Vietnam Deluxe - Południowy Wietnam

To wycieczki grupowe z anglojęzycznym przewodnikiem dla lubiących oszczędzać!

Wycieczki po Wietnamie z Vietnam Deluxe​

Postanowiliśmy przedstawić Ci szerszą ofertę wycieczek po Wietnamie, by jak najlepiej dopasować je do Twoich oczekiwań. Plany, które znajdziesz poniżej realizowane są przez lokalne firmy, z którymi współpracujemy. Przewodnicy mówią w języku angielskim, dlatego pamiętaj, aby zapytać nas o cenę i możliwość realizacji wybranej wycieczki w języku polskim. Wycieczki startują już przy 2 osobach w grupie (grupy są otwarte, a więc każdy może do nich dołączać)!

 

Poniższe plany powinny zadowolić gusta nawet najbardziej wymagających Gości – odpowiadają na Wasze najczęstsze pytania dotyczące zwiedzania poszczególnych części pięknego i tajemniczego Wietnamu.

 

mekong delta wietnam

Tunele Cu Chi

Sajgon - Cu Chi - Sajgon (7h)

Odbierzemy Cię z hotelu ok. 8.00 Tunele położone są 70km od Sajgonu, dotrzemy tam klimatyzowanym minivanem. Na miejscu zobaczymy krótki film propagandowy o tym jak tunele pomogły pokonać Amerykanów w Wietnamie, a następnie obejrzymy szereg pułapek jakie były instalowane przez armię północy w dżungli. Będziemy mieli także okazję zejść pod ziemię i pokonać niewielki fragment tunelu. Chętni dodatkowych wrażeń będą mieli okazję spróbować swoich sił w strzelaniu z różnych rodzajów broni. Dostępne są m.in. następujące modele: AK47, M16, M60, M30. Na koniec skosztujemy gotowanej tapioki i herbaty, które przez długie okresy stanowiły podstawę pożywienia dla walczących w tunelach.

W cenie: transfer klimatyzowanym samochodem lub minivanem, opieka anglojęzycznego przewodnika, bilet wstępu, tapioka, herbata, butelka wody (0,5l)

Cena nie zawiera: dodatkowych napojów, wydatków osobistych, napiwków, ubezpieczenia turystycznego

Główne atrakcje Sajgonu

Sajgon (4h)

W czasie wycieczki zobaczymy największe atrakcje miasta poruszając się wygodnym klimatyzowanym minivanem, zaczynając o 13.00 pod Twoim hotelem. Pierwszym punktem będzie wizyta w Pałacu Zjednoczenia, gdzie 30 kwietnia 1975 roku oficjalnie zakończyła się Wojna Wietnamska. Kolejnym punktem będzie muzeum poświęcone wspomnianej wojnie, dawniej zwane Muzeum Amerykańskich Zbrodni Wojennych. Obejrzeć można tutaj materiały poświęcone historii i okrucieństwu wojny. Następnie odwiedzimy katedrę Notre Dame i budynek Poczty Głównej, znakomite przykłady francuskiej architektury kolonialnej. Stąd przeniesiemy się do Pagody Nefrytowego Cesarza. Na koniec wizyta na lokalnym bazarku i powrót do hotelu ok. 17.00.

W cenie: transfer klimatyzowanym minivanem, opieka anglojęzycznego przewodnika, butelka wody (0,5l)

Cena nie zawiera: dodatkowych napojów, wydatków osobistych, napiwków, ubezpieczenia turystycznego

Delta Mekongu - Ben Tre

Sajgon - Ben Tre - Sajgon (10h)

Rozpoczynamy w Sajgonie ok. 8.00, skąd przejedziemy około 90 kilometrów do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce rozpoczniemy rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu zatrzymamy się w takich miejscach jak warsztat przetwarzający kokosy, ogród rodzinny z tropikalnymi owocami, warsztat produkujący cukierki kokosowe i warsztat produkujący maty z trawy ryżowej. Tam wsiądziemy na miejscową rikszę motorową (Xe Loi,) która dowiezie nas na pyszny lunch z lokalnymi specjalnościami. Po lunchu małą łodzią wiosłową pokonamy najmniejsze kanały i po kolejnej przesiadce wrócimy na brzeg. Następnie wracamy do Sajgonu ok. 17.30.

