Polski pilot w Angkor

SIEM REAP - ANGKOR

Jezioro Tonle Sap i pływające wioski

Czas: 6 godzin

Zaczynamy dzień bardzo wcześnie – spotykamy się w lobby o 4.30 z pilotem i jedziemy tuk tukiem w stronę świątyni Angkor Wat, słynącej z majestatycznego widoku podczas wschodu słońca. Miliony turystów z całego świata uznaje ten punkt programu jako obowiązkowy i wyjątkowo klimatyczny.

Wracamy do hotelu na śniadanie. Wracamy do Angkor Wat i rozpoczynamy zwiedzanie obiektu właśnie od tej najsłynniejszej w całej Azji świątyni. To największy kompleks świątynny widniejący na liście dziedzictwa UNESCO oraz wpisany do księgi rekordów Guinnessa. Następnie ruszamy do Angkor Thom (XIIw.) – ostatniej stolicy Imperium, zachwycającej swoimi zabytkami – świątynią Bayon wraz ze swoimi 54 wieżami udekorowanymi ponad dwustu uśmiechającymi się głowami Awalokiteśwary, obejrzymy i poznamy  historię powstania Południowej BramyTarasu Słoni oraz Tarasu Trędowatego Króla.

Odwiedzimy również świątynie, które pozostały na tym terenie po poprzedniej stolicy – Baphuon i Phimenakas. Podziwiać będziemy również Ta Keo – pierwsza świątynię wybudowana przez Khmerow w całości z piaskowca. Poznamy makabryczną historię tego miejsca – powód opuszczenia jej i nieużytkowania nigdy potem. Stamtąd ruszymy w kierunku Tha Phrom znanej wszystkim z filmu Tomb Raider. Powrót do hotelu około godziny 16:00. W trakcie wycieczki lunch serwowany w lokalnej restauracji na terenie Angkor Wat. W opcji z zachodem słońca przejazd około 17.00 z hotelu na Pre Rup (obecnie najlepsza świątynia, gdzie dostępny jest zachód słońca). Powrót około godziny 19.00 do hotelu.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport tuk tukiem, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, napoje, dodatkowa wizyta w wiosce

 

 

Bilet wstępu do Angkor w kwocie 37USD oraz Muzeum Min w kwocie 10USD płatny we własnym zakresie w kasie biletowej. Dzieci do 12 lat wchodzą gratis (trzeba pokazać paszport).

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, niektóre obiekty mogą być okresowo zamknięte lub dostępne częsciowo, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

 

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: angkor(at)polviet.com

 

Angkor Wielka Pętla

Czas: 8 godzin

Spotykamy się w hotelowym lobby o 8.00. Do kompleksu Angkor dojeżdżamy vanem lub miejscową tradycyjną motorikszą, potocznie zwaną tuk tukiem.

 

Zaczynamy zwiedzanie od Preah Khan – w dosłownym tłumaczeniu – Święty Miecz. Zbudowana przez króla Dzajawarmana VII na cześć jego ojca, przy okazji wygranej wojny z Czampami  w 1191 r. W latach swej świetności Preah Khan zamieszkiwany był przez około 100 000 ludzi. Obiekt odnowiony w minimalnym stopniu – zachował swą wyjątkową, oryginalną atmosferę. Drzewa wyrastające z  fundamentów budowli oraz warstwa zielonego mchu na kamieniach sprawiają  wrażenie przeniesienia do innego świata – świata historii dotąd wielu nieznanej.

 

Następnie udamy się do Prasat Prei, Banteay Prei, Krol Ko – to już rzadziej odwiedzane przez turystów tereny, nieco oddalone od najbardziej popularnych tu miejsc. Jako że świątynie w tej części parku otoczone są gęstym lasem, natura wdarła się pomiędzy mury i te zniszczały szybciej i bardziej, aniżeli pozostałe popularne tu budowle. Jest to pewnego rodzaju zaleta , gdyż jest tutaj nadzwyczaj tajemniczo i wyciszająco. Świetny punkt dla fotografii. Niewiele wiadomo o tych świątyniach, zostały wybudowane pod koniec XII wieku przez Dzajarwamana VII i oryginalnie poświęcone Buddzie.

