Kawiarnia z robotem w Hanoi

image002

Robo cafe – to pierwsza kawiarnia w Hanoi, w której zamiast normalnego kelnera obsługuje Was… robot. Na pewno już słyszeliście o istnieniu nowoczesnych restauracji w Japonii, ale taka kawiarnia w Hanoi jest po raz pierwszy. Robo cafe znajduje się przy ulicy Lac Trung, około 4km od centrum miasta i obecnie przyciąga uwagę wielu mieszkańców ciekawych nowego rodzaju obsługi.

image003

Właścicielem tej oryginalnej kawiarni jest pan Quoc Phi. Pomysł otworzenia takiej kawiarni przyszedł mu do głowy podczas podroży po Japonii, gdzie powszechnie używane są roboty. Będąc pod wrażeniem japońskich roboto-kawiarni, pan Phi postanowił zrealizować go również w Hanoi. Razem ze swoim przyjacielem i grupą młodych osób studiujących technologię, po wielu miesiącach próby udało im się skonstruować Morta – małego elektronicznego roboto kelnera wysokiego na około 130cm.

image004

Morta zna parę podstawowych słów jak „smacznego”, „proszę uważać, jest gorący”, „proszę mi ustąpić drogi”…itd. Napoje są przygotowane przez bar tenderów, potem umieszczone na tacy trzymanej przez robota. Robot przemieszcza się po kawiarni w poszukiwaniu odpowiedniego klienta. Gdy klienci odbiorą wszystkie napoje z tacy Morta wraca na swoje początkowe miejsce. Kawiarnia ma wystrój statku kosmicznego, więc klienci czują się jakby byli astronautami. Jest to nowe przeżycie, ponieważ roboty nie są jest jeszcze zbyt powszechne w codziennym życiu.

Warto spróbować! Zapraszamy do Hanoi i Robo cafe!