Polski Pilot w Hanoi

Zwiedzanie największych azjatyckich metropolii z Polakami, którzy w nich mieszkają!

Esencja Hanoi

Czas trwania: 8h

Odkryjemy uroki codziennego życia w stolicy i wspólnie zagłębimy się w tkankę miejską.

 

Odbiór z hotelu o 10.00 rano.

 

Na początku skupimy się na kilku sprawach organizacyjnych, które pomogą nam sprawnie poruszać się podczas całodniowej wycieczki w stolicy.

 

Rano wzorem rodowitych hanojczyków wybierzemy się na lokalny bazar Dong Xuan. Budynek wybudowany przez robi wrażenie i każdego dnia odwiedzany jest przez masę handlujących jedzeniem, ubraniami czy elektroniką.

 

Nie jest to miejsce wyłącznie zakupów, pełni też funkcję społeczną – tak jak Wietnamczycy przysiądziemy na niskich krzesełkach by napić się tradycyjnej zielonej herbaty (w cenie wycieczki).

 

Zobaczymy słynny most Long Bien, czyli miejsce wielu sesji fotograficznych, z którego jak na dłoni widać codzienne życie mieszkańców, ruch uliczny i zgiełk nieturystycznych okolic miasta. Dla prawdziwych podróżników możliwość spaceru (około 25 minut) mostem na drugą stronę Rzeki Czerwonej.

 

Potem udamy się na lunch, spróbujemy słynnego dania kuchni ulicznej – bit tet przy ulicy Hang Cot.

 

Po posiłku czeka nas przejazd do Muzeum Etnologicznego. Tam bliżej przyjrzymy się mniejszościom etnicznym zamieszkującym Wietnam. Sam obiekt uznawany jest na najnowocześniejsze miejsce tego typu w kraju.

 

Zobaczymy również Tran Quoc najstarszą pagodę w Hanoi, której historia sięga aż VI wieku!  Znajduje się na wyspie na Jeziorze Zachodnim i uważa się ją za jedno z najstarszych miejsc kultu w Wietnamie.

 

Wybierzemy się na spacer wzdłuż klimatycznego jeziora Truc Bach. Akwen słynie z tego, że był miejscem, do którego spadł senator McCain w 1967 r. (wcześniej katapultując się ze zestrzelonego samolotu).

 

Podczas spaceru mijać będziemy przytulne kawiarnie i stylowe puby. W wersji premium w cenie kraftowe piwo lub cocktail w jednym z nadbrzeżnych barów.

 

Przejazd w okolice jeziora Hoan Kiem, odwiedzimy unikatową i niezwykle fotogeniczną kawiarnię The Note, gdzie możemy napić się pysznej kawy (w wersji premium w cenie) z widokiem na jezioro oraz napisać własną karteczkę…

 

Po wizycie w kawiarni udamy się do teatru lalek na wodzie. Tradycyjny spektakl odnosi się do historii Wietnamu, przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki opowiada życiowe historie i perypetie jego dawnych mieszkańców. Bilet w cenie wycieczki, w wersji premium – bilet VIP.

 

Powrót do hotelu pieszo lub koniec programu w centrum miasta o godzinie 18.00.

 

W programie: polska obsługa, lunch, przejazdy (w zależności od liczby uczestników taksówką lub prywatnym transportem), woda, upominek

 

Niewliczone: napoje, napiwki, wydatki własne

 

WERSJA PREMIUM (dodatkowo): piwo kraftowe/cocktail, kawa, bilet VIP – teatr lalek na wodzie

 

UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

 

UWAGA 2: Start programu 10.00, ale można go zmienić. Początek i koniec wycieczki na w centrum miasta, inne lokalizacje mogą być dodatkowo płatne.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hanoi(at)polviet.com

Poranek à la Hanoi

Czas trwania: 4h

Autorski spacer po magicznej stolicy Wietnamu. Pokażemy Wam jak spędzają dzień Wietnamczycy i co lubimy w naszym mieście. Będzie dużo lokalnych klimatów, a wszystko w przystępnej i ciekawej formie. Chcemy Was nieco zaskoczyć w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Czy jesteście gotowi?

 

Start w hotelu 6.00 (jest oczywiście opcja na późniejszą godzinę).

