Piękne krajobrazy na Północy Wietnamu

1. Zatoka Ha Long

image001

Na liście pięknych miejsc i krajobrazów znajdujących się na północy Wietnamu na pewno nie może zabraknąć Zatoki Ha Long (znana, jako Zatoka Opadających Smoków). Obecnie jest ona jedną z największych atrakcji turystycznych Wietnamu. Zatoka Ha Long została uznana przez UNESCO za Światowe Dziedzictwo Przyrody.

image002

Dzięki swojemu specyficznemu urokowi, pięknych malowniczych krajobrazów powstałych z prawie 2000 wapiennych i łupkowych skał wyrastających z dna morza. Parę największych skał jest zamieszkanych przez mieszkańców i rybaków, znajdują się też tam groty z pięknymi stalagmitami i stalaktytami.

image003

W Zatoce Ha Long kręcony był film Avatar, a w 2016 r. King Kong, co bardziej udowadnia ze Zatoka Ha Long nie jest tylko największą atrakcją dla Wietnamczyków, ale i cały świat jest zauroczony tym rajskim miejscem.

2. Sapa

image004

Sapa jest małym miasteczkiem położonym wysoko w górach (około 1500m – 1650m nad poziomem morza), jest bardzo lubianym przez turystów za swój wspaniały klimat, piękne krajobrazy. Ze względu na swój specyficzny teren, dookoła Sapy można podziwiać ryżowe tarasy.

Klimat w Sapa jest dość umiarkowany i lekko chłodny, temperatura to około 18-20⁰C. Można powiedzieć ze podczas zimy, Sapa jest jedynym miejscem w Wietnamie gdzie może padać śnieg.

image005

W pobliżu Sapy żyją różne mniejszości etniczne jak Dao lub H’Mong, których czasami można spotkać w mieście i targowiskach ubranych w tradycyjne kolorowe stroje.

Wielką atrakcją jest też wspinaczka na sam szczyt Fansipan (to najwyższy szczyt góry w Wietnamie).

3. Trang An

image006

Trang An znajduje się w prowincji Ninh Binh – prowincji uznanej, jako starożytna stolica Wietnamu. Trang An jest nazywane „Zatoką Ha Long na lądzie”, a w 2014r., zostało uznane przez UNESCO za Światowe Dziedzictwo. Podczas zwiedzania Trang An, turyści płyną na małych drewnianych łódkach sterowanych przez kobiety. Płynąc wzdłuż rzeki, będziecie otoczeni przez wielkie, piękne skały porośnięte zielenią, a także będziecie przepływać przez przepiękne jaskinie i groty.

image007

4. Mai Chau

image008

Mai Chau jest powiatem znajdującym się w górskiej prowincji Hoa Binh, która położona jest w dolinie pełnej zieleni pochodzącej z koloru wschodzącego ryżu. Okolice Mai Chau są zamieszkane przez mniejszość etniczną Thai Trang (Biali Tajowie). Atrakcją jest zwiedzanie i oglądanie pięknych krajobrazów, trekking oraz odkrywanie życia mieszkańców i robienie przepięknych zdjęć na polach ryżowych. W Mai Chau można natknąć się na wiejski krajobraz górskiej wioski leżącej na północy Wietnamu. Życie mieszkańców tutaj jest zdecydowanie bardziej spokojne, bez pośpiechu niż w wielkich miastach. Przeważnie życie mieszkańców kreci się dookoła pola ryżowego. Prace na polu trwają od rana do południa i prawie cała rodzina się nią zajmuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × one =