Vietnam Deluxe - Północny Wietnam

To wycieczki grupowe z anglojęzycznym przewodnikiem dla lubiących oszczędzać!

Wycieczki po Wietnamie z Vietnam Deluxe

 

Postanowiliśmy przedstawić Ci szerszą ofertę wycieczek po Wietnamie, by jak najlepiej dopasować je do Twoich oczekiwań. Plany, które znajdziesz poniżej realizowane są przez lokalne firmy, z którymi współpracujemy. Przewodnicy mówią w języku angielskim, dlatego pamiętaj, aby zapytać nas o cenę i możliwość realizacji wybranej wycieczki w języku polskim. Wycieczki startują już przy 2 osobach w grupie (grupy są otwarte, a więc każdy może do nich dołączać)!

 

 

 

Poniższe plany powinny zadowolić gusta nawet najbardziej wymagających Gości – odpowiadają na Wasze najczęstsze pytania dotyczące zwiedzania poszczególnych części pięknego i tajemniczego Wietnamu.

 

Esencja Hanoi

Hanoi (8h)

Odbierzemy Cię z hotelu około godziny 8:00 i po krótkiej przejażdżce będziemy przy pierwszym punkcie wycieczki, Pagodzie Tran Quoc, jednej z najstarszych pagód w Hanoi, gdzie znajduje się klasztor zamieszkiwany przez buddyjskich mnichów i jest on położony na tafli Jeziora Zachodniego. Następnie odwiedzimy Mauzoleum Ho Chi Minha, ostateczne miejsce spoczynku prezydenta Demokratycznej Republiki Wietnamu, jak również dom na balach, w którym mieszkał od 1958 do 1969 roku. Udamy się do jednego z symboli Hanoi, Pagody na Jednej Nodze i odwiedzimy muzeum etnologiczne. Zrobimy sobie przerwę na obiad w lokalnej restauracji, gdzie będziemy mogli się zregenerować i odpocząć. Po obiedzie wybierzemy się do Świątyni Literatury, najpopularniejszej świątyni w Hanoi, która wcześniej była pierwszym wietnamskim uniwersytetem. Na koniec pojedziemy do legendarnego jeziora Hoan Kiem, gdzie znajduje się świątynia Ngoc Son, jak i również urokliwa wietnamsko-francuska architektura, po czym wrócimy do hotelu ok. 16.00.

W cenie: wszystkie opłaty wstępu, opieka anglojęzycznego przewodnika, lunch, transport


Cena nie zawiera: napojów, wydatków osobistych i dodatkowych posiłków/usług nie wymienionych w programie

Zatoka Ha Long

Hanoi - Ha Long - Hanoi (12h)

Odbierzemy Cię z hotelu ok. 8.00 (możliwe, że zatrzymamy się w kilku innych hotelach przed opuszczeniem miasta) i czeka nas 3,5 godzinna jazda minibusem w kierunku zatoki, w tym przekroczenie delty Rzeki Czerwonej, drugiej największej rzeki w Wietnamie. Dojedziemy do przystani w Tuan Chau, na największej wyspie zatoki Ha Long. Tutaj wejdziemy na pokład łodzi, którą wyruszymy w rejs do centralnej części obszaru zatoki Ha Long znajdującego się na listach światowego dziedzictwa UNESCO. Na pokładzie serwowany jest pyszny lunch z owocami morza, w czasie którego można podziwiać niesamowitą scenerię wież skalnych wystających ponad powierzchnię wody. Będziemy mijać słynne miejsca i formacje, takie jak Głowa Psa, Wyspa Łabędzi, pływająca wioska Ba Hang z domami na wodzie i wiele innych spektakularnych wysp. Wioskę zwiedzimy na małych bambusowych łódkach, w czasie 20-30 minutowego mini-rejsu. Następnie czeka nas rejs do jaskini Thien Cung, pełnej pięknych formacji naciekowych, stalaktytów i stalagmitów. Po odwiedzinach w jaskini wracamy do przystani, skąd jedziemy w kierunku Hanoi. Powrót do hotelu ok 20.00.

