SAIGON RIDES W PHNOM PENH

Z Saigon Rides zobaczysz rzeczy, których nie miałbyś okazji zobaczyć samodzielnie!

Kilka słów o Saigon Rides

 

Podróż na tylnym siedzeniu skutera pozwala zobaczyć Phnom Penh z perspektywy mieszkańców. To miasto dość ruchliwe, jak przystało na stolicę. Zapraszamy wszystkich do odkrycia różnic pomiędzy poszczególnymi częściami miasta przemierzając jego uliczki z naszymi kierowcami! Każda z nich ma swój klimat, wypełniona jest restauracjami, kawiarniami, pubami, barami i stoiskami z jedzeniem. Każda wycieczka okraszona jest degustacją lokalnych potraw i napojów –  Kambodża ma w tym względzie naprawdę wiele do zaoferowania!

saigonrides

Wszystkie wycieczki mają charakter otwarty, co oznacza, że mogą do niej dołączać inni ludzie. Jeśli chcesz, abyśmy zarezerwowali czas wyłącznie dla Ciebie i Twojej grupy – prosimy o wiadomość (koszt takiej usługi to 50$/grupa). Wycieczki startują przy zapisanych minimum 2 osobach.

Phnom Penh od środka na skuterach Vespa

(4h: 8.00-12.00 lub 12.30-16.30)

Ta wyjątkowa trasa oferuje alternatywny wgląd w historię, serce i duszę tej tętniącej życiem stolicy! Odkryj miasto na naszych stylowych Vespach i przemierzaj wysadzane drzewami bulwary, mijaj lśniące pagody i pałace, przedzieraj się tętniącymi życiem ulicami i poznaj mieszkańców! Zaczynamy w popularnym miejscu z kawą, gdzie dowiemy się trochę o dziedzictwie kolonialnym miasta, odwiedzimy również wybudowaną przez Francuzów Pocztę. Krótka przejażdżka zabierze nas do Wat Phnom, kultowego zabytku, od którego miasto wzięło swoją nazwę. Następnie zjeżdżamy z utartych szlaków, kierując się bocznymi uliczkami do małej społeczności, która stała się znana z wyrazistej sztuki ulicznej.

 

Nasz następny przystanek to Muzeum Ludobójstwa S-21, które daje wgląd w erę Czerwonych Khmerów, która rzuciła kraj na kolana w latach 70. Opuszczając ten mroczny czas, zanurzamy się w jeden z najbardziej ruchliwych i najmniej turystycznych rynków lokalnych w Phnom Penh, gdzie miejscowi naprawdę robią zakupy, a my spróbujemy lokalnych przysmaków. Następnie oddajemy hołd bohaterowi niepodległości Kambodży, królowi Sihanouk. Odwiedzamy Pomnik Niepodległości i Statuę Króla, aby dowiedzieć się trochę o tej kolorowej postaci, która pozostaje bardzo czczona. Wreszcie udajemy się do The Riverside, obszaru popularnego wśród lokalnych mieszkańców, którzy przyjeżdżają, aby cieszyć się promenadą, ćwiczyć i się bawić. Istnieje również możliwość zrobienia ostatniego zdjęcia z Vespami przed Pałacem Królewskim.

Cena zawiera:

 • posiłki i napoje opisane w programie
 • motor z kierowcą, kask i pelerynę przeciwdeszczową
 • polsko lub anglojęzycznego przewodnika
 • odbiór i powrót do hotelu
Cena nie zawiera:
 • wydatków osobistych
 • napiwków
 • posiłków i napojów nie zawartych w programie
 • ubezpieczenia

Nocne życie Phnom Penh na skuterach Vespa

(4h: 18.00-22.00)

Wieczór rozpoczynamy od koktajlu w stylowym barze na dachu z widokiem na rzekę Mekong na słynnym Phnom Penh Riverside. Potem nadejdzie czas, aby spotkać się z kierowcami i wsiąść na nasze Vespy – zabierzemy Cię w podróż przez życie nocne w Phnom Penh. Jest to pełen wrażeń wieczór, który spędzisz na jedzeniu, piciu i oglądaniu, jak mieszkańcy korzystają z tego energicznego miasta!

 

Odwiedzimy tętniący życiem lokalny targ nocny, po czym usiądziemy z miejscowymi w popularnym lokalu z jedzeniem na ulicy. Delektuj się smakami świeżych owoców morza w stylu khmerskim, specjalnym daniem z ryb i kalmarów ze światowej sławy pieprzem z Kampot. Po krótkim postoju w oświetlonej Wat Phnom, najsłynniejszej pagodzie na wzgórzu Phnom Penh, udamy się do historycznego hotelu Raffles, aby spróbować charakterystycznego koktajlu Femme Fatale – stworzonego specjalnie dla Jacqueline Kennedy, która była gościem w 1967 roku. Następnie udajemy się do słynnego Pomnika Niepodległości, aby poznać historię miasta i uzyskać fantastyczną okazję do zrobienia zdjęcia. Wieczór kończymy w jednym z najbardziej stylowych barów w mieście, gdzie modni miejscowi i obcokrajowcy mogą się zrelaksować.

