Polski pilot w Singapurze

Zwiedzanie największych azjatyckich metropolii z Polakami, którzy w nich mieszkają!

Singapur największe atrakcje

Czas: 10 godzin

O 10:00 spotkanie z pilotem w lobby hotelowym. Zaczynamy od wizyty w Gardens by The Bay (Ogród Kwiatów oraz Las w Chmurach) oraz Supertrees, które często ze względu na swój kosmiczny urok nazywane są Ogrodami Avatara. Tutaj zaglądamy do dwóch kopuł, w pierwszej z nich znajdują się bajeczne ogrody tematyczne, w drugiej największy sztuczny wodospad na świecie. Zaczynamy od przejazdu do Marina Bay Sands, punktu kluczowego dla Singapuru i chyba najbardziej rozpoznawalnej budowli w mieście. Projekt architektoniczny 3 wież spiętych ponad pomostem o długości ponad 150 m z najdłuższym „podniebnym” basenem na świecie to prawdziwy majstersztyk. Z góry idealnie zobaczymy charakter portowo-stoczniowy miasta (Singapur jest drugim co do wielkości portem na świecie)). Przy dobrej pogodzie można stąd zobaczyć Indonezję.
W południe lunch w restauracji, lokalnej knajpce lub food courcie (jadłodajnie czyli typowy dla Azji streetfood). Proponujemy tego Satay by The Bay na otwartym powietrzu lub bardziej ekskluzywny Marina Bay Sands Food Court. Posiłek we własnym zakresie, stąd to tylko propozycja miejsc.
Dalej przechadzamy się Olimpijską Alejką i zmierzamy do niedaleko położonej dzielnicy kolonialnej. Mijamy Park Merliona z symbolem Singapuru – posągiem pół lwa pół ryby,. oglądamy Fullerton Hotel (piękny architektonicznie budynek dawnej poczty brytyjskiej), Pomnik Józefa Korzeniowskiego (Joseph Conrad) – pierwszy, z trzech punktów polskich w Singapurze, Most Cavenagh (jedyny oryginalny most wiszący w Singapurze). Skrecamy na chwilę do One Raffles Place gdzie znajduje się słynna rzeźba Salvadora Dali – Platon Muzeum Cywilizacji Azjatyckich (tylko z zewnątrz) –Pomnik Stamforda Rafflesa (ojca potęgi Singapuru), Victoria Theatre and Concert Hall (budynek z bogatą historią i użytkowaniem – począwszy od ratusza, przez szpital wojenny i teatr), Budynek Parlamentu Singapurskiego (jednoizbowy). Następnie spacer przez Boat Quay oraz Clark Quay (dawne doki, a dzisiaj największą „imprezownię”). Tutaj skręcamy i robimy przejście wzdłuż Galerii Narodowej, Ratusza i Katedry Świętego Andrzeja do Raffles Hotel – kolonialnego symbolu Singapuru, gdzie wypijemy legendarny Singapore Sling (jest również wersja bezalkoholowa).
Na koniec przejeżdżamy na Orchard Road. Wybudowana na wzór londyńskiej Oxford Street ulica całorocznie, w zależności od okazji (Chiński Nowy Rok, Hinduskie Deepavali, Święta Bożego Narodzenia) jest ozdobiona ceremonialnymi światełkami. Krótka przerwa i czas wolny na zakupy. Na koniec Smakujemy singapurskiej kawy i tosta w loklanej kawiarni (punkt opcjonalny, platne samodzielnie).
Powrót do hotelu lub zakonczenie programu na Orchard Road i czas wolny na zakupy, godzina 20:00.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, wjazd na MBS, Singapur Sling, bilet wstepu do GBB
UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, posiłki i napoje we własnym zakresie.

 • 160 USD
 • 10 godzin
 • 10

Singapur z lotu ptaka

Czas: 10 godzin

O 10:00 spotkanie z pilotem w lobby hotelowym. Na początek przejazd do Singapure Flyer, największe Koło Młyńskie w Azji. Punkt szczytowy koła znajduje się na wysokości aż 165m, a osiągnąć możemy ją wchodząc do jednej z 28 klimatyzowanych kapsuł. Stąd roztacza się niesamowity widok na centrum miasta oraz na port i redę Singapuru. Dla chętnych można zamówić (dodatkowo płatną) opcję przejazdu z lampką szampana lub posiłkiem.

