o życiu codziennym Singapurczyków. Obejrzymy wspaniałe murale ukazujące tą codzienność od historycznej strony. Będzie też czas (około 13:30) na bardzo lokalny lunch, podczas którego możemy spróbować m.in. singapurskiej wersji schabowego oraz żeberek w zupie!

 

Po lunchu idziemy do Tanjong Pagar (poddzielnica Chinatown), gdzie będziemy mieli okazję obejrzeć piękne stare shop housy (kamienice z częścią mieszkalną i komercyjną) i dowiedzieć się nieco o dawnych mieszkańcach tych kamienic, należących do grupy etnicznej Peranakan. Tutaj zobaczymy też jak mieszkają przeciętni współcześni Singapurczycy w typowym HDB (mieszkanie socjalne). Na koniec wejdziemy na taras imponującego wieżowca – Pinnacle, z którego będziemy mogli podziwiać zapierający dech w piersiach widok na cały Singapur!  Wieżowiec ten jest także jednym z HDB budynków, ale nie takim typowym, a dlaczego dowiemy się na miejscu…

 

Następnie przejdziemy się przez Duxton Hill – obecnie czarujące wzgórze z klimatycznymi kafejkami w shop housach, ale kiedyś miejsce z nieco mroczną historią.

 

Kończymy naszą singapurską przygodę na ulicy Keong Siak. Ulica ta także kryje pewne sekrety przeszłości, które zdradzimy podczas wycieczki. Teraz to lokalno-ekspacka ulica rozrywki, a także dobrego jedzenia z pięknymi shop housami, czarującą indyjską świątynią (Sri Layan Sithi Vinayagar) oraz ikonicznym budynkiem ze słynnym barem na dachu (Potato Head Folk), gdzie możemy zostać na drinka i tam zakończyć naszą wycieczkę (lub w hotelu około godziny 18.00.

 

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur nocą

Czas trwania: 6h

O 18.00 spotkanie z pilotem w lobby. Następnie pojedziemy do Lau Pa Sat – dawnego targu rybnego, a dzisiaj modnego food courtu w dzielnicy biznesowej. Wspaniałe jedzenie z typową dla Singapuru wielokulturową kuchnią. Tutaj godzina na kolację – specjalnością wieczoru są ustawiane dookoła bazaru nocne stanowiska z BBQ (w wersji premium w cenie).

Następnie pojedziemy metrem do Ogrodów przy Zatoce, a konkretnie do kompleksu Super Trees. Tam odbywają się koncerty muzyczno-świetlne (2 dziennie), które warto oglądać z perspektywy leżącej – prawdziwe połączenie sztuki i techniki. Same superdrzewa są niezwykle zaawansowanymi technologicznie strukturami, które pełnią wiele funkcji, poczynając od gromadzenia energii i wody deszczowej, po funkcjonowanie jak naturalne wentylatory dla pobliskich kopuł z ogrodami. Spod Super Drzew wyruszymy po niesamowitym moście – Helix Bridge, wzdłuż promenady udamy się wprost pod pomnik Merilion – symbol Singapuru, a także zobaczymy pokaz laserowy na tle hotelu Marina Bay Sands.

Następnie wrócimy do Marina Bay Sands i wjedziemy na dach kompleksu do klubu Ce La Vie lub na widokowy SkyDeck (bilet w cenie w wersji premium). Wejście jest limitowane i w weekendy może się trafić duża kolejka – nie ma rezerwacji. Wjazd na górę to prawdziwa atrakcja. Zapierający dech w piersiach widok na miasto, otwarty bar oraz klub muzyczny. To miejsce daje również możliwość zrobienia zdjęć panoramy centrum miasta. 

Na koniec przeniesiemy się na Clark Quay, do dzielnicy rozrywkowej. Mieszczą się tutaj modne bary oraz kluby (uwaga – w części obowiązuje „dress code”). w wersji premium piwko na poczatek – najlepsze miejsce na imprezę do białego rana. Tutaj ma siedzibę słynny singapurski Zouk Club. Koniec programu o 24.00 w Clark Quay lub w hotelu.

