SAIGON RIDES W PHNOM PENH

Z Saigon Rides zobaczysz rzeczy, których nie miałbyś okazji zobaczyć samodzielnie!

Pár slov o Saigon Rides

 

Podróż na tylnym siedzeniu skutera pozwala zobaczyć Phnom Penh z perspektywy mieszkańców. To miasto dość ruchliwe, jak przystało na stolicę. Zapraszamy wszystkich do odkrycia różnic pomiędzy poszczególnymi częściami miasta przemierzając jego uliczki z naszymi kierowcami! Każda z nich ma swój klimat, wypełniona jest restauracjami, kawiarniami, pubami, barami i stoiskami z jedzeniem. Każda wycieczka okraszona jest degustacją lokalnych potraw i napojów –  Kambodża ma w tym względzie naprawdę wiele do zaoferowania!

saigonrides

Wszystkie wycieczki mają charakter otwarty, co oznacza, że mogą do niej dołączać inni ludzie. Jeśli chcesz, abyśmy zarezerwowali czas wyłącznie dla Ciebie i Twojej grupy – prosimy o wiadomość (koszt takiej usługi to 50$/grupa). Wycieczki startują przy zapisanych minimum 2 osobach.

Phnom Penh od środka na skuterach Vespa

(4h: 8.00-12.00 lub 12.30-16.30)

Ta wyjątkowa trasa oferuje alternatywny wgląd w historię, serce i duszę tej tętniącej życiem stolicy! Odkryj miasto na naszych stylowych Vespach i przemierzaj wysadzane drzewami bulwary, mijaj lśniące pagody i pałace, przedzieraj się tętniącymi życiem ulicami i poznaj mieszkańców! Zaczynamy w popularnym miejscu z kawą, gdzie dowiemy się trochę o dziedzictwie kolonialnym miasta, odwiedzimy również wybudowaną przez Francuzów Pocztę. Krótka przejażdżka zabierze nas do Wat Phnom, kultowego zabytku, od którego miasto wzięło swoją nazwę. Następnie zjeżdżamy z utartych szlaków, kierując się bocznymi uliczkami do małej społeczności, która stała się znana z wyrazistej sztuki ulicznej.

 

Nasz następny przystanek to Muzeum Ludobójstwa S-21, które daje wgląd w erę Czerwonych Khmerów, która rzuciła kraj na kolana w latach 70. Opuszczając ten mroczny czas, zanurzamy się w jeden z najbardziej ruchliwych i najmniej turystycznych rynków lokalnych w Phnom Penh, gdzie miejscowi naprawdę robią zakupy, a my spróbujemy lokalnych przysmaków. Następnie oddajemy hołd bohaterowi niepodległości Kambodży, królowi Sihanouk. Odwiedzamy Pomnik Niepodległości i Statuę Króla, aby dowiedzieć się trochę o tej kolorowej postaci, która pozostaje bardzo czczona. Wreszcie udajemy się do The Riverside, obszaru popularnego wśród lokalnych mieszkańców, którzy przyjeżdżają, aby cieszyć się promenadą, ćwiczyć i się bawić. Istnieje również możliwość zrobienia ostatniego zdjęcia z Vespami przed Pałacem Królewskim.

Cena zawiera:

 • posiłki i napoje opisane w programie
 • motor z kierowcą, kask i pelerynę przeciwdeszczową
 • polsko lub anglojęzycznego przewodnika
 • odbiór i powrót do hotelu
Cena nie zawiera:
 • wydatków osobistych
 • napiwków
 • posiłków i napojów nie zawartych w programie
 • ubezpieczenia

Nocne życie Phnom Penh na skuterach Vespa

(4h: 18.00-22.00)

Wieczór rozpoczynamy od koktajlu w stylowym barze na dachu z widokiem na rzekę Mekong na słynnym Phnom Penh Riverside. Potem nadejdzie czas, aby spotkać się z kierowcami i wsiąść na nasze Vespy – zabierzemy Cię w podróż przez życie nocne w Phnom Penh. Jest to pełen wrażeń wieczór, który spędzisz na jedzeniu, piciu i oglądaniu, jak mieszkańcy korzystają z tego energicznego miasta!