 

Następnie udamy się na Helix Bridge – most w kształcie helisy DNA, z którego widać wielką tamę zbudowaną u ujścia Zatoki Marina, która to tama chroni centrum miasta przed gwałtownymi falami morskimi. Tutaj wizyta w Galerii MBS i przesiadka na metro skąd przejazd do stacji Sentosa i wjazd na górę Mount Faber – kolejka linowa i jeden z najciekawszych miejsc widokowych z panoramą centrum. Góra Mount Faber to również miejsce gdzie mieści się polska atrakcja – dzwon szczęścia i niesamowita historia związana z jego pojawieniem się w Singapurze, choć niektórzy mówią, że to tylko legenda.

 

Lekko popołudniu zatrzymamy się na lunch w jednym z najlepszych food courtów – na dachu Vivo City lub w wybranej restauracji (jak zawsze posiłek we własnym zakresie). Następnie już mocno popołudniu ruszamy do kompleksu Marina Bay Sands – ale tym razem wjazd do Celavie na małego drinka lub napój i panoramę centrum miasta z jednej strony, a redy i przesmyku morskiego pomiędzy Singapurem, a Indonezją z drugiej. Następnie spacer wzdłuż Marina Bay do jednej z kawiarni – One Fullerton Bay i tam kawa (lub herbata) w jednym z najciekawszych miejsc widokowych na Zatokę. Na koniec przejazd do 1 Altitude Rooftop bar – najwyzszego baru w Singapurze. Wspaniałe miejsce na imprezę, obserwowanie panoramy miasta przy drinku oraz dobrej muzyce. Aż żal opuszczać to miejsce…..program kończy się w tym miejsu o 20.00 lub chwilę wcześniej wracacie wspólnie do hotelu.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, wjazd na MBS, przejazd SF, przejazd kolejka linową, Fullerton Bay (kawa/herbata), 1 Altitude Bilet wstepu,

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, posiłki i napoje we własnym zakresie, rooftop bar zastrzega sobie możliwość zamknięcia bez zapowiedzi lub dopłaty w przypadku niestandardowej imprezy.

 • 249 USD
 • 10 godzin
 • 10

Trzy oblicza Singapuru

Czas: 10 godzin

O godz. 9:00 zbiórka w lobby hotelowym i rozpoczęcie wycieczki i spotkanie z 3 twarzami Singapuru: China Town (z główną atrakcją czyli Pagodą z Relikwią Zęba Buddy i China Town Market). China Town to również najlepsze miejsce na wymianę waluty i zakupy pamiątek. A jak bedziecie chcieli to tutaj znajduje się słynna cukiernia z kruchymi ciasteczkami z nadzieniem kokosowo-jajecznym; a także tutaj możemy zajrzeć do tadycyjnej herbaciarni…i jeszcze przed lunchem odbedziemy podróż w przeszłość i poznamy sekrety starego domu w centrum China Town.

 

W południe lunch i tutaj do wyboru może to być zarówno Food Court w China Town, przyjemne rodzinne restauracje na Food Street lub przejazd do Little India i tam cos w jednej z lokalnych knajpek z nuta curry. Posiłek oczywiście we własnej aranżcji

 

Popołudniu spacer po dzielnicy Little India, która wygląda nawet bardziej staroindyjsko niż większość obecnych miast w Indiach. To dzielnica z charakterem, wspaniałe arkady, tradycyjny bazar, centrum kultury i dziedzictwa do ktorego zajrzymy aby dowiedzieć się więcej o tej uroczej i nieco tajemniczej części miasta. Oczywiscie będzie możliwośc spróbowania ręcznie robionych roti, wspaniałej kawy lub herbaty masala / tarik (zależy gdzie trafimy i czy będzie chęć spróbowania). Nie można ominąć Wielkiej Świątyni (o ile będzie akurat otwarta napewno i tutaj bedziemy) oraz Mustafa Center gdzie będzie chwila na zakupy – to największe centrum handlowe czynne 24/7.

