Muzeum Kobiet wietnamskich

image002

Muzeum kobiet wietnamskich znajduje się w samym centrum miasta, niedaleko Jeziora Zwróconego Miecza, więc turyści mogą bez problemu dotrzeć na piechotę. Muzeum jest zarządzane przez Wietnamska Unię Kobiet i zostało zbudowane w 1987r., a od 1995r. Muzeum zostało oficjalnie otwarte dla zwiedzających i turystów gdzie wystawione są różne eksponaty związane z życiem, pracą i działalnością kobiet.

Pierwszym eksponatem, który zobaczymy wchodząc do Muzeum będzie pomnik postawiony tuż przy wejściu nazwanym „Matka Wietnamska” zaprojektowany przez artystę Nguyen Phu Cuong.

image004

image006

Obecnie muzeum liczy około 25.000 eksponatów. Po czteroletniej przerwie na remont i konserwacje budynku, w 2010r. muzeum zostało ponownie otwarte dla turystów. Wystawa jest podzielona na trzy piętra z oddzielnymi tematami:

– kobiety w codziennym życiu,

– działalność kobiet w historii,

– ubiór kobiet wietnamskich.

image008

muzeum zwiedzający mogą wynająć audio-przewodnika, który w kilku wersjach językowych zaprezentuje zebraną kolekcję. Dzięki niemu zwiedzanie będzie bardziej interesując. Nagrana prezentacje to w większości wywiady, wspomnienia z życia wojennego, prywatne historie kolekcjonerów muzeum. Automatyczna narracja jest dostępną w trzech językach: wietnamskim, angielskim i francuskim.

image010

Celem założenia Muzeum kobiet jest możliwość zapoznania się z życiem i działalnością kobiet wietnamskich we wszystkich rejonach. Rozwój i ich życie zmieniające się według czasów i historii.

Wszystkie tematy są bardzo interesująco prezentowane i przyciągają uwagę zwiedzających. Szczególnie wystawa na temat codziennego życia kobiet, różnych tradycji ślubnych, uroczystości oraz strojów, w które wietnamskie panny młode z różnych rejonów będą ubrane w ten najważniejszy w życiu kobiet dzień. Dzięki temu możemy porównać sobie różne obrzędy i tradycje z różnych regionów Wietnamu.

Poza tym na terenie muzeum są też sklepiki z interesującymi upominkami.

image012

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 19 =