 

Zaczynamy od wizyty w kawiarni/herbaciarni i tak jak lokalni mieszkańcy zamówimy ciepły napój z rana i dowiemy o tym jak działają takie miejsca. Dodatkowo zasady przechodznia przez ulice, historie o złodziejach na skuterach, myciu rąk, o tym dlaczego wszyscy od rana krzyczą i czemu zupa pho nie jest zupą!

 

W wersji premium lokalne śniadanie w cenie (Wasz przewodnik zaproponuje dwie lub trzy opcje porannego posiłku).

 

Na początek wizyta nad jeziorem Zwróconego Miecza (być może uda się zobaczyć ćwiczących Tai Chi – bo poranna gimnastyka to podstawa), zdjęcie na ikonicznym moście The Huc oraz wizyta w Pagodzie Ngoc Son. Następnie przejazd rikszami (45 minut) po obrębie starówki i zwiedzanie labiryntu 86-ciu uliczek, z których każda ma swoją nazwę nawiązującą do sprzedawanych na niej towarów.

 

Wizyta na Moście Long Bien, i spacer nad Rzeką Czerwoną. Most to symbol Hanoi, zbudowany w końcu XIX wieku przez Francuzów, był bombardowany w latach 60-tych i 70-tych, ale przetrwał i do dziś pełni swoją funkcję mostu kolejowego i motorowego łączącego Centrum stolicy z dzielnicą Gia Lam. Powrót do hotelu około 10.00 rano, w wersji premium jeszcze przystanek na lokalny snak i niespodzianka od przewodnika.

 

W programie: polska obsługa, bilety wstępu , upominek.

 

Niewliczone: napoje, napiwki, wydatki własne

 
WERSJA PREMIUM (dodatkowo): śniadanie, snak, niespodzianka przewodnika

 

UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

 

 

UWAGA 2: Start programu 6.00, ale można go zmienić. Początek i koniec wycieczki na w centrum miasta, inne lokalizacje mogą być dodatkowo płatne

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hanoi(at)polviet.com

Night à la Hanoi

Czas trwania: 4h

Hanoi nocą fascynuje i przyciąga. Noc zaczyna się wcześnie, już o 18:00 robi się ciemno, zapalają się latarnie, liczne neony; jednym słowem „Asia by night”. Na ulicy pojawiają się garkuchnie, plastikowe stoliki; miasto robi się jeszcze bardziej gwarne, pełne kolorów i zapachów. To świetny czas, by odkryć urok i nocne oblicze stolicy.

 

Spotkanie w hotelowym lobby o godzinie 18.00.  

 

Na początek dwa słowa na temat bezpieczeństwa i zasady poruszania się po mieście nocą. Najpierw czeka nas przejazd na słynną Train Street, czyli wąską uliczkę znaną z przejeżdżającego jej środkiem rozpędzonego pociągu. Urocze kawiarnie powstałe tuż przy torach to doskonałe miejsce dla miłośników fotografii i adrenaliny, pociąg przejeżdża naprawdę blisko! Wszyscy stosujemy się do poleceń przewodnika i nie dotykamy jadącego pociągu!  W wersji premium dla każdego napój i drobna przekąska.

 

Następnie ruszamy lokalnym autobusem (doświadczenie, dla prawdziwych podróżników) na stare miasto. i udamy się na spacer nad jezioro Hoan Kiem, będące samym sercem miasta. To miejsce gdzie oświetlone budynki odbijają się w lustrze wody, a Wietnamczycy przyjeżdżają z odległych dzielnic, by podziwiać widok, iść na spacer, ale też wziąć udział w lekcji tańca, aeorobiku lub uczestniczyć w pokazach. Zdjęcie przy magicznym moście The Huc i przy pomniku Ly Thai To.

 

Zagłębimy się w uliczki starego miasta, gdzie spróbujemy dań z kuchni street food w okolicy popularnego miejsca zwanego Ta Hien Corner – powstałego na początku XXI wieku punktu słynącego z lokalnego świeżego piwa bia hoi serwowanego dla obcokrajowców. Dzisiaj dzięki przekazom medialnym jest tak rozpropagowane, że brakuje mu tylko przyznania gwiazdki od znanej firmy oponiarskiej z Francji.

 

W wersji premium wizyta w sekretnej kawiarni, z której rozciąga się widok na Hanoi nocą.

Powrót do hotelu pieszo lub koniec programu w centrum miasta o godzinie 22.00

 

W programie: polska obsługa, przejazd autobusem miejskim, woda, upominek

Niewliczone: napoje, posiłek, napiwki, wydatki własne

WERSJA PREMIUM (dodatkowo): napój i przekąska, kawa, niespodzianka przewodnika

UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

 

UWAGA 2Start programu 18.00, ale można go zmienić. Początek i koniec wycieczki na w centrum miasta, inne lokalizacje mogą być dodatkowo płatne

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hanoi(at)polviet.com

Hanoi przy księżycu

Czas trwania: 4h

Jeśli lubicie zwiedzać, jeść lokalne przysmaki i jesteście gotowi na poznanie nowe doznania to Wycieczka Hanoi a la Moon to coś dla Was!

Spotkanie w hotelowym lobby o godzinie 18.00.

 

Zaczniemy od spaceru na kultowe pho Bat Dan (sprzedawane wieczorami, do ostatniej miski!). W wersji premium dowolna wersja dania w cenie. To kolacja w jednej z tych lokalnych knajpek, gdzie trzeba wystać w kolejce swój wymarzony posiłek. Następnie przejdziemy się ulicą mody Hang Bong. Tutaj sprzedaje się wspaniałe jedwabie i haftowane obrusy.

 

Dalej spacer po gwarnych uliczkach z garkuchniami. Na życzenie przystanek i dodatkowy posiłek na jednej z kulinarnych ulic: Cau Go, Ma May, Dao Duy Tu.

 

Następnie czeka nas przejazd nad Jezioro Zachodnie, gdzie zobaczymy inne oblicze Hanoi. Wysokie biurowce, piękna panorama na Pagodę Tran Quoc oraz majestatyczne jezioro Truch Bach to kwintesencja tej części stolicy.

 

Zatrzymamy się w jednym z klimatycznych cocktail barów z widokiem na tafle wody oświetlaną przez świecące ciepłym światłem lampiony. W wersji premium jeden napój w cenie.

 

Na koniec czeka nas przejazd przez kolonialną część miasta mijać będziemy Mauzoleum Ho Chi Minha, Polską Ambasadę, Cytadelę Thang Long i budynki rządowe. Wracamy do centrum miasta,gdzie czeka nas widok na słynną Operę, a wieczór zakończymy w słynnej na cały kraj lodziarni  Kem Tràng Tiền, dla każdego lody w cenie.

 

Powrót do hotelu pieszo lub koniec programu w centrum miasta o godzinie 22.00.

 

W programie: polska obsługa, przejazdy taksówką, woda, upominek

 

Niewliczone: napoje, posiłek, napiwki, wydatki własne

 

WERSJA PREMIUM (dodatkowo): zupa pho, cocktail, niespodzianka przewodnika

 

UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

 

UWAGA 2: Start programu 18.00, ale można go zmienić. Początek i koniec wycieczki na w centrum miasta, inne lokalizacje mogą być dodatkowo płatne

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hanoi(at)polviet.com

Hanoi a la ancient

Czas trwania: 4h

Jeżeli lubicie coś nietypowego to idealny pomysł na spędzenie czasu w Hanoi. Zobaczymy miejsca i sytuacje, które nawet dla Wietnamczyków mogą być zaskoczeniem.

Spotkanie w hotelu o godzinie 8.00.  Zaczniemy od kilku zasad bezpieczeństwa i organizacji wycieczki.

 

Czeka nas spacer przez wąskie uliczki Hanoi i wizyta w najwęższej alejce w Wietnamie – Ngo Gach. Nie ma gwarancji, że uda się nam do niej  zmieścić, ale warto spróbowa! Następnie przystaniemy na łyk tradycyjnej zielonej herbaty prosto z ulicznej garkuchni, w wersji premium zielona herbata w cenie wycieczki. Potem odwiedzimy kolonialny bazar Dong Xuan, zajrzymy na do Świątyni Bach Ma, czy na ulicę tradycyjnej medycyny Lang Ong (można tam kupić mieszanki ziołowe na wszelkie przypadłośći zdrowotne, ale również np. wiele herbatek relaksacyjnych).

 

Przejdziemy po labiryncie uliczek starówki i zapraszamy Was na kawę z jajkiem, w wersji premium kawa w cenie wycieczki. Następnie przejazd autobusem miejskim dojedziemy do Muzeum B52. Trochę historii w ciekawym wydaniu. Lunch z kuchni street food w wersji premium w cenie. Powrót do hotelu o godzinie 12.00.