 

Bliżej wieczora przejazd do Kampong Glam zwanej również regionem Arab Street lub Malay Village. Tutaj znajduje się m.in. wielki meczet Masjid Sultan, pałac sułtana (wejście nie zawsze jest dostępne w godzinach wieczornych) oraz zaglądamy na najbardziej hipsterską dzielnicę miasta. Bo w tej części znajduje się również masa modnych sklepów, pubów i kawiarni. Idealne miejsce aby spędzić wieczór w klimacie dawnego Singapuru.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, Bilety wstępu w China Town oraz w Little India,

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, posiłki i napoje we własnym zakresie, rooftop bar zastrzega sobie możliwość zamknięcia bez zapowiedzi lub dopłaty w przypadku niestandardowej imprezy.

 • 161 USD
 • 10 godzin
 • 10

Smaczny Singapur

Czas: 12 godzin

To program dla tych, ktorzy lubia poznawać kraj przez pryzmat kuchni. Ale nie jedząc, a degustując. Ta wycieczka jest właśnie z takim akcentem.

 

O godz. 10:00 zbiórka w lobby hotelowym. Rano spacer do China Town, wizyta na bazarze, uliczce umarlych, na glownej alei gdzie znadjuje się świątynia buddyjska, meczet i świątynia indusityczna. China Town to miejsce gdzie można spędzić nieskończoną ilość czasu, ale my zaczniemy od wizyty w tradycyjnej herbaciarni i ceremonii parzenia herbaty. Następnie spacerując po uliczkach zajrzymy do jednej z najstarszych cukierni w Singpaurze – jajeczno – kokosowa tarta. To już prawie lunch i czas na Food Court czyli tradycyjne potrawy do wyboru i tutaj obowiązkowe danie (niekoniecznie tam gdzie wszyscy i niekoniecznie tam gdzie są „znane gwiazdki” ale napewno tak samo smacznie. Tym razem Hainan Chicken Rice (opcja grilowana oczywiście jest dostępna) – klasyka lunchu oraz koniecznie teh tarik lub trzcina cukrowa.

 

Teraz czas na lekki spacer do Long Baru w hotelu Raffles, to tu narodził się słynny Singapore Sling. A więc spróbujmy go. W otoczeniu wspaniałego eleganckiego baru z kolonialnym duchem brytyjskiego dziedzictwa. Wspaniale!

 

Popołudniu spacer do Little India, ale zaczniemy od wizyty i testowania podobno najlepszej ulicznej laksy w Singapurze. I juz jestescie zaskoczeni! Jak to możliwe, że w Little India – powiemy Wam o tym. Stąd spacer po fantastycznym i kolorowym świecie hinduskiej dzielnicy. Zajrzymy do jej zakatków i napewno zjemy ręcznie robionego na słodko placka roti lub czekoladową pratę (pycha!). Wszystko tak jak jedzą lokalni mieszkańcy!

 

19.00 przejazd Singapore Flyer (największy diabelski młyn z obłędnym widokiem na miasto) w eleganckim stylu z lampką szampana – nie zapomninajmy, że to miasto pełne glamuru i wspaniałego stylu. Panorama centrum biznesowego z panoramą szampana to dobry pomysł. Na koniec spacer wzdłuż esplanade, marina bay sands i spacer do słynnej restauracji gdzie serwowany jest Chilli Crab i Chili Pepper Crab. 22.00 Koniec programu na miejscu w restauracji. Powrót do hotelu we własnym zakresie.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, wszystkie wymienone posilki w formie degustacyjnej (share set), Singapore Sling oraz bilet na SF z lampką szampana

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe.