 

Odwiedzimy tętniący życiem lokalny targ nocny, po czym usiądziemy z miejscowymi w popularnym lokalu z jedzeniem na ulicy. Delektuj się smakami świeżych owoców morza w stylu khmerskim, specjalnym daniem z ryb i kalmarów ze światowej sławy pieprzem z Kampot. Po krótkim postoju w oświetlonej Wat Phnom, najsłynniejszej pagodzie na wzgórzu Phnom Penh, udamy się do historycznego hotelu Raffles, aby spróbować charakterystycznego koktajlu Femme Fatale – stworzonego specjalnie dla Jacqueline Kennedy, która była gościem w 1967 roku. Następnie udajemy się do słynnego Pomnika Niepodległości, aby poznać historię miasta i uzyskać fantastyczną okazję do zrobienia zdjęcia. Wieczór kończymy w jednym z najbardziej stylowych barów w mieście, gdzie modni miejscowi i obcokrajowcy mogą się zrelaksować.

Cena zawiera:

 • posiłki i napoje opisane w programie
 • motor z kierowcą, kask i pelerynę przeciwdeszczową
 • polsko lub anglojęzycznego przewodnika
 • odbiór i powrót do hotelu
Cena nie zawiera:
 • wydatków osobistych
 • napiwków
 • posiłków i napojów nie zawartych w programie
 • ubezpieczenia

FAQ, czyli o co pytacie najczęściej

Každý z naších výletů má pevnou cenu. Většina společností, které poskytují podobné služby, mají skryté náklady, aniž by poskytovala nejvyšší úroveň služeb. Se Saigon Rides si můžete být jisti, že naším cílem není sápat se po vaších peněženkách. Každá prohlídka také pomáhá místním rodinám, se kterými spolupracujeme. Pokud máte zájem, kontaktujte nás!

Řidiči jsou Vietnamci, kteří vlastní řidičský průkaz po dobu nejméně 5 let. Mají zkušenosti s každodenním řízením ve velmi hustém provozu, někteří z nich pracují jako profesionální řidiči.

Výlety zahajujeme při registraci nejménně 2 osob.

Samozřejmě. Už jsme zde měli mnoho malých hostů, natěšených z výletů na skútru. Děti mohou cestovat samy nebo pokud jsou menší, také spolu s rodiči na jednom skútru. Na výletech s dětmi lze také upravit zastávky (a do našeho „menu“ můžeme přidat: kokosovou zmrzlinu, dezerty, více ovoce).

Bez ohledu na to, zda vám je 7 nebo 70 let, naše výlety jsou pro každého! Saigon Rides je pohodlný a bezpečný způsob, jak prozkoumat město.

Výlety se konají bez ohledu na počasí, řidiči mají pláštěnku pro každého. Samozřejmě nebudeme cestovat v silných deštích, jen je přečkáme v jedné z restaurací s dobrotami. Po lijáku budeme pokračovat v cestě.

Samozřejmě. Vietnamská kuchyně je pro vegetariány a vegany extrémně „přátelská“ a nabízí spoustu jídel, která budou vhodná pro vaši stravu. V této situaci doporučujeme soukromé výlety, kde můžeme upravit všechny zastávky (restaurace s jídlem) podle vašich preferencí k jídlu.

Zajišťujeme vyzvednutí z jakéhokoli hotelu v okrese 1.

Důrazně doporučujeme plnou obuv (ne žabky) a volný oděv. Vyhýbáme se batohům a taškám, nebudeme je potřebovat. V zimě když je v Saigonu chladno, může být užitečný tenký dlouhý rukáv. V Hanoji v listopadu - březnu je nutné přizpůsobit oblečení teplotě (dlouhé kalhoty a bundu).

Cestovní poplatek je jediným garantem vašeho vietnamského dobrodružství na dvou kolech. Našim hostům nabízíme několik způsobů platby:

 • Bankovní převod (na účet v USD, EUR nebo PLN)
 • PPayPal nebo jiný online platební systém (+ 5%)
 • Převod přes Revolut

Storno nebo změna termínů:

Bohužel nemůžeme poskytnout úhrady lidem, kteří nás dříve neobeznámili o svých plánech. Pokud chcete zrušit předem zaplacenou cestu, kontaktujte nás prosím naléhavě telefonicky nebo e-mailem. Pokud chcete rezervaci zrušit měsíc před stanoveným datem, vrátíme vám všechny vzniklé náklady.

V případě storna odeslaného později než jeden měsíc před plánovanou cestou jsou úhrady následující:

 • 0%, pokud bylo storno provedeno méně než týden před dohodnutým termínem
 • 40% pokud bylo storno provedeno méně než dva týdny před dohodnutým termínem
 • 60% pokud bylo storno provedeno méně než tři týdny před dohodnutým termínem
 • 80% pokudbylo storno provedeno méně než čtyři týdny před dohodnutým termínem

Pokud chcete změnit datum výletů, kontaktujte nás prosím co nejdříve. Pokusíme se o to bez dalších poplatků, záleží však na dostupnosti našich řidičů a průvodců.

Galerie naších výletů