Skarby południa

Czas trwania wycieczki

12 dni

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam

Tytuł wycieczki

Skarby południa

Ilość dni

12

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Przywitasz się z Wietnamym niesamowicie ciekawym miejscem – tunelami Cu Chi, niezwykłym podziemnym mimastem, w którym ukrywali się partyzanci Vietkongu w czasie wojny z USA. Później wrócimy do Sajgonu i tam zwiedzisz najważniejsze punkty miasta. Wyruszysz do Delty Mekongu – Ben Tre, gdzie łodzią popłyniesz siecią kanałów rzecznych charakterystycznych dla okolicy. Na wyspach zobaczyć można miejscowe manufaktury i spróbować kilku lokalnych smakołyków. Przez Sajgon wyprawisz się dalej, do parku narodowego Cat Tien – a tam czeka na CIebie przeprawa przez rzekę i przejażdżka jeepem do serca parku, zamieszkanego przez kilka gatunków małp, krokodyle i wiele innych zwierząt. Po noclegu w stylu farmstay i wizycie w santuarium gibbonów zabierzemy Cię do Dalat, określanego też krainą wiecznej wiosny. Odwiedzisz palarnię kawy u podnóża Langbiang i poznasz tajniki kawy kopi luwak (tak, to TA kawa!). Ostatnim przystankiem przed powrotem będzie dla Ciebie Mui Ne, gdzie piaszczyste plaże i przejrzysta woda przeniosą Cię do wakacyjnego nieba.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Ho Chi Minh – Delta Mekongu – Cat Tien – Dalat – Mui Ne

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Sajgon przylot

Przylot do Sajgonu. Odbiór z lotniska przez anglojęzycznego przewodnika i przejazd do hotelu.

 

Dzień 2 Sajgon

Śniadanie w hotelu. O 09:00 odbiór z lobby przez przewodnika i prywatna wycieczka. Najpierw przejazd (ok 2,5h) do niezwykle ciekawego miejsca, słynnych tuneli Cu Chi (przejazd ok 40min). Na miejscu zwiedzanie tuneli zobaczymy niezwykłe podziemne miasto, które powstało w Cu Chi, a także możliwość przejścia fragmentami tuneli, w których ukrywali się partyzanci Vietkongu w czasie wojny z USA. Mieściły się tutaj kuchnie, szpitale, składy broni, sypialnie etc. Atrakcja dla dzieci lubiących eksplorację wizyta w mniej uczęszczanych tunelach. Popołudniu krótka wycieczka po zabytkach kolonialnych Sajgonu, wizyta pod budynkiem poczty głównej, katedry Notre Dame i budynkiem ratusza miejskiego.

 

Dzień 3 Sajgon – Delta Mekongu – Sajgon

Śniadanie w hotelu. Ok 08:00 wycieczka w trybie łączonym (z innymi turystami, grupa do 10 osób) do Delty Mekongu. Przejazd do Ben Tre (ok2,5h) gdzie wycieczka łodziami po kanałach rzecznych.

Popłyniemy na wyspy gdzie zobaczyć można miejscowe manufaktury i spróbować kilku lokalnych smakołyków (manufaktura kokosa i cukierków kokosowych wietnamskich krówek). Po wycieczce i lunchu dalszy krótki odcinek kanału pokonamy na łodziach wiosłowych. Powrót do Sajgonu ok 17:00, nocleg.

 

Dzień 4 Sajgon – Cat Tien

Śniadanie w hotelu. O 07:00 wykwaterowanie i przejazd z przewodnikiem (wycieczka prywatna) ok 3 godzin w kierunku Dalat, do parku narodowego Cat Tien. Na miejscu pozostawienie bagaży, spotkanie z przewodnikiem, przeprawa przez rzekę i przejażdżka jeepem ok 4,5km do serca parku narodowego będącego ostoją roślinności, zamieszkanego przez kilka gatunków małp, krokodyle i wiele innych zwierząt.

Ok 1,5 godzinny trekking do tzw. Jeziora Krokodyli, gdzie na wolności żyją te drapieżniki. Powrót samą trasą przez dżunglę pośród olbrzymich drzew i przejazd powrotny jeepem. Nocleg w bardzo przyjemnym obiekcie typu farmstay.

 

Dzień 5 Cat Dien  – Dalat

Śniadanie w obiekcie. Ok 08:00 wyjazd na wizytę w sanktuarium gibbonów na wyspie rzecznej, gdzie można podglądać te przesympatyczne zwierzaki. Dopłynięcie łodzią ok. 10min, i ok 1,5h wizyta na miejscu. Powrót do obiektu, chwila czasu na odświeżenie się i przejazd do Dalat (ok 3,5 godziny) słynącego z bardzo łagodnego klimatu określanego też krainą wiecznej wiosny. Zakwaterowanie i popołudnie wolne na samodzielne zwiedzanie tego jakże przyjemnego miasteczka. Nocleg w Dalat.

 

Dzień 6 Dalat

Śniadanie w hotelu. Następnie wycieczka prywatna przez okolice Dalat słynącego z pięknych krajobrazów i przyjemnych temperatur.

Wizyta w palarni kawy mieszczącej się w jednej z wiosek etnicznych u podnóża góry Langbiang (możliwość jazdy konnej w pobliżu), w jednej z okolicznych pagód, na plantacji kawy gdzie można poznać tajniki produkcji słynnej weasel coffee (kopi luwak) i przy wodospadzie Elephant Waterfall. W czasie wycieczki lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w Dalat.

 

Dzień 7 Dalat – Mui Ne

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Mui Ne, nadmorskiej miejscowości słynącej z piaszczystych plaż i dobrej pogody. Przejazd ok 4,5 godziny z górzystego Dalat do Mui Ne to okazja do podziwiania zmieniającego się krajobrazu, klimatu i roślinności. Nocleg w resorcie.

 

Dzień 8-11 Mui Ne

Śniadanie w hotelu. Dni wolne na relaks i odpoczynek.

 

Dzień 12 Mui Ne – Sajgon

Śniadanie w resorcie. Po lunchu wyjazd do Sajgonu z lokalnym przewodnikiem. Przejazd około 4,5 godziny, po przyjeździe do Sajgonu chwila czasu wolnego na zakupy, a następnie transfer na lotnisko Tan Son Nhat.  KONIEC PROGRAMU.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe