Fantawild Nanning, czyli jak wyjechać za granicę w obrębie swojego kraju

Lubisz duże parki rozrywki?

Chiński koncern Fanta Wild otworzył swój 25 park w kraju. Znajduje się tam 11 ogromnych kolejek górskich ale największą atrakcją są…  kopie znanych obiektów z krajów Azji Południowo-Wschodniej!

 

Miniatury zabytków Azji Południowo-Wschodniej!

Teraz mieszkańcy Chin już nie muszą podróżować za granicę, aby sfotografować się przy moście prowadzącym do Angkor Thom czy charakterystycznych bramach i galeriach okalających słynne świątynie w Kambodży. W jednym miejscu mają mnóstwo wspaniałych planów zdjęciowych. Jeśli Ciebie również zachęciło to miejsce, to musisz przygotować się na to, że w tle wyjątkowych obiektów zobaczysz niestety szklane wieżowce, których na próżno szukać w otoczonych dżunglą świątyniach Kambodży.

 

Czy są to wierne kopie?

Kopie i makiety obiektów turystycznych na świecie powstały już oczywiście w wielu miejscach, ta realizacja jest jednak nieco większa w skali i kompletności. W tym parku rozrywki wszystko wygląda „prawie” tak jak w rzeczywistości i nie są to wierne kopie całych kompleksów świątynnych tylko najbardziej charakterystyczne ich fragmenty.

 

Z ciekawostek możemy wspomnieć tutaj przypadek jednego z hinduskich inwestorów, który około 2012 roku rozpoczął realizację sporych rozmiarów kopii najbardziej znanej świątyni w Kambodży, czyli Angkor Wat. Świątynia ta jest najbardziej cenionym zabytkiem w kraju i jego symbolem, więc pod naciskami dyplomacji postanowiono o zarzuceniu budowy kopii Angkoru w Indiach. Chiński inwestor dla odmiany skupił się na większej ilości charakterystycznych elementów, a nie realizacji dokładnej kopii całości i o obiekcie usłyszano w Kambodży dopiero po jego otwarciu.

Jeśli chcesz zobaczyć w całości ten cud architektury wkomponowany w otaczające jeziora i dżungle oraz doświadczyć niesamowitą energię tego miejsca, musisz się tam po prostu wybrać.