 

W cenie: wszystkie opłaty wstępu, opieka anglojęzycznego przewodnika, lunch z  owocami morza

 

Cena nie zawiera: napojów, wydatków osobistych i dodatkowych posiłków/usług nie wymienionych w programie

 

Ninh Binh

Hanoi - Hoa Lu - Tam Coc - Hanoi (10h)

Rozpoczynamy odbiorem z hotelu ok. 8.00, po którym ruszymy w 2 godzinną trasę, aby dotrzeć do Hoa Lu. Miasto to w latach 968 – 1010 pod rządami 3 dynastii Dinh, Early Le i Ly było pierwszą stolicą Wietnamu. Tutaj zwiedzimy starożytną cytadelę i 2 świątynie, które przetrwały próbę czasu. Następnie wejdziemy na szczyt Góry Ngoa Long, skąd będzie można podziwiać niesamowite widoki na prowincję Ninh Binh. Z Hoa Lu przejedziemy do Tam Coc (Trzech Grot), gdzie zjemy smaczny lunch i rozpoczniemy 2 godzinny rejs łódkami, które zabiorą nas do jaskiń Tam Coc. Na koniec 45 minutowy przejazd rowerami po urokliwej okolicy Ninh Binh. Ok. 18.30 wrócimy do Hanoi, gdzie nasza wycieczka się zakończy.

W cenie: transport, opieka anglojęzycznego przewodnika, lunch, bilety wstępu


Cena nie zawiera: napojów, wydatków osobistych i dodatkowych usług nie wymienionych w programie

Dolina Mai Chau

Hanoi- Mai Chau - Pu Luong - Mai Chau - Hanoi (2 dni)

Dzień 1:
Odbierzemy Cię ok. 7.30 z hotelu i pojedziemy 130km w kierunku północno-zachodnim do Mai Chau (możliwe, że zatrzymamy się w kilku innych hotelach przed opuszczeniem miasta). Po około 2 godzinach jazdy zrobimy krótki postój, a kolejny postój na przełęczy Thung Khe z niesamowitym widokiem na dolinę Mai Chau. Po dotarciu na miejsce mamy przerwę na obiad, po czym krótki odpoczynek. Około godziny 14.00 wybierzemy się na wycieczkę rowerową po okolicznych wsiach. Po drodze będziemy podziwiać dolinę Mai Chau, wioski oraz farmerów pracujących w polu. Następnie wracamy do miejsca noclegu, gdzie możemy udać się na odpoczynek lub samodzielną przejażdżkę rowerami. Wieczorem czeka nas kolacja, pokaz tańców oraz poczęstunek lokalną wódeczką pitą ze wspólnego dzbana.

 

Dzień 2:
Po śniadaniu w hotelu czeka nas 35km przejazd samochodem do rezerwatu przyrody Pu Luong. Na miejscu odbędziemy trekking po rezerwacie, odwiedzimy jaskinię, po czym zjemy obiad w jednej z lokalnych wiosek. Do Mai Chau wrócimy malowniczą drogą, inną niż do rezerwatu przyrody. W Mai Chau, zmienimy środek transportu i wrócimy do Hanoi, gdzie dotrzemy około godziny 18.30 – 19.00.

 

W cenie: wszystkie bilety wstępu, opieka anglojęzycznego przewodnika, posiłki (1x śniadanie, 2x obiad, 1x kolacja), zakwaterowanie, woda, transport w obie strony, rowery na miejscu, przejażdżka motorkami

 

Cena nie zawiera: napojów, wydatków osobistych, dodatkowych posiłków/usług nie wymienionych w programie, napiwków, ubezpieczenia

 

Uwagi: cena zależy od wybranej opcji noclegu, przejazdy minibusem z grupą, w okresie październik – marzec bywa zimno, polecamy cieplejsze ubrania (szczególnie od listopada do lutego), dużą walizkę należy zostawić w hotelu w Hanoi. Dodatkowo należy zabrać latarkę, środek na komary, czapkę i buty do chodzenia po górach

Sapa - lekki trekking

Hanoi - Lao Cai - Sapa - Tavan - Lao Cai - Hanoi (4 dni)

Dzień 1:
We własnym zakresie zadbaj wcześniej o transfer na stację kolejową Hanoi. Stąd wyjedziemy wspólnie do Lao Cai, przygranicznego miasta położonego blisko granicy z Chinami. Nocny pociąg sypialny (z klimatyzowanymi wagonami) wyjeżdża o 22:00.

Dzień 2:
Przyjedziemy na stację kolejową o godzinie 06:00 rano, skąd mamy transfer minibusem przez niesamowitą przełęcz wznoszącą się na 1300 m n.p.m. Okazja do podziwiania pięknego górskiego krajobrazu i pól ryżowych zbudowanych na stokach. O poranku przyjedziemy do Sapa i mamy czas na krótki spacer po mieście. Następnie zrobimy sobie wycieczkę do wodospadu Cat Cat i wiosek zamieszkałych przez mniejszość etniczną Black H’Mong. W czasie wycieczki zrobimy przerwę na lunch. Wracamy do Sapa na odświeżenie się i odpoczynek w hotelu, a wieczorem czeka nas kolacja w lokalnej restauracji. Dla chętnych wyjście na punkt widokowy, skąd możemy podziwiać panoramę miasta. Nocleg mamy w hotelu w Sapa.

