Świąteczne targi w Hanoi

image002

Z okazji 20 rocznicy założenia Instytutu kultury i języka niemieckiego Goethe w Wietnamie, Instytut Goethe po raz pierwszy zorganizował w Hanoi Jarmark Bożonarodzeniowy w niemieckim stylu, który odbył się w dniach od 14 do 21 grudnia na terenie Kościoła chrześcijańskiego przy ulicy Cua Bac. Targi przyciągnęły uwagę wielu mieszkańców stolicy Hanoi, ponieważ po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w Świątecznym Jarmarku w europejskim stylu.

image004

image006

Na targach można było znaleźć stoiska z charakterystycznymi świątecznymi napojami i daniami pojawiającymi się na stołach w Niemczech. Ambasada Niemiecka w Hanoi wraz z Instytutem Goethe postanowiła, że miejscem odbywania się targów w Hanoi będzie tak jak i w Niemczech plac przy kościele. Chrześcijański kościół przy ulicy Cua Bac w Hanoi jest pięknym 100 letnim kościołem mającym szeroki teren przykościelny, piękne kolorowe witryny, które pomogły zwiedzającym wyobrazić sobie nastrój świątecznych targów w Niemczech.

image008

Dzięki swojej oryginalności, targi szybko przyciągnęły uwagę mieszkańców, którzy mieli ochotę miło spędzić świąteczny czas, zrobić sobie ładne zdjęcia i przede wszystkim poczuć europejski świąteczny nastrój. Na targach można było znaleźć ponad 20 stoisk z rożnymi produktami świątecznymi: jedzeniem, alkoholem oraz napojami w rozsądnych cenach. Największą uwagę przyciągnęły stoiska ze świeżym piwem niemieckim oraz świątecznymi europejskimi daniami. Wejście na targi było darmowe i każdy, kto miał ochotę mógł wziąć udział.