 

 

UWAGA 1: z Clark Quay warto wziąć do hotelu imprezowego busa z barem na pokładzie. Niezapomniane połączenie taksówki – dyskoteki i baru.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda,

dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, skywalk lub skybar, upominek

 

UWAGA 2: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur Off 1 – historia i współczesność

Czas Trwania: 8h

Jeśli chcesz uniknąć turystycznego zgiełku i poznać Singapur od bardziej lokalnej strony to ten program jest idealną opcją dla Ciebie! Zobaczymy zarówno interesujące miejsca o historycznym znaczeniu, jak i te bardziej współczesne, nawiązujące do codziennego życia mieszkańców Singapuru.

Optymalna godzina startu: 10.00, zbieramy się w hotelowym lobby i stąd wyruszamy do Fort Canning Park. Przejdziemy się po pięknym parku na wzgórzu, gdzie dowiemy się zarówno o początkach Singapuru sięgających XIV wieku, jak i o kolonialnej przeszłości wyspy.

Następnie udamy się do Telok Ayer – to jedna z tzw. „ulic religijnej harmonii” w Singapurze, gdzie możemy podziwiać świątynie 3 różnych tradycji kulturowo-religijnych (Buddyjskiej, Muzułmańskiej i Chrześcijańskiej). Ta ulica to początek Chinatown, gdzie mieści się cudowna mała Chińska świątynia (Thian Hock Keng), poświęcona bóstwom z trzech chińskich tradycji. Z tą świątynią wiąże się też fascynująca historia, która nawiązuje do początków chińskiej migracji, która dotknęła Singapur. Na ulicy Telok Ayer znajduje się także kafejka, gdzie możemy spróbować lokalnych słodkich przysmaków, typowych dla niezwykle ciekawej kultury – Peranakan. Na koniec zobaczymy interesujący mural, z którego dowiemy się jeszcze więcej o historii Singapuru.

Z Telok Ayer przejdziemy się do stacji metra Raffles Place, która znajduje się w Centralnym Dystrykcie Biznesowym, gdzie będziemy mieć okazje zobaczyć inne oblicze miasta – nowoczesną, pulsującą, biznesową atmosferę z imponującymi drapaczami chmur. Z Raffles Place udamy się do zupełnie ‘’innego świata’’ – Tiong Bahru. To urocza i hipsterska dzielnica z budynkami z lat 30-tych w stylu art deco. Dowiemy się trochę więcej o życiu codziennym Singapurczyków. Będzie też czas (około 13:30) na bardzo lokalny lunch na Thiong Bahru Market, podczas którego możemy spróbować m.in. singapurskiej wersji schabowego! W wersji LIGHT lunch jest we własnym zakresie, w wersji PREMIUM jest już w cenie wycieczki

Po lunchu idziemy do Tanjong Pagar (poddzielnica Chinatown), gdzie obejrzymy piękne stare shop housy (kamienice z częścią mieszkalna i komercyjna) i dowiemy się więcej o dawnych mieszkańcach tych kamienic, należących do kultury Peranakan. Tutaj zobaczymy też jak mieszkają przeciętni współcześni Singapurczycy w typowym HDB (brzmi tajemniczo, a jest bardzo przyziemnie?). Na koniec wejdziemy na taras imponującego wieżowca – Pinnacle, z którego będziemy mogli podziwiać zapierający dech w piersiach widok na cały Singapur!  Ten drapacz chmur jest także jednym z HDB budynków, ale nie takim typowym. Dlaczego? Tego dowiemy się na miejscu…

Kończymy naszą singapurską przygodę na ulicy Keong Siak. Ulica ta kryje pewne sekrety przeszłości, które zdradzimy podczas wycieczki. Teraz to lokalno-ekspacka ulica rozrywki oraz dobrego jedzenia z pięknymi shop housami, czarującą indyjską świątynią (Sri Layan Sithi Vinayagar) oraz ikonicznym budynkiem ze słynnym barem na dachu (Potato Head Folk), gdzie możemy zostać na piwo lub drinka i tam zakończyć nasza wycieczkę (w wersji PREMIUM, w cenie). Koniec wycieczki w China Town.