Dzień 3:
Po śniadaniu w hotelu zaczniemy trekking w dół górskiej doliny zamieszkałej przez ludność Black H’Mong. Po drodze mamy możliwość podziwiania wspaniałych krajobrazów. Zrobimy przerwę na lunch w lokalnej restauracji i dotrzemy do wioski Tavan. Następnie wrócimy do Sapa, gdzie będzie czas wolny na zakup pamiątek i kolację (we własnym zakresie). Wieczorem mamy transfer do stacji kolejowej w Lao Cai i przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Hanoi.

Dzień 4:
Przyjedziemy do Hanoi około 05:30 rano, gdzie kończy się nasza wspólna wycieczka.

W cenie: przejazdy klimatyzowanymi wagonami sypialnymi i minibusami, anglojęzyczny przewodnik, zakwaterowanie w hotelu w Sapa (3*), posiłki (lunch i kolacja drugiego dnia oraz śniadanie i lunch dnia trzeciego), wszystkie opłaty wstępu, woda w czasie wycieczek

Cena nie zawiera: napojów do posiłków, posiłków nie wymienionych w programie, wydatków osobistych, ubezpieczenia turystycznego, napiwków

Zatoka Ha Long - 2-dniowy rejs (3*)

Hanoi - Ha Long - Hanoi (2 dni)

Dzień 1: 

Odbierzemy Cię z hotelu ok. 8.00 (możliwe kilka odbiorów z różnych hoteli przed opuszczeniem miasta)i wyruszymy do zatoki. Dojazd do przystani w Tuan Chau, na największej wyspie zatoki Ha Long. Stąd transfer łodzią na pokład Ha Long Phoenix Cruiser. Na pokładzie powitalny drink i czas na zakwaterowanie. Łódź rusza w rejs do centralnej części obszaru znajdującego się na listach światowego dziedzictwa UNESCO. W restauracji serwowany będzie pyszny lunch z owocami morza. Po wypłynięciu z przystaniu nasza łódź będzie stopniowo mijać słynne miejsca i formacje. Po dotarciu do Luom Bo (około 15:00) będziemy mieli czas na przygotowanie się do godzinnej wycieczki kajakowej po Luom Bo. Miejsce w którym będziemy pływać na kajakach jest specjalnie wybrane, tak aby zapewnić spokojne wody i odosobnienie pozwalające w pełni cieszyć się unikatowym krajobrazem.
W miarę jak słońce zacznie zachodzić wrócimy na łódź, aby zrelaksować się na otwartym pokładzie. W barze dostępny jest bogaty wybór napoi i owoców. W tym czasie łódź zmierzać będzie do położnej na uboczu zatoki, gdzie zakotwiczy na noc. Kolacja serwowana będzie ze smakowitymi owocami morza, a po niej mogą Państwo spróbować połowów kalmarów bądź spędzić miło czas w barze na pokładzie.

 

Dzień 2: 

Po śniadaniu odwiedzimy imponującą grotę zatoki Ha Long, jaskinię Sung Sot, gdzie towarzyszyć będzie nam przewodnik. Po powrocie na pokład Ha Long Phoenix Cruiser rozpoczniemy podróż powrotną w stronę przystani, w czasie której będziemy mogli podziwiać pozostałe obszary zatoki. Około godziny 10:00 na pokładzie zorganizowane będzie pokaz sztuki przygotowywania i zawijania oryginalnych wietnamskich sajgonek. Lunch serwowany jest w miarę zbliżania się do przystani. W południe opuścimy pokład łodzi przesiadając się na mniejszą, która zabierze nas na brzeg i udamy się w podróż powrotną do Hanoi (powrót ok. 17.00).

 

W cenie: bilety wstępu, opieka anglojęzycznego przewodnika, kajaki, zakwaterowanie na pokładzie, posiłki (1 śniadanie, 2 lunche, 1 kolacja), transfer w obie strony

Cena nie zawiera: napojów, wydatków osobistych, dodatkowych posiłków oraz usług nie wymienionych w programie

Zatoka Ha Long - 2-dniowy rejs (3,5*)

Hanoi - Ha Long - Hanoi (2 dni)

Dzień 1:

Odbierzemy Cię ok. 8.00 z hotelu, a następnie czeka nas ok. 3,5h przejazd do portu w zatoce Ha Long i zakwaterowanie na pokładzie Oriental Sails. Zjemy obiad w czasie, gdy statek będzie zmierzał w stronę jednej z największych wiosek rybackich, gdzie będziemy mogli poznać życie lokalnych rybaków. Na miejscu można przepłynąć się bambusową łodzią po wiosce Vung Vieng lub w towarzystwie instruktora zwiedzić ją na kajakach. Wrócimy na pokład, aby móc zrelaksować się przy zachodzie słońca. W tym czasie odbędzie się pokaz gotowania, a do dyspozycji będzie bar z różnymi drinkami i napojami. Wieczorem kolacja, a dla chętnych możliwość sprawdzenia się w połowie kalmarów. Statek cumuje przy Cong Do.

 

Dzień 2:

Możemy zacząć wcześnie rano od zajęć Tai Chi. Śniadanie serwowane będzie od 07:00 do 09:00, idealny moment na podziwianie pięknych pejzaży przy porannej kawie lub herbacie, kiedy statek będzie zmierzał w stronę jaskini Thien Canh Son. Zjemy lekki lunch na pokładzie, a około godziny 12:00 wrócimy do portu i odwieziemy Cię do hotelu w Hanoi.

 

W cenie: zakwaterowanie na pokładzie, posiłki wymienione w programie, rejs, napoje w barze wieczorową porą, kajaki lub łódź bambusowa w Vung Vieng, transport z i do hotelu

 

Cena nie zawiera: ubezpieczenia, napiwków, własnych wydatków oraz innych nie wymienionych w programie

Zatoka Ha Long - 2-dniowy rejs (4*)

Hanoi - Hai Phong - Ha Long - Hanoi (2 dni)

Dzień 1: 

Rano odbierzemy Cię z hotelu w Hanoi ok. 9.00, po czym czeka nas 2,5 godzinny przejazd do przystani w Hai Phong. Na pokładzie dostaniesz powitalnego drinka, a później będzie czas na zakwaterowanie w kabinie. Kiedy statek wyruszy w rejs wśród majestatycznych, wapiennych skał oraz pięknych wysp, na pokładzie serwowany będzie pyszny obiad. Odwiedzisz jaskinie, gdzie możesz wpłynąć kajakiem lub małą, bambusową łodzią. Kiedy słońce będzie kierować się ku zachodowi wrócisz na pokład, aby móc podziwiać ten wyjątkowy moment w ciągu dnia. W tym czasie w barze będzie promocja na drinki (przy zakupie 2 dostaniesz 1 gratis), a poza tym odbędzie się pokaz gotowania, podczas którego nauczysz się jak przygotować tradycyjny, wietnamski posiłek. Wieczorem kolacja, po czym czas na relaks, karaoke lub też możesz spróbować sił przy połowie kalmarów.

 

Dzień 2: 

Następnego dnia wczesna pobudka dla chętnych, aby aktywnie zacząć dzień podczas ćwiczeń Tai Chi. Od 07:00 do 9:00 możesz zjeść śniadanie, po czym będzie czas na wymeldowanie z kabin. Później czeka Cię ok. 20 minutowy przejazd busem po wyspie Cat Ba, aby zobaczyć jaskinię, która służyła w czasie wojny jako szpital dla armii. Następnie wrócisz na pokład statku Calypso Cruise, aby zjeść obiad, kiedy statek będzie wracał do portu, skąd zawieziemy Cię do hotelu (ok. 15.00).

 

 

W cenie:zakwaterowanie na pokładzie, wycieczka kajakami lub bambusową łodzią, pokaz gotowania, posiłki wymienione w programie, przejazd busem, transport z/do hotelu, zajęcia Tai Chi, opieka obsługi na pokładzie

 

Cena nie zawiera: napiwków, własnych wydatków oraz innych nie wymienionych w programie

Zatoka Ha Long - 3-dniowy rejs (3*)

Hanoi - Ha Long - Hanoi (3 dni)

Dzień 1:

Odbierzemy Cię z hotelu ok.8.00. Dojedziemy do przystani w Tuan Chau i przedostaniemy się łodzią na pokład Halong Phoenix Cruise. W restauracji serwowany będzie pyszny lunch z owocami morza. Po wypłynięciu z przystani będziemy stopniowo mijać słynne miejsca i formacje. Po dotarciu do Luom Bo przygotujemy się do godzinnej wycieczki kajakowej po Luom Bo. Osoby niezainteresowane kajakami mogą ten czas przeznaczyć na kąpiel na pobliskiej plaży .
W miarę jak słońce będzie zachodzić wrócimy na łódź, gdzie w barze dostępny będzie bogaty wybór napojów i owoców. W tym czasie łódź zmierzać będzie do położnej na uboczu zatoki Ho Dong Tien, gdzie zakotwiczy na noc. Zjemy kolację z owocami morza, a po niej możesz spróbować połowów kalmarów.


