Czy w 2030r. motory znikną z ulic Hanoi?

image002

Wspominając Wietnam pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl turystom to skutery i motory oraz skomplikowany ruch drogowy…Na pewno dla każdego turysty, tłoczne uliczki Hanoi są niezapomnianym wrażeniem, ale w 2030r. prawdopodobnie ten widok już nie będzie charakterystyczny dla pięknej stolicy.

image004

W dniu 4 lipca podczas porannej sesji, Rada Miasta Hanoi przyjęła wniosek w sprawie wzmocnienia zarządzania transportów drogowych w celu zmniejszenia korków i zanieczyszczeń powietrza. Według wice-przewodniczącego Rady Miasta projekt ten będzie „historycznym przełomem mającym wpływ na rozwój miasta”.

image006

Projekt ustawy przewiduje, że od 2030r. ruch motorów będzie zakazany w obszarach miejskich dzielnic. Ponadto, ruch samochodów w niektórych uliczkach miasta zostanie ograniczony lub będzie zabroniony w określonych godzinach.

image008

Według statystyk przyczyną 70% wypadków drogowych są motory. Jest to uchwała, która nie tylko pomoże ograniczyć coraz większą liczbę motorów w Hanoi, ograniczy korki w godzinach szczytu, ale też zmniejszy poziom obecnego zanieczyszczenia powietrza i ilość  wypadków drogowych. Dzięki niej transporty publiczne będą skuteczniejsze oraz będą częściej używane przez mieszkańców.

image010

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 3 =