Smaki Wietnamu

Czas trwania wycieczki

14 dni

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam

Tytuł wycieczki

Smaki Wietnamu

Ilość dni

14

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Na początku masz okazję zwiedzić hanojską starówkę ze wszystkimi atrakcjami i spróbować najlepszej zupy pho. Z Hanoi wyruszymy do zatoki Ha Long, gdzie zakwaterujemy Cię na łodzi, abyś skorzystał z atrakcji takich jak kajaki, wizyta w wiosce na wodzie, jaskiniach czy połów kalmarów. Przez Hanoi wyruszymy do Hue, gdzie będziesz pod wrażeniem Zakazanego Miasta, Pałacu Cesarskiego czy Cytadeli. Następnym zachwycającym miasteczkiem na Twojej trasie jest Hoi An z pięknymi widokami na przełęcz Hai Van po drodze. Na miejscu lekcje lokalnego rolnictwa, gotowania, wietnamska drzemka i obiad ze specjałami z kuchni środkowego Wietnamu. Odwiedzisz Deltę Mekongu z jej niesamowitą roślinnością i urokiem, gdzie znów spróbujesz potraw charakterystycznych dla regionu. Poznasz również historię Wietnamu w tunelach Cu Chi – masz odwagę do nich wejść? Ostatnie dni spędzisz na rajskiej plaży w Mui Ne.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Hanoi – Ha Long – Hue – Hoi An – Ho Chi Minh – Delta Mekongu – Cu Chi – Mui Ne

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Hanoi

Przylot na lotnisko Noi Bai w Hanoi. Oprawa wizowobagażowa. Przejazd z lotniska klimatyzowanym busem do hotelu w centrum miasta (zakwaterowanie od godziny 14.00). Czas wolny na odpoczynek. Po południu spacer z polskim pilotem po hanojskiej starówce, zwanej także “dzielnicą 36 ulic”, gdzie w przeszłości każda nazwa ulicy odpowiadała nazwie towarom jakie się na niej sprzedawało. Polecane miejsca do odwiedzenia: Plac Ba Dinh pod Mauzoleum Wuja Ho, Pagoda na „Jednej Nodze”, Świątynia Literatury, ulicą Dien Bien Phu, gdzie znajduje się stara dzielnica kolonialna będąca siedziba ambasad i administracji państwowej. Powrót do hotelu. Czas wolny. Wieczorem wyjście na kolację.

 

Dzień 2 Hanoi – Zatoka Ha Long

Po śniadaniu w hotelu przejazd minibusem w kierunku północnowschodnim. Po drodze miniemy malowniczą deltę Rzeki Czerwonej drugą największą rzekę w Wietnamie, pola ryżowe z grobowcami oraz górnicze miasteczka prowincji Quang Ninh. Dojazd do przystani, wejście na statek. Powitalny koktajl dla gości oraz zakwaterowanie w kajutach. Po zakwaterowaniu się gości łódź ruszy w rejs po Zatoce Ha Long obszaru znajdującego się na listach światowego dziedzictwa UNESCO. W programie m.in. kajaki, połów kalmarów, relaks na pokładzie łodzi. Wieczorem kolacja i nocleg na łodzi.

 

Dzień 3 Ha Long- Hanoi

Dla chętnych wczesna pobudka na wschód słońca nad Zatoką. Po śniadaniu na łodzi wizyta w jaskiniach Sung Sot. Powrót na łódź, wykwaterowanie z kajut, lekki obiad oraz rejs powrotny do portu. Podczas rejsu do portu lekcja przyrządzania Sajgonek. Powrót do Hanoi, czas wolny. Wieczorem transfer na stacje kolejową na nocny pociąg do Hue (wagony sypialne 4os, 22:20 10.52).

 

Dzień 4 Hanoi – Hue

Odbiór ze stacji kolejowej transfer do hotelu w celu zostawienia bagaży. Prywatną wycieczkę po Hue zaczniemy od wizyty w „Zakazanym Mieście”. Pałac Cesarski i Cytadela były wzorowane na Pekińskim Zakazanym Mieście. Brama Ngo Mon zaprowadzi nas wprost do Purpurowego Zakazanego Miasta, które było zarezerwowane tylko dla rodu królewskiego Nguyenow i pozostawało zamknięte pomiędzy XVIII, a XX wiekiem n.e.

