Fantawild Nanning, – czyli jak wyjechać za granicę w obrębie swojego kraju

Dzisiaj ciekawostka z regionu dotycząca dużych atrakcji turystycznych. Chiński koncern Fanta Wild, otworzył właśnie swój 25 park rozrywki w kraju. Ten poza 11 ogromnymi kolejkami górskimi ma także swoją charakterystyczną cechę, czyli kopie znanych obiektów z krajów Azji Południowo-Wschodniej. Tak, więc w mieście Nanning znajdziemy atrakcje takie jak najbardziej znane obiekty w Tajlandii czy Kambodży, gdzie chińscy turyści stanowią przecież ogromny procent odwiedzających. Teraz jednak już nie trzeba podróżować za granicę, aby sfotografować się przy obiektach, które wszyscy znają z folderów turystycznych. Jedną z ciekawostek, jakie można zobaczyć są kopie obiektów w Siem Reap – możemy zobaczyć mosty prowadzące do Angkor Thom, charakterystyczne bramy i galerie okalające słynne świątynie w Kambodży. Na szczęście nie są to wierne kopie całych kompleksów świątynnych,

a w tle zdjęć zobaczymy czasami szklane wieżowce, których na próżno szukać w otoczonych dżunglą świątyniach Kambodży. Czyli wszystko wygląda „prawie” tak jak w rzeczywistości, ale dla osoby, która nie widziała oryginału na pewno nie będzie to sprawa prosta do rozróżnienia.

Kopie i makiety obiektów turystycznych na świecie powstały już oczywiście w wielu miejscach, ta realizacja jest jednak nieco większa w skali i kompletności. Z ciekawostek możemy wspomnieć tutaj przypadek jednego z hinduskich inwestorów, który około 2012 roku rozpoczął realizację sporych rozmiarów kopii najbardziej znanej świątyni w Kambodży, czyli Angkor Wat. Świątynia ta jest najbardziej cenionym zabytkiem w kraju i jego symbolem, więc pod naciskami dyplomacji postanowiono o zarzuceniu budowy kopii Angkoru w Indiach. Chiński inwestor dla odmiany skupił się na większej ilości charakterystycznych elementów, a nie realizacji dokładnej kopii całości i o obiekcie usłyszano w Kambodży dopiero po jego otwarciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 13 =