 

W programie: polska obsługa, przejazd autobusem miejskim, bilet wstępu do muzeum, woda, upominek.

 

 

Niewliczone: napoje, napiwki, wydatki własne

 

 

WERSJA PREMIUM (dodatkowo): kawa, zielona herbata, lunch z kuchni street food 

 

UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

 

UWAGA 2Start programu 8.00, ale można go zmienić. Początek i koniec wycieczki na starym mieście, inne lokalizacje mogą być dodatkowo płatne.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hanoi(at)polviet.com

Hanoi historycznie

Czas trwania: 8h

Dla lubiących wgryźć się nieco bardziej w historię odwiedzanych miejsc i zobaczyć zarówno popularne jak i nieco bardziej nieoczywiste miejsca Hanoi.

 

Początek wycieczki o godzinie 8.00.

 

Spotkanie w hotelowym lobby. Zaczniemy od kilky słów na temat organizacji i bezpieczeństwa wycieczki.

 

Pierwszym punktem programu jest Świątyni Literatury, najstarszy uniwersytetu w kraju, a zarazem obiekt, który jest wizytówką Hanoi. W wersji premium owocowy mocktail w cenie. Ze świątyni czeka nas krótki przejazd do cytadeli Thang Long, siedziby rodzin królewskich od czasów dynastii Le. Od 1010 roku, czyli przeniesienia tutaj stolicy to miejsce przez wieki było oczkiem w głowie kolejnych władców decydujących o losach kraju. Niedawno odnowiona budowla została wpisana na listę UNESCO i przyciąga pasjonatów z całego świata.

 

Potem czeka nas lunch  w lokalnej restauracji (lunch w cenie wycieczki, napoje dodatkow płatne).

 

Po posiłku przejazd do muzeum więzienia Hoa Lo znanego także jako Hanoi Hilton, ściśle związanego najpierw z walką Wietnamczyków o niepodległość, a później z zawieruchą wojny wietnamskiej.

 

Odwiedzimy również powiązane historycznie  muzeum B52, ciekawy obiekt skupiający wyłącznie na okresie wojny wietnamskiej. W wersji premium przekąska z kuchni street food w cenie.

 

W miarę możliwości czasowych wizyta (z zewnątrz) pod kolonialnym budynkiem Opery i opowieść o francuskim Hanoi. Spacer słynną ulicą Trang Tien i w wersji premium słynne lody w najstarszej lodziarni w Wietnamie w cenie. Na koniec przejdziemy wzdłuż Jeziora Zwróconego miecza i zobaczymy pomnik cesarza Ly Thai To

 

Powrót do hotelu lub koniec wycieczki na starym mieście o godzinie 16.00.

 

 

W programie: polska obsługa, przejazdy w zależności od liczby uczestników taksówką lub prywatnym busem, bilety wstępu do muzeum, woda, upominek

 

Niewliczone: napoje, napiwki, wydatki własne

 

WERSJA PREMIUM (dodatkowo): owocowy mocktail, przekąska z kuchni street food, lody

 

UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

 

 

UWAGA 2Start programu 8.00, ale można go zmienić. Początek i koniec wycieczki na starym mieście, inne lokalizacje mogą być dodatkowo płatne.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hanoi(at)polviet.com

Hanoi Classic

Czas trwania: 8h

Dla chcących zobaczyć najbardziej znane atrakcje miasta w towarzystwie polskiego przewodnika.

 

Odbiór z hotelu o 8.00 rano.

 

Wprowadzenie do hanojskich realiów. Opowieść o przechodzeniu przez ulice, poruszaniu się w wielkim mieście i zasadach bezpieczeństwa.

 

Wycieczka zaczyna się od kompleksu Ho Chi Minha, twórcy pierwszej partii komunistycznej w Wietnamie. W ramach kompleksu zwiedza się słynne Mauzoleum Ho Chi Minha, porównywane często z mauzoleum Lenina. Dalej wizyta w części tzw. „ogrodowej” gdzie można zobaczyć m.in. piękny kolonialny Pałac Prezydencki czy słynną Pagodę na Jednej Nóżce i budynki związane z życiem największego lidera partii.