 

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, drink w pubie/barze w China Town

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

 • LIGHT 118USD* / PREMIUM 145USD*
 • 8 godzin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur w lokalnym stylu

Czas Trwania: 8h

O 9.00 spotkanie z pilotem w lobby. Na początek ruszymy do China Town – dzielnicy z charakterem. Tam zajrzymy na wspaniały China Town Market, gdzie będzie też czas na zakupy. Później ruszymy do Świątyni Zęba Buddy (znajduje się tam relikwia – ząb Buddy), oraz odwiedzimy singapurski meczet Masjid Jamae w China Town (uwaga: wejścia są limitowane, w czasie nabożeństw oraz uroczystości meczet może być zamknięty dla zwiedzających bez uprzedzenia) oraz ulokowaną w China Town świątynię Sri Mariamman. Następnie czeka nas spacer do dzielnicy Telok Ayer wzdłuż Thian Hock Keng Temple (najstarsza świątynia Maizu), meczetu Al Abrar oraz Nagore Durgha dwóch ważnych miejsc dla hinduskich muzułmanów mieszkających w Singapurze.

W południe spacer do Hawker Center lub spontaniczne jedzenie w jednej z lokalnych knajpek – tutaj lunch we własnym zakresie – można zajrzeć do knajpki z gwiazdką Michelin (trzeba spodziewać się kolejki!) – propozycja Maxwell’s Food Court. Jest to pierwsza restauracja na świecie zaliczana do obiektów typu street food, która uzyskała to prestiżowe wyróżnienie. Po lunchu przejazd na Arab Street i spacer po uliczkach dzielnicy arabskiej, pierwotnie zarezerwowanej dla Malajów zamieszkujących Singapur. Wizyta nie tylko w meczecie, ale również w ogrodach i Pałacu Sułtana (dodatkowo płatne). Na koniec Little India ze wspaniałą świątynią: Sri Veeramakaliamman Temple oraz wizyta w Mustafa Center – to bardzo dobre miejsce na zakupy. Ci, którzy nie wybierają się na zakupy będą mogli zajrzeć do lokalnej knajpki z plackami roti (płatne we własnym zakresie).

Na koniec przejazd do dzielnicy Boat Quay, gdzie życie kulinarne zaczyna się wraz z zachodem słońca i tutaj znajduje się mnóstwo knajp, knajpek i miejsc do jedzenia i picia wieczorami. Tutaj koniec programu lub tylko spacer nadbrzeżem i powrót do hotelu. 17.00 koniec programu.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe.

 • LIGHT 121USD* / PREMIUM 148USD*
 • 8 godzin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Zielony Singapur

Czas Trwania: 8h

O 10:00 spotkanie z pilotem/przewodnikiem w lobby hotelu. Wspólnie odkryjemy zielony oraz ekologiczny Singapur. Na początek ruszamy do Ogrodu Botanicznego Singapuru. Botanical Garden założony został przez Henry Nicolasa Ridley’a jako eksperymentalny ogród. Znajdował się pierwotnie w centralnej części wyspy, ale od roku 1859 przeniesiony został na obecne miejsce, gdzie jego powierzchnia została powiększona do aktualnych 82ha. To jedyny Ogród Botaniczny wpisany na listę Wold Heritage UNESCO. Na jego terenie znajdują się polskie akcenty (rzeźby) w tym najważniejsza rzeźba Chopina grającego na pianinie (tzw. Ławeczka Chopina). W kompleksie ogrodu znajduje się Ogród Orchidei – wspaniały i majestatyczny z 1200 odmianami i 2000 hybrydami tych kwiatów oraz galerią sław, gdzie jest orchidea specjalnie wyhodowana dla jednego z polskich prezydentów.

 

W południe pojedziemy do China Town, gdzie znajdują się 2 ważne budynki postawione zgodnie z nowym reżimem ekologicznym. Idąc na lunch przejdziemy koło nich, aby zobaczyć jak można harmonijnie połączyć ekologię i industrializację. To Oasis Hotel China Town oraz Park Royal On Pickering. Przerwa na lunch w dowolnym miejscu (płatne we własnym zakresie).

