Polski pilot w Angkor

Zwiedzanie największych azjatyckich metropolii z Polakami, którzy w nich mieszkają!

Jezioro Tonle Sap i pływające wioski

Czas: 6 godzin

Zaczynamy dzień bardzo wcześnie – spotykamy się w lobby o 4.30 z pilotem i jedziemy tuk tukiem w stronę świątyni Angkor Wat, słynącej z majestatycznego widoku podczas wschodu słońca. Miliony turystów z całego świata uznaje ten punkt programu jako obowiązkowy i wyjątkowo klimatyczny.

Wracamy do hotelu na śniadanie. Wracamy do Angkor Wat i rozpoczynamy zwiedzanie obiektu właśnie od tej najsłynniejszej w całej Azji świątyni. To największy kompleks świątynny widniejący na liście dziedzictwa UNESCO oraz wpisany do księgi rekordów Guinnessa. Następnie ruszamy do Angkor Thom (XIIw.) – ostatniej stolicy Imperium, zachwycającej swoimi zabytkami – świątynią Bayon wraz ze swoimi 54 wieżami udekorowanymi ponad dwustu uśmiechającymi się głowami Awalokiteśwary, obejrzymy i poznamy  historię powstania Południowej BramyTarasu Słoni oraz Tarasu Trędowatego Króla.

Odwiedzimy również świątynie, które pozostały na tym terenie po poprzedniej stolicy – Baphuon i Phimenakas. Podziwiać będziemy również Ta Keo – pierwsza świątynię wybudowana przez Khmerow w całości z piaskowca. Poznamy makabryczną historię tego miejsca – powód opuszczenia jej i nieużytkowania nigdy potem. Stamtąd ruszymy w kierunku Tha Phrom znanej wszystkim z filmu Tomb Raider. Powrót do hotelu około godziny 16:00. W trakcie wycieczki lunch serwowany w lokalnej restauracji na terenie Angkor Wat. W opcji z zachodem słońca przejazd około 17.00 z hotelu na Pre Rup (obecnie najlepsza świątynia, gdzie dostępny jest zachód słońca). Powrót około godziny 19.00 do hotelu.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport tuk tukiem, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, napoje, dodatkowa wizyta w wiosce

 

 

Bilet wstępu do Angkor w kwocie 37USD oraz Muzeum Min w kwocie 10USD płatny we własnym zakresie w kasie biletowej. Dzieci do 12 lat wchodzą gratis (trzeba pokazać paszport).

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, niektóre obiekty mogą być okresowo zamknięte lub dostępne częsciowo, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

 

Angkor Wielka Pętla

Czas: 8 godzin

Spotykamy się w hotelowym lobby o 8.00. Do kompleksu Angkor dojeżdżamy vanem lub miejscową tradycyjną motorikszą, potocznie zwaną tuk tukiem.

 

Zaczynamy zwiedzanie od Preah Khan – w dosłownym tłumaczeniu – Święty Miecz. Zbudowana przez króla Dzajawarmana VII na cześć jego ojca, przy okazji wygranej wojny z Czampami  w 1191 r. W latach swej świetności Preah Khan zamieszkiwany był przez około 100 000 ludzi. Obiekt odnowiony w minimalnym stopniu – zachował swą wyjątkową, oryginalną atmosferę. Drzewa wyrastające z  fundamentów budowli oraz warstwa zielonego mchu na kamieniach sprawiają  wrażenie przeniesienia do innego świata – świata historii dotąd wielu nieznanej.

 

Następnie udamy się do Prasat Prei, Banteay Prei, Krol Ko – to już rzadziej odwiedzane przez turystów tereny, nieco oddalone od najbardziej popularnych tu miejsc. Jako że świątynie w tej części parku otoczone są gęstym lasem, natura wdarła się pomiędzy mury i te zniszczały szybciej i bardziej, aniżeli pozostałe popularne tu budowle. Jest to pewnego rodzaju zaleta , gdyż jest tutaj nadzwyczaj tajemniczo i wyciszająco. Świetny punkt dla fotografii. Niewiele wiadomo o tych świątyniach, zostały wybudowane pod koniec XII wieku przez Dzajarwamana VII i oryginalnie poświęcone Buddzie.