Cena zawiera:

 • posiłki i napoje opisane w programie
 • motor z kierowcą, kask i pelerynę przeciwdeszczową
 • polsko lub anglojęzycznego przewodnika
 • odbiór i powrót do hotelu
Cena nie zawiera:
 • wydatków osobistych
 • napiwków
 • posiłków i napojów nie zawartych w programie
 • ubezpieczenia

FAQ, czyli o co pytacie najczęściej

Każda z naszych wycieczek warta jest swojej ceny. Większość firm zapewniających podobne usługi przemyca ukryte koszta, nie zapewniając jednocześnie najwyższego poziomu usług. Z SaigonRides możesz być pewny, że naszym celem nie jest sięganie do Twojego portfela. Każda z wycieczek pomaga również lokalnym rodzinom z którymi współpracujemy. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami!

Kierowcami są Wietnamczycy posiadający prawo jazdy od co najmniej 5 lat. Mają doświadczenie w codziennej jeździe w bardzo intensywnym ruchu ulicznym, część z nich pracuje profesjonalnie jako kierowcy.

Nasze wycieczki startują przy zapisanych co najmniej 2 osobach.

Jak najbardziej. Gościliśmy już wcześniej wielu małych gości zachwyconych wycieczkami na motorach. Dzieci mogą podróżować samodzielnie lub jeśli są mniejsze to razem z rodzicem razem na jednym motorze. Na wycieczkach z dziećmi możemy modyfikować także postoje (a do naszego “menu” możemy dodać: lody kokosowe, desery, więcej owoców).

Niezależnie od tego, czy masz 7 czy 70 lat nasze wycieczki są dla każdego! Saigon Rides to komfortowa i bezpieczna forma zwiedzania miasta.

Wycieczki odbywają się niezależnie od pogody, kierowcy mają pelerynki przeciwdeszczowe dla każdego. Oczywiście nie będziemy podróżować w ulewnych deszczach, tylko przeczekamy je w jednej z knajpek ze smakołykami. Po ustaniu ulewy ruszymy w dalszą trasę.

Oczywiście. Kuchnia wietnamska jest niezwykle „przyjazna” dla wegetarian i wegan, oferuje całą masę dań, które będą odpowiednie dla Waszej diety. Polecamy w tej sytuacji wycieczki prywatne, gdzie możemy wszystkie postoje (knajpki z jedzeniem) dopasować do Waszych preferencji żywieniowych.

Zapewniamy odbiór z dowolnego hotelu w Dystrykcie 1.

Zdecydowanie polecamy pełne obuwie (nie japonki/klapki) oraz luźny strój. Unikamy zabierania plecaków i torebek, nie będą nam potrzebne. W Sajgonie w okresie zimowym dla bardzo wrażliwych na chłód, może przydać się cienki długi rękaw, w Hanoi w okresie listopad – marzec należy dostosować ubiór do temperatury (długie spodnie i kurtka).

Opłata za wycieczkę jest jedynym gwarantem Twojej wietnamskiej przygody na dwóch kółkach.
Naszym gościom oferujemy kilka metod płatności:

 • Przelew bankowy (na konto w USD, EUR lub PLN)
 • PPayPal lub inny system płatności internetowych (+5%)
 • Przelew Revolut

Anulowanie lub zmiana terminu :

Niestety nie możemy zapewnić zwrotu pieniędzy osobom, które wcześniej nie powiadomiły nas o zmianie swoich planów. Jeśli chcesz odwołać wcześniej opłaconą wycieczkę, prosimy o pilny kontakt telefoniczny lub mailowy.
Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację miesiąc przed ustalonym terminem zwracamy całość poniesionych kosztów.

Dla anulacji zgłoszonych później niż miesiąc przed planowaną podróżą, zwroty kształtują się następująco:

 • 0% gdy anulacji dokonano mniej niż tydzień przed ustaloną podróżą
 • 40% gdy anulacji dokonano mniej niż dwa tygodnie przed ustaloną podróżą
 • 60% gdy anulacji dokonano mniej niż trzy tygodnie przed ustaloną podróżą
 • 80% gdy anulacji dokonano mniej niż cztery tygodnie przed ustaloną podróżąp

Gdy chcesz zmienić datę wycieczki, skontaktuj się z nami jak najszybciej. Postaramy się zrobić to bez dodatkowych opłat, jednak zależy to od dostępności naszych kierowców i przewodników.

Galeria naszych wyjazdów