Klimat w Wietnamie – jak to jest?

image001

Każdy turysta chciałby wybrać się na wakacje w najbardziej idealnej porze roku. Jaki klimat i pory roku ma ten uroczy kraj? Większość turystów myli się, że Wietnam, jako tropikalny kraj ma tylko 2 pory roku: porę deszczowa i porę sucha. Czy to prawda?

W rzeczywistości Wietnam ma zróżnicowany klimat, przede wszystkim decyduje o tym położenie danego regionu.

Na północy, ze względu na reżim monsunowy, występują 4 pory jak w Europie: wiosna – lato – jesień – zima. Oczywiście lato jest o wiele bardziej gorące niż w Europie, ze średnią temperaturą powyżej 30⁰C, a zima o wiele bardziej łagodniejsza ze średnia temperatura około 15-17⁰C. Środkowy Wietnam z ciepłym klimatem, ale częstymi deszczami. Południowy Wietnam gorący przez cały rok z 2 porami: suchą i deszczową.

Hanoi:

Piękna stolica Wietnamu, leży na północy kraju, więc klimat tu jest podzielony na 4 pory roku. W lato jest bardzo gorąco, z wysoką wilgotnością i częstymi deszczami. Zimą klimat jest chłodny z małą wilgotnością i z niewielkimi opadami.

image002

– Wiosna w Wietnamie zaczyna się od około lutego i kończy się w kwietniu.

– Lato trwa od maja do listopada.

– Jesień rozpoczyna się w sierpniu i kończy w październiku.

– A zima trwa od listopada do stycznia następnego roku.

Ha Long – światowe dziedzictwo uznane przez UNESCO:

Klimat w Zatoce Ha Long jest pod wpływem klimatu przybrzeżnego. Jest on ciepły i trwa od maja do października z temperaturą około 27-29⁰C, a od listopada do kwietnia chłodniej około 16-18⁰C. Zwiedzanie polecamy szczególnie w porze ciepłej, wtedy to widoki będą najpiękniejsze. Zimą będzie pochmurnie, mglisto.

image003

Hue – stara cytadela (Środkowy Wietnam):

Położony jest w regionie klimatu tropikalnego monsunu, miasto Hue ma 4 pory roku: wiosna jest dość ciepła, lato jest bardzo gorące, a jesień przypomina wiosnę. Zimą tak jak na północy jest zimno i wieje wiatr. Idealna pora na zwiedzanie Hue jest od listopada do kwietna.

image004

Da Nang (Środkowy Wietnam):

Położony w regionie klimatu tropikalnego, miasto turystów – Da Nang jest pod wpływem 2 pór roku: pory suchej i pory deszczowej. Roczna średnia temperatura to około 28-29⁰C. We wrześniu i październiku często występują deszcze.

image005

Sajgon (Południowy Wietnam):

Sajgon – jedno z najbardziej rozwiniętych miast w Wietnamie, centrum gospodarcze kraju. Klimat w Sajgonie jest znacznie podzielony na 2 pory: porę deszczowa i porę suchą. Pora deszczowa tutaj trwa od maja do listopada a pora sucha trwa od grudnia do kwietnia.

image006

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − eighteen =