 

Stamtąd udamy się do Neak Pean  – sanktuarium otoczonego łącznie pięcioma basenami, każdy z nich ma swa symbolikę, a w XII wieku wierzono, ze kąpiel w tej świętej wodzie przyniesie zdrowie i uleczy choroby. Przed nami najbardziej lubiana przez turystów w Wielkiej Pętli  –  świątynia Ta Som, przez 10 lat grupa wykwalifikowanych specjalistów krok po kroku odbudowywała ten zabytek i dzisiaj możemy zobaczyć go w oryginalnym kształcie.

 

Kolejna świątynia East Mebon (X w.) poświęcona bogu Shiva i rodzicom króla Radzendrawarmana, zbudowana na sztucznej wyspie, dzisiaj poziom wody Wschodniego Baray (jednego z największych sztucznych zbiorników wodnych na świecie) jest na tyle niski, ze lokalni farmerzy  prowadzą na jego dnie uprawy rolne. Tworzy to bardzo ciekawy obraz i łatwo można sobie wyobrazić jak niegdyś to majestatyczne miejsce mogło wyglądać. Ostatnim punktem jest Pre Rup (Xw.) w dosłownym tłumaczeniu „obracanie ciała” – podczas ceremonii pogrzebowych ciało obracało się wraz z wędrującym po niebie słońcem.

 

DODATKOWE ŚWIĄTYNIE :

Zwiedzimy wybraną świątynię z terenu dawnej stolicy – Baphoun, Phimenakas.  Świątynia Ta Keo odkryje przed nami swą makabryczną historię i powód  jej opuszczenia pomimo swej wyjątkowej charakterystyki zawdzięczającej swej strukturze – jako pierwsza była w całości wybudowana z piaskowca. Do hotelu wracamy około godziny 16.00.

Angkor Wielka Petla + Klasztor Kobiet + Muzeum Min

Czas: 10 godzin

Spotykamy się w hotelowym lobby o 8.00. Do kompleksu Angkor dojeżdżamy vanem lub miejscową tradycyjną motorikszą, potocznie zwaną tuk tukiem. W wersji premium zaczynamy od lokalnego postoju na Khmer coffee.

Zwiedzanie zaczynamy od Preah Khan – w dosłownym tłumaczeniu – Święty Miecz. Zbudowana przez króla Dzajawarmana VII na cześć jego ojca, przy okazji wygranej wojny z Czampami w 1191 r W latach swej świetności Preah Khan zamieszkiwany był przez około 100 000 ludzi. Obiekt odnowiony w minimalnym stopniu – zachował swą wyjątkową, oryginalną atmosferę. Drzewa wyrastające z fundamentów budowli oraz warstwa zielonego mchu na kamieniach sprawiają wrażenie przeniesienia do innego świata – świata historii dotąd wielu nieznanej.

Następnie udamy się do Prasat PreiBanteay PreiKrol Ko – to już rzadziej odwiedzane przez turysto tereny, nieco oddalone od najbardziej popularnych tu miejsc. Jako że świątynie w tej części parku otoczone są gęstym lasem, natura wdarła się pomiędzy mury i te zniszczały szybciej i bardziej, aniżeli pozostałe popularne tu budowle. Jest to pewnego rodzaju zaleta , gdyż jest tutaj nadzwyczaj tajemniczo i wyciszająco. Świetny punkt dla fotografii. Niewiele wiadomo o tych świątyniach, zostały wybudowane pod koniec XII wieku przez Dzajarwamana VII i oryginalnie poświęcone Buddzie.

