Jednąz ciekawostek które przyciągają turystów to Wietnamskie targi, są różne rodzaje targów :całodniowe targi, poranne targi (targi żywności), targi odbywające się co tydzień lub co miesiąc i targi odbywające się jeden raz w roku z okazji świąt. Tradycyjne wietnamskie targi sa podobne do małej społeczności, są pełne kolorów, dzwięków i niesamowitych zapachów. Możecie tam znaleść wszystko czego szukacie : od ciuchów, do obuwia, żywności czy produktów do użytku domowego. Turyści mogą się czuć jak zagubieni w nowej krainie gdzie macie możliwość natchnąć się na jakieś nietypowe produkty, dziwne i nowe zapachy których napewno wcześniej jeszcze nie mieliście okazji powąchać i doświadczyćwietnamskiej tradycji targowania się.

Gdy jesteście już zbyt zmęczeni z powodu ogromnego tłumu i hałasu, na każdym targu możecie sobie szybko znaleść małe stoisko z napojami i wietnamską herbatką. Mały drewniany stoliczek z miniaturkowymi krzesełkami umieszczonymi pod prasolem albo plandeka są typowym obrazem ulicznych kawiarenek wietnamskich. Łyk zimnej zielonej herbaty przegoni upał, odpoczywając i pijąc herbatę możecie obserwować codzienne życie odbywające się na wietnamskich targach z innego punktu widzenia.

ha-noi

img-20160913-wa0004

Duża różnica która ciekawi turystów jest to że większość ulic w Hanoi specjalizują się handlem tylko jednego rodzaju towarów, na przyklad jak szukacie obuwie to hanojczycy zawsze was zaprowadzą na ulicę Hàng Dầu – gdzie prawie cała ulica tylko sprzedaje buty, albo jeśli macie ochotę kupić trochę pamiątek i produktów z jedwabiu to nie może zabraknąć w waszym planieulicy Hàng Gai specjalizującej sie w tych produktach. Wielka i mocna więź społeczna wietnamczyków wyraża się nawet poprzez ich nawyki w handlu. Wietnamczycy mają takie powiedzenie „Buôn có bạn, bán có phường”, mogę to przetłumaczyć jako „Razem handlować i sprzedawać według ulic” wyjaśniające dlaczego w Wietnamie sprzedawcy tego samego towaru koncentrują się w jednym miejscu albo tylko przy jednej uliczce. Więc nie ma nic dziwnego gdy natchniecie się tutaj na prawie kilkadziesiąt stoisk z identycznymi produktami w tylko jednym miejscu, co w podsumawaniu ułatwia nam wybór potrzebnego produktu.

img-20160913-wa0005

img-20160913-wa0019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen + 9 =