 • 279 USD
 • 12 godzin
 • 10

Ikony Singapuru

Czas: 10 godzin

O 10:00 spotkanie z pilotem w lobby hotelowym. Nasze zwiedzanie zaczynamy od rejsu łodzią po rzece Singapur co umożliwia zwiedzanie dzielnicy kolonialnej oraz nowoczesnego centrum bankowego z perspektywy rzeki. Przepłynięcie obok pomniku Merliona i postój przy Marina Bay Sands. Na rzece opowiemy o historii Singapuru i powstaniu tego miasta – państwa. Następnie udamy sie spacerkiem do Merliona (to obowiązkowy punkt zdjęciowy) oraz do pomnika Jozefa Korzeniowskiego (jeden z polskich akcentów w Singapurze). Później przejazd Sim Lim Square – największego centrum IT (aparaty, karty, telefony, kamerki, sprzęt, itp) – największy sklep z elektroniką w mieście. Dla osób niezainteresowanych zakupami przystanek w kawiarni na dole centrum i chwila relaksu.

 

Popołudniu udajemy się na bazar Lau Pa Sat – jedno z najlepszych miejsc na lunch (płatne we własnym zakresie). Prawie 40 knajpek z kuchniami z całej Azji prezentuje prawdziwy singapurski mix smaków wielu azjatyckich kuchni. Bazar mieści się obecnie w sercu centrum biznesowego i jest jednym z najpopularniejszych miejsc na lunch. Obok siebie jedzą turyści, dyrektorzy bankowych korporacji oraz kierowcy autobusu z pobliskiej zajezdni. Po lunchu pojedziemy do hotelu Fullerton jednego z najdroższych hoteli w mieście. Napijemy się słynnego Singapore Sling (istnieje opcja bezalkoholowa) z ciastkiem – nutka starego Singapuru jest tutaj obecna w każdym centrymetrze…

 

Na koniec wizyta w słynnych ogrodach – Gardens by The Bay – tutaj można spędzić cały dzień. My zobaczymy fragment ogrodów – ze wspaniałą ekspozycją kwiatów, roślin i lasu dżunglowego (słynne Domes). Koniec programu w ogrodach na koncercie świateł i dźwięku – Singapore Rapsody. Koniec programu o 20.00 w centrum miasta lub powrót do hotelu.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, rejs lodzia, bilet GBB oraz rejs łodzią

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe. Posiłki nie są wliczone w cenę.

 • 180 USD
 • 10 godzin
 • 10

Singapur w lokalnym stylu

Czas: cały dzień

O 9.00 spotkanie z pilotem w lobby. Na poczatek ruszymy do China Town – dzielnicy z charakterem. Tam zajrzymy na wspaniały China Town Market, gdzie będzie też czas na zakupy. Dalej ruszymy do Świątyni Zęba Buddy (znajduje sie tam relikwia – ząb Buddy), oraz odwiedzimy singapurski meczet Masjid Jamae w China Town (uwaga: wejścia są limitowane, w czasie nabożeństw oraz uroczystości meczet moze byc zamknięty dla zwiedzajacych bez uprzedzenia).

 

W południe spacer do hawker center – tutaj lunch we własnym zakresie – można zajrzeć do knajpki z gwiazdką Michelin (trzeba spodziewac sie kolejki!). Jest to pierwsza knajpka na świecie zaliczana do obiektów typu street food, która uzyskała to prestiżowe wyróżnienie. Po lunchu przejazd na Arab Street i spacer po uliczkach dzielnicy arabskiej, pierwotnie zarezerwowanej dla Malajów zamieszkujących Singapur. Na koniec Little India ze wspaniałą światynią: Sri Veeramakaliamman Temple oraz wizyta w Mustafa Center – to bardzo dobre miejsce na zakupy. Ci którzy nie wybierają sie na zakupy będą mogli zajrzeć do lokalnej knajpki z plackami roti (tutaj we własnym zakresie)

 

Na koniec o 17.00 przejad do dzielnicy Boat Quay, gdzie życie kulinarne zaczyna się wraz z zachodem słońca i tutaj znajduje się mnóstwo knajp, knajpek i miejsc do jedzenia i picia wieczorami.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT,

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe.