 

Na koniec przyjedziemy do Gardens by The Bay (Ogrody przy Zatoce). Spacer przy kompleksie Super Trees (Silver i Gold), spacer po ogrodzie chińskim i japońskim. Finalnie wizyta w dwóch kopułach (Cloud Forest Dome oraz Flower Dome), które są emanacją ekosystemu kwiatów oraz ekosystemu tropikalnego lasu górskiego. Każda z kopuł to prawie godzinna przygoda w otoczeniu oszałamiającej pod każdym względem roślinności. Koniec programu o 18.00 w Ogrodach przy Zatoce lub przejazd do hotelu.

 

OPCJA: rozszerzenie programu o kolejne 2h. W tym czasie kolacja w lokalnym foodcourcie lub w lokalnej restauracji. Na koniec koncert światło – dźwięk, czyli słynna Singapurska Rapsodia.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe.

 • LIGHT 160USD* / PREMIUM 178USD*
 • 8 godzin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur największe atrakcje

Czas Trwania: 10h

O 10:00 spotkanie z pilotem/przewodnikiem w lobby hotelowym. Zaczynamy od zwiedzania Gardens by The Bay („Ogród Kwiatów” oraz „Las w Chmurach”) oraz Supertrees, które często ze względu na swój kosmiczny urok nazywane są Ogrodami Avatara. Tutaj zaglądamy do dwóch kopuł, w pierwszej z nich znajdują się bajeczne ogrody tematyczne, w drugiej największy sztuczny wodospad na świecie.

 

Następnie spacerem udamy się do Marina Bay Sands, punktu kluczowego dla Singapuru oraz chyba najbardziej rozpoznawalnej budowli w mieście. Projekt 3 wież spiętych pomostem o długości ponad 150m z najdłuższym „podniebnym” basenem na świecie to prawdziwy majstersztyk. Z góry idealnie zobaczymy charakter portowo-stoczniowy miasta – widok na panoramę miasta jest nie mniej spektakularny niż widok na Ogrody Przy Zatoce. Przy dobrej pogodzie możemy zobaczyć sąsiednie: Malezję lub Indonezję. (wjazd na taras widokowy w wersji premium)

 

W południe lunch w restauracji, lokalnej knajpce lub food courtcie (jadłodajnie, czyli typowy dla Azji streetfood). Proponujemy tutaj Satay by The Bay na otwartym powietrzu, Nest Food Court z gwiazdkami lub bardziej ekskluzywny Marina Bay Sands Food Court. Posiłek opłacasz we własnym zakresie, stąd to tylko propozycja miejsc i możemy ją dla Ciebie dostosować zgodnie z oczekiwaniami (w wersji premium w cenie).

 

Dalej przechadzamy się Olimpijską Alejką i zmierzamy do położonej niedaleko dzielnicy kolonialnej. Mijamy Park Merliona z symbolem Singapuru – posągiem pół-lwa, pół-ryby, oglądamy Fullerton Hotel (piękny budynek dawnej poczty brytyjskiej), Pomnik Józefa Korzeniowskiego (Joseph Conrad) – pierwszy z trzech punktów polskich w Singapurze, Most Cavenagh (jedyny oryginalny most wiszący w Singapurze). Skręcamy na chwilę do One Raffles Place, gdzie znajduje się słynna rzeźba Salvadora Dali – Platon, Muzeum Cywilizacji Azjatyckich (tylko z zewnątrz) – Pomnik Sir Thomasa Stamforda Raffles’a (ojca potęgi Singapuru), Victoria Theatre and Concert Hall (budynek z bogatą historią – używany jako ratusz, później szpital wojenny i teatr), Budynek Parlamentu Singapurskiego (jednoizbowy). Następnie spacer przez Boat Quay oraz Clark Quay (dawne doki, a dzisiaj największą „imprezownię” miasta). Tutaj skręcamy i spacerujemy wzdłuż Galerii Narodowej, Ratusza i Katedry Świętego Andrzeja do Raffles Hotel – kolonialnego symbolu Singapuru, gdzie wypijemy legendarny Singapore Sling (jest również wersja bezalkoholowa) w Long Barze. Późnym popołudniem przejeżdżamy na Orchard Road. Wybudowana na wzór londyńskiej Oxford Street ulica całorocznie ozdobiona jest światłami – w zależności od okazji (Chiński Nowy Rok, Hinduskie Deepavali, Święta Bożego Narodzenia). Krótka przerwa i czas wolny na zakupy albo też smakujemy singapurskiej kawy i tosta w lokalnej kawiarni (w cenie tylko w wersji premium).

 

Godzina 20.00 koniec wspólnego zwiedzania. Do tego czasu powrót do hotelu lub zakończenie programu na Orchard Road i czas wolny do własnej aranżacji.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, wstęp do 2 kopuł w GBB (wejście samemu), upominek, + dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, toast&kaya, każde wejście z obsługą, Singapore Sling w wybranym lokalu, skydeck/Celavie Rooftop Bar (zależnie od dostępności)

 

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, posiłki i napoje we własnym zakresie. Część punktów tylko z zewnątrz – w przypadku wolnego tempa atrakcje mogą ulec zmianie. Wejście do MBS może ulec zmianie lub być odwołane ad hoc z przyczyn niezależnych. Drink w Long Barze może być zamieniony na inną lokalizację (zależnie od realizacji).

 

 • LIGHT 214USD* / PREMIUM 289USD*
 • 10 godzin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur świat trzech kultur

Czas Trwania: 8h

10.00 spotkanie z pilotem w lobby. Na początek ruszymy do China Town – dzielnicy z charakterem. Tam zajrzymy na wspaniały China Town Market, gdzie będzie też czas na zakupy. Później ruszymy do Świątyni Zęba Buddy (znajduje się tam relikwia – ząb Buddy), oraz odwiedzimy singapurski meczet Masjid Jamae w China Town (uwaga: wejścia są limitowane, w czasie nabożeństw oraz uroczystości meczet może być zamknięty dla zwiedzających bez uprzedzenia) oraz ulokowaną w China Town świątynię Sri Mariamman. Następnie czeka nas spacer do dzielnicy Telok Ayer wzdłuż Thian Hock Keng Temple (najstarsza świątynia poświęcona bogini Mazu), meczetu Al Abrar oraz Nagore Durgha dwóch ważnych miejsc dla hinduskich muzułmanów mieszkających w Singapurze.

W południe spacer do Hawker Center lub spontaniczne jedzenie w jednej z lokalnych knajpek – tutaj lunch we własnym zakresie – można zajrzeć do knajpki oznaczanej w przeszłości gwiazdką Michelin (trzeba spodziewać się kolejki!) – propozycja Maxwell’s Food Court. Jest to pierwsza restauracja na świecie zaliczana do obiektów typu street food, która uzyskała to prestiżowe wyróżnienie. W wersji premium lunchowe menu w cenie. Po lunchu przejazd na Arab Street i spacer po uliczkach dzielnicy arabskiej, pierwotnie zarezerwowanej dla Malajów zamieszkujących Singapur. Wizyta nie tylko w meczecie, ale również spacer w ogrodach i oglądanie dawnego Pałacu Sułtana. Na koniec Little India ze wspaniałą świątynią: Sri Veeramakaliamman Temple oraz wizyta w Mustafa Center – to bardzo dobre miejsce na zakupy. Ci, którzy nie wybierają się na zakupy będą mogli zajrzeć do lokalnej knajpki z plackami roti (w wersji premium w programie).

Na koniec przejazd do dzielnicy Boat Quay, gdzie życie kulinarne zaczyna się wraz z zachodem słońca i tutaj znajduje się mnóstwo knajp, knajpek i miejsc do jedzenia i picia wieczorami (w wersji premium symboliczne piwko z loklanego browaru). Tutaj koniec programu o godzinie 18.00

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, niespodzianka roti, piwko w Boat Quay, upominek

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, wjazd na MBS, przejazd SF, przejazd kolejka linową, Fullerton Bay (kawa/herbata), 1 Altitude Bar – wejściówka i drink

 

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, posiłki i napoje we własnym zakresie, rooftop bar zastrzega sobie możliwość zamknięcia bez zapowiedzi lub dopłaty w przypadku niestandardowej imprezy.

 • LIGHT 123USD* / PREMIUM 155USD*
 • 8 godzin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur z lotu ptaka

Czas Trwania: 10h

O 10:00 spotkanie z pilotem/przewodnikiem w lobby hotelowym. Na początek przejazd do Singapure Flyer, czyli największe Koło Młyńskie w Azji. Punkt szczytowy koła znajduje się na wysokości aż 165m, a osiągnąć możemy ją wchodząc do jednej z 28 klimatyzowanych kapsuł. Stąd roztacza się niesamowity widok na centrum miasta oraz na port i redę Singapuru. Chętni mogą zamówić (dodatkowo płatną) opcję przejazdu z lampką szampana lub posiłkiem.

 

Następnie udamy się na Helix Bridge – most w kształcie helisy DNA, z którego widać wielką tamę zbudowaną u ujścia Zatoki Marina, która to tama chroni centrum miasta przed gwałtownymi falami morskimi. Zwiedzimy galerię Marina Bay Sands i przesiądziemy się do metra, skąd pojedziemy do stacji Vivo City i kolejką linową wjedziemy na szczyt góry Mount Faber, czyli jednego z najciekawszych miejsc widokowych z panoramą centrum. Góra Mount Faber to również miejsce, gdzie mieści się polska atrakcja turystyczna – dzwon szczęścia i niesamowita historia związana z jego pojawieniem się w Singapurze, choć niektórzy mówią, że to tylko legenda.

 

Wczesnym popołudniem zatrzymamy się na lunch w jednym z najlepszych food courtów – na dachu Vivo City lub w wybranej restauracji (w wersji premium posiłek w cenie, streetfood). Następnie ruszamy do kompleksu Marina Bay Sands Hotel – ale tym razem wjazd do Celavie na małego drinka lub napój (w wersji premium) / Sky Deck View w wersji light. Stąd widać panoramę centrum miasta z jednej strony, a redę i przesmyk morskim pomiędzy Singapurem a Indonezją z drugiej.. Następnie spacer wzdłuż Marina Bay do jednej z kawiarni – One Fullerton Bay lub Fullerton Hotel. Kawa lub herbata w jednym z najciekawszych miejsc widokowych na Zatokę (napój w cenie w wersji premium). Na koniec przejazd do baru BOCIAN – obecnie najwyższego baru Singapuru.  Wspaniałe miejsce na imprezę, obserwowanie panoramy miasta przy drinku oraz dobrej muzyce. Aż żal opuszczać to miejsce…. (w wersji premium drink w cenie). Program kończy się w tym miejscu o 20.00 lub chwilę wcześniej wracamy wspólnie do hotelu.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, bilet na flyer, przejazd kolejka na wyspe Sentosa, wjazd na MBS Skydeck

dodatkowo (wersja PREMIUM)lunch, słodkie niespodzianki,  upominek, drinki w barze/barach, kawa/herbata, skydeck/Celavie Rooftop Bar (zależnie od dnia)

 

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, posiłki i napoje we własnym zakresie, rooftop bar zastrzega sobie możliwość zamknięcia bez zapowiedzi lub dopłaty w przypadku niestandardowej imprezy.

 • LIGHT 225USD* / PREMIUM 300USD*
 • 10 godzin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Trzy oblicza Singapuru

Czas Trwania: 10h

O 9:00 zbiórka w lobby hotelowym i rozpoczęcie wycieczki – spotkanie z 3 twarzami Singapuru: China Town, z główną atrakcją, czyli Pagodą z Relikwią Zęba Buddy i China Town Market. China Town to również najlepsze miejsce na wymianę waluty i zakup pamiątek. To tutaj znajduje się słynna cukiernia z kruchymi ciasteczkami z nadzieniem kokosowo-jajecznym (słodka niespodzianka od nas). Możemy zajrzeć również do tradycyjnej herbaciarni i jeszcze przed lunchem odbędziemy podróż w przeszłość i poznamy sekrety starego domu w centrum chińskiej dzielnicy.

