Polski pilot w Bangkoku

Zwiedzanie największych azjatyckich metropolii z Polakami, którzy w nich mieszkają!

Bangkok by Day

Czas: 8 godzin

Flower Market – Wat Pho – Wat Pakhnam – Floating Market Bangkok – China Town

 

9.00-17.00

O godzinie 9.00 spotykamy się w Państwa hotelu. Stamtąd wyruszymy do najsłynniejszego w mieście targu kwiatowego, gdzie najlepiej znaleźć się z samego rana.

 

Z Flower Marketu przejdziemy się do świątyni Wat Pho, gdzie można ujrzeć ponad 1000 różnych posągów Buddy, z tym najważniejszym, ogromnym, leżącym Buddą.

 

 

Stamtąd udamy się w stronę Wat Pakhnam, aby odwiedzić największego, ponad 60m Buddę, razem z 8metrową, szklaną stupą w środku kompleksu świątynnego.

 

 

Po spotkaniu z Buddami czas na relaks, toteż  udamy się w stronę Floating Marketu, położonego na obrzeżach Bangkoku, gdzie zrelaksujemy się podczas obiadu oraz unosząc się na falach targu wodnego, skąd łodzią wrócimy do centrum, podziwiając ogromne kontrasty miasta, które najłatwiej ujrzeć od strony wodnej.

 

 

Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie największe na świecie China Town, gdzie zanurzymy się w labirynt uliczek i zakamarków, próbując lokalnych smakołyków oraz będziemy mieli możliwość zakupienia wszystkiego, co wpadnie nam w oczy, od odzieży, przez elektronikę, pamiątki, tradycyjne i nowoczesne smakołyki na biletach na lokalnego totolotka kończąc.

 

Bangkok by Day #2

Czas: 8 godzin

Wat Benchamabophit – Wat Saket – the Giant Swing – Dragon Town –  Mahanakhon – Lumphini Park

Spotkanie 9.00 w lobby hotelu
Dzień rozpoczniemy od wizyty w muzeum króla Jedwabiu, Jima Thompsona, ukryte wśród zieleni w centrum miasta, służącym jako przystań dla międzynarodowych I lokalnych społeczności artystycznych, centrum interakcji I wymiany dialogów. Stworzone w oryginalnym, tekowym domu, gdzie między innymi możemy zobaczyć tradycyjne tkaniny z południowo-wschodniej Azji, jak I kostiumy I mapy malowane na płótnie.

Odwiedzimy również jedną z najbardziej rozpoznawalnych świątyń w mieście, zwanej Marmurową Świątynią, którą charakteryzuje ozdobny styl z wysokimi szczytami, schodkowymi dachami i wyszukanymi zwieńczeniami, a to wszystko zbudowane z włoskiego marmuru. Nikogo nie wypuścimy bez zdjęć

Następnym punktem naszej przygody będzie Wat Saket, świątynia Złotego Dachu, zbudowana na jedynym wzgórzu w mieście, skąd widać panoramę całego Bangkoku, zaczynając od biedniejszych dzielnic po najwyższe wieżowce sięgające chmur. W środku znajdują się relikwie Buddy (jego zęby), przekazane przez Brytyjczyków rezydujących w Indiach królowi Ramie V Wielkiemu. Dla najbardziej zainteresowanych, po uiszczeniu opłaty można porozmawiać z mnichem o tajemnicach życia i śmierci.  
         
Kolejnym miejscem, do którego się udamy jest the Giant Swing, czyli brama zlokalizowana niedaleko od Wat Saket, tradycyjnie używana w bramińskich ceremoniach, wybudowana ponad 200 lat temu i mierząca ponad 20m.

Tajlandia mitycznymi stworzeniami stoi, dlatego bez problemu tu i ówdzie możemy natknąć się na smoka. Ten, o którym mówimy teraz, to smocze miasto, czyli Dragon Town. Jest to jedna z ciekawszych dzielnic Bangkoku, zaprojektowana i zbudowana przez stęsknionego za domem chińskiego architekta jako kompleks handlowo-rozrywkowy dla milionów chińskich turystów, którzy rok w rok odwiedzając Miasto Aniołów. Ekonomicznie pomysł nie wypalił, dzielnica została w dużej części opuszczona, natomiast dzięki temu możemy w ciszy i spokoju (spotykanej w niewielu częściach miasta) pozwiedzać ten ciekawy element na tkance miasta. Miejsce ulubione przez fotografów i instagramerów.
             
Co prawda odwiedziliśmy jeden punkt z widokiem na miasto, jednak to będzie moment, w którym trzeba będzie zapiąć pasy i nastawić się na ekstremalne przeżycia, bowiem udamy się do najwyższego punktu w mieście – wieżowca Maha Nakhon, o oszałamiającej wysokości 314m. Dodatkowym elementem dodającym jeszcze więcej emocji jest znajdujący się na samej górze przeszklony taras, gdzie tuż pod naszymi nogami zobaczymy ogrom przestrzeni dzielący nas od ziemi. Wrażenia gwarantowane.

