City tours in Singapore

We can offer you all of our trips in your native language! Please contact us to get more information.

Singapore Off 2 - historical mix of cultures

Czas trwania: 4h

Jeśli chcesz uniknąć turystycznego zgiełku i poznać Singapur od bardziej lokalnej strony, to ten krótki program jest idealną opcją dla Ciebie! Zobaczymy interesujące miejsca o historycznym znaczeniu i odkryjemy pewne aspekty historii i kultury Singapuru, o których nie przeczytasz w przewodniku turystycznym.


O godz. 10.00 zbieramy się w hotelowym lobby i stąd wyruszamy do Fort Canning Park. Przejdziemy się po pięknym parku na wzgórzu, gdzie dowiemy się zarówno o początkach Singapuru sięgających XIV wieku, jak i o kolonialnej przeszłości wyspy.


Następnie udamy się do Telok Ayer – to jedna z tzw. „ulic religijnej harmonii”, w Singapurze, gdzie możemy podziwiać świątynie z 3 różnych tradycji kulturowo-religijnych (Buddyjskiej, Muzułmańskiej i Chrześcijańskiej). Ta ulica to początek Chinatown, gdzie mieści się cudowna mała chińska świątynia (Thian Hock Keng), poświęcona bóstwom z trzech chińskich tradycji. Z tą świątynią wiąże się też fascynująca historia nawiązująca do początków chińskiej migracji, która dotknęła Singapur. Na ulicy Telok Ayer znajduje się także kafejka, gdzie możemy spróbować lokalnych słodkich przysmaków, typowych dla niezwykle ciekawej kultury Peranakan. Na koniec zobaczymy interesujący mural, z którego dowiemy się jeszcze więcej o historii Singapuru.


Telok Ayer przejdziemy się do stacji metra Raffles Place, która znajduje się w Centralnym Dystrykcie Biznesowym, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć inne oblicze miasta- nowoczesną, pulsującą, biznesową atmosferę z imponującymi drapaczami chmur.


Zakończymy naszą wycieczkę na Emerald Hill – wzgórzu z pięknymi „shop housami” (kamienice), gdzie dowiemy się o życiu dawnych mieszkańców tych kamienic, należących do grupy etnicznej Peranakan. Tutaj zakończymy naszą Singapurską przygodę (około 14:00).

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, słodka niespodzianka, upominek

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur Peranakan

Czas trwania: 4h

Wieczorowo-nocna wycieczka po wschodniej części Singapuru, nieco mniej odwiedzanej przez turystów, a nawet można powiedzieć „bardziej lokalnej spokojnej części miasta”.

 

Wycieczkę rozpoczynamy spotkaniem w hotelowym lobby o godzinie 16:00. Wyruszymy komunikacją publiczną bezpośrednio do dzielnicy Geylang, która jest tradycyjnym miejscem malajskiego osadnictwa na wyspie, ze słynnym bazarem Geylang Serai Market. Spróbujemy tam tradycyjnych malezyjskich potraw takich jak: Asam pedas stingray (kwaśno-ostry gulasz) czy goreng pisang (bananowe placki). Dzielnica ta poza wspaniałą kulturą, tradycją i historią ma też mniej znane – „zakazane” oblicze, o którym dowiecie się w trakcie wycieczki 🤫

 

Z Geylang przejdziemy do dzielnicy Joo Chiat, która swoją nazwę zawdzięcza wielu uliczkom, z których każda w swojej nazwie ma właśnie Joo Chiat. Sama nazwa pochodzi od imienia właściciela plantacji kokosów i gałki muszkatołowej – filantropa, Chew Joo Chiat. Dzielnica ta słynie z interesującej zabudowy peranakańskiej zwanej „shophousami” charakteryzującymi się kolorowymi, dwu-poziomowymi budynkami z ozdobnymi fasadami, zawiłymi motywami oraz barwnymi płytkami ceramicznymi. 

 

Wędrując pomiędzy uroczymi uliczkami Joo Chiat miniemy Intan Muzeum, mieszczące się w prywatnym domu i kryjące skarby kultury peranakan, kolejna uliczka zaskoczy nas muralem znanego artysty Ernesta Zacharevic’a, a jeszcze inna kryje chińską świątynię Kuan Im Tng dedykowaną bogini łaski, Konfucjuszowi oraz bogom słońca i księżyca. Dalej udajemy się w kierunku jednej z najstarszych hinduskich świątyń – Sri Senpaga Vinayagar. Nieopodal świątyni zobaczymy również Rumah Bebe, nietypowy sklep z upominkami będącymi replikami muzealnych skarbów z kultury peranakan (sklep zamyka się o godz 18:30).