Stamtąd udamy się do Neak Pean  – sanktuarium otoczonego łącznie pięcioma basenami, każdy z nich ma swą symbolikę, a w XII wieku wierzono, ze kąpiel w tej świętej wodzie przyniesie zdrowie i uleczy choroby. Przed nami najbardziej lubiana przez turystów w Wielkiej Pętli –  świątynia Ta Som, przez 10 lat grupa wykwalifikowanych specjalistów krok po kroku odbudowywała ten zabytek i dzisiaj możemy zobaczyć go w oryginalnym kształcie. Przed nami świątynia East Mebon (Xw.) poświęcona bogu Shiva i rodzicom króla Radzendrawarmana, zbudowana na sztucznej wyspie, dzisiaj poziom wody Wschodniego Baray (jednego z największych sztucznych zbiorników wodnych na świecie) jest na tyle niski, ze lokalni farmerzy prowadzą na jego dnie uprawy rolne. Tworzy to bardzo ciekawy obraz i łatwo można sobie wyobrazić, jak niegdyś to majestatyczne miejsce mogło wyglądać. Kolejnym punktem jest Pre Rup (Xw.) w dosłownym tłumaczeniu „obracanie ciała” – podczas ceremonii pogrzebowych ciało obracało się wraz z wędrującym po niebie słońcem.

 

W wersji premium lunch w rodzinnej restauracji na terenie Angkor, w wersji light przerwa na lunch własnym zakresie.

Po lunchu przejazd do Muzeum Min i fundacji charytatywnej Pana Aki Ra. Historia współczesna Kambodży oraz informacje o pozostałościach wojennych. Następnym punktem naszej wycieczki jest miejsce absolutnie wyjątkowe w kompleksie Angkor, a mianowicie Banteay Srei – świątynia zwana Cytadelą lub Klasztorem Kobiet. Oddalona od centrum Angkor o 28km jako jedyna powstała z inicjatywy nie króla, a dwójki Braminów ku czci Bogów Shivy i Vishnu. Wybudowana z czerwonego i różowego piaskowca w X wieku, bardzo strojna budowla, w całości utrzymana w aranżacji hinduistycznej. Cytadela pomimo niewielkich rozmiarów robi ogromne wrażenie. Wracając z Cytadeli Kobiet zatrzymamy się w lokalnej fabryce, aby podejrzeć, jak wygląda produkcja cukru palmowego oraz wina ryżowego (wizyta tylko w opcji premium). Powrót do hotelu około godziny 18.00.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport tuk tukiem, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, napoje, dodatkowa wizyta w wiosce

 

Bilet wstępu do Angkor w kwocie 37USD oraz Muzeum Min w kwocie 10USD płatny we własnym zakresie w kasie biletowej. Dzieci do 12 lat wchodzą gratis (trzeba pokazać paszport).

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, niektóre obiekty mogą być okresowo zamknięte lub dostępne częsciowo, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

 

Góry Kulen i Bang Mealea

Czas: 10 godzin

Spotykamy się w lobby hotelu o godzinie 8.00. Ruszamy samochodem w góry  Kulen – kolebki khmerskiej cywilizacji, a zarazem parku narodowego Kambodży.

W trakcie zwiedzania zobaczymy Rzekę 1000 lingamów (najstarsze stanowisko archeologiczne ery Angkoru), a zarazem święte miejsce na mapie Kambodży oraz wspaniały wodospad – miejsce kąpieli i sesji zdjęciowych (dla chętnych i zależnie od poziomu wody).

Na koniec zwiedzimy świątynię Wat Preah Ang Thom z jednym z największych pomników  leżącego Buddy w kraju, skąd można podziwiać widok na pobliską dżunglę i wzgórza liczi. W ramach kompleksu znajduje się również relikwia – odcisk stopy Buddy oraz hinduistyczny wielki ligam, gdzie pielgrzymi mogą obmyć swoje ciało świętą wodą.

Następnie wizyta na lokalnym bazarze gdzie sprzedawane są medykamenty, pamiątki i bardzo smaczne lokalne grillowane ryby i kurczaki. Dla chętnych wizyta nad wodospadem Kulen z opcją kąpania się!

W drodze powrotnej postój na lunch w lokalnej restauracji i postój przy świątyni Beng Mealea (XII w.) – zarośnięte ruiny starożytnej świątyni zwanej sekretną „Jungle Temple”. Na uboczu, przez lata zarastała fantazyjną plątaniną drzew i krzewów, lian i zielonych mchów. Jest mało odwiedzana, więc nie będzie tutaj tłumów turystów. Powrót do hotelu około godziny 18.00.

Angkor Thom (Angkor Thom/Klasztor Kobiet) + Centrum Rozminowywania Apopo

Czas: 10 godzin

Spotykamy się o godzinie 09.00 w lobby i stamtąd jedziemy tuk tukiem albo vanem do największego wpisanego na listę UNESCO i księgi rekordów Guinnessa kompleksu świątynnego  – Angkor.

Kontynuujemy zwiedzanie tej XII wiecznej zbudowanej ku czci boga Vishnu świątyni po czym ruszamy do ostatniej stolicy Imperium Khmerow: Angkor Thom, by obejrzeć jej zabytki – majestatyczną świątynię Bayon wraz z jej 54 wieżami udekorowanymi ponad dwustu uśmiechającymi się twarzami Avalokiteswary, przejedziemy Południową Bramą, obejrzymy Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla.

Lunch w lokalnej restauracji w samo południe i przejazd do centrum rozminowywania APOPO. Tutaj specjalnie trenowane szczury przygotowywane są do wyszukiwania min i niewypałów. Na miejscu specjalny przewodnik, specjalista rozminowywania, pokaże nam prezentację takiej akcji z udziałem szczura i makietami min i niewypałów. Na miejscu bardzo fajny sklepik wspierający tą akcję oraz dużo eksponatów i informacji związanych z pozostałościami wojennymi.

Następnym punktem naszej wycieczki jest miejsce absolutnie wyjątkowe w kompleksie Angkor, a mianowicie Banteay Srei – świątynia zwana Cytadelą Kobiet. Oddalona od centrum Angkor o 28km, jako jedyna powstała z inicjatywy nie króla, a dwójki Braminów ku czci Bogów Shivy i Vishnu. Wybudowana z czerwonego piaskowca w X wieku, bardzo strojna budowla, w całości utrzymana w aranżacji hinduistycznej. Cytadela pomimo niewielkich rozmiarów robi ogromne wrażenie. Wracając z Cytadeli Kobiet zatrzymamy się w lokalnej fabryce, aby podejrzeć jak wygląda produkcja cukru palmowego oraz wina ryżowego. Powrót do hotelu około godziny 19.00.

Angkor Wielka Trójka + Wschód/Zachód Słońca (jedna opcja do wyboru)

Czas: 12 godzin

Opcja Wschód Słońca

 

Zaczynamy dzień bardzo wcześnie – spotykamy się w lobby o 4.30 z pilotem i jedziemy tuk tukiem w stronę świątyni Angkor Wat, słynącej z majestatycznego widoku podczas wschodu słońca. Miliony turystów z całego świata uznaje ten punkt programu jako obowiązkowy i wyjątkowo klimatyczny.

 

Wracamy do hotelu na śniadanie. Wracamy do Angkor Wat i rozpoczynamy zwiedzanie obiektu właśnie od tej najsłynniejszej w całej Azji świątyni. To największy kompleks świątynny widniejący na liście dziedzictwa UNESCO oraz wpisany do księgi rekordów Guinnessa. Następnie ruszamy do Angkor Thom (XIIw.) – ostatniej stolicy Imperium, zachwycającej swoimi zabytkami – świątynią Bayon wraz ze swoimi 54 wieżami udekorowanymi ponad dwustu uśmiechającymi się głowami Awalokiteśwary, obejrzymy i poznamy  historię powstania Południowej BramyTarasu Słoni oraz Tarasu Trędowatego Króla.

Odwiedzimy również świątynie, które pozostały na tym terenie po poprzedniej stolicy – Baphuon i Phimenakas. Podziwiać będziemy również Ta Keo – pierwsza świątynię wybudowana przez Khmerow w całości z piaskowca. Poznamy makabryczną historię tego miejsca – powód opuszczenia jej i nieużytkowania nigdy potem. Stamtąd ruszymy w kierunku Tha Phrom znanej wszystkim z filmu Tomb Raider. Powrót do hotelu około godziny 16:00. W trakcie wycieczki lunch serwowany w lokalnej restauracji na terenie Angkor Wat. W opcji z zachodem słońca przejazd około 17.00 z hotelu na Pre Rup (obecnie najlepsza świątynia, gdzie dostępny jest zachód słońca). Powrót około godziny 19.00 do hotelu.

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport tuk tukiem, woda, chusteczki
+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, napoje, dodatkowa wizyta w wiosce

 

Bilet wstępu do Angkor w kwocie 37USD oraz Muzeum Min w kwocie 10USD płatny we własnym zakresie w kasie biletowej. Dzieci do 12 lat wchodzą gratis (trzeba pokazać paszport).

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, niektóre obiekty mogą być okresowo zamknięte lub dostępne częsciowo, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

Angkor od Wschodu do Zachodu

Czas: 12 godzin

Spotykamy się o godzinie 4.30  w lobby i stamtąd jedziemy tuk tukiem albo vanem do największego wpisanego na listę UNESCO i księgi rekordów Guinnessa kompleksu świątynnego – Angkor. Podziwiamy wschód słońca z najpiękniejszego miejsca o tej porze dnia – Angkor Wat – obowiązkowy punkt programu dla fanów wrażeń wizualnych i architektury skąpanej w porannych promieniach słońca. Śniadanie na terenie Angkor w lokalnej knajpce z kawą lub kokosem. Następnym punktem jest gratka dla fanów przygód Lary Croft  – świątynia Ta Phrom, która była scenerią w części filmu Tomb Raider z udziałem Angeliny Jolie. Świątynia ta uważana jest przez wielu za najbardziej tajemniczą i klimatyczną spośród całego kompleksu Angkor.

12.00 powrót do hotelu i czas na relaks do 14.00 (2h).

Popołudniu kontynuujemy zwiedzanie tej XII wiecznej zbudowanej ku czci boga Vishnu świątyni po czym ruszamy do ostatniej stolicy Imperium Khmerow – Angkor Thom, by obejrzeć jej zabytki – majestatyczną świątynię Bayon wraz z jej 54 wieżami udekorowanymi ponad dwustu uśmiechającymi się twarzami Avalokiteswary, przejedziemy Południową Bramą, obejrzymy Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla.

Zwiedzimy świątynie, które pozostały na tym terenie po dawnej stolicy – Baphoun, Phimenakas. Świątynia Ta Keo odkryje przed nami swą makabryczną historię, która była powodem jej nieużytkowania i opuszczenia, pomimo swej wyjątkowej charakterystyki zawdzięczającej swej strukturze – jako pierwsza była w całości wybudowana z piaskowca.  Opcjonalnie zachód słońca – jako, że niedługo dzień będzie dobiegał końcowi, powoli zmierzamy w stronę świątyń urokliwych najbardziej w akompaniamencie zachodzącego słońca. Jedną z nich jest Pre Rup (Xw.) w dosłownym tłumaczeniu „obracanie ciała” – podczas ceremonii pogrzebowych ciało obracało się wraz z wędrującym po niebie słońcem. Do hotelu wracamy o godzinie 19.00.

W 3 dni dookoła Angkor

Czas: 3 dni

3 dniowy, obszerny plan pokazujący najważniejsze świątynie jak i najciekawsze punkty dookoła Angkor i Siem Reap – cały czas pod opieką Polskiego tour lidera.

Atrakcje zawarte w programie: Wielka Trójka Angkor + dodatkowe świątynie + klimatyczny zachód słońca pośród starożytnych  monumentów, Centrum rozminowywania APOPO (Muzeum Szczura), wyprawa na pływające wioski + jezioro Tonle Sap, Apsara Dance Show lub street food market + Phare Circus, zachód słońca na Rooftopie lub w balonie na 120m.

 

Dzień 1
Program: Zakwaterowanie w hotelu – restauracja z khmerską kuchnią – centrum
rozminowywania APOPO – zachód słońca na Rooftopie lub w balonie na 120m – street food market + pokaz akrobacji w Phare Circus lub Apsara Dance show
(zakładamy, że przylot będzie w godzinach 12-14).


Tuż po wylądowaniu w Siem Reap z lotniska odbiera Państwa polski  przewodnik/tour lider i klimatyzowanym, komfortowym busem docieramy do sprawdzonego przez nas hotelu (3,4 lub 5* – standard do ustalenia). Następuje czas na relaks i odświeżenie po podroży a następnie ruszamy do restauracji aby spróbować wybornej khmerskiej kuchni w najlepszym wydaniu.


Kolejnym punktem jest Centrum Rozminowywania APOPO, gdzie podczas wizyty
zapoznamy się z trudną historią komunistycznych rządów Czerwonych Khmerów. Tutaj specjalnie trenowane szczury przygotowywane są do wyszukiwania min i niewypałów. Na miejscu specjalny przewodnik – specjalista rozminowywania – pokaże nam prezentację takiej akcji z udziałem szczura i makietami min i  niewypałów. Na miejscu bardzo fajny sklepik wspierający tą akcję oraz dużo eksponatów i informacji związanych z pozostałościami wojennymi.


Na zachód słońca proponujemy 2 opcje do wyboru: możemy wybrać się do jednej z
najlepszych rooftopowych restauracji w Siem Reap aby wypić drinka i rozkoszować się przepięknymi kolorami nieba (drinki w barze nie są wliczone w cenę wycieczki) lub wznieść się balonem na około 120 metrów nad ziemię aby z wysokości podziwiać chowające się słońce oraz okolicę Angkor Wat. Następnie ruszymy na kambodżański street food market pełen różnorakich lokalnych smakołyków. Na zwieńczenie dnia wybierzemy się na wieczorne show – Phare Circus – gdzie będziemy mieli okazję oglądać w akcji najlepszych khmerskich akrobatów lub orientalne, taneczne show w wykonaniu khmerskich Apsar połączone z kolacją. Około godziny 22 powrót do hotelu.

 

Dzień 2

Atrakcje: Kompleks Angkor – Wielka Trójka Angkor – Angkor War, Ta Prohm, Bayon + dodatkowe świątynie, lunch w cenie wycieczki, zachód słońca pośród starożytnych monumentów.


Rano, po śniadaniu zjedzonym na spokojnie, wybieramy się tuk tukiem w stronę starożytnego Angkor (start około 9:30). W prywatnej grupie zwiedzamy  najważniejsze i najpopularniejsze światynie – Angkor Wat, Ta Prohm (Tomb Raider Temple) i Angkor Thom z enigmatyczną Bayon – tak zwaną Wielką Trójkę. Oddajemy się ciekawostkom i historii całego kompleksu, przyglądamy się częściowo zarośniętym reliefom i przenosimy się w czasie do świata wprowadzonych w taneczny trans apsar, mitologii Azji południowo-wschodniej, jak i do rządów króla-boga – Dżajawarmana II. Przechadzając się pośród wiekowych pagód wchodzimy nieco głębiej w tajemniczy klimat miejsca jak i kulturę starożytnego Imperium Khmerów oraz przedstawiamy również czym Angkor jest dla dzisiejszych mieszkańców
Kambodży.


Poza najważniejszymi świątyniami chętnie pokażemy również inne monumenty znajdujące się nieopodal – takie jak Preah Khan, Takeo, Taras Słoni, Phimenakas, Baphuon, Baksei Chamkrong, Prasat Bei, Prasat Kravan, Banteay Kdei czy wiele innych. Wykorzystujemy położone nieopodal siebie miejsca aby poczuć tajemniczą energię kompleksu i zrobić genialne zdjęcia. Staramy się unikać tłumów aby  przyjemnie spędzać czas w jak najbardziej kameralnej atmosferze – omijając najbardziej zatłoczone miejsca i skorzystać z nich kiedy jest już tam relatywnie pusto.
Dostosowując czas posiłku do turystów – pomiędzy świątyniami – udajemy się na lunch do najprzyjemniejszej restauracji w kompleksie serwującej lokalne specjały kuchni khmerskiej, gdzie można również na chwilę odetchnąć od natłoku wrażeń (posiłek wliczony w cenę).


W ciągu całego dnia spędzamy na zwiedzaniu około 8-10 h i w standardzie jest to dosyć obszerna wersja kompleksu Angkor zarazem dająca nieco poczuć zmęczenie – aby jednak wykorzystać atrakcje do cna chętnie zabierzemy Was również na uroczy i klimatyczny zachód słońca w jednym z najciekawszych według nas miejsc w okolicy 😉
Po intensywnym dniu pełnym wrażeń (około godziny 19:00) wracamy tuk tukiem do hotelu aby stopy zrelaksowały się po pokonanych pośród świątynnych korytarzy kilometrach. Ci mniej zmęczeni i rządni kambodżańskiej imprezy mogą się wybrać na słynny deptak Pub Street lub do jednego z nocnych klubów Siem Reap.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom możemy również rozpocząć owy dzień od wschodu słońca przy Angkor Wat – jesteśmy elastyczni i chętnie dostosujemy do Was cały program zwiedzania – opierając go na naszym doświadczeniu i Waszych pomysłach.

 

Dzień 3

(Zakładając, że wylot następuje w godzinach popołudniowych plan zwiedzania na ten dzień ogranicza się do godziny 12:30 – możemy go oczywiście rozszerzyć jeśli zajdzie taka potrzeba).


Tuż po śniadaniu – około godziny 7:00 ruszamy tuk tukiem w stronę malowniczej
kambodżańskiej wsi aby najlepiej dotknąć lokalnego klimatu. Dzień rozpoczynamy od przejazdu przez malownicze i wiejskie tereny – aby dotrzeć do portu – skąd łodzią wybierzemy się na wycieczkę po zapierających dech w piersiach wioskach na wodzie, gdzie mimo trudnych warunków spotkać można niezwykle przyjaznych i uśmiechniętych mieszkańców.


Na miejscu dowiecie się jak funkcjonują domostwa na palach, z czego żyją i czym trudnią się lokalsi oraz zobaczycie niezwykłą harmonię i malowniczy koloryt kambodżańskiej wsi.
Serdecznie polecamy skorzystanie z możliwości rejsu po lasach namorzynowych – 2
osobową, małą łódką – poza niezwykłym klimatem przeciskania się pomiędzy  dzikimi konarami drzew dopływa się również do najciekawszej części pływającej wioski, gdzie na wyciągnięcie ręki lub obiektywu można doświadczyć klimatu życia w tym miejscu.


Kulminacyjnym punktem wycieczki jest wspólne wypłynięcie łodzią na jezioro Tonle Sap aby z nieco szerszej perspektywy spojrzeć na otaczającą to miejsce naturę.
Wyciszeni kambodżańską wsią następnie wracamy do hotelu (około godziny 12:00 – aby na spokojnie zdążyć na lot), odbieramy bagaże i kierujemy się w stronę lotniska – żegnając sielankowe Siem Reap.

OPEN TOUR jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!

 

To spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem (od 4 do 10h).

 

 

OPEN TOUR dostępne są również w wersji eko – z obsługą Junior Tour Lidera. Ta opcja to dodatkowa oszczędność i jeszcze tańsza wycieczka.

 

 

Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje po nadaniu numeru
(kod wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

Tryb SZUKAMY WAS jest dostępny dla każdej wycieczki.


Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z droższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.


Jak to działa w 3 krokach:

KROK 1: wybranie programu i daty realizacji

KROK 2: opłacenie programu i aktywizacja opcji SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, korekta ceny.