Na uspokojenie po tak niesamowitym przeżyciu wybierzemy się do tajskiego Central Parku, czyli Parku Lumphini, znajdującego się w sercu miasta. Piękne, zielone tereny, jezioro w samym centrum, warany, żółwie oraz ryby pływające tuż pod powierzchnią wody.


Bangkok half a day

Czas: 4 godziny

Papaya Design Furniture & Studio in Bangkok
Wędrówka w tym miejscu to przygoda pełna niespodzianek. Ciemne, zakurzone miejsce, bez widocznej logiki i zachwycająco bałaganiarskie. Pełnowymiarowy Alfred Hitchcock, stojący między Darthem Vaderem a ogromną kolekcją figurek Spidermana, w nieskończoność wpatrujący się w Jamesa Deana pozującego w drzwiach. Jeśli myślicie, że to już wszystko, to przygotujcie się na szok, ponieważ to tylko ułamek tego, co to miejsce skrywa…
Jest to połączenie sklepu vintage, starego muzeum, graciarni i studia fotograficznego w jednym. Często słyszy się o miejscach, w których można znaleźć wszystko, jednak tutaj jest to szczerą prawdą. Pomiędzy starymi lampami retro, motocyklami, obrazami, tkaninami, figurkami, monetami, kanapami (można wymieniać bez końca) często możemy spotkać piękne dziewczęta oraz przystojnych chłopców, przez wzgląd na to, że ze świecą szukać drugiego tak oryginalnego miejsca, w którym można by zorganizować sesję fotograficzną.
A czy zgromadzony tam dobytek jest na sprzedać. Cóż…i tak, i nie. Wszystko jest kwestią umowną, dużo zależy od przekonania właściciela oraz umiejętności targowania, jak i oczywiście pewności, że uda wam się wrócić do tego cudownego, ręcznie rzeźbionego stoliczka, który widzieliście…kilka alejek wcześniej.
                                                
Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie miejsce pełne silnych emocji, tylko dla odważnych. Odwiedzimy farmę, która specjalizuje się w hodowli jadowitych węży, wydobywając jad do produkcji antidotum dla ofiar ukąszeń węży w Tajlandii. Farma ta oferuje pouczające i fascynujące doświadczenie dla osób ciekawych gadziego świata – może nawet pomóc złagodzić strach przed wężami.

Bangkok by night

Czas: 4 godziny

Jodd’s Fair – Nana Plaza – Rooftop

Spotkanie o 19.00 w lobby hotelu
Wieczór rozpoczniemy od wyprawę na nocny market Jodd’s Fair, który dumnie zastąpił niegdyś najsłynniejszy w Bangkoku nocny market, i trzeba powiedzieć, że zastępuje go godnie. Mnóstwo zorganizowanych alejek, pośród których możemy zadbać o wszystkie zmysły – zaczynając od ogromnej różnorodności oferty gastronomicznej ( z dużym naciskiem na owoce morza ), słodycze z wielu stron azjatyckiego świata, zapachy prowadzące nasze nosy od jednego stoiska do drugiego, migające światła i kolorowe wystawy, muzyka i kakofonia rozbrzmiewające pomiędzy uliczkami oraz możliwość spoczynku na leżakach w centralnej części marketu.

Następnie udamy się zobaczyć, jak Miasto Aniołów wygląda z góry. Wjedziemy na 32 piętro, aby ujrzeć nocną panoramę Bangkoku w całej okazałości.

Ostatnim przystankiem na naszej trasie będzie Nana Plaza, czyli najsłynniejsza dzielnica czerwonych latarni w Bangkoku. Jest to plac, w którym wzdłuż 3 pięter znajdują się kluby gogo, w których zmysłowym wzrokiem kuszą nas azjatyckie piękności.

Bangkok by night #2

Czas: 4 godziny

19.00 Odbiór w hotelu
Z hotelu wyruszymy w drogę, aby znaleźć się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów miasta. Podpowiedź – jest bardzo wysoko i nakręcono tam bardzo słynny film. Brzmi znajomo? Wejdziemy na najsłynniejszy dach w tym mieście, na którym kręcono Kac Vegas w Bangkoku. Po zrobieniu obowiązkowych zdjęć  ( i wypiciu drinka, jeżeli będziecie mieć taką ochotę) ruszymy dalej.
Uwaga: obowiązuje dress code smart casual.

Naszym kolejnym punktem będzie kolorowa i głośna ulica Yaowarat, czyli bijące serce China Town. To właśnie tutaj mix widoków i zapachów sprawia, że głośno burczy nam w brzuchu. Można tu spróbować najlepszych w mieście owoców morza prosto z ulicy, przeróżnych, lokalnych smakołyków i słodyczy.

Na naszym ostatnim przystanku czeka nas spora dawka emocji. Prędkość, zdecydowanie, szybkie uniki i ten ogień, który prowadzi do pokonania przeciwnika – zobaczymy na żywo pokaz walki Muay Thai, który odbywa się o 23.00 w okolicach ulicy Sukhumvit.
Uwaga: kupno drinka/piwa obowiązkowe na wejściu, w cenie oglądanie show.