W cenie: transfer klimatyzowanym samochodem lub minivanem, opieka anglojęzycznego przewodnika, butelka wody (0,5l), rejs łodziami i przejażdżka Xe Loi, owoce i herbata

Cena nie zawiera: dodatkowych napojów, wydatków osobistych, napiwków, ubezpieczenia turystycznego

Nieodkryta Delta Mekongu

Sajgon - Tan Thanh - Delta Mekongu - Sajgon (10h)

Wycieczkę rozpoczniemy w Sajgonie ok. 7.30. Pojedziemy do urokliwej i zupełnie niekomercyjnej części Delty Mekongu, na wyspę Tan Thanh. Wyspa znajduje się w prowincji Tien Giang i jest położona w obrębie 2 rzek, które charakteryzują się zależnym od pory zjawiskiem – przez 6 miesięcy rzeka jest wypełniona słodką wodą, a przez kolejne 6 miesięcy słoną. Podczas przejazdu do Delty zobaczymy plantację owoców smoka i popłyniemy lokalnymi promami. Na miejscu całość wycieczki przejedziemy motorami (jako pasażerowie). w czasie przejazdu zobaczymy małe zakłady rzemieślnicze oraz lokalne domy. Następnie udamy się na obiad i odpoczynek w hamaku, a na koniec małą łodzią wiosłową pokonamy zarośnięte wodnymi kokosami małe kanaliki. Powrót do Sajgonu około 17.30.

W cenie: transfer klimatyzowanym samochodem lub minivanem, opieka anglojęzycznego przewodnika, butelka wody (0,5l), rejs łodzią, przejażdżka motorem, obiad, kokos

Cena nie zawiera: dodatkowych napojów, wydatków osobistych, napiwków, ubezpieczenia turystycznego

Delta Mekongu - Cai Be

Sajgon - Cai Be - Sajgon (10h)

Odbierzemy Cię z hotelu ok. 7.30 i wyjedziemy z Sajgonu do Cai Be (90km, ok. 2,5h), gdzie zwiedzimy najważniejszą część miejscowości, czyli lokalny targ. Później wejdziemy na pokład łodzi i ruszymy wzdłuż pływającego targu, gdzie handel odbywa się w całości na wodzie, z łódki na łódkę. Aktualnie natężenie handlu na targu wodnym jest już minimalne, przeniosło się ono na brzeg. Dalej czeka nas wycieczka rowerem po lokalnych wioskach i miejscach, gdzie będziemy mieli okazję skosztować owoców takich jak mango, ananas, longan czy rambutan, a w miejscowym warsztacie przyjrzeć się produkcji cukierków kokosowych. Po zwiedzaniu mamy czas na posiłek, który poprzedzą krótkie zajęcia kulinarne, podczas których zapoznamy się z przygotowaniem kilku podstawowych dań kuchni wietnamskiej. Po lunchu wrócimy łodzią na brzeg i pojedziemy do Sajgonu. Powrót ok. 17.30.

W cenie: transfer klimatyzowanym samochodem lub minivanem, opieka anglojęzycznego przewodnika, butelka wody (0,5l), rejs łodzią, herbata, lunch, owoce

Cena nie zawiera: dodatkowych napojów, wydatków osobistych, napiwków, ubezpieczenia turystycznego

Lasy namorzynowe Can Gio

Sajgon - Can Gio - Sajgon (7h)

Can Gio znajduje się na liście rezerwatów biosfery UNESCO i jest jednym z najistotniejszych obszarów podmokłych w Wietnamie stanowiąc dom dla ponad 200 gatunków zwierząt i ponad 52 gatunków roślin. Obiór z hotelu ok. 8.00. Z Sajgonu dotrzemy do portu Vam Sat w Can Gio, skąd przepłyniemy łodzią do rejonu zamieszkiwanego przez nietoperze, po czym przesiądziemy się na małą łódź wiosłową, aby móc spokojnie podziwiać fascynujące krajobrazy i mieszkańców lasu. W okresie lęgowym przespacerujemy się ścieżką do wieży obserwacyjnej skąd można zobaczyć tysiące ptaków. Następnie udamy się na lunch w miejscowej restauracji, a po posiłku zobaczymy jezioro krokodyli. W okolicy jeziora będziemy mogli podziwiać dzikie małpy skaczące z drzewa na drzewo, po czym wrócimy do Sajgonu ok. 15.00.