Na koniec wycieczki zajrzymy do lokalnej tradycyjnej kuchni serwującej dania kultury peranakan – o której już dużo wiecie, ale wyjątkowość tej kuchni będziecie mieli możliwość zweryfikować osobiście. W wersji light będzie możliwość zakończyć wycieczkę w Peranakan Inn & Lounge, (w wersji Singature z posiłkiem) lub powrót do hotelu

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, poczęstunek

programie dodatkowo (wersja PREMIUM): upominek napoje i kolacja

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

The city is a garden

Czas trwania: 6h

Początek wycieczki o godzinie 9.00 rano – spotykamy się w lobby hotelowym. Pojedziemy razem do Ogrodu Botanicznego, wspaniałego kompleksu umieszczonego na liście UNESCO. Warto wspomnieć, że na terenie ogrodów jest zachowany kawałek lasu deszczowego, a także znajduje się tam polski akcent (ale to niespodzianka!). Przy  odrobinie szczęścia możemy spotkać dziko żyjące żółwie, warany i wiele odmian ptaków. W wersji premium wejdziemy do Ogrodu Orchidei, gdzie znajduje się jedna z największych kolekcji tych kwiatów na świecie. Jeżeli dobrze się rozejrzymy to jest tam orchidea na cześć polskiego prezydenta! W ogrodach spędzimy wspaniałe dwie godziny – w dzikiej and egzotycznej kolekcji tysięcy gatunków roślin z całego świata. W południe wybierzemy się na lunch w  Red Dot Food Country  lub w Adam Road Food Center. Lunch płatny we własnym zakresie w wersji light, w cenie w wersji premium.

Popołudniu przejazd do Gardens by The Bay, czyli Ogrodów przy Zatoce. Spacer po największym miejskim parku świata. W wersji premium zaczniemy od „niebiańskiej ścieżki” czyli skywalk – podwieszanej kładki w kompleksie Super Trees. Dalsze zwiedzanie połączone z wizytą w największej szklarni na świecie czyli  Flower Dome (Ogród Kwiatów) oraz kopule Cloud Forest (Wysokogórski Las Tropikalny) z wielkim wodospadem wewnątrz. Koniec wycieczki o godzinie 15.00 w hotelu lub dowolnym punkcie centrum miasta.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, bilety wstępu+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, ogrod orchidei, skywalk, upominek

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody (część ekspozycji znajduje się na zewnątrz) oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapore Off 3 - daily lives of residents

Czas trwania: 6h

Jeśli chcesz uniknąć turystycznego zgiełku i poznać Singapore od bardziej lokalnej strony, to ten program jest idealną opcją dla Ciebie! Zobaczymy interesujące miejsca nawiązujące do codziennego życia mieszkańców Singapuru w kontekście historii i kultury tego kraju.

 

O godz. 12:00 zbieramy się w hotelowym lobby i stąd wyruszymy do Tiong Bahru. To urocza oraz hipsterska dzielnica z budynkami z lat 30-tych w stylu art deco. Tutaj dowiemy się więcej o życiu codziennym Singapurczyków. Obejrzymy wspaniałe murale ukazujące tą codzienność od historycznej strony. Będzie też czas (około 13:30) na bardzo lokalny lunch, podczas którego możemy spróbować m.in. singapurskiej wersji schabowego oraz żeberek w zupie!

 

Po lunchu idziemy do Tanjong Pagar (poddzielnica Chinatown), gdzie będziemy mieli okazję obejrzeć piękne stare shop housy (kamienice z częścią mieszkalną i komercyjną) i dowiedzieć się nieco o dawnych mieszkańcach tych kamienic, należących do grupy etnicznej Peranakan. Tutaj zobaczymy też jak mieszkają przeciętni współcześni Singapurczycy w typowym HDB (mieszkanie socjalne). Na koniec wejdziemy na taras imponującego wieżowca – Pinnacle, z którego będziemy mogli podziwiać zapierający dech w piersiach widok na cały Singapur!  Wieżowiec ten jest także jednym z HDB budynków, ale nie takim typowym, a dlaczego dowiemy się na miejscu…

 

Następnie przejdziemy się przez Duxton Hill – obecnie czarujące wzgórze z klimatycznymi kafejkami w shop housach, ale kiedyś miejsce z nieco mroczną historią.

 

Kończymy naszą singapurską przygodę na ulicy Keong Siak. Ulica ta także kryje pewne sekrety przeszłości, które zdradzimy podczas wycieczki. Teraz to lokalno-ekspacka ulica rozrywki, a także dobrego jedzenia z pięknymi shop housami, czarującą indyjską świątynią (Sri Layan Sithi Vinayagar) oraz ikonicznym budynkiem ze słynnym barem na dachu (Potato Head Folk), gdzie możemy zostać na drinka i tam zakończyć naszą wycieczkę (lub w hotelu około godziny 18.00.

 

In program: wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapore at night

Czas trwania: 6h

O 18.00 spotkanie z pilotem w lobby. Następnie pojedziemy do Lau Pa Sat – dawnego targu rybnego, a dzisiaj modnego food courtu w dzielnicy biznesowej. Wspaniałe jedzenie z typową dla Singapuru wielokulturową kuchnią. Tutaj godzina na kolację – specjalnością wieczoru są ustawiane dookoła bazaru nocne stanowiska z BBQ (w wersji premium w cenie).

Następnie pojedziemy metrem do Ogrodów przy Zatoce, a konkretnie do kompleksu Super Trees. Tam odbywają się koncerty muzyczno-świetlne (2 dziennie), które warto oglądać z perspektywy leżącej – prawdziwe połączenie sztuki i techniki. Same superdrzewa są niezwykle zaawansowanymi technologicznie strukturami, które pełnią wiele funkcji, poczynając od gromadzenia energii i wody deszczowej, po funkcjonowanie jak naturalne wentylatory dla pobliskich kopuł z ogrodami. Spod Super Drzew wyruszymy po niesamowitym moście – Helix Bridge, wzdłuż promenady udamy się wprost pod pomnik Merilion – symbol Singapuru, a także zobaczymy pokaz laserowy na tle hotelu Marina Bay Sands.

Następnie wrócimy do Marina Bay Sands i wjedziemy na dach kompleksu do klubu Ce La Vie (bilet obowiązkowy 25 SGD, w cenie napój). Wejście jest limitowane i w weekendy może się trafić duża kolejka – nie ma rezerwacji. Wjazd na górę to prawdziwa atrakcja. Zapierający dech w piersiach widok na miasto, otwarty bar oraz klub muzyczny. To miejsce daje również możliwość zrobienia zdjęć panoramy centrum miasta.

 

Na koniec przeniesiemy się na Clark Quay, do dzielnicy rozrywkowej. Mieszczą się tutaj modne bary oraz kluby (uwaga – w części obowiązuje „dress code”) – najlepsze miejsce na imprezę do białego rana. Tutaj ma siedzibę słynny singapurski Zouk Club. Koniec programu o 24.00 w Clark Quay lub w hotelu.

 

UWAGA 1: z Clark Quay warto wziąć do hotelu imprezowego busa z barem na pokładzie. Niezapomniane połączenie taksówki – dyskoteki i baru.

 

W programie (wersja light): wycieczka po polsku, transport MRT, woda dodatkowo (wersja premium): grillowe menu, drink w klubie i niespodzianka

 

UWAGA 2: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapore Off 1 - history and the present day

Czas Trwania: 8h

Jeśli chcesz uniknąć turystycznego zgiełku i poznać Singapur od bardziej lokalnej strony to ten program jest idealną opcją dla Ciebie! Zobaczymy zarówno interesujące miejsca o historycznym znaczeniu, jak i te bardziej współczesne, nawiązujące do codziennego życia mieszkańców Singapuru.

Optymalna godzina startu: 10.00, zbieramy się w hotelowym lobby i stąd wyruszamy do Fort Canning Park. Przejdziemy się po pięknym parku na wzgórzu, gdzie dowiemy się zarówno o początkach Singapuru sięgających XIV wieku, jak i o kolonialnej przeszłości wyspy.

Następnie udamy się do Telok Ayer – to jedna z tzw. „ulic religijnej harmonii” w Singapurze, gdzie możemy podziwiać świątynie 3 różnych tradycji kulturowo-religijnych (Buddyjskiej, Muzułmańskiej i Chrześcijańskiej). Ta ulica to początek Chinatown, gdzie mieści się cudowna mała Chińska świątynia (Thian Hock Keng), poświęcona bóstwom z trzech chińskich tradycji. Z tą świątynią wiąże się też fascynująca historia, która nawiązuje do początków chińskiej migracji, która dotknęła Singapur. Na ulicy Telok Ayer znajduje się także kafejka, gdzie możemy spróbować lokalnych słodkich przysmaków, typowych dla niezwykle ciekawej kultury – Peranakan. Na koniec zobaczymy interesujący mural, z którego dowiemy się jeszcze więcej o historii Singapuru.

