Co można znaleźć w najkrótszej uliczce w Hanoi?

image001

W starej dzielnicy bardzo krótkie uliczki, długie ledwie na około 100m nie są wyjątkiem. Ciekawostka jest czy wiecie, która z nich jest najkrótsza? I co tam interesującego się znajduje lub co można tam robić? Najkrótsza uliczka w Hanoi w dawnych czasach nosiła nazwę Ulicy Herbaty, następnie w czasach kolonii Francuskiej była nazwana ulicą Philharmonique, a od 1945r., jej nazwa została zmieniona na ulicę Zwróconego Miecza i do dzisiejszych czasów nadal zachowała tę nazwę.

Czy możecie zgadnąć, jaka jest jej długość by otrzymać tytuł najkrótszej uliczki w Hanoi? Oto odpowiedz, jest ona długa zaledwie na 52m! Drugą ciekawostką jest to, że po każdej stronie ulicy jest tylko jeden numer.

image002

image003

Ale uliczka Ho Hoan Kiem nie jest znana przez mieszkańców, jako najkrótsza uliczka, lecz jako uliczka tradycyjnych przysmaków stolicy Hanoi, w tym na pewno najbardziej znanym przysmakiem jest sałatka z zielonej papai z suszoną wołowiną. Zielona niedojrzała papaja jest pokrojona w cienkie paski, do których dodaje się świeże zioła i suszoną wołowiną. Sałatkę polewa się specjalnym sosem rybnym słodko – słono – kwaśnym. Trzeba tylko wszystko pomieszać razem z sosem i poczekać aż zielona papaja zmięknie i wchłonie sos. Cena za 1 porcje to około 35.000-40.000 dongow. Knajpki sprzedają też dodatkowo świeże niesmażone sajgonki, przeźroczyste pierogi z mięsnym nadzieniem i małymi krewetkami. Przerwa na przekąski podczas spaceru nad jeziorem na pewno jest świetnym pomysłem, polecamy koniecznie spróbować!

image004

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four + 16 =