 

W południe lunch: do wyboru może to być zarówno Food Court w China Town, przyjemne rodzinne restauracje na Food Street lub przejazd do Little India i tam zjemy coś pysznego korzystając z lokalnych knajpek z nutą curry. Posiłek płatny samodzielnie.

 

Popołudniu spacer po dzielnicy Little India, która wygląda nawet bardziej staroindyjsko, niż większość obecnych miast w Indiach. To dzielnica z charakterem, wspaniałe arkady, tradycyjny bazar, centrum kultury i dziedzictwa, do którego zajrzymy, aby dowiedzieć się więcej o tej uroczej i nieco tajemniczej części miasta. Oczywiście będzie możliwość spróbowania ręcznie robionych roti, wspaniałej kawy lub herbaty, masala/tarik (słodka niespodzianka w naszym zakresie). Nie można ominąć Świątyni Sri Veeramakaliamman (jeśli będzie dostępna w wybranym terminie) oraz Mustafa Center, gdzie będzie chwila na zakupy – to największe centrum handlowe czynne 24/7.

 

Bliżej wieczora przejazd do Kampong Glam zwanej również regionem Arab Street lub Malay Village. Tutaj znajduje się m.in. wielki meczet Masjid Sultan, pałac sułtana (wejście nie zawsze jest dostępne w godzinach wieczornych) oraz zaglądamy na najbardziej hipsterską dzielnicę miasta. W tej części znajduje się również duża ilość modnych sklepów, pubów i kawiarni. Tu znajduje się jeden z butikowych pubów z singapurskim piwem rzemieślniczym, Selfie Cafe i Elephant Deco Shop. Idealne miejsce, aby spędzić wieczór
w klimacie „bajkowego miasteczka”. Koniec programu o godzinie 19.00.

 

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda,

dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, słodkie niespodzianki,  upominek

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, posiłki i napoje we własnym zakresie, rooftop bar zastrzega sobie możliwość zamknięcia bez zapowiedzi lub dopłaty w przypadku niestandardowej imprezy.

 • LIGHT 123USD* / PREMIUM 145USD*
 • 10 godzin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Ikony Singapuru

Czas Trwania: 10h

O 10:00 spotkanie z pilotem/przewodnikiem w lobby hotelowym. Zwiedzanie zaczynamy od rejsu łodzią po rzece Singapur, co umożliwia zobaczenie części China Town (Boat Quay), Dzielnicy Kolonialnej (European Town) oraz nowoczesnego centrum bankowego (Business District) z perspektywy rzeki. Przez Zatokę Marina przepłyniemy obok pomnika Merliona, Ogrodów Przy Zatoce (Gardens by The Bay) oraz Marina Bay Sands. Na rzece usłyszycie historię Singapuru. Następnie udamy się spacerem do Merliona (to obowiązkowy punkt zdjęciowy) oraz do pomnika Józefa Korzeniowskiego (jeden z polskich akcentów w Singapurze). Później pojedziemy do Funan Mall – największego centrum IT (aparaty, karty, telefony, kamerki, sprzęt, itp.) – największy sklep z elektroniką w mieście. Dla osób niezainteresowanych zakupami przystanek w kawiarni na dole centrum i chwila relaksu.

 

Popołudniu udajemy się na bazar Lau Pa Sat – jedno z najlepszych miejsc na lunch (płatne we własnym zakresie). Prawie 40 knajpek z kuchniami z całej Azji prezentuje prawdziwy singapurski mix smaków wielu azjatyckich kuchni. Bazar mieści się obecnie w sercu centrum biznesowego i jest jednym z najpopularniejszych miejsc na lunch w tej okolicy. Obok siebie jedzą turyści, dyrektorzy bankowych korporacji oraz kierowcy autobusu pracującego w pobliskiej zajezdni. Po lunchu pojedziemy do hotelu Fullerton, jednego z najdroższych hoteli w mieście. Napijemy się słynnego Singapore Sling (istnieje opcja bezalkoholowa) z ciastkiem – nutka starego Singapuru jest tutaj obecna w każdym centymetrze.