Dzień 2:
Po śniadaniu wejdziemy na drugą łódź, na pokładzie której zwiedzimy pozostałe obszary zatoki Ha Long. Przepłyniemy wzdłuż słynnych wysp oraz pływającej wioski Cua Van. Około 10:00 zatrzymamy się na kolejną wycieczkę kajakową, w czasie której zobaczymy wioski rybackie oraz malownicze plaże. Po kilku godzinach zatrzymamy się na odosobnionej plaży, gdzie zjemy wyśmienity lunch.
Po lunchu przepłyniemy łodzią na północ w kierunku Parku Narodowego Cat Ba, gdzie ponownie wsiądziemy na kajaki. Następnie wrócimy na łódź, która zabierze nas z powrotem na Halong Phoenix Cruiser, a wieczór zakończymy kolacją na pokładzie.


Dzień 3:
Po śniadaniu odwiedzimy imponującą jaskinię Sung Sot. Po powrocie na pokład Halong Phoenix Cruiser rozpoczniemy podróż powrotną w stronę przystani. Około godziny 10:00 na pokładzie zorganizowany będzie pokaz przygotowywania i zawijania oryginalnych wietnamskich sajgonek. W południe opuścimy pokład łodzi przesiadając się na mniejszą, która zabierze nas na brzeg i udamy się w podróż powrotną do Hanoi.

 

W cenie: bilety wstępu, anglojęzyczny przewodnik, kajaki, kabina, posiłki, transfer


Cena nie zawiera: napojów, wydatków osobistych, dodatkowych posiłków lub atrakcji


Uwagi: Zabierz ze sobą paszport, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy i ręcznik, środki na dodatkowe napoje na łodzi, zimą pamniętaj o ciepłych ubraniach.

Zatoka Ha Long - 3-dniowy rejs (4*)

Hanoi - Hai Phong - Ha Long - Hanoi (3 dni)

Dzień 1:
Rano odbierzemy Cię z hotelu w Hanoi (ok. 9.00), po czym czeka przejazd do przystani w Hai Phong. Na pokładzie dostaniesz powitalnego drinka. Kiedy statek wyruszy w rejs wśród wapiennych skał oraz pięknych wysp, na pokładzie serwowany będzie pyszny obiad. Odwiedzisz jaskinie, gdzie możesz wpłynąć kajakiem lub małą, bambusową łodzią. Kiedy wrócisz na pokład, w barze będzie promocja na drinki (przy zakupie 2 dostaniesz 1 gratis) oraz odbędzie się pokaz gotowania. Wieczorem kolacja, po czym czas na relaks, karaoke lub też możesz spróbować sił przy połowie kalmarów.


Dzień 2:

Następnego dnia wczesna pobudka dla chętnych, aby aktywnie zacząć dzień podczas ćwiczeń Tai Chi. Zjesz śniadanie, a następnie przesiądziesz się na mniejszą łódź, aby bliżej poznać zatokę Lan Ha. Później przesiądziesz się na rower i wybierzesz się w przyjemną, ok. 5 km wycieczkę do Viet Hai, wioski otoczonej wysokimi górami i wyjątkową scenerią Parku Narodowego Cat Ba. Następnie wrócisz na rowerach na łódź, aby dotrzeć do Van Boi, gdzie w relaksującej scenerii zjesz obiad. Później czeka Cię wyprawa kajakami w okolicy Van Boi, po czym dotrzesz do Ba Trai Dao, pięknej i czystej plaży, gdzie możesz popływać. Wrócisz na pokład Calypso Cruise, gdzie ponownie możesz skorzystać z wieczornej promocji w barze lub zrelaksować się na pokładzie. Wieczorem kolacja.


Dzień 3:

Następnego poranka niezmiennie organizowane są dla chętnych zajęcia Tai Chi, po czym śniadanie. Następnie czas na wymeldowanie z kabin, a później czeka Cię ok. 20 minutowy przejazd busem po wyspie Cat Ba, aby zobaczyć jaskinię, która służyła w czasie wojny jako szpital dla armii. Wrócisz na pokład statku Calypso Cruise, aby zjeść obiad, kiedy statek będzie wracał do portu, skąd zawieziemy Cię do hotelu.

 

W cenie: anglojęzyczny przewodnik, kajaki/łodzie, pokaz gotowania, kabina, posiłki, transfer


Cena nie zawiera: napojów, wydatków osobistych, dodatkowych posiłków lub atrakcji niewymienionych w programie