Odkrywcy Kambodżańskiej Natury – program dla rodzin z dziećmi

Czas trwania wycieczki

14 dni

Kraje, które odwiedzimy

Kambodża

Tytuł wycieczki

Odkrywcy Kambodżańskiej Natury

Ilość dni

14

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Pakiet rodzinny – 14 dni

Od sielankowego Siem Reap i tajemniczych świątyń Angkoru, przez stolicę w Phnom Penh i pachnący pieprzem Kampot, aż po Koh Kong i dzikie wybrzeże.

Odkryjcie prawdziwą Kambodżę bez pośpiechu i to od deski do deski!

Opcja dla rodziny (minimum 5 osób)

Podchodzimy do wycieczek elastycznie – program może zostać poddany delikatnym zmianom aby był jak najlepiej dostosowany do grupy. Jeśli macie ochotę na rodzinną przygodę na kambodżańskim, dzikim szlaku – jest to idealna opcja na wspólny wyjazd łączący zwiedzanie z ciekawymi atrakcjami dla najmłodszych.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Siem Reap – Kampong Phluk – Tonle Sap – Angkor Wat – Phnom Penh – Kampot – Kep – Koh Kong

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1: Przyjazd do Siem Reap

Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko w Siem Reap zostają Państwo odebrani przez kierowcę i przewiezieni do hotelu w celu zameldowania. Po przybyciu do hotelu następuje spotkanie z rezydentem i jest to okazja, aby ponownie przejrzeć swój plan podróży przed nią i dowiedzieć się szczegółów. Później dzień wolny do dyspozycji.

 

 

Dzień 2: Wycieczka po mieście (lekcja garncarstwa i warsztaty gotowania)

Wyprawa do khmerskiego warsztatu ceramiki, gdzie miejscowi garncarze pokażą jak zrobić miskę Angkorian i jak indywidualnie ją dostosować. Po utworzeniu bryły następuje wypalenie w około 1000°C aby misa nabrała stałą formę. Następnego dnia ukończone „dzieło sztuki” wysłane jest do hotelu.

Po południu czas na zajęciach gotowania. Warsztaty odbywają się w wiejskim pawilonie, najpierw odwiedza się lokalny targ aby następnie wraz z kucharzami oddać się klasykom kuchni khmerskiej – po ugotowaniu oczywiście wszystkie dania służą jako posiłek.

 

 

Dzień 3: Pływające wioski i cyrk Phare

Wycieczkę rozpoczynamy od przejazdu przez zielone tereny kambodżańskiej wsi aby zobaczyć jak funkcjonuje lokalna społeczność. Chwilę później wsiadamy na łódź i pojawiają się pierwsze domy na palach. Mijamy pola ryżowe i rybaków zwijających sieci – to właśnie z tego żyją tu całe rodziny mieszkające w skromnych aczkolwiek niezwykle malowniczo wyglądających chatkach zawieszonych kilka metrów ponad powierzchnią wody. Łódki, z dumnie powiewającą flagą Kambodży, przypominają o złotych latach imperium Khmerów, którzy bardzo chętnie opowiadają o starożytnych, tradycyjnych i kultywowanych do dziś metodach zbierania ryżu.

Wysiadamy z łodzi przy pobliskiej pagodzie, gdzie w czasie kiedy jest przerwa dzieci wybiegają ze szkoły aby się nieco oderwać od trudów nauki. Ludzie mimo, że żyją tu dosyć biednie – wyglądają raczej na spokojnych i szczęśliwych – miejsce to wydaje się totalnie oderwane od pędzącej rzeczywistości w zachodnich standardach. Następnie przenosimy się do dzikiej przystani – gdzie za dodatkową dopłatą 5$ możemy wybrać się 3-osobową łódką na przeprawę po niezwykle klimatycznych lasach namorzynowych aby później podpłynąć bliżej wioski i domów aby z najlepszej perspektywy przyjrzeć się życiu „pływającej wioski” Kampong Phluk. Po powrocie do przystani jest czas wolny na to aby coś przekąsić, napić się wody kokosowej, chwilę odpocząć lub zrobić sobie zdjęcie w zielonym anturażu dzikiej przyrody.

Kolejnym punktem jest jezioro Tonle Sap – gdzie dowiemy się jak kiedyś i dziś korzysta się z największego zbiornika wodnego na półwyspie indochińskim. W przypadku wycieczek popołudniowych celujemy w zachód słońca na jeziorze – co bardzo wzmaga wrażenia estetyczne – gratka dla fotografów i fanów kolorowych plenerów. Po wszystkich atrakcjach wracamy łodzią do portu, a następnie busem do hoteli.

Wycieczka obfituje w mnóstwo lokalnego kolorytu w iście kambodżańskim wydaniu. Pływanie łodzią w otoczeniu domów na palach, obcowanie z przyrodą i nieinwazyjną agrokulturą Khmerów tworzą świetny, zapadający w pamięć klimat tradycyjnej dla tego regionu wsi.

Wieczornym punktem programu jest za to niesamowity, khmerski Cyrk Phare, który łączy akrobację, muzykę, historię, taniec i kulturę. Przed pokazem jest możliwość zjedzenia ciekawych, lokalnych przekąsek i całych dań na organizowanym nieopodal street food markecie. Sam spektakl przygotowany jest przez Zespół Szkół Plastycznych im współpracujący z Phare Ponleu, organizacją non-profit. Daje to młodym mieszkańcom tego kraju szansę aby rozwijać swoje talenty, za to ich program już niejednokrotnie zrobił wrażenie na publiczności na całym świecie.

 

 

Dzień 4: wycieczka rowerowa do świątyni i łódź z przekąskami o zachodzie słońca

Zaczynamy z samego rana – o 7:45 wyruszamy na rowerach do Angkor Wat – kambodżańskiej perły – tam następuje zwiedzanie świątyni z lokalnym przewodnikiem. Największy monument religijny Świata robi kolosalne wrażenie – opuszczone mury zdobione wspaniałymi rzeźbieniami dają poznać ciekawą historię Imperium Khmerów i zachłysnąć się wspaniałą sztuką.

Później następuje przejazd do bramy południowej – przy orszaku bogów i demonów i następnie do bramy zachodniej. Docieramy do ukrytej świątyni, dosłownie pośrodku ryżowego pola.

Przerwa na lunch zaplanowana jest pośród świątynnego kompleksu –  na przeciwko Tarasu Słoni. Kolejnym elementem programu jest wizyta w enigmatycznej, znanej z buddyjskich, kamiennych twarzy świątyni Bayon. Ostatnim elementem w Angkor jest Brama Śmierci w najpóźniejszej stolicy kompleksu – Angkor Thom – a następnie przeprawa rowerami w kierunku hotelu.

O 16:00 odbiór z hotelu busem lub tuk tukiem i przejazd w kierunku Angkor – tym razem na zachód słońca w przepięknej scenerii. Tam następuje przesiadka na gondolę – wyposażoną w przekąski  – aby miło, w magicznym anturażu starożytnych świątyń oraz otaczającej ich natury – delektować się pastelowymi barwami nieba odbijającego się od wody.

 

 

Dzień 5: Angkor Zipline i Centrum rozminowywania APOPO

Przygoda ze zjazdami po tyrolce prosto w tropikalnej dżungli –niesamowite przeżycie z nutą adrenaliny park posiada 10 tyrolek, 4 wiszące mosty, 21 stacji peronowych a najdłuższy przejazd ma aż 50-metrów. Po zjazdach, na terenie parku podany jest lunch, a następnie przejazd w kierunku APOPO, aby poznać się z bohaterskimi szczurami rozminowującymi tereny Kambodży. Wspaniałe miejsce aby się rozerwać, a zarazem dowiedzieć się o trudnej historii kraju oraz krwawych rządach Czerwonych Khmerów.

 

 

Dzień 6: zajęcia fakultatywne (przejażdżka konna po khmerskiej wsi lub wodny park rozrywki – wakeboard)

Dwie opcje do wyboru:

  1. Przejażdżka konna po khmerskiej wsi

Większość dnia wolna od planu i można wykorzystać ją dowolnie w Siem Reap, a późnym popołudniem zaplanowana jest 2-godzinna przejażdżka konna, podczas której będzie szansa na oglądanie zachodu słońca z góry ponad malowniczą,kambodżańską wsią. Podczas wyprawy ogląda się pola ryżowe, lokalne wioski i opuszczone, tajemnicze świątynie. Ta wycieczka bez wątpienia da poczuć smak prawdziwego stylu życia Khmerów – prosto z końskiego grzbietu.

  1. Park wodny i szaleństwo na wakeboardzie

W Siem Reap znajduje się jedyny tego typu park wodny w Królestwie Kambodży. Wakeboarding będzie odbywał się w miejscu z szeroką gamą desek do wyboru dla każdego – czy to poziom początkujący czy dla profesjonalnych fanów wodnych akrobacji.W wakeparku jest bezpłatny dostęp do plaż, ponadto  jest to świetne miejsce dla odpoczynku dla osób, które będą chciały jedynie się poprzyglądać wodnym popisom. Znajduje się tam również restauracja oferująca lokalne potrawy, wrapy, bowle i orzeźwiające napoje.

 

 

Dzień 7: Siem Reap – Phnom Penh (Pałac Królewski)

Od rana wyjazd z Siem Reap i wyjazd busem w stronę stolicy Kambodży – Phnom Penh. Po drodze krótka przerwa w Skuon (powszechnie znanym jako „Spiderville”).

Tam, jeśli będą mieli Państwo ochotę, będzie możliwość spróbowania lokalnego przysmaku smażonego w głębokim tłuszczu – tarantuli!

Po przybyciu do hotelu w Phnom Penh na popołudnie zaplanowana jest wycieczka obejmująca kompleks Pałacu Królewskiego i sąsiedni kompleks „Srebrnej Pagody”. Odwiedzicie  kluczowe dla Kambodży budowle oraz ogrody położone na terenie otoczonym murem o wymiarach 500 x 800 metrów z widokiem na park nad rzeką. Wysokie mury terenów pałacowych przytłumiają uliczne odgłosy, a królewskie budynki wznoszą się jak ozdobne wyspy ze spokojnego, wypielęgnowanego tropikalnego ogrodu. Srebrna pagoda jest również uznawana za Pagodę Szmaragdowego Buddy, znana jako Wat Preah Kaew.

Po wycieczce powrót do hotelu na wieczorny odpoczynek.

 

 

Dzień 8: Phnom Penh (wycieczka rowerowa i Muzeum Narodowe)

Po śniadaniu wycieczka rowerowa po najważniejszych miejscach w Phnom Penh, takich jak Wat Phnom, Rynek Centralny, Pomnik Niepodległości, Pałac Królewski i Srebrna Pagoda. Następnie odwiedziny kluczowego punktu dla kultury, sztuki i historii Kambodży – Muzeum Narodowego, z wiekową wystawą khmerskiej sztuki.

 

 

Dzień 9: Dzień zabawy na safari w Phnom Penh

Od samego rana wyprawa do Phnom Penh Royal Safari Park z motywem „Czterech Królestw” – gratka dla najmłodszych uczestników wycieczki . Miejsce to obejmuje cztery fantastyczne pokazy zwierząt.

Harmonogram codziennych pokazów:

  • Godziny ptaków 09:15
  • Czas tygrysów 09:50
  • Pokaz „Czterech Królestw” 10:25
  • Godzina krokodyli 11:00
  • Godzina Orangutanów 11:35

 

Po południu – czas wolny do wykorzystania.