 

Stamtąd udamy się do Neak Pean  – sanktuarium otoczonego łącznie pięcioma basenami, każdy z nich ma swa symbolikę, a w XII wieku wierzono, ze kąpiel w tej świętej wodzie przyniesie zdrowie i uleczy choroby. Przed nami najbardziej lubiana przez turystów w Wielkiej Pętli  –  świątynia Ta Som, przez 10 lat grupa wykwalifikowanych specjalistów krok po kroku odbudowywała ten zabytek i dzisiaj możemy zobaczyć go w oryginalnym kształcie.

 

Kolejna świątynia East Mebon (X w.) poświęcona bogu Shiva i rodzicom króla Radzendrawarmana, zbudowana na sztucznej wyspie, dzisiaj poziom wody Wschodniego Baray (jednego z największych sztucznych zbiorników wodnych na świecie) jest na tyle niski, ze lokalni farmerzy  prowadzą na jego dnie uprawy rolne. Tworzy to bardzo ciekawy obraz i łatwo można sobie wyobrazić jak niegdyś to majestatyczne miejsce mogło wyglądać. Ostatnim punktem jest Pre Rup (Xw.) w dosłownym tłumaczeniu „obracanie ciała” – podczas ceremonii pogrzebowych ciało obracało się wraz z wędrującym po niebie słońcem.

 

DODATKOWE ŚWIĄTYNIE :

Zwiedzimy wybraną świątynię z terenu dawnej stolicy – Baphoun, Phimenakas.  Świątynia Ta Keo odkryje przed nami swą makabryczną historię i powód  jej opuszczenia pomimo swej wyjątkowej charakterystyki zawdzięczającej swej strukturze – jako pierwsza była w całości wybudowana z piaskowca. Do hotelu wracamy około godziny 16.00.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: angkor(at)polviet.com

 

Angkor Wielka Petla + Klasztor Kobiet + Muzeum Min

Czas: 10 godzin

Spotykamy się w hotelowym lobby o 8.00. Do kompleksu Angkor dojeżdżamy vanem lub miejscową tradycyjną motorikszą, potocznie zwaną tuk tukiem. W wersji premium zaczynamy od lokalnego postoju na Khmer coffee.

Zwiedzanie zaczynamy od Preah Khan – w dosłownym tłumaczeniu – Święty Miecz. Zbudowana przez króla Dzajawarmana VII na cześć jego ojca, przy okazji wygranej wojny z Czampami w 1191 r W latach swej świetności Preah Khan zamieszkiwany był przez około 100 000 ludzi. Obiekt odnowiony w minimalnym stopniu – zachował swą wyjątkową, oryginalną atmosferę. Drzewa wyrastające z fundamentów budowli oraz warstwa zielonego mchu na kamieniach sprawiają wrażenie przeniesienia do innego świata – świata historii dotąd wielu nieznanej.

Następnie udamy się do Prasat PreiBanteay PreiKrol Ko – to już rzadziej odwiedzane przez turysto tereny, nieco oddalone od najbardziej popularnych tu miejsc. Jako że świątynie w tej części parku otoczone są gęstym lasem, natura wdarła się pomiędzy mury i te zniszczały szybciej i bardziej, aniżeli pozostałe popularne tu budowle. Jest to pewnego rodzaju zaleta , gdyż jest tutaj nadzwyczaj tajemniczo i wyciszająco. Świetny punkt dla fotografii. Niewiele wiadomo o tych świątyniach, zostały wybudowane pod koniec XII wieku przez Dzajarwamana VII i oryginalnie poświęcone Buddzie.

