SAIGON RIDES W HOI AN I HUE

Z Saigon Rides zobaczysz rzeczy, których nie miałbyś okazji zobaczyć samodzielnie!

Kilka słów o Saigon Rides

 

Podróż na tylnym siedzeniu skutera pozwala zobaczyć Hoi An z perspektywy mieszkańców. To miasto spokojne, z wieloma wąskimi uliczkami. Zapraszamy wszystkich do odkrycia uroków okolic Hoi An! Dookoła pola ryżowe i dzika natura, a miasteczko wypełnione jest kawiarniami, pubami, barami i stoiskami z jedzeniem. Każda wycieczka okraszona jest degustacją lokalnych potraw i napojów – gdyż Wietnam to kulinarny raj i spróbowanie lokalnych przysmaków jest obowiązkowe!

saigonrides

Wszystkie wycieczki mają charakter otwarty, co oznacza, że mogą do niej dołączać inni ludzie. Jeśli chcesz, abyśmy zarezerwowali czas wyłącznie dla Ciebie i Twojej grupy – prosimy o wiadomość (koszt takiej usługi to 50$/grupa). Wycieczki startują przy zapisanych minimum 2 osobach.

Hoi An życie na wsi by Vespa Adventures

(3,5h: 13.30-17.00)

Wycieczkę rozpoczniemy w Cafe Zoom, skąd ruszymy nad rzekę Thu Bon, aby zatrzymać się na ruchliwym targu rybnym. Później udamy się do krainy pól ryżowych i niewielkich wiosek, aby zawitać u rodziny produkującej wafle ryżowe. Następnie przekroczymy rzekę Thu Bon docierając do jeszcze spokojniejszych osiedli, gdzie można podglądać lokalnych mieszkańców produkujących makaron ryżowy. Lunch zaplanowany jest w sielskim otoczeniu farm i pól, gdzie uprawia się kukurydzę, bakłażany, słodkie ziemniaki i zioła. Pola ryżowe będą nam nadal towarzyszyć w drodze do kolejnego przystanku u rodziny zajmującej się tkaniem mat. Następnie mijając farmy kaczek i krewetek dotrzemy do miejscowej kafejki aby przekonać się jak smakuje lokalna kawa. Stąd pozostanie już tylko krótki odcinek do przystani Cam Kim, gdzie prom zabierze nas z powrotem do Hoi An.

Cena zawiera:

 • posiłki i napoje opisane w programie
 • motor z kierowcą, kask i pelerynę przeciwdeszczową
 • bilety wstępu
 • odbiór i powrót do hotelu
Cena nie zawiera:
 • wydatków osobistych
 • napiwków
 • posiłków i napojów nie zawartych w programie
 • ubezpieczenia

Hoi An nocą by Vespa Adventures​

(4h: 17.30-21.30)

Wycieczkę rozpoczynamy w centrum Hoi An od smakowania lokalnego Banh Can. Popijając nasz posiłek koktajlem mamy okazję oglądać kupców rozkładających swoje stragany na wieczór. Po pierwszym posiłku ruszamy na naszych Vespach skosztować słynnej “Białej Róży” i smażonych pierożków wonton. Później przejedziemy na delikatnie oświetloną latarniami wysepkę Hoi An, skąd tradycyjna łódź zabierze nas na wyspę Cam Nam. Będzie to okazja do spróbowania owoców morza w lokalnych restauracyjkach oferujących zimne piwo z widokiem na rzekę Thu Bout oraz Hoi An. Stąd ruszamy w przyjemną przejażdżkę do kolejnej miejscowej restauracji, aby przyrządzić wietnamski kociołek i nauczyć się sztuki zawijania wietnamskich sajgonek. Ostatnim punktem będzie przejażdżka przez tętniące życiem uliczki, aby dotrzeć do nowoczesnej restauracji wietnamskiej położonej wśród malowniczych pól ryżowych. Tutaj można samodzielnie przyrządzić przepyszne potrawy z grilla znajdującego się na naszym stole. Na koniec pyszny deser Banh Flan, lekka wersja kremu karmelowego.

Cena zawiera:

 • posiłki i napoje opisane w programie
 • motor z kierowcą, kask i pelerynę przeciwdeszczową
 • polskojęzycznego przewodnika
 • odbiór i powrót do hotelu
Cena nie zawiera:
 • wydatków osobistych
 • napiwków
 • posiłków i napojów nie zawartych w programie
 • ubezpieczenia

Cesarska przygoda w Hue by Vespa Adventures​

(4,5h: 8.00-12.30 lub 13.00-17.30)

Wycieczkę zaczniemy od kawy lub soku w lokalnej kawiarni, gdzie spotkasz lokalnego przewdonika. Pierwszym punktem wycieczki będzie znana w Hue Cytadela, gdzie poznasz życie dawnych królów Wietnamu oraz dowiesz się dlaczego miasto Hue było dzielone wojną przez lata. Po 45 minutowej wycieczce po Cytadeli, wsiądziemy na motorki i udamy się do mniej znanej historycznej części miasta. Odwiedzimy starą arenę wzorowaną na słynnym, włoskim Koloseum, gdzie kiedyś walczyły ze sobą tygrysy oraz słonie. Przejdziemy ścieżką do świątyni w której czczono słonie. Następnie wrócimy na skutery, aby przeżyć pełną przygód jazdę przez wzgórza i lasy sosnowe na obrzeżach Hue. Po malowniczym postoju na zrobienie kilku zdjęć udamy się na ostatni przystanek dzisiejszego dnia – Grobowiec Gia Long Royal. Dzień zakończymy przekąskami w piknikowym stylu z widokiem na staw wypełniony kwiatami lotosu, po czym odwieziemy Cię do hotelu.