 • 111 USD
 • Cały dzień
 • 10

Singapur w pigułce

Czas: 8 godzin

O 9:00 spotkanie z pilotem w lobby. Na początek China Town (wizyta na bazarze i w z relikwiami Buddy), a następnie Little India ze światynią Hinduską i spacerem po Serangoon Road, jeszcze przed południem wizyta Kellang i wielkim meczecie Masjid.

 

W południe przejazd do Lau Pa Sat – najlepszego food courtu w mieście. Lunch we własnym zakresie. Popołudniu przejazd na Clark Quay i spacer wzdłuż rzeki Singapur – tutaj znajduje się pomnik Korzeniowskiego, najstarszy most kolonialny, hotel Fullerton, budynki kolonialne (brytyjskie) oraz pomnik Meriliona (to symbol Singapuru – pół lew/ pół ryba). Clark Quay to też miejsce gdzie znajdziemy atrakcje dla rodzin ze starszymi dziećmi np: GMAX (wyrzutnia bungee).

 

Na koniec przyjazd do Marina Bay Sands i wjazd na górę kompleksu skąd rozciąga się wspaniała panorma miasta (w cenie wejścia napój z listy). Koniec programu o 17.00 w MBS lub powrót do hotelu.

W programie: wycieczka po polsku, transport MRT, MBS bilet wstępu

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe.

* cena dla grupy 10 osob

 • 127 USD
 • 8 godzin
 • 10

Singapur nocą

Czas: wieczór/noc

O 17.00 spotkanie z pilotem w lobby. Następnie przejazd do Lau Pa Sat – dawnego targu rybnego, a dzisiaj modnego foodcourtu w dzielnicy biznesowej. Wspaniałe jedzenie z typową dla Singapuru wielokulturową kuchnią. Tutaj godzina na kolację – specjalnością wieczoru są ustawiane dookoła bazaru nocne stanowiska z BBQ.

 

Następnie przejazd metrem do Ogrodów Botanicznych przy Zatoce, a konkretnie do kompeksu Super Drzew. Tam odbywają się koncerty muzyczno-świetlne (2 dziennie), które warto oglądać z perspektywy leżącej – prawdziwe połączenie sztuki i techniki. Same superdrzewa są niezwykle zawansowanymi technologicznie strukturami, które pełnią wiele funkcji, poczynając od gromadzenia energii i wody deszczowej, po funkcjonowanie jak naturalne wentylatory dla pobliskich kopuł z ogrodami. Spod Super Drzew spacer po niesamowitym moście Helix Bridge, wzdłuż promenady udamy się wprost pod pomnik Merilion – symbol Singapuru i zobaczymy pokaz laserowy na tle hotelu Marina Bay Sands.

 

Na zakończenie powrót do Marina Bay Sands i wjazd na dach kompleksu do klubu Ce La Vie (bilet obowiązkowy 25 SGD, w cenie napój). Wejście jest limitowane i w weekendy może się trafić duża kolejka. Wjazd na górę to prawdziwa atrakcja. Zapierający dech w piersiach widok na miasto, otwarty bar oraz klub muzyczny. To miejsce to również możliwość zrobienia zdjęć panoramy centrum miasta.

 

Na koniec przejście na Clark Quay, do dzielnicy rozrywkowej. Mieszczą się tutaj modne bary i kluby (uwaga w części obowiązuje dress code) – najlepsze miejsce na imprezę do białego rana. Koniec programu o 24.00 w Clark Quay lub w hotelu.

UWAGA: z Clark Quay warto wziąć do hotelu imprezowego busa z barem na pokładzie. Niezapomniane połączenie taksówki – dyskoteki i baru.

Na życzenie programy indywidualne lub spontaniczne zwiedzanie miasta. Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami w sprawie rezerwacji.

Link do rezerwacji, kliknij tutaj.

Dobrym pomysłem jest wcześniejsza rezerwacja – konkretny termin wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Nasze wycieczki są wyceniane indywidualnie w dwóch opcjach: otwarte (mogą dołączyć inne osoby, ale nie więcej niż 10 osób), zamknięte (tutaj wycieczka jest wyłącznie dla osób zamawiających. Koszt takiej opcji to 44USD).

Do zobaczenia w Azji!