Z Telok Ayer przejdziemy się do stacji metra Raffles Place, która znajduje się w Centralnym Dystrykcie Biznesowym, gdzie będziemy mieć okazje zobaczyć inne oblicze miasta – nowoczesną, pulsującą, biznesową atmosferę z imponującymi drapaczami chmur. Z Raffles Place udamy się do zupełnie ‘’innego świata’’ – Tiong Bahru. To urocza i hipsterska dzielnica z budynkami z lat 30-tych w stylu art deco. Dowiemy się trochę więcej o życiu codziennym Singapurczyków. Będzie też czas (około 13:30) na bardzo lokalny lunch na Thiong Bahru Market, podczas którego możemy spróbować m.in. singapurskiej wersji schabowego! W wersji LIGHT lunch jest we własnym zakresie, w wersji PREMIUM jest już w cenie wycieczki

Po lunchu idziemy do Tanjong Pagar (poddzielnica Chinatown), gdzie obejrzymy piękne stare shop housy (kamienice z częścią mieszkalna i komercyjna) i dowiemy się więcej o dawnych mieszkańcach tych kamienic, należących do kultury Peranakan. Tutaj zobaczymy też jak mieszkają przeciętni współcześni Singapurczycy w typowym HDB (brzmi tajemniczo, a jest bardzo przyziemnie?). Na koniec wejdziemy na taras imponującego wieżowca – Pinnacle, z którego będziemy mogli podziwiać zapierający dech w piersiach widok na cały Singapur!  Ten drapacz chmur jest także jednym z HDB budynków, ale nie takim typowym. Dlaczego? Tego dowiemy się na miejscu…

Kończymy naszą singapurską przygodę na ulicy Keong Siak. Ulica ta kryje pewne sekrety przeszłości, które zdradzimy podczas wycieczki. Teraz to lokalno-ekspacka ulica rozrywki oraz dobrego jedzenia z pięknymi shop housami, czarującą indyjską świątynią (Sri Layan Sithi Vinayagar) oraz ikonicznym budynkiem ze słynnym barem na dachu (Potato Head Folk), gdzie możemy zostać na piwo lub drinka i tam zakończyć nasza wycieczkę (w wersji PREMIUM, w cenie). Koniec wycieczki w China Town.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, drink w pubie/barze w China Town

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

 • LIGHT 110USD* / PREMIUM 126USD*
 • 8 hours
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapore in local style

Czas Trwania: 8h

At 10:00 a meeting with the pilot/guide in the hotel lobby. Together, we will discover green and ecological Singapore. For starters, we're heading to the Singapore Botanic Garden . The Botanical Garden was founded by Henry Nicolas Ridley as an experimental garden. It was originally in the central part of the island , but from 1859 it was moved to its current location, where its area was increased to the current 82ha . This is the only Botanical Garden inscribed on the Wold Heritage UNESCO list. It has Polish accents (sculptures) including the most important sculpture of Chopin playing the piano ( the so-called Chopin's bench). In the garden complex there is a Orchid Garden - magnificent and majestic with 1200 varieties and 2000 hybrids of these flowers and a gallery of fame, where there is an orchid specially grown for one of the Polish presidents.

At noon we will go to China Town, where there are 2 important buildings erected in accordance with the new ecological regime. Going for lunch we will pass by them to see how you can harmoniously combine ecology and industrialization. This is Oasis Hotel China Town and Park Royal On Pickering. Lunch break anywhere (paid on your own).

Finally, we will come to Gardens by The Bay. A walk by the Super Trees complex (Silver and Gold), a walk through the Chinese garden and Japanese . Finally, a visit to two domes ( Cloud Forest Dome and Flower Dome) , which are the emanation of the flower ecosystem and the tropical mountain forest ecosystem . Each of the domes is an almost hour-long adventure surrounded by stunning vegetation in every respect. End of program at 18.00 in the Gardens by the Bay or transfer to the hotel.

OPTION: program extension by another 2h. At this time, dinner at a local foodcourt or a local restaurant. Finally, the light - sound concert, the famous Singapore Rhapsody .

In the program: trip in Polish, MRT transport

 

NOTE: the order of the program's points may change, the implementation of individual points depends on the weather and the mobility of the group, given locations are examples.

 • 131 USD*
 • 8 hours
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Green Singapore

Czas Trwania: 8h

O 10:00 spotkanie z pilotem/przewodnikiem w lobby hotelu. Wspólnie odkryjemy zielony oraz ekologiczny Singapur. Na początek ruszamy do Ogrodu Botanicznego Singapuru. Botanical Garden założony został przez Henry Nicolasa Ridley’a jako eksperymentalny ogród. Znajdował się pierwotnie w centralnej części wyspy, ale od roku 1859 przeniesiony został na obecne miejsce, gdzie jego powierzchnia została powiększona do aktualnych 82ha. To jedyny Ogród Botaniczny wpisany na listę Wold Heritage UNESCO. Na jego terenie znajdują się polskie akcenty (rzeźby) w tym najważniejsza rzeźba Chopina grającego na pianinie (tzw. Ławeczka Chopina). W kompleksie ogrodu znajduje się Ogród Orchidei – wspaniały i majestatyczny z 1200 odmianami i 2000 hybrydami tych kwiatów oraz galerią sław, gdzie jest orchidea specjalnie wyhodowana dla jednego z polskich prezydentów.

 

W południe pojedziemy do China Town, gdzie znajdują się 2 ważne budynki postawione zgodnie z nowym reżimem ekologicznym. Idąc na lunch przejdziemy koło nich, aby zobaczyć jak można harmonijnie połączyć ekologię i industrializację. To Oasis Hotel China Town oraz Park Royal On Pickering. Przerwa na lunch w dowolnym miejscu (płatne we własnym zakresie).

 

Finally, we will come to Gardens by The Bay. A walk by the Super Trees complex (Silver and Gold), a walk through the Chinese garden and Japanese . Finally, a visit to two domes (Cloud Forest Dome and Flower Dome) , which are the emanation of the flower ecosystem and the tropical mountain forest ecosystem . Each of the domes is an almost hour-long adventure surrounded by stunning vegetation in every respect. End of program at 18.00 in the Gardens by the Bay or transfer to the hotel.

 

OPTION: program extension by another 2h. At this time, dinner at a local foodcourt or a local restaurant. Finally, the light - sound concert, the famous Singapore Rhapsody .

In program: wycieczka po polsku, transport MRT, bilety wstępu

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe.

 • 128 USD*
 • 8 hours
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapore greatest attractions

Czas Trwania: 10h

At 10:00 a meeting with the pilot/guide in the hotel lobby. We start by seeing Gardens by The Bay ("Flower Garden" and "Forest in Clouds" ) and Supertrees , which often due to its space the charms are called Avatar Gardens . Here we look into two domes, in the first one there are fabulous themed gardens , in the second the largest artificial waterfall in the world .

Then we will walk to Marina Bay Sands , a key point for Singapore and probably the most recognizable building in the city. The design of 3 towers connected by a bridge with a length of over 150m with the longest "sky-high" pool in the world is a real masterpiece. From above, we will ideally see the port and shipbuilding character of the city - the view of the city panorama is no less spectacular than the view of the Gardens by the Bay . In good weather, we can see the neighboring: Malaysia or Indonesia.

At noon, lunch at a restaurant, local eatery or food court (diners, i.e. typical Asian streetfood). Here we offer Satay by The Bay in the open air or the more exclusive Marina Bay Sands Food Court . You pay for your meal on your own, hence it is only a proposal of places and we can adapt it to you .

Next, we walk through the Olympic Avenue and head to the colonial district located nearby. We pass Merlion Park with the symbol of Singapore - a statue of a half-lion, half-fish, we watch Fullerton Ho tel (beautiful building of the former British post office), Józef Korzeniowski Monument (Joseph Conrad) - the first of three Polish points in Singapore, Cavenagh Bridge (the only original suspension bridge in Singapore). We turn for a moment to One Raffles Place, where the famous sculpture of Salvador Dali - Plato is located, Museum of Asian Civilizations (only from outside) - Monument to Sir Thomas Stamford Raffles (the powerhouse of Singapore), Victoria Theater and Concert Hall (building with a rich history - used as a town hall, then a war hospital and theater), Singapore Parliament Building (unicameral). Then a walk through the Boat Quay and Clark Quay (former docks, and today the city's largest 'party'). Here we turn and walk along the National Gallery, City Hall and Saint Andrew's Cathedral to the Raffles Hotel - the colonial symbol of Singapore, where we will drink the legendary Singapore Sling (there is also a non-alcoholic version).

In the late afternoon we drive to Orchard Road . Built on the model of London Oxford Street , the street is decorated with lights all year round - depending on the occasion (Chinese New Year, Hindu Deepavali, Christmas). A short break and free time for shopping or we also taste Singaporean coffee and toast in a local cafe (optional point, payable yourself).

20.00 end of sightseeing together. Until then, return to the hotel or finish the program on Orchard Road and free time to arrange.

In the program: trip in Polish, MRT transport, entry to the MBS observation deck, Singapore Sling in the hotel, entry ticket to GBB.

 


NOTE: the order of program points may change, implementation of individual points depends on the weather and group mobility, meals and drinks on your own.

 • 183 USD*
 • 10 hours
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapur świat trzech kultur

Czas Trwania: 8h

10.00 spotkanie z pilotem w lobby. Na początek ruszymy do China Town – dzielnicy z charakterem. Tam zajrzymy na wspaniały China Town Market, gdzie będzie też czas na zakupy. Później ruszymy do Świątyni Zęba Buddy (znajduje się tam relikwia – ząb Buddy), oraz odwiedzimy singapurski meczet Masjid Jamae w China Town (uwaga: wejścia są limitowane, w czasie nabożeństw oraz uroczystości meczet może być zamknięty dla zwiedzających bez uprzedzenia) oraz ulokowaną w China Town świątynię Sri Mariamman. Następnie czeka nas spacer do dzielnicy Telok Ayer wzdłuż Thian Hock Keng Temple (najstarsza świątynia poświęcona bogini Mazu), meczetu Al Abrar oraz Nagore Durgha dwóch ważnych miejsc dla hinduskich muzułmanów mieszkających w Singapurze.

W południe spacer do Hawker Center lub spontaniczne jedzenie w jednej z lokalnych knajpek – tutaj lunch we własnym zakresie – można zajrzeć do knajpki oznaczanej w przeszłości gwiazdką Michelin (trzeba spodziewać się kolejki!) – propozycja Maxwell’s Food Court. Jest to pierwsza restauracja na świecie zaliczana do obiektów typu street food, która uzyskała to prestiżowe wyróżnienie. W wersji premium lunchowe menu w cenie. Po lunchu przejazd na Arab Street i spacer po uliczkach dzielnicy arabskiej, pierwotnie zarezerwowanej dla Malajów zamieszkujących Singapur. Wizyta nie tylko w meczecie, ale również spacer w ogrodach i oglądanie dawnego Pałacu Sułtana. Na koniec Little India ze wspaniałą świątynią: Sri Veeramakaliamman Temple oraz wizyta w Mustafa Center – to bardzo dobre miejsce na zakupy. Ci, którzy nie wybierają się na zakupy będą mogli zajrzeć do lokalnej knajpki z plackami roti (w wersji premium w programie).

Na koniec przejazd do dzielnicy Boat Quay, gdzie życie kulinarne zaczyna się wraz z zachodem słońca i tutaj znajduje się mnóstwo knajp, knajpek i miejsc do jedzenia i picia wieczorami (w wersji premium symboliczne piwko z loklanego browaru). Tutaj koniec programu o godzinie 18.00

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport MRT, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, niespodzianka roti, piwko w Boat Quay, upominek

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

In the program: trip in Polish, MRT transport, entry to MBS, passage SF, passage by cable car, Fullerton Bay (coffee / tea), 1 Altitude Bar - entrance and drink

 

 

NOTE: the order of the program points may change, the implementation of individual points depends on the weather and group mobility, meals and drinks on their own, rooftop bar reserves the right to close without notice or surcharge in the event of a non-standard event.

 • LIGHT 106USD* / PREMIUM 138USD*
 • 8 hours
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapore from the bird view

Czas Trwania: 10h

At 10:00 a meeting with the pilot / guide in the hotel lobby. First, a drive to Singapure Flyer , which is the largest Mill Wheel in Asia . The peak of the wheel is at a height of up to 165m, and we can reach it by entering one of 28 air-conditioned capsules. From here, you have an amazing view of the city center and the port and road of Singapore. Those interested can order (with extra charge) the option of traveling with a glass of champagne or a meal.


Then we will go to the Helix Bridge - a DNA helix-shaped bridge from which you can see a great dam built at the mouth of the Marina Bay , which dam protects the city center from violent sea waves. We will visit the Marina Bay Sands gallery and change to the subway, from where we will go to the Vivo City station and take the cable car to the top of Mount Faber , i.e. one from the most interesting vantage points with a panorama of the center. Mount Faber is also a place where the Polish tourist attraction is located - a bell of happiness and an amazing story associated with its appearance in Singapore, although some say it's just a legend.


