Północny Wietnam

Czas trwania wycieczki

10 dni

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam

Tytuł wycieczki

Północny Wietnam

Ilość dni

10

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Będziesz miał sporo czasu, aby poznać stolicę Wietnamu z całą jej różnorodnością. Zwiedzisz plac Ba Dinh, dzielnicę ambasad, spróbujesz lokalnych przysmaków i przespacerujesz się hanojską starówką. Na deser Mauzolweum “wujka Ho” i najpiękniejsze świątynie. Kolejnym punktem Twojej wycieczki będzie zatoka Ha Long z niesamowitymi formami skalnymi wyrastającymi nad ziemię? Czy znasz już jej historię? Poznasz ją podczas rejsu łodzią, na której Cię zakwaterujemy. Skorzystasz z atrakcji takich jak kajaki, wizyta w wiosce na wodzie czy pokaz gotowania. Miejscem najlepszy na relaks będzie Mai Chau i jego niesamowite pola ryżowe, sięgające po horyzont.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Hanoi – Ha Long – Mai Chau – Ninh Binh

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Hanoi

Przylot na lotnisko Noi Bai w Hanoi. Oprawa wizowobagażowa. Przejazd z lotniska klimatyzowanym samochodem do hotelu w centrum miasta (zakwaterowanie od godziny 14.00). Czas wolny na odpoczynek. Po południu piesza wycieczka po Hanoi z polskim pilotem. W programie wizyta na Placu Ba Dinh, przejście dzielnicą ambasad, piwo na torach kolejowych. Wieczorem kolacja z lokalnymi specjałami.

 

Dzień 2 Hanoi

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny w Hanoi. Proponowane miejsca do odwiedzenia: hanojska starówka, zwana także “dzielnicą 36 ulic”, gdzie w przeszłości każda nazwa ulicy odpowiadała nazwie towarom jakie się na niej sprzedawało, Mauzoleum Wuja Ho, pagoda na „Jednej Nodze”, świątynia Literatury, Muzeum Etnograficzne, Pagoda Trang Quoc, Świątynia Ngoc Son.

 

Dzień 3 Hanoi – Zatoka Ha Long

Po śniadaniu w hotelu przejazd minibusem w kierunku północnowschodnim. Po drodze przejazd przez malowniczą deltę Rzeki Czerwonej drugą największą rzekę w Wietnamie, pola ryżowe z grobowcami oraz górnicze miasteczka prowincji Quang Ninh. Dojazd do przystani, wejście na statek.

Powitalny koktajl dla gości oraz zakwaterowanie w kajutach. Po zakwaterowaniu się gości łódź ruszy w rejs po Zatoce Ha Long obszaru znajdującego się na listach światowego dziedzictwa UNESCO. W programie m.in. kajaki, wizyta w wiosce na wodzie, relaks na łodzi oraz pokaz gotowania. Wieczorem kolacja i nocleg na łodzi.

 

Dzień 4 Zatoka Ha Long

Dla chętnych poranna pobudka na zajęcia z Tai Chi. Po śniadaniu rejs mniejszą łodzią w kierunku małych wysp gdzie będzie można się kąpać, popływać kajakami, zrelaksować na plażyPóźnym popołudniem powrót na dużą łódź, kolacja. Po kolacji relaks na łodzi, połów kalmarów. Wieczorem kolacja i nocleg na łodzi.

 

Dzień 5 Ha Long – Hanoi

Dla chętnych poranne zajęcia z Tai Chi. Po śniadaniu na łodzi wizyta w jaskiniach Thien Canh Son. Powrót na łódź, wykwaterowanie z kajut. Rejs powrotny do portu w mieście Ha Long. W międzyczasie będzie podany obiad. Transfer powrotny do Hanoi. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.

 

Dzień 6 Hanoi – Mai Chau

Po śniadaniu w hotelu przejazd grupowym autobusem z Hanoi do resortu w Mai Chau. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odkrywanie uroków Mai Chau.

 

Dzień 7 Mai Chau

Dzień wolny w Mai Chau.

 

Dzień 8 Mai Chau – Ninh Binh

Śniadanie w resorcie, czas wolny. Po południu wykwaterowanie resortu, przejazd prywatnym samochodem z Mai Chau do Ninh Binh. Przyjazd na miejsce, zakwaterowanie, czas wolny.

 

Dzień 9 Ninh Binh

Śniadanie w agroturystyce. Czas wolny na zwiedzanie Ninh Binh.

 

Dzień 10 Ninh Binh – Hanoi wylot

Po śniadaniu w agroturystyce czas wolny. Po południu wykwaterowanie z resortu i przejazd prywatnym samochodem z Ninh Binh na lotnisko w Hanoi na lot powrotny. Koniec wycieczki.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe