Piękne tradycyjne wioski w okolicach Hanoi

image001

Stolica Hanoi, piękne miasto z długoletnią historia jest jednym z największych atrakcji zwiedzanych przez turystów. Jest to miasto kultury i ciekawych zabytków, które na pewno zafascynują turystów swoim urokiem. Mając czas podczas pobytu w Hanoi, nie należy też zapomnieć, że w jej okolicach znajduje się wiele ciekawych punktów turystycznych. W tym tekście zapraszam na odkrycie interesujących miejsc znajdujących się dookoła stolicy Hanoi.

Stara wioska Duong Lam

image002

Wioska Duong Lam leży około 50km od stolicy Hanoi. Jest to stara tradycyjna wioska z około 300 letnimi małymi domkami. Urokiem wioski są stare tradycyjne dróżki obłożone czerwonymi cegłami, spokojna i cicha atmosfera. Na pewno będzie to miły czas na relaks i odpoczynek od gwarnych i tłocznych miast, super okazja na zapoznanie się z życiem mieszkańców tradycyjnych wietnamskich wiosek.

image003

Wioska Cu Da

image004

Wioska Cu Da jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą odkryć piękna tradycyjną wietnamską architekturę i wieś rzemieślniczą. Wioska znajduje się tylko około 20km od miasta Hanoi i jest jedną z większych atrakcji dla mieszkańców stolicy Hanoi i turystów w weekendy. W wiosce znajduje się nie tylko tradycyjna wietnamska architektura, ale również małe dwu piętrowe domki z francuską architektura mające nawet 200 lat. Wioska znana jest z różnych zawodów rzemieślniczych takich jak produkcja makaronu ryżowego i produkcja sosów z soi.

image005

Wioska Uoc Le

image006

Mała wioska Uoc Le jest znana z tradycyjnej produkcji szynki wietnamskiej. Wioska ma charakterystyczną architekturę wietnamskich wsi na północy. Istniejące budynki mogą mieć nawet setki lat. Zwiedzając wioskę, turyści mają też okazję odkryć jak wygląda produkcja tradycyjnej szynki wietnamskiej – specjalności, dzięki której wioska jest powszechnie znana.

image007

Mając okazję pobytu w Hanoi, wycieczka, do choć jednej z wiosek na pewno będzie fajnym wspomnieniem i okazją zobaczenia tradycyjnej wsi wietnamskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 5 =