In the early afternoon we will stop for lunch in one of the best food courts - on the roof of Vivo City or in a selected restaurant (meal on our own). Then we head to the Marina Bay Sands Hotel complex - but this time we enter Celavie for a small drink or drink and the city center panorama on one side, and road and sea passage between Singapore and Indonesia on the other. Then walk along Marina Bay to one of the cafes - One Fullerton Bay or Fullerton Hotel . Coffee or tea in one of the most interesting views of the bay. Finally, drive to 1 Altitude Rooftop bar - Singapore's highest bar (282m). A great place for a party, watching the panorama of the city with a drink and good music. It is a pity to leave this place ... The program ends here at 8:00 PM or we return to the hotel a moment earlier.


In the program: trip in Polish, MRT transport, entry to MBS, passage SF, passage by cable car, Fullerton Bay (coffee / tea), 1 Altitude Bar - entrance and drink

 

 

NOTE: the order of the program points may change, the implementation of individual points depends on the weather and group mobility, meals and drinks on their own, rooftop bar reserves the right to close without notice or surcharge in the event of a non-standard event.

 • 249 USD*
 • 10 hours
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Three faces of Singapore

Czas Trwania: 10h

At 9:00 am, gathering in the hotel lobby and starting the trip - meeting with 3 faces of Singapore: China Town, with the main attraction, i.e. Pagoda with the Buddha's Tooth Relic and China Town Market. China Town is also the best place for currency exchange and buying souvenirs . This is where the famous pastry shop with shortbread cookies with coconut and egg filling is located (a sweet surprise from us). We can also look into the traditional tea house and before lunch we will take a journey into the past and learn the secrets of an old house in the center of the Chinese district.

 

At noon lunch: you can choose from Food Court in China Town , nice family restaurants on Food Street or drive to Little India and there we will eat something delicious using local eateries with a hint of curry. Meal payable alone.

 

An afternoon walk around the Little India district, which looks even more Old Indian than more cities in India. It's a district with character, magnificent arcades, a traditional bazaar, a center of culture and heritage, depending on to take advantage of more about this charming and somewhat mysterious part of the city. Of course, you'll be able to try hand-made roti , great coffee or tea, masala/tarik (a sweet surprise in our area ). You can't miss the Sri Veeramakaliamman Temple (if it is available on the chosen date) and the Mustafa Center, where there will be a moment for shopping - to the fast shopping center open 24/7.

 

Closer to the evening, drive to Kampong Glam also known as Arab Street or Malay Village . Here is located among others the great mosque of Masjid Sultan , the sultan's palace (entrance is not always available in the evening) and we look into the most hipster district of the city. This part also has a large number of fashionable shops, pubs and cafes. Here is one of the boutique pubs with Singapore craft beer , Selfie Cafe and the Elephant Deco Shop . An ideal place to spend an evening in the atmosphere of a "fairy-tale town". The program ends at 19.00.

 

In the program: Tour in Polish, MRT transport, Entrance tickets and sweet surprises in China Town and Little India

 

 

NOTE: the order of the program points may change, the implementation of individual points depends on the weather and group mobility, meals and drinks on their own, rooftop bar reserves the right to close without notice or surcharge in the event of a non-standard event.

 • 139 USD*
 • 10 hours
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Singapore icons

Czas Trwania: 10h

At 10:00 a meeting with the pilot / guide in the hotel lobby. We start the tour with a boat trip on the Singapore River, which allows you to see parts of China Town (Boat Quay), Colonial District (European Town) and the modern banking center (Business District) from a perspective river. Through the Marina Bay we will pass by the monument of Merlion, Gardens by the Bay and Marina Bay Sands . On the river you will hear the history of Singapore. Then we will go to the Merlion (it's a must see) and to the Józef Korzeniowski monument (one of the Polish accents in Singapore). Later we will go to Funan Mall - the largest IT center (cameras, cards, telephones, cameras, equipment, etc.) - the largest electronics store in the city. For those not interested in shopping, stop at the cafe at the bottom of the center and relax.


In the afternoon we go to the bazaar Lau Pa Sat - one of the best places for lunch (paid on our own). Almost 40 eateries with cuisines from all over Asia presents a real Singaporean mix of flavors of many Asian cuisines. The bazaar is currently housed in the heart of the business center and is one of the most popular lunch spots in the area. Side by side there are tourists, bank corporation directors, and bus drivers working in a nearby depot. After lunch we will go to the Fullerton Hotel, one of the most expensive hotels in the city. We will drink the famous Singapore Sling (there is a non-alcoholic option) with a cookie - a note of old Singapore is present here in every centimeter.


Finally, visit the famous gardens - Gardens by The Bay , where you can spend the whole day. We will see a fragment of gardens - with a wonderful exposition flowers, plants and jungle forest (famous Domes). End of program in gardens at a concert of lights and sound - Singapore Rapsody . We will end at 20.00 in the city center or back to the hotel.

In the program: trip in Polish, MRT transport, drink at the Fullerton hotel, boat cruise, GBB ticket

 

 

NOTE: the order of the program's points may change, the implementation of individual points depends on the weather and the mobility of the group, given locations are examples. Meals are not included in the price.

 • 195 USD*
 • 10 hours
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

Tasty Singapore

Czas Trwania: 10h

It's a program for those who like to explore the country through the lens of the kitchen. But not eating but tasting.

 

At 10:00 am meeting in the hotel lobby. In the morning we will walk to China Town , visit the bazaar , street of the dead , the main avenue with the Buddhist temple , mosque and Hindu temple . China Town is a place where you can spend an infinite amount of time, but we'll start by visiting the traditional tea house and watching the tea ceremony. Then we'll look at one of the oldest patisseries in Singapore - a egg-coconut tart will delight your palate.

 

Lunch time is approaching, so it's time for food court , i.e. traditional dishes in a more street style than Michelin stars. This time Hainan Chicken Rice or Hor Fun with duck - a classic Singapore lunch, and necessarily teh tarik or sugar cane . Time for a light walk to the Long Bar at the Raffles Hotel where the famous Singapore Sling was born. We will try it surrounded by an elegant interior with the spirit of British colonialism.

 

In the afternoon we will take you for a walk to Little India and start by visiting and testing supposedly the best street laks in Singapore. Next, we will go for a walk around the fantastic and colorful Indian district , where we will definitely eat a sweet roti cake or a chocolate cake (yummy!). Everything as local residents !

 

At 6:00 PM Singapore Flyer (the largest Ferris wheel with a fantastic view of the city) - we suggest elegant style with a glass of champagne - let's not forget that this is a city full of class and great style. Panorama of the business center with a little bubbles is a good idea. Finally, we will go by bus to the famous restaurant where one of Singapore's iconic specialties is served, named Chilli Crab and Chilli Pepper Crab . At 8pm the end of the program in the restaurant or return to the hotel on your own.

 

On the program: trip in Polish, MRT transport, all mentioned meals in tasting form (share set), Singapore Sling and SF ticket with a glass of champagne

 

 

NOTE: the order of the program points may change, the implementation of individual points depends on the weather and the mobility of the group , the locations provided are examples. A slight change of dishes is possible - depending on the pace of the tour, availability of local dishes and the taste and taste of our guests.

 • 327 USD*
 • 10 hours
 • 10

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: singapur(at)polviet.com

OPEN TOUR CZYLI COS KOMPLETNIE INNEGO jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!

 

OPEN TOUR to spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów, ustaleń i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem i opłacacie (bloki czasowe OPEN TOUR liczone są co 2h, w przedziale od 4 do 10h).

 

W ramach wycieczek OPEN TOUR wliczone są przejazdy wspaniałą singapurską komunikacją miejską bez limitów w ramach danego bloku dziennego.

OPEN TOUR dostępne są również w wersji Senior i Junior (tutaj osoba obsługująca jest doświadczonym bardziej lub mniej tour liderem. Ta opcja to dodatkowy wybór i jeszcze więcej możliwości. Zapytaj aby sprawdzić dostępność Senior i Junior Tour Liderów na wycieczki z polskim pilotem/ przewodnikiem po Singapurze.  

 

 

Feel free to confirm the date in advance. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje wyłącznie po nadaniu numeru rezerwacji (czyli kodu wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

 

Tryb SZUKAMY WAS jest dostępny dla każdej wycieczki.

 

 

 Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z najdroższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy to właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.

Jak działa SZUKAMY WAS w 3 krokach:

 

 

STEP 1: choosing program and implementation date

 

 

KROK 2: opłacenie programu i dopiero następnie aktywizacja opcji SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia

 

 

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, korekta ceny dla całej grupy zgodnie z zasadą 50/50. O szczegóły zapytaj w biurze Polviet Travel


*Wycieczki na stronie wycenione są dla grup 10-osobowych. Jeśli interesuje Cię prywatna wycieczka w mniejszej grupie – 
contact us , a my przedstawimy Ci koszt zwiedzania w mniejszej grupie.