Zwiedzanie stolicy Hanoi na publicznym busie? – Czemu nie?

Rano 30 maja 2018r. odbyła się oficjalna ceremonia oddania do użytku publicznego busa turystycznego. Po raz pierwszy pojawił się 2 piętrowy publiczny czerwony bus dla turystów zwiedzających miasto, więc obok opcji zwiedzania i przemieszczania się między zabytkami w Hanoi poprzez wynajęcie samochodu, taksówki lub moto taxi – od dzisiaj turyści mogą zwiedzać miasto publicznym busem jadącym do zabytkowych miejsc w stolicy Wietnamu.

Jest to nowoczesny 2 piętrowy bus pomalowany cały na czerwono, co może przypominać słynne 2 piętrowe busy w Londynie. Zwiedzanie takim busem będzie bardziej interesujące z opcją oglądania hanojskich uliczek z góry. W busie dostępne jest 80 miejsc, posiada on GPS, darmowe Wifi, gniazdka z prądem do ładowania i uwaga … mini lodówkę. W różnych miejscach umieszczone są kamery, więc turyści mogą spokojnie i bezpiecznie zwiedzać miasto. Dojeżdżając do każdego punktu automatycznie usłyszymy informację przedstawiającą dany zabytek.

Bilety do busa „Hop on – Hop off” można kupić w różnych punktach informacyjnych koło Jeziora Zwróconego Miecza, w Operze Głównej jak i w busie. W razie potrzeby turyści mogą zarezerwować wcześniej miejsca poprzez biura turystyczne lub recepcje hotelu lub online na oficjalnej stronie busa.

Zwiedzanie busem Hop on – Hop off rozpoczynają się od 9.00 rano i kończą się około o 18.30. Kursy odbywają się, co 30 minut na trasie o długoście prawie 14 km. Cena biletów zależy od czasu zwiedzania na busie, bilety kosztują od 300.000 VNĐ do 650.000 VNĐ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + thirteen =