Zwiedzanie stolicy Hanoi na publicznym busie? – Czemu nie?

Rano 30 maja 2018r. odbyła się oficjalna ceremonia oddania do użytku publicznego busa turystycznego. Po raz pierwszy pojawił się 2 piętrowy publiczny czerwony bus dla turystów zwiedzających miasto, więc obok opcji zwiedzania i przemieszczania się między zabytkami w Hanoi poprzez wynajęcie samochodu, taksówki lub moto taxi – od dzisiaj turyści mogą zwiedzać miasto publicznym busem jadącym do zabytkowych miejsc w stolicy Wietnamu.

Jest to nowoczesny 2 piętrowy bus pomalowany cały na czerwono, co może przypominać słynne 2 piętrowe busy w Londynie. Zwiedzanie takim busem będzie bardziej interesujące z opcją oglądania hanojskich uliczek z góry. W busie dostępne jest 80 miejsc, posiada on GPS, darmowe Wifi, gniazdka z prądem do ładowania i uwaga … mini lodówkę. W różnych miejscach umieszczone są kamery, więc turyści mogą spokojnie i bezpiecznie zwiedzać miasto. Dojeżdżając do każdego punktu automatycznie usłyszymy informację przedstawiającą dany zabytek.

Bilety do busa „Hop on – Hop off” można kupić w różnych punktach informacyjnych koło Jeziora Zwróconego Miecza, w Operze Głównej jak i w busie. W razie potrzeby turyści mogą zarezerwować wcześniej miejsca poprzez biura turystyczne lub recepcje hotelu lub online na oficjalnej stronie busa.

Zwiedzanie busem Hop on – Hop off rozpoczynają się od 9.00 rano i kończą się około o 18.30. Kursy odbywają się, co 30 minut na trasie o długoście prawie 14 km. Cena biletów zależy od czasu zwiedzania na busie, bilety kosztują od 300.000 VNĐ do 650.000 VNĐ.