W cenie: transfery klimatyzowanym minivanem, opieka anglojęzycznego przewodnika, butelka wody (0,5l), rejsy łodziami, lunch

Cena nie zawiera: dodatkowych napojów, wydatków osobistych, napiwków, ubezpieczenia turystycznego

Delta Mekongu - homestay

Sajgon - My Tho - Can Tho - Sajgon (2 dni)

Dzień 1 : Przejedziemy do My Tho (90km, ok. 2h, start 8.00), gdzie czeka nas wycieczka łódką motorową na wyspy rzeczne jednej z największych odnóg Mekongu. Odwiedzimy owocowe sady i spróbujemy różnych owoców, herbaty oraz miodu przy akompaniamencie miejscowego zespołu prezentującego tradycyjne pieśni. Zwiedzimy bimbrownię i manufakturę przetwarzającą cukierki kokosowe. Po lunchu pojedziemy do Can Tho (ok. 2h), gdzie zakwaterujemy się u rodziny i zjemy kolację.

Dzień 2: Zjemy śniadanie u rodziny, a następnie popłyniemy łódką motorową na największy targ rzeczny w Wietnamie – Cai Rang. Wybierzemy się na targ rano, co zapewni nam obserwację łodzi i handlu towarami (głównie owoce i warzywa). Odwiedzimy fabrykę zajmującą się wstępną obróbką ryżu i pospacerujemy po lokalnej wiosce. Następnie czeka nas rejs łodzią na przystań Ninh Kieu i przejazd powrotny do Sajgonu z przystankiem w pagodzie Vinh Trang. Koniec ok. 17.00.


W cenie: transfer klimatyzowanym samochodem lub minivanem, opieka anglojęzycznego przewodnika, 2 butelki wody (0,5l) na dzień, rejsy łodziami, owoce i herbata, posiłki (1x śniadanie, 2x lunch, 1x kolacja)

Cena nie zawiera: dodatkowych napojów, wydatków osobistych, napiwków, ubezpieczenia turystycznego

Delta Mekongu - targi

Sajgon - An Binh - Can Tho - Sajgon (2 dni)

Dzień 1 : O 8.00 wyruszymy do Delty Mekongu, gdzie mamy rejs łodzią przez rzeki i kanały wyspy An Binh z przystankami na spacer wokół wioski oraz wizyty w wytwórni papieru ryżowego, cukierków kokosowych i alkoholi. Odwiedzimy zabytkowy dom na An Binh i wybierzemy się na rejs łódką wiosłową po najmniejszych kanałach. Lunch w ogrodzie z drzewkami bonsai. Dotrzemy łodzią do Vinh Long i przejedziemy do Can Tho (hotel 4*), po czym mamy czas wolny na zwiedzanie miasta.
Dzień 2: Zjemy śniadanie i wyjedziemy z hotelu o 07:30. Wyruszymy w rejs na największy pływający targ wodny na Mekongu – Cai Rang. Zwiedzimy targ i udamy się do lokalnego ogrodu z egzotycznymi owocami. Obejrzymy pagodę Vinh Trang, po czym wrócimy na brzeg i pojedziemy do Sajgonu (lunch w Mekong Eco Restaurant).

W cenie: transfery klimatyzowanym samochodem lub minivanem, opieka anglojęzycznego przewodnika, 2 butelki wody (0,5l) na dzień, rejsy łodziami, owoce, herbata, posiłki (2 x lunch, 1x śniadanie), zakwaterowanie

Cena nie zawiera: dodatkowych napojów, wydatków osobistych, napiwków, ubezpieczenia turystycznego