 

Podczas zwiedzania mauzoleum i świątyń należy ubrać się skromnie (zakryte ramiona i kolana).

 

Mauzoleum Ho Chi Minha jest zamknięte w poniedziałki i piątki, w okresie letnim lub z niezależnych od nas przyczyn, ale nadal można robić zdjęcia i zwiedzać okolice.

 

Później wybierzemy się w około 20 minutowy spacer francuską dzielnicą, po drodze mijać będziemy polską ambasadę oraz inne budynki administracji państwowej.

 

Następnie wizyta w Świątyni Literatury, najstarszym uniwersytecie w kraju, a zarazem obiekcie, który jest wizytówką Hanoi.

 

Po zwiedzaniu czas na lunch w lokalnej restauracji (w wersji premium lunch w cenie, napoje dodatkowo płatne).

 

Po lunchu udajemy się w okolice jeziora Zwróconego Miecza, zobaczymy pagodę Ngoc Son. Poznamy legendę tego miejsca i dowiemy się, dlaczego Wietnamczycy w 2016 roku pogrążyli się w żałobie z powodu śmierci słynnego żółwia.

 

Przejdziemy się około 10 minut wzdłuż jeziora. Podczas spaceru w wersji premium lokalna przekąska z kuchni street food w cenie. Dotrzemy pod katedrę św. Józefa i zobaczymy jej panoramę. Wielu kojarzy ją z francuską katedrą Notre Dame, nie bez przyczyny, gdyż projekt, był nią inspirowany. Jedna z ikon wietnamskiego katolicyzmu w pełnej krasie. W wersji premium owocowy cocktail serwowany w jednym z pobliskich miejsc w cenie.

 

Stamtąd wybierzemy się na przejazd na rikszach rowerowych po labiryncie wąskich uliczek, pośród kramów i witryn sklepowych.

 

Riksze zabiorą nas do kawiarni, gdzie spróbujemy wyjątkowego specjału z północy kraju. Kawa z jajkiem, niektórym przypomina kogel-mogel, niektórym tiramisu, ale na pewno każdy powinien jej spróbować. Kawa w cenie wycieczki

 

Powrót do hotelu pieszo lub koniec programu w centrum miasta o godzinie 16.00.

 

W programie: polska obsługa, przejazdy (w zależności od liczby uczestników taksówką lub prywatnym transportem), woda, upominek.

 

Niewliczone: napoje, napiwki, wydatki własne

 

WERSJA PREMIUM (dodatkowo): lunch, cocktail, snack z kuchni street food  

 

UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

 

 

UWAGA 2: Start programu 8.00, ale można go zmienić. Początek i koniec wycieczki na starym mieście, inne lokalizacje mogą być dodatkowo płatne.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hanoi(at)polviet.com

Ninh Binh Classic

Czas trwania: 10h

Zapraszamy do odwiedzenia Ninh Binh, urokliwej oazy przyrody w Wietnamie. Region ten, zachwyca przepięknymi krajobrazami, malowniczymi pagodami i fascynującymi jaskiniami. To położony 2 godziny drogi od Hanoi klejnot Wietnamu, który z pewnością Cię oczaruje!

 

O godzinie 8.00 spotkamy się w hotelu.

 

Czekać na nas będzie samochód, którym pojedziemy do oddalonej o około 2 godziny drogi prowincji Ninh Binh.

 

Najpierw odwiedzimy ośrodek Bai Dinh. Czeka tam na nas okazała pagoda. Słynie ona z tego, że to tutaj znajduje się największy w kraju wykonany ze stopu brązu, posąg Buddy, którego wysokość wynosi blisko 30 metrów.

 

Kolejną atrakcją jest rejs. Wejdziemy na pokład małej łodzi, aby odwiedzić Tam Coc, co dosłownie oznacza „trzy jaskinie” (1,5-godzinny rejs łodzią). Majestatyczne wapienne klify i tajemnicze jaskinie, a także wiejskie krajobrazy, spokojne strumienie, pola ryżowe i opuszczone zielone pola. Poczujesz świeże powietrze i spokojną atmosferę jest to, bardzo dobra okazja dla miłośników fotografii, aby uchwycić wymarzone kadry.

 

Z przystani udamy się w około 10 minutową przejażdżkę electric carem w stronę pagody Bich Dong. Trzypoziomowa świątynia to jeden z symboli prowincji Ninh Binh, z którego rozpościera się wyjątkowy widok.

 

Po krótkim przejeździe udamy się do lokalnej restauracji w Tam Coc, gdzie czeka na nas zestaw lunchowy.

 

Na koniec odwiedzimy wyjątkowe miejsce, jakim jest Hoa Lu. O jego wyjątkowości świadczą nie tylko malownicze widoki, ale przede wszystkim fakt, że ze względu na swoje strategiczne położenie w X wieku Hoa Lu wybrane zostało stolicą Wietnamu. Zwiedzimy Kompleks Świątynny i Plac Pierwszych Królów.

 

Powrót do hotelu około godziny 18:00.

 

UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

 

 

UWAGA 2: Start programu 8.00, ale można go zmienić. Początek i koniec wycieczki na starym mieście, inne lokalizacje mogą być dodatkowo płatne.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hanoi(at)polviet.com

Ninh Binh Adventure

Czas trwania: 10h

Zapraszamy do odwiedzenia Ninh Binh, urokliwej oazy przyrody w Wietnamie. Region ten, zachwyca przepięknymi krajobrazami, malowniczymi pagodami i fascynującymi jaskiniami. To położony 2 godziny drogi od Hanoi klejnot Wietnamu, który z pewnością Cię oczaruje!

 

O godzinie 8:00 spotykamy się w hotelu.

 

Czekać na nas będzie samochód, którym pojedziemy do oddalonej o około 2 godziny drogi prowincji Ninh Binh.

 

Naszym pierwszym przystankiem jest Trang An, małe łodzie wiosłowe zabierają nas w podróż, podczas której zobaczymy majestat olbrzymiej doliny rzecznej, wspaniałe pola ryżowe, potężne, wysokie klify i tajemnicze jaskinie mijane po drodze do Trang An, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rejs trwa około 2,5 godziny. 

 

Następnie odwiedzimy wyjątkowe miejsce, jakim jest Hoa Lu. O jego wyjątkowości świadczą nie tylko malownicze widoki, ale przede wszystkim fakt, że ze względu na swoje strategiczne położenie w X w Hoa Lu wybrane zostało stolicą Wietnamu. Zwiedzimy Kompleks Świątynny, Plac Pierwszych Królów, a następnie po krótkim przejeździe (około 20 minut) znajdziemy się w okolicy przystani rzecznej, skąd wypłyniemy na rejs. 

 

Kolejnym punktem naszej wyprawy jest punkt widokowy – Mua Cave, nie bez przyczyny miejsce to nosi przydomek „Miniatury Wielkiego Muru” z Chin. Na szczyt prowadzi około 500 schodów, trekking zajmie mniej więcej godzinę. Jednak rozpościerający widok ze szczytu na dolinę Tam Coc, Ninh Binh, rozlewiska i rozległe pola ryżowe z pewnością wynagrodzi trud potrzebny do jej zdobycia

 

Powrót do hotelu około godziny 18:00.

 

UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

 

 

UWAGA 2: Start programu 8.00, ale można go zmienić. Początek i koniec wycieczki na starym mieście, inne lokalizacje mogą być dodatkowo płatne.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hanoi(at)polviet.com

Zatoka Halong

Czas trwania: 12h

Dla sympatyków pięknych krajobrazów, wizyta w obszarze określanych jednym z nowych cudów świata.

 

Spotkanie w hotelowym lobby około godziny 8.00.

 

Czeka nas przejazd, który trwa około 3 godziny (w zależności od wersji shuttle busem lub prywatnym transportem). Poruszamy się w kierunku północno-wschodnim, przekraczamy deltę Rzeki Czerwonej, drugiej największej rzeki w Wietnamie.

Po przybyciu do portu Tuan Chau dokonamy odprawy i wejdziemy na pokład statku.

 

Następnie rozpoczniemy podróż mająca na celu odkrycie Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Czeka na nas drink powitalny. Po drodze będziemy mieli możliwość odkrycia tysięcy kamiennych formacji skalnych takich jak: Pies, Kaczka czy Kciuk. W międzyczasie zjemy pyszny lunch w formie bufetu obejmujący różnorodne dania w tym owoce morza i tradycyjne dania kuchni wietnamskiej.

