Co należy spróbować w Hanoi?

1/ Pho – 49 Bat Dan

image001

Otwarta już od ponad 50 lat, jest jedną z najsłynniejszych i najsmaczniejszych restauracji sprzedających zupę Pho w Hanoi. Restauracja sprzedaje zupę Pho z wołowiną. Cechą charakterystyczną tej słynnej restauracji jest to, że klienci sami muszą się ustawić w kolejce i czekać aż kucharz przygotuje im zupę, aby samemu przynieść sobie do stolika.

2/ Bun cha Dac Kim – Hang Manh

image003

Tradycyjna restauracja bun cha w Hanoi, istnieje od 1965 r., jej nazwa „Dac Kim” pochodzi od imienia jej pierwszego właściciela i do dzisiejszych dni nadal jest utrzymana przez jego dalsze pokolenia. Pomimo, że cena jest lekko wyższa niż w innych restauracjach bun cha ma dużo więcej mięsa w jednej porcji oraz zachowała swój specyficzny tradycyjny smak.

3/ Nem – 74 Hàng Quạt

image005

Restauracja sprzedająca bun cha, ale bardziej znana z pysznych sajgonek, – czyli Nem. Znajduje się w alejce w Starej dzielnicy, pomimo, że nie ma dużej przestrzeni, ale codziennie cieszy się dużą ilością klientów. Otwarta tylko w godzinach lunchu. Nem jest tradycyjnym hanojskim daniem, często własnoręcznie robionym w domu.

4/ Cha ca La Vong – 14 Cha Ca

image007

Bardzo znana restauracja przez turystów i hanojczyków. Restauracja Cha ca La Vong z ponad 130 letnia tradycja potwierdza swoją pozycję i jakość, zawsze znajdująca się w liście najsmaczniejszych restauracji. Cha ca to restauracja, której nie można przegapić podczas pobytu w Hanoi.

5/ Nem nuong Xuan Dan, 155 Doi Can – świeże owijane sajgonki z grillowanymmięsem

image008

Restauracja ma duży wybór dań, od gorących takich jak kociołek do sałatek…, jedną ze specjalności są świeże owijaki w papier ryżowy z grillowanym mięsem, odrobinką makaronu ryżowego i świeżych pachnących ziół, jedzone z gęstym słodkim sosem + chili.

6/ Sałatka z papaiprzy ulicy Hoan Kiem

image009

Pyszna sałatka z papai, polana słodko słonym sosem z odrobinką octu. Występują różnego rodzaju sałatki z papai, ale najbardziej powszechna jest sałatka z suszoną wołowiną. Suszona lekko pikantna wołowina dodaje daniu specyficzny smak uwielbiany przez Wietnamczyków.

7/ Chao,3 Phan Dinh Phung – krupnik podawany w porcelanowych garnkach

Tổng hợp 5 nhà hàng cháo niêu ngon nổi tiếng Hà Nội

Najsmaczniejszą specjalnością w tej restauracji jest krupnik z żeberkami, restauracja jest tez znana z różnych aromatycznych herbat. Restauracja jest otwarta cały dzień, do późnego wieczoru dla tych, którzy maja ochotę na nocne przysmaki.

8/ My van than, 9 Dinh Liet – Zupa z makaron

image011

Zupka z makaronem złożona z wielu składników jak jajko, pieczona wieprzowina, kawałki gotowanej wątróbki, smażonych i gotowanych wietnamskich pierożków z nadzieniem mięsnym oraz warzywami.

9/ Banh tom Ho Tay, ulica Thanh Nien – smażone placki z krewetkami

image013

Znany przysmak, street food jest banh tom, – czyli smażone placki z krewetkami. Placki je się z słono kwaśnym sosem zrobionym z sosu rybnego, podobnym do sosu, z którym się je sajgonki. W dodatku Wietnamczycy jedzą ze świeżymi pachnącymi ziołami i świeżą sałatą.

10/ Banh my Ba Dan, 34 Lo Su – hanojskie kanapki

image014

Jedno z najstarszych miejsc sprzedających kanapki w Hanoi, które działa od 1979 r. do dzisiejszych czasów. Obecnie prowadzi je syn właścicielki, który nadal utrzymuje tą samą, jakość i smak. Sklep nadal jest ulubionym adresem dla miłośników smacznych kanapek. Hanojskie kanapki są przeróżne takie jak z: pasztetem, szynką, parówką, mięsem i warzywami z sosem chili lub bez dla tych, którzy nie jedzą ostrych dań.

11/ Lau bo 999, 46 Trần Xuân Soạn – kociołek z wołowiną

image015

Gorący kociołek jest jednym z najbardziej ulubionych przysmaków dla Wietnamczyków, szczególnie w Hanoi podczas zimy. Nie ma nic wspanialszego niż w zimne dni siedząc z przyjaciółmi przy gorącym daniu. Są rożnego rodzaje kociołki, ale najbardziej powszechne jest kociołek z wołowiną lub mix.

Smacznego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × two =