Stamtąd udamy się do Neak Pean  – sanktuarium otoczonego łącznie pięcioma basenami, każdy z nich ma swą symbolikę, a w XII wieku wierzono, ze kąpiel w tej świętej wodzie przyniesie zdrowie i uleczy choroby. Przed nami najbardziej lubiana przez turystów w Wielkiej Pętli –  świątynia Ta Som, przez 10 lat grupa wykwalifikowanych specjalistów krok po kroku odbudowywała ten zabytek i dzisiaj możemy zobaczyć go w oryginalnym kształcie. Przed nami świątynia East Mebon (Xw.) poświęcona bogu Shiva i rodzicom króla Radzendrawarmana, zbudowana na sztucznej wyspie, dzisiaj poziom wody Wschodniego Baray (jednego z największych sztucznych zbiorników wodnych na świecie) jest na tyle niski, ze lokalni farmerzy prowadzą na jego dnie uprawy rolne. Tworzy to bardzo ciekawy obraz i łatwo można sobie wyobrazić, jak niegdyś to majestatyczne miejsce mogło wyglądać. Kolejnym punktem jest Pre Rup (Xw.) w dosłownym tłumaczeniu „obracanie ciała” – podczas ceremonii pogrzebowych ciało obracało się wraz z wędrującym po niebie słońcem.

 

W wersji premium lunch w rodzinnej restauracji na terenie Angkor, w wersji light przerwa na lunch własnym zakresie.

Po lunchu przejazd do Muzeum Min i fundacji charytatywnej Pana Aki Ra. Historia współczesna Kambodży oraz informacje o pozostałościach wojennych. Następnym punktem naszej wycieczki jest miejsce absolutnie wyjątkowe w kompleksie Angkor, a mianowicie Banteay Srei – świątynia zwana Cytadelą lub Klasztorem Kobiet. Oddalona od centrum Angkor o 28km jako jedyna powstała z inicjatywy nie króla, a dwójki Braminów ku czci Bogów Shivy i Vishnu. Wybudowana z czerwonego i różowego piaskowca w X wieku, bardzo strojna budowla, w całości utrzymana w aranżacji hinduistycznej. Cytadela pomimo niewielkich rozmiarów robi ogromne wrażenie. Wracając z Cytadeli Kobiet zatrzymamy się w lokalnej fabryce, aby podejrzeć, jak wygląda produkcja cukru palmowego oraz wina ryżowego (wizyta tylko w opcji premium). Powrót do hotelu około godziny 18.00.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport tuk tukiem, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, napoje, dodatkowa wizyta w wiosce

 

Bilet wstępu do Angkor w kwocie 37USD oraz Muzeum Min w kwocie 10USD płatny we własnym zakresie w kasie biletowej. Dzieci do 12 lat wchodzą gratis (trzeba pokazać paszport).

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, niektóre obiekty mogą być okresowo zamknięte lub dostępne częsciowo, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

 

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: angkor(at)polviet.com

 

Góry Kulen i Bang Mealea

Czas: 10 godzin

Spotykamy się w lobby hotelu o godzinie 8.00. Ruszamy samochodem w góry  Kulen – kolebki khmerskiej cywilizacji, a zarazem parku narodowego Kambodży.

W trakcie zwiedzania zobaczymy Rzekę 1000 lingamów (najstarsze stanowisko archeologiczne ery Angkoru), a zarazem święte miejsce na mapie Kambodży oraz wspaniały wodospad – miejsce kąpieli i sesji zdjęciowych (dla chętnych i zależnie od poziomu wody).

Na koniec zwiedzimy świątynię Wat Preah Ang Thom z jednym z największych pomników  leżącego Buddy w kraju, skąd można podziwiać widok na pobliską dżunglę i wzgórza liczi. W ramach kompleksu znajduje się również relikwia – odcisk stopy Buddy oraz hinduistyczny wielki ligam, gdzie pielgrzymi mogą obmyć swoje ciało świętą wodą.

Następnie wizyta na lokalnym bazarze gdzie sprzedawane są medykamenty, pamiątki i bardzo smaczne lokalne grillowane ryby i kurczaki. Dla chętnych wizyta nad wodospadem Kulen z opcją kąpania się!

W drodze powrotnej postój na lunch w lokalnej restauracji i postój przy świątyni Beng Mealea (XII w.) – zarośnięte ruiny starożytnej świątyni zwanej sekretną „Jungle Temple”. Na uboczu, przez lata zarastała fantazyjną plątaniną drzew i krzewów, lian i zielonych mchów. Jest mało odwiedzana, więc nie będzie tutaj tłumów turystów. Powrót do hotelu około godziny 18.00.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: angkor(at)polviet.com

 

Angkor Thom (Angkor Thom/Klasztor Kobiet) + Centrum Rozminowywania Apopo

Czas: 10 godzin

Spotykamy się o godzinie 09.00 w lobby i stamtąd jedziemy tuk tukiem albo vanem do największego wpisanego na listę UNESCO i księgi rekordów Guinnessa kompleksu świątynnego  – Angkor.

Kontynuujemy zwiedzanie tej XII wiecznej zbudowanej ku czci boga Vishnu świątyni po czym ruszamy do ostatniej stolicy Imperium Khmerow: Angkor Thom, by obejrzeć jej zabytki – majestatyczną świątynię Bayon wraz z jej 54 wieżami udekorowanymi ponad dwustu uśmiechającymi się twarzami Avalokiteswary, przejedziemy Południową Bramą, obejrzymy Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla.

Lunch w lokalnej restauracji w samo południe i przejazd do centrum rozminowywania APOPO. Tutaj specjalnie trenowane szczury przygotowywane są do wyszukiwania min i niewypałów. Na miejscu specjalny przewodnik, specjalista rozminowywania, pokaże nam prezentację takiej akcji z udziałem szczura i makietami min i niewypałów. Na miejscu bardzo fajny sklepik wspierający tą akcję oraz dużo eksponatów i informacji związanych z pozostałościami wojennymi.

Następnym punktem naszej wycieczki jest miejsce absolutnie wyjątkowe w kompleksie Angkor, a mianowicie Banteay Srei – świątynia zwana Cytadelą Kobiet. Oddalona od centrum Angkor o 28km, jako jedyna powstała z inicjatywy nie króla, a dwójki Braminów ku czci Bogów Shivy i Vishnu. Wybudowana z czerwonego piaskowca w X wieku, bardzo strojna budowla, w całości utrzymana w aranżacji hinduistycznej. Cytadela pomimo niewielkich rozmiarów robi ogromne wrażenie. Wracając z Cytadeli Kobiet zatrzymamy się w lokalnej fabryce, aby podejrzeć jak wygląda produkcja cukru palmowego oraz wina ryżowego. Powrót do hotelu około godziny 19.00.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: angkor(at)polviet.com

 

Angkor Wielka Trójka + Wschód/Zachód Słońca (jedna opcja do wyboru)

Czas: 12 godzin

Opcja Wschód Słońca

 

Zaczynamy dzień bardzo wcześnie – spotykamy się w lobby o 4.30 z pilotem i jedziemy tuk tukiem w stronę świątyni Angkor Wat, słynącej z majestatycznego widoku podczas wschodu słońca. Miliony turystów z całego świata uznaje ten punkt programu jako obowiązkowy i wyjątkowo klimatyczny.

 

Wracamy do hotelu na śniadanie. Wracamy do Angkor Wat i rozpoczynamy zwiedzanie obiektu właśnie od tej najsłynniejszej w całej Azji świątyni. To największy kompleks świątynny widniejący na liście dziedzictwa UNESCO oraz wpisany do księgi rekordów Guinnessa. Następnie ruszamy do Angkor Thom (XIIw.) – ostatniej stolicy Imperium, zachwycającej swoimi zabytkami – świątynią Bayon wraz ze swoimi 54 wieżami udekorowanymi ponad dwustu uśmiechającymi się głowami Awalokiteśwary, obejrzymy i poznamy  historię powstania Południowej BramyTarasu Słoni oraz Tarasu Trędowatego Króla.