 

 

Dzień 10: Phnom Penh – Kampot (stacja Bokor Hill) – Kep

Tego dnia o 8 rano następuje odbiór z hotelu i przejazd busem do Kampotu – a tam – zwiedzanie synagogi, możliwa zabawa w oldschoolowych jak i nowoczesnych kasynach oraz odwiedziny rezydencji królewskiej. Owa willa została zaprojektowana przez francuskie władze na początku lat dwudziestych XX wieku w specjalny sposób – aby uniknąć wysokich letnich temperatur. Świetne miejsce aby na chwilę odetchnąć i  podziwiać królewskie widoki – roztacza się z niej szeroka perspektywa na wybrzeże Kambodży.

Następnie przejazd do Bokor Hill Station, gdzie na szczycie jest możliwość zorganizowania pikniku.

Później transfer do hotelu w celu zameldowania się i wykorzystania reszty dnia na relaks lub aktywny wypoczynek.

 

 

Dzień 11: Kep – Koh Kong

O 10 rano – po śniadaniu – wyprawa w w kierunku Koh Kong drogą ciągnącą się przez dżunglę. Następnie transfer łodzią do pływającego kurortu 4 Rivers, aby tam wśród natury odetchnąć w domkach na rzece w cudownie spokojnym miejscu.

 

 

Dzień 12: Koh Kong (wodospad Tatai)

Wycieczka na słynny wodospad Tatai, zwany także naturalnym Spa – gdzie jest szansa aby wspiąć się po skałach lub po prostu zrelaksować się przy szumie płynącej wody. Kąpiel w wodospadzie to świetny sposób na odświeżenie się po wędrówce po dżungli.

 

 

Dzień 13: Koh Kong (dzień wolny)

Dzień przeznaczony na relaks i do wykorzystania na dowolne aktywności.

 

 

Dzień 14: Koh Kong – Phnom Penh (wylot)

Powrót w kierunku stolicy Kambodży – Phnom Penh. Łódź odpływa o godzinie 8 rano, więc wcześniej należy się spakować i wymeldować z hotelu.

Opcjonalnie: zamiast jechać do Kep, można zatrzymać się na noc w Kampocie i skorzystać z paddleboardingu i wieczornych rejsów łodzią (przedłużenie wycieczki o 2 dni)

 

 

Standard hotelowy: 4*hotele (Model Angkor Resort, Frangipani Royal Palace, Royal Mayura Resort i 4 Rivers Lodge)

Transport: prywatny luksusowy Nissan Urvan

 

Opcje na dodatkowe aktywności:

1.Kajaki na jeziorze Tonle Sap

Nawet dla rodzin z małymi dziećmi pół dniowe spływy kajakowe są przyjemną alternatywą wizyty w świątyniach i jest to wspaniały sposób na odkrycie niesamowitego ekosystemu Wielkiego Jeziora Tonle Sap w spokojnym tempie.

  1. Przedstawienie kukiełkowe

Świetna rozrywka, szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi. Oglądając niesamowite przedstawienie można wejść w dramatyczny jak i fantastyczny świat lalkarstwa i teatru akcji. Ponadto teatr cieni opowiada o ciekawej i trudnej historii jak i o społeczeństwie i kulturze Kambodży – więc znajdzie się nieco ciekawostek dla każdego.

  1. Rodzinny quad na wsi

Odbiór z hotelu o 10:30 na wycieczkę quadem, aby cieszyć się 7-kilometrową eskapadą poprowadzoną przez malownicze okolice Siem Reap. Objazd quadem po ciekawej trasie trwa około godziny czasu, następnie transfer do hotelu.

  1. Recykling śmieci w artystycznym stylu

Około 2-godzinna wizyta w Rehash Trash, gdzie można zapoznać się z metodami wykorzystywania śmieci do tworzenia niesamowitych arcydzieł jak i codziennych przedmiotów. Po przyjeździe panie z Rehash Trash uczą szydełkowania plastikowych toreb i tworzenia ciekawych form z potencjalnych nieużytków – dosłownie – coś z niczego. Panie, które tym się zajmują angażują turystów do wszystkiego – od zbierania i mycia plastikowych toreb do przygotowania i tworzenia niesamowitych rzeczy do promocji Rehash Trash w Siem Reap.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe