Vietnam Deluxe - Centralny Wietnam

To wycieczki grupowe z anglojęzycznym przewodnikiem dla lubiących oszczędzać!

Wycieczki po Wietnamie z Vietnam Deluxe

Postanowiliśmy przedstawić Ci szerszą ofertę wycieczek po Wietnamie, by jak najlepiej dopasować je do Twoich oczekiwań. Plany, które znajdziesz poniżej realizowane są przez lokalne firmy, z którymi współpracujemy. Przewodnicy mówią w języku angielskim, dlatego pamiętaj, aby zapytać nas o cenę i możliwość realizacji wybranej wycieczki w języku polskim. Wycieczki startują już przy 2 osobach w grupie (grupy są otwarte, a więc każdy może do nich dołączać)!

 

Poniższe plany powinny zadowolić gusta nawet najbardziej wymagających Gości – odpowiadają na Wasze najczęstsze pytania dotyczące zwiedzania poszczególnych części pięknego i tajemniczego Wietnamu.

 

Hoi an wietnam

Hoi An - lekcja gotowania

Hoi An (5h)

Odbierzemy Cię z hotelu, a naszym dzisiejszym środkiem transportu będzie rower. Najpierw czeka nas krótka przejażdżka na niezwykle barwny targ w Hoi An, gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się z bliska niezwykle szerokiej gamie produktów, warzyw, mięs i ryb sprzedawanych codziennie w gwarnej atmosferze. Następnie pojedziemy rowerem przez pola ryżowe (ok 4km) do wioski Tra Que, gdzie zobaczymy jak wyglądają uprawy warzyw i ziół w tej słynącej ze swoich upraw wiosce. Po krótkim spacerze czeka nas lekcja gotowania, gdzie będziemy mieli okazję przygotować słynne wietnamskie naleśniki Banh Xeo, sałatkę, czy pyszne świeże sajgonki.

 

W cenie: lunch i woda w czasie wycieczki, rowery, opieka anglojęzycznego przewodnika


Cena nie zawiera: kosztów obsługi, wydatków osobistych, napiwków

Smaki Hoi An

Hoi An (4h)

Spokojny przejazd rowerem uliczkami Hoi An rozpoczniemy ok. 16.00, z przystankami w lokalnych miejscach serwujących dania będące kwintesencją wietnamskiej kuchni. Pierwsze z nich to Banh Mi – mała bagietka z mieszanką świeżych oraz marynowanych warzyw i dodatkiem mięsa. Następnie zatrzymamy się w małym, prywatnym domu, by spróbować Cao Lau, makaronowego dania, często definiowanego jako pół zupa, pół sałatka, a będącego wizytówką kulinarną Hoi An. Przy okazji będziemy uczestniczyć w przygotowaniu dania wraz ze zbiorem świeżych ziół z ogrodu. Kolejną potrawą, której spróbujemy jest Banh Xeo – omlet w placku ryżowym. Przy następnym przystanku odpoczniemy nieco od lokalnych potraw, zamieniając je na lokalny trunek. Jednym z kolonialnych wpływów jakie będziemy mogli posmakować jest piwo w połączeniu z francuskim serem i dodatkiem wina ryżowego. Wieczorową porą udamy się do restauracji przy rzece, aby skosztować grillowanych świeżych owoców morza, warzyw oraz wieprzowiny. Wycieczka zakończy się przystankiem w lokalnej kawiarni, gdzie będzie można skosztować kawy wraz z lokalnymi słodkościami. Zakończymy ok. 20.00.

 

W cenie: lunch i woda w czasie wycieczki, przekąski, rowery, opieka anglojęzycznego przewodnika


Cena nie zawiera: kosztów obsługi, wydatków osobistych, napiwków

Hue - miasto i grobowce

Hue (8h)

Wycieczkę zaczniemy ok. 8.00 od rejsu łodzią do jednej z najbardziej scenicznych pagód w okolicy, pagody Thien Mu.
Stąd przejedziemy do Cesarskiej Cytadeli, która w latach 1802-1945 była siedzibą ostatniej cesarskiej dynastii w Wietnamie (dynastii Nguyen) i odwiedzimy Muzeum Cesarskie, z kolekcją ornamentów z okresu panowania tej dynastii.
Po lunchu w lokalnej restauracji rozpoczniemy popołudniową część programu. Najpierw wizyta w wiosce zajmującej się wyrobem kadzidełek, skąd kontynuujemy wycieczkę do grobowców cesarskich. Odwiedzimy malowniczo położone grobowce cesarza Tu Duc lub Khai Dinh. W drodze powrotnej zatrzymamy się jeszcze w miejscu wyrobu tradycyjnych kapeluszy stożkowatych.
Wycieczka zakończy się powrotem do Hue około godziny 16:00.

 

W cenie: transfer klimatyzowanym samochodem lub minivanem, rejs smoczą łodzią, lunch, opieka anglojęzycznego przewodnika, woda i opłaty wstępu do Cytadeli, Muzeum i grobowców

 

Cena nie zawiera: wydatków osobistych, napiwków, ubezpieczenia turystycznego

Ba Na Hills

Da Nang - Ba Na Hills - Da Nang (10h)

Nasz kierowca odbierze Cię z hotelu ok. 7.00 i wyruszymy do Ba Na Hills. Skorzystamy z najnowocześniejszej kolejki linowej w Azji Południowo-Wschodniej i zobaczymy panoramę Da Nang. Przejdziemy się Golden Bridge o niesamowitej architekturze oraz mosty dla pieszych wyróżnione przez gazetę British Guard, Francuską Piwnicę z winami, Le Jardin D’amourn (składa się z 9 ogrodów), pagodę Linh Ung. Wsiądziemy do drugiej kolejki, by zwiedzić francuską wioskę, Campanile, Nine Floor Goddess Shrine, Tombstone Temple, Linh Phong Monastery, Linh Chua Linh Tu oraz Carnival Performance Show i wiele innych. Lnch zjemy w formie bufetu w restauracji. Kolejką linową wrócimy na doł i wyruszymy do Da Nang, aby dotrzeć tam przed 18.00.

W cenie: transfer, anglojęzyczny przewodnik, bilet na kolejkę, bilet wstępu, lunch

Cena nie zawiera: napojów