Po obiedzie wizyta w jednym z królewskich grobowców. Grobowce położone wzdłuż doliny rzeki Perfumowej. Każdy z kompleksów był budowany jeszcze za życia władcy i miał być jego pałacem, w którym będzie panował po śmierci. Powrót do hotelu, czas wolny.

 

Dzień 5 Hue – Hoi An

Po śniadaniu w hotelu przejazd minibusem (przejazd w małej grupie) do miasteczka Hoi An. Po drodze przejazd przez przełęcz Hai Van (jeśli pogoda pozwoli) geograficzną granicę pomiędzy Wietnamem Północnym, a Południowym oraz pomiędzy klimatem subtropikalnym i tropikalnym. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odkrywanie uroków Hoi An oraz odnalezienie pomnika „Kazika”.

 

Dzień 6 Hoi An

Po śniadaniu w hotelu wycieczka rowerowa połączona z lekcją gotowania. Przejazd rowerami z Hoi An do wioski Tra Que. Na miejscu lekcje lokalnego rolnictwa, lekcje gotowania, wietnamska drzemka i obiad ze specjałami z kuchni środkowego Wietnamu. Powrót do hotelu, czas wolny.

 

Dzień 7 Hoi An – Sajgon

Po śniadaniu w hotelu czas wolny. Transfer na lotnisko na lot do Sajgonu (14:0015:25). Odbiór z lotniska, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku spotkanie z polskim pilotem w lobby hotelowym, spacer po kolonialnym Sajgonie. Powrót do hotelu. Wieczorem szalona, ale bezpieczna jazda na motorkach po Sajgonie.

Sajgon z pozycji motorka wygląda zupełnie inaczej, a jadąc na tylnym siedzeniu motorka, każdy uczestnik ma wyśmienita okazje do ciągłego obserwowania (i fotografowania) życia w jednej z największych azjatyckich metropolii. W programie lokalne jedzenie, kawa, sok z trzciny cukrowej. Powrót do hotelu około godziny 21.00.

 

Dzień 8 Sajgon – Delta Mekongu

Po śniadaniu w hotelu Wycieczka do Delty Mekongu, jednego z najbardziej oryginalnych rejonów w Wietnamie. Obszaru przeciętego licznymi rzekami i kanałami, a równocześnie połączonego siecią tysiąca mostów i mostków oraz wciąż funkcjonującym na szeroką skalę transportem rzecznym. Na miejscu rejs po Mekongu, wizyta w lokalnych warsztatach rzemieślniczych, przedstawienie z tradycyjną muzyką z Delty i obiad ze specjałami kuchni mekońskiej. Powrót do Sajgonu, po drodze przerwa na kawę w hamaku. Wieczorem czas wolny.

 

Dzień 9 Sajgon – Tunele Cu Chi

Po śniadaniu w hotelu wycieczka do kompleksu tuneli zbudowanego w czasie wojny wietnamskoamerykańskiej. Służyły one za schronienie żołnierzom Vietcongu i regularnej armii północnego Wietnamu, w czasie ciągłych bombardowań tego obszaru i stanowiły bazę wypadową do działań partyzanckich. Na miejscu zobaczymy krótki film propagandowy, następnie obejrzymy szereg pułapek, będzie także okazja zejść pod ziemię i pokonać niewielki fragment tunelu. Na koniec skosztujemy gotowanej tapioki i herbaty, które przez długie okresy stanowiły podstawę pożywienia dla walczących w tunelach. Powrót do Sajgonu, wyjście na obiad. Powrót do hotelu czas wolny/zakupy. Wieczorem wyjście na pożegnalną kolację.

 

Dzień 10 Sajgon – Mui Ne

Po śniadaniu w hotelu transfer prywatnym busem do resortu w Mui Ne (czas przejazdu 56h). Po drodze będzie można zobaczyć sady „owoców smoka”. Przyjazd do resortu, zakwaterowanie w resorcie, czas wolny.

 

Dzień 11-13 Mui Ne

Czas wolny w Mui Ne.

 

Dzień 14 Mui Ne – Sajgon wylot

Prywatny transfer z Mui Ne na lotnisko Tan So Nhat w Sajgonie na lot powrotny do Polski. Koniec wycieczki.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe