Wioska grup etnicznych Wietnamu

Z okazji “Dnia rodziny wietnamskiej” 28 czerwca w Wiosce Kultury i Turystyki w Dong Mo znajdującej się na peryferiach miasta Hanoi od 6 czerwca do 30 czerwca odbędą się różne uroczystości. W ramach tego wydarzenia będą promowane tradycyjne uroczystości, festiwale odbywające się w rodzinach mniejszości etnicznych zamieszkujących region Tay Nguyen w Środkowym Wietnamie. W tym roku udział weźmie 12 grup etnicznych: Tay , Dao, Mong, Thai, Muong, Kho Mu, Ta Oi, Co Tu, RagLai, Ede i Khmer. Przedstawiciele wszystkich grup etnicznych przyjadą do wioski i będą mieszkać na terenie Centrum Kultury i Turystyki przez cały okres tego wydarzenia. Codziennie mniejszości etniczne będą przedstawiać turystom jak wygląda ich codzienne życie i jak świętują swoje święta plemienne. Turyści będą mieli świetną okazje zobaczyć na własne oczy, jaki charakterystyczny tryb życia ma każda grupa, jak wygląda ich codzienny posiłek i z czego się składa. Będzie można zobaczyć jak sami wyrabiają narzędzia do polowania lub uprawiania ziemi oraz jak wygląda tradycyjna produkcja i haftowanie wielokolorowych tkanin, z których są uszyte ich stroje ludowe. Poza tym będzie też okazja posłuchać tradycyjne piosenki i zobaczyć tradycyjny taniec.

Przez cały miesiąc w Wiosce Kultury i Turystyki będą symulowane ważne uroczystości każdej grupy etnicznej takie jak uroczystość przyjęcia nowego domu grupy etnicznej Cham lub jak grupa etniczna Ede organizuje liturgie czczenia zdrowia prosząc o zdrowie dla całej rodziny. Szczególnie w Dniu rodziny Wietnamskiej 28 czerwca, odbędzie się konkurs gotowania pomiędzy grupami etnicznymi, konkursy sportowe i wspólne występy.

Wioska Kultury i Turystyki znajdująca się na peryferiach stolicy Hanoi gra role centrum kultury wszystkich 54 grup etnicznych na terenie całego Wietnamu. Znajdują się tu tradycyjne domy wietnamskich grup etnicznych. Dla turystów niemających okazji podróżowania po całym kraju jest to szansa, aby mogli zobaczyć jak wyglądają tradycyjne domy w każdym regionie. Można nazwać to miejsce, jako mini Wietnamem lub Wietnam w pigułce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − 3 =