Jakie upominki powinno się przywieść z Hanoi?

Wietnam jest krajem pełnym ciekawych rzeczy i dań kulinarnych, które oczarują każdego turystę. Każdy rejon ma swoje własne specjalności i przysmaki, które wyróżniają je pomiędzy innymi rejonami Państwa. Na pewno Hanoi jest nie uniknionym punktem turystycznym w programie każdego turysty. Po wspaniałych wakacjach w tak egzotycznym i oryginalnym kraju na pewno każdy chciałby przywieść ze swojej podroży coś oryginalnego i specjalnego z Hanoi. Poniżej dam parę podpowiedzi, co należy kupić w prezencie z pobytu w Hanoi:

  1. O Mai

image001

O mai – czyli suszone śliwki i morele to specjalność Hanoi, są to różnego rodzaju odmiany śliwki i moreli suszonych w różnych smakach. Najbardziej powszechne są morele słodko słone pomieszane z małymi kawałkami imbiru, lub smażone na słodko. Najwięcej sklepów z O mai można znaleźć na ulicy Cukru, – czyli ulicy Hang Duong. Ogromna ilość sklepów z szerokim wyborem smaków na pewno zaciekawi każdego. Ceny za taki przysmak to około 100.000 – 150.000 dongów.

       2.Banh Com

image002

To lepkie ciastka robione ze świeżego młodego ryżu, więc trzeba zjeść go w ciągu 3 dni. Młody ryż jest gotowany z cukrem aż stanie się lepki i kleisty, ciastka są nadziane zielonym groszkiem na słodko. Jest to specjalność Hanojska, której nie znajdziecie nigdzie indziej w Wietnamie. Wiec, jeśli będziecie mieli okazję zwiedzić Hanoi to, czemu nie spróbować tradycyjnych ciastek z tego miejsca?

         3.Herbata kwiatu lotosu

image003

Jest to tradycyjna zielona wietnamska herbata o zapachu kwiatu lotosu. W porównaniu z innymi rodzajami herbat, które można kupić w Wietnamie to herbata lotosu jest zawsze lekko droższa, ponieważ proces produkcji tego rodzaju herbaty wymaga więcej czasu i nie zawsze w Hanoi jest pora na kwiaty lotosu. Do produkcji tej herbaty wybrane są najbardziej pachnące kwiaty lotosu zebrane nad Jeziorem Zachodnim. Następnie do środka kwiatu będzie wsypana tradycyjna zielona herbata. Kwiat będzie owinięty z herbata przez parę dni aż herbata w środku wchłonie zapach kwiatu lotosu. Najlepsza pora na produkcje herbaty to maj i czerwiec.

           4.Jedwab

image004

Na peryferiach miasta Hanoi znajduje się wioska słynąca w całym kraju z produkcji jedwabiu wysokiej jakości. Nic więc dziwnego, że turyści przyjeżdzający do Wietnamu, szczególnie do Hanoi chcieliby kupić sobie w prezencie jedwabny upominek. Uliczka słynąca z jedwabiu w Hanoi to ulica Hang Gai, wzdłuż której znajduje się mnóstwo sklepów z upominkami jedwabnymi. Można tu znaleźć różne produkty jedwabne jak szale, ubrania, torebki …

          5.Ceramika

image005

Wioska Bat Trang znajdująca się na peryferiach Hanoi słynie z produktów ceramicznych, można tu znaleźć rożnego rodzaju wyroby ceramiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 3 =