 

Na koniec wizyta w słynnych ogrodach – Gardens by The Bay, gdzie można spędzić cały dzień. Zobaczymy fragment ogrodów – ze wspaniałą ekspozycją kwiatów, roślin i lasu dżunglowego (słynne Domes). Koniec programu w ogrodach na koncercie świateł i dźwięku – Singapore Rapsody. Zakończymy o 20.00 w centrum miasta lub powrotem do hotelu.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, bilety do GBB (2 kopuly()

dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, Singapur Sling, rejs łodzią, upominek

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe. Posiłki nie są wliczone w cenęr

 • LIGHT 165USD* / PREMIUM 250USD*
 • 10 godzin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Smaczny Singapur

Czas Trwania: 10h

O 18.00 przejazd Singapore Flyer (największy diabelski młyn z obłędnym widokiem na miasto) – proponujemy elegancki styl z lampką szampana – nie zapominajmy, że to miasto pełne klasy oraz wspaniałego stylu (dostępne okazjonalnie). Panorama centrum biznesowego z odrobiną bąbelków to dobry pomysł. Na koniec przejdziemy autobusem do słynnej restauracji, gdzie serwowany jest jeden z ikonicznych specjałów Singapuru, czyli Chilli Crab i Chilli Pepper Crab (ewentualny posiłek we własnym zakresie – rezerwacja miejsca sugerowana przed rozpoczęciem wycieczki). O 20.00 koniec programu w restauracji lub powrót do hotelu we własnym zakresie.

 

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, przysmaki i snaki w China Town i Little India, upominek

 

dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, Singapur Sling, Rejs Lodzia, przejazd Singapore Wheel (okazjonalnie z lampka szampana/nie gwarantowane), 

 

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe. Możliwa lekka zmiana potraw – zależnie od tempa zwiedzania, dostępności lokalnych potraw oraz gustu i smaku naszych gości.

 • Cena zaptyaj!
 • 10 godzin
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

OPEN TOUR CZYLI COŚ KOMPLETNIE INNEGO jest dostępny we wszystkich miastach projektu „Polski Przewodnik w…” W Singapurze również!

 

OPEN TOUR to spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów, ustaleń i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem i opłacacie ten zakres (bloki czasowe OPEN TOUR liczone są co 2h, w przedziale od 4h do 10h). W ramach wycieczek OPEN TOUR wliczone są przejazdy wspaniałą singapurską komunikacją miejską bez limitów w ramach danego bloku czasowego oraz zestawy WTS. OPEN TOUR dostępne są w jednej wersji – po polsku. Prowadzą je zawsze doświadczeni Tour Liderzy / Rezydenci. Grupy OPEN TOUR realizujemy maksymalnie dla 10 osób (w tym dzieci).

 

Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek w ramach projektu „Polski Przewodnik w…”  przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje wyłącznie po nadaniu numeru rezerwacji (czyli kodu wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty. Prosty system potwierdzenie = płatność 100%. Na miejscu każda kwota przekazana bezpośrednio do naszego „człowieka” jest napiwkiem.

 

Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z najdroższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy to właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.

Jak działa SZUKAMY WAS w 3 krokach:

 

 

KROK 1: wybranie programu i daty realizacji (lub dat). Opłacenie opłaty 10USD/osoba (opłata bezzwrotna).

 

KROK 2: SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia do Waszej grupy tak aby obniżyć koszty. Poszukiwanie jest zakończone (niezależnie od rezultatu) na max 3 dni przed podaną datą programu.

 

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, potwierdzenie, wplata i działamy. Koszt wycieczki jest urealniany zależnie od ilości osób, które się zgłoszą.

 

 

*Wycieczki na stronie wycenione są NA OSOBĘ W WALUCIE USD, dla grup 10-osobowych. Jeśli interesuje Cię prywatna wycieczka w mniejszej grupie – skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci koszt zwiedzania w mniejszej lub większej grupie. UWAGA: Dzieci są poniżej 6 lat / wejście do klubów tylko w strojach smart casual / alkohol tylko dla pełnoletnich.