 

Czeka nas postój na Wyspie Bo Hon, nasz przewodnik zabierze nas do Jaskini Sung Tot, nazywanej Jaskinią Niespodzianką – uznawanej za największą i najpiękniejszą w zatoce. Będziemy mieli około 45 minut na eksploracje przed powrotem na statek. Dla turystów, którzy nie lubią za dużo chodzić możliwość pozostania na rejsie i odpoczynku na tarasie słonecznym.

 

Pożegnamy się z jaskinią i wypłyniemy do Jaskini Luon, około 30 minutowy spływ kajakiem.

 

Zatrzymamy się na postój na Wyspie Titov. Możemy wejść tam na szczyt góry, by podziwiać nieziemski widok na zatokę.

 

Wrócimy na łódź i rozpoczniemy imprezę o zachodzie słońca. Podczas relaksu na tarasie słonecznym lub w jacuzzi serwowana będzie wietnamska herbata, świeże owoce i przekąski.

 

W drodze powrotnej mijać będziemy okolicę Hoa Cuong, jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w zatoce.

Około 17:30 dotrzemy do portu w zatoce Tuan Chau, skąd powrócimy do Hanoi.

 

W hotelu będziemy około godziny 20.00.

 

 

W programie: polska obsługa, przejazdy shuttle busem lub prywatnym busem, bilety wstępu do muzeum, woda, upominek

 

Niewliczone: napoje, napiwki, wydatki własne

 

UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Niektóre atrakcje oglądamy tylko z zewnątrz, całość realizacji wycieczki będzie dostosowana do warunków pogodowych i ruchu drogowego – zmiany ad hoc mogą mieć miejsce.

 

 

UWAGA 2: Początek i koniec wycieczki na starym mieście, inne lokalizacje mogą być dodatkowo płatne.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: hanoi(at)polviet.com

Night a la Party (Impreza w Hanoi)

Kompletnie zwariowany program, dla osób, które lubią spontaniczność i zabawę.

Startujemy 18.00 – 20.00. W hotelu ustalamy sobie, na co mamy ochotę – program jest wysoce spontaniczny, a nasz pilot gwarantuje odpowiednie zorganizowanie rzeczywistości.

Zaczynamy od posiłku w dowolnej formie jedzenia: streetfood – czemu nie, wietnamska knajpa lokaa tlnypu bia hoi – zdecydowanie, lokalna restauracja – tak, coś bardziej wyszukanego – oczywiście. Zależnie od odległości przejście pieszo lub przejazd taxi. Następnie przejazd do miejsc imprezowych w Hanoi: Saloon 17 – kultowy klub z muzyką pop na żywo, Independence – najlepsza dyskoteka w mieście, Boat Party – ekskluzywny klub nocny, Ta Hien Pub Street – ulica wspaniałych i gwarnych pubów w europejskim i azjatyckim stylu. Idealne miejsce na B52 przez słomkę, SummitLounge – oszałamiający bar na dachu hotelu Sofitel, Diamond Club – typowa wietnamska dyskoteka dla właścicieli złotych łańcuchów.

W programie:

  •  zwiedzanie z mówiącym po polsku przewodnikiem,

Start: 18.00 – 20.00, koniec programu: nieustalony.

We własnym zakresie: zakupy, posiłki, napoje, wydatki własne, ewentualny transport taxi, bilety wstępu.

UWAGA: klub może odmówić wejścia lub być zamknięty bez zapowiedzi. Ilość osób i muzyka zależy od dnia tygodnia i godziny pojawienia się. UWAGA: 24.00 to godzina policyjna – nie wiadomo, co i gdzie będzie otwarte, dodatkowa zagadka – dodatkowa zabawa.

  • 23 USD*
  • Do ustalenia
  • 10

+ opłata lokalna 100 000 VND płatna na miejscu

OPEN TOUR jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!

To
spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem (od 4 do 10h).

W ramach wycieczki wliczone są przejazdy wspaniałą singapurską komunikacją miejską.

OPEN TOUR dostępne są również w wersji eko – z obsługą Junior Tour Lidera. Ta opcja to dodatkowa oszczędność i jeszcze tańsza wycieczka.

 
Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje po nadaniu numeru (kod wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

Tryb SZUKAMY WAS jest dostępny dla każdej wycieczki.

 

Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z droższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.

 

Jak to działa w 3 krokach:

KROK 1: wybranie programu i daty realizacji

KROK 2: opłacenie programu i aktywizacja opcji SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, korekta ceny.