Cena zawiera:

 • posiłki i napoje opisane w programie
 • motor z kierowcą, kask i pelerynę przeciwdeszczową
 • polskojęzycznego przewodnika
 • odbiór i powrót do hotelu
Cena nie zawiera:
 • wydatków osobistych
 • napiwków
 • posiłków i napojów nie zawartych w programie
 • ubezpieczenia

FAQ, czyli o co pytacie najczęściej

Każda z naszych wycieczek warta jest swojej ceny. Większość firm zapewniających podobne usługi przemyca ukryte koszta, nie zapewniając jednocześnie najwyższego poziomu usług. Z SaigonRides możesz być pewny, że naszym celem nie jest sięganie do Twojego portfela. Każda z wycieczek pomaga również lokalnym rodzinom z którymi współpracujemy. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami!

Kierowcami są Wietnamczycy posiadający prawo jazdy od co najmniej 5 lat. Mają doświadczenie w codziennej jeździe w bardzo intensywnym ruchu ulicznym, część z nich pracuje profesjonalnie jako kierowcy.

Nasze wycieczki startują przy zapisanych co najmniej 2 osobach.

Jak najbardziej. Gościliśmy już wcześniej wielu małych gości zachwyconych wycieczkami na motorach. Dzieci mogą podróżować samodzielnie lub jeśli są mniejsze to razem z rodzicem razem na jednym motorze. Na wycieczkach z dziećmi możemy modyfikować także postoje (a do naszego “menu” możemy dodać: lody kokosowe, desery, więcej owoców).

Niezależnie od tego, czy masz 7 czy 70 lat nasze wycieczki są dla każdego! Saigon Rides to komfortowa i bezpieczna forma zwiedzania miasta.

Wycieczki odbywają się niezależnie od pogody, kierowcy mają pelerynki przeciwdeszczowe dla każdego. Oczywiście nie będziemy podróżować w ulewnych deszczach, tylko przeczekamy je w jednej z knajpek ze smakołykami. Po ustaniu ulewy ruszymy w dalszą trasę.

Oczywiście. Kuchnia wietnamska jest niezwykle „przyjazna” dla wegetarian i wegan, oferuje całą masę dań, które będą odpowiednie dla Waszej diety. Polecamy w tej sytuacji wycieczki prywatne, gdzie możemy wszystkie postoje (knajpki z jedzeniem) dopasować do Waszych preferencji żywieniowych.

Zapewniamy odbiór z dowolnego hotelu w Dystrykcie 1.

Zdecydowanie polecamy pełne obuwie (nie japonki/klapki) oraz luźny strój. Unikamy zabierania plecaków i torebek, nie będą nam potrzebne. W Sajgonie w okresie zimowym dla bardzo wrażliwych na chłód, może przydać się cienki długi rękaw, w Hanoi w okresie listopad – marzec należy dostosować ubiór do temperatury (długie spodnie i kurtka).

Opłata za wycieczkę jest jedynym gwarantem Twojej wietnamskiej przygody na dwóch kółkach.
Naszym gościom oferujemy kilka metod płatności:

 • Przelew bankowy (na konto w USD, EUR lub PLN)
 • PPayPal lub inny system płatności internetowych (+5%)
 • Przelew Revolut

Anulowanie lub zmiana terminu :

Niestety nie możemy zapewnić zwrotu pieniędzy osobom, które wcześniej nie powiadomiły nas o zmianie swoich planów. Jeśli chcesz odwołać wcześniej opłaconą wycieczkę, prosimy o pilny kontakt telefoniczny lub mailowy.
Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację miesiąc przed ustalonym terminem zwracamy całość poniesionych kosztów.

Dla anulacji zgłoszonych później niż miesiąc przed planowaną podróżą, zwroty kształtują się następująco:

 • 0% gdy anulacji dokonano mniej niż tydzień przed ustaloną podróżą
 • 40% gdy anulacji dokonano mniej niż dwa tygodnie przed ustaloną podróżą
 • 60% gdy anulacji dokonano mniej niż trzy tygodnie przed ustaloną podróżą
 • 80% gdy anulacji dokonano mniej niż cztery tygodnie przed ustaloną podróżąp

Gdy chcesz zmienić datę wycieczki, skontaktuj się z nami jak najszybciej. Postaramy się zrobić to bez dodatkowych opłat, jednak zależy to od dostępności naszych kierowców i przewodników.

Galeria naszych wyjazdów