Odwiedzimy również świątynie, które pozostały na tym terenie po poprzedniej stolicy – Baphuon i Phimenakas. Podziwiać będziemy również Ta Keo – pierwsza świątynię wybudowana przez Khmerow w całości z piaskowca. Poznamy makabryczną historię tego miejsca – powód opuszczenia jej i nieużytkowania nigdy potem. Stamtąd ruszymy w kierunku Tha Phrom znanej wszystkim z filmu Tomb Raider. Powrót do hotelu około godziny 16:00. W trakcie wycieczki lunch serwowany w lokalnej restauracji na terenie Angkor Wat. W opcji z zachodem słońca przejazd około 17.00 z hotelu na Pre Rup (obecnie najlepsza świątynia, gdzie dostępny jest zachód słońca). Powrót około godziny 19.00 do hotelu.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport tuk tukiem, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, napoje, dodatkowa wizyta w wiosce

 

Bilet wstępu do Angkor w kwocie 37USD oraz Muzeum Min w kwocie 10USD płatny we własnym zakresie w kasie biletowej. Dzieci do 12 lat wchodzą gratis (trzeba pokazać paszport).

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, niektóre obiekty mogą być okresowo zamknięte lub dostępne częsciowo, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: angkor(at)polviet.com

 

Angkor od Wschodu do Zachodu

Czas: 12 godzin

Spotykamy się o godzinie 4.30  w lobby i stamtąd jedziemy tuk tukiem albo vanem do największego wpisanego na listę UNESCO i księgi rekordów Guinnessa kompleksu świątynnego – Angkor. Podziwiamy wschód słońca z najpiękniejszego miejsca o tej porze dnia – Angkor Wat – obowiązkowy punkt programu dla fanów wrażeń wizualnych i architektury skąpanej w porannych promieniach słońca. Śniadanie na terenie Angkor w lokalnej knajpce z kawą lub kokosem. Następnym punktem jest gratka dla fanów przygód Lary Croft  – świątynia Ta Phrom, która była scenerią w części filmu Tomb Raider z udziałem Angeliny Jolie. Świątynia ta uważana jest przez wielu za najbardziej tajemniczą i klimatyczną spośród całego kompleksu Angkor.

12.00 powrót do hotelu i czas na relaks do 14.00 (2h).

Popołudniu kontynuujemy zwiedzanie tej XII wiecznej zbudowanej ku czci boga Vishnu świątyni po czym ruszamy do ostatniej stolicy Imperium Khmerow – Angkor Thom, by obejrzeć jej zabytki – majestatyczną świątynię Bayon wraz z jej 54 wieżami udekorowanymi ponad dwustu uśmiechającymi się twarzami Avalokiteswary, przejedziemy Południową Bramą, obejrzymy Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla.

Zwiedzimy świątynie, które pozostały na tym terenie po dawnej stolicy – Baphoun, Phimenakas. Świątynia Ta Keo odkryje przed nami swą makabryczną historię, która była powodem jej nieużytkowania i opuszczenia, pomimo swej wyjątkowej charakterystyki zawdzięczającej swej strukturze – jako pierwsza była w całości wybudowana z piaskowca.  Opcjonalnie zachód słońca – jako, że niedługo dzień będzie dobiegał końcowi, powoli zmierzamy w stronę świątyń urokliwych najbardziej w akompaniamencie zachodzącego słońca. Jedną z nich jest Pre Rup (Xw.) w dosłownym tłumaczeniu „obracanie ciała” – podczas ceremonii pogrzebowych ciało obracało się wraz z wędrującym po niebie słońcem. Do hotelu wracamy o godzinie 19.00.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: angkor(at)polviet.com

 

OPEN TOUR jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!

 

To spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem (od 4 do 10h).

 

 

OPEN TOUR dostępne są również w wersji eko – z obsługą Junior Tour Lidera. Ta opcja to dodatkowa oszczędność i jeszcze tańsza wycieczka.

 

 

Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje po nadaniu numeru
(kod wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

Tryb SZUKAMY WAS jest dostępny dla każdej wycieczki.


Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z droższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.


Jak to działa w 3 krokach:

KROK 1: wybranie programu i daty realizacji

KROK 2: opłacenie programu i aktywizacja opcji SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, korekta ceny.