Pozytywna energia Bangkoku

Czas: 8 godzin

Spotkamy się w hotelowym lobby już o 9.00 rano, żeby jak najszybciej wyjść na ulice miasta oraz doświadczać wszystkimi zmysłami pozytywnej energii Bangkoku. Zaczniemy na bogato… i zobaczymy 150 mln USD w jednym kawałku złota, czyli posąg Złotego Buddy. Ciekawostką jest to, że przez 200 lat posąg pokryty był warstwą gipsu w celu jego ochrony przed zrabowaniem. Dopiero podczas prac konserwacyjnych w XX wieku odkryto jego prawdziwy kształt i zarazem wartość – 5 ton złota!

 

Po takim widoku nie zrobią już na Was wrażenia ceny niektórych przysmaków w kolejnym punkcie wycieczki – Chinatown. Tu możemy skosztować zupy z płetwy rekina lub jadalnych ptasich gniazd (od 25 do 100 USD za miskę!). Na szczęście założona w XVIII wieku dzielnica słynie również z pysznych i tanich chińskich pierożków na parze i tych nie sposób nie spróbować.

 

Po wypróbowaniu kuchni chińskiej ponownie czas na strawę duchową. Tym razem zobaczymy największy, bo mierzący aż 46m posąg leżącego Buddy, którego stopy mają 5m wysokości!  Znajduje się on w świątyni Wat Pho, która była zarazem pierwszym publicznym uniwersytetem w Tajlandii, a obecnie jest centrum tradycyjnej medycyny i masażu… więc może pora na masaż stóp?

 

Zrelaksowani poznamy największy kompleks budynków pałacowych króla Tajlandii. Zbudowany w 1782 roku, aż do początków XX wieku był siedzibą króla i całej administracji państwowej. Obecnie odbywają się tu ważne uroczystości państwowe. Na terenie pałacu zobaczymy także świątynię Wat Phra Kaew z niepozornej wielkości (66cm) posągiem Szmaragdowego Buddy, który jest najważniejszym celem pielgrzymek wiernych z całego kraju.

 

Podczas próbowania różności na wszechobecnych stoiskach ze street food warto pamiętać, że podczas naszej wycieczki przyjdzie czas na właściwy lunch – i warto zostawić trochę miejsca na dania słynnej na cały świat tajskiej kuchni.

 

Bangkok przecina rzeka Menam i liczne kanały, zapraszamy więc na rejs tradycyjnymi łodziami długo rufowymi po kanałach prawobrzeżnej dzielnicy Thonburi. Pierwszy postój zrobimy w Świątyni Świtu Wat Arun, która jest najstarszą świątynią w Bangkoku i znana jest z 5-ciu wież (prang) całych pokrytych porcelanowymi ozdobnymi kafelkami. Podczas dalszego rejsu kanałami dzielnicy Thonburi będziemy mogli zobaczyć stare drewniane zabudowania tej części Bangkoku i spróbujemy wypatrzyć żyjące na brzegach… warany!

 

Po powrocie na ląd (ok. 17.00) skierujemy się do hotelu, ale zanim to zrobimy proponujemy wstąpić – a w zasadzie wjechać windą – na drinka na 84 piętro wieży Bayioke, skąd rozpościera się fantastyczny widok na miasto (płatne dodatkowo 400THB/osoba).

Rano spotkamy się w lobby hotelu, by wspólnie wyruszyć na zwiedzanie Miasta Aniołów, bo tak Tajowie nazywają swoją stolicę od przeszło 200 lat. Będziemy poruszać się tuk tukami.

 

Na początek przejedziemy pod bramę Pałacu Królewskiego oraz zwiedzimy najświętsze miejsce w Tajlandii, czyli świątynię Szmaragdowego Buddy. Jest to obiekt królewski, uznawany przez wielu za najpiękniejszy w całej Tajlandii. Zapoznacie się z historią miasta i usłyszycie kilka opowieści o rodzinie Królewskiej.

 

Następnie zwiedzimy Świątynię Leżącego Buddy, gdzie znajduje się największy i najbardziej znany posąg w Bangkoku. Świątynia Wat Pho uważana jest za pierwszy uniwersytet w Tajlandii. Zapoznamy się z historią Buddy oraz wysłuchamy ciekawostek dotyczących samej religii. Przerwa na chłodne napoje, kawę i lunch i spacer po targu kwiatowym.

 

Wybierzemy się na fragment spektaklu teatralnego KHON w Królewskim Teatrze (ok.25 min.). Wspaniałe stroje, scenografia i tancerze teatralni. Teatr KHON to adaptacja eposu RAMAKIEN. Opcjonalną atrakcją będzie rejs statkiem wycieczkowym po rzece w Bangkoku. Powrót do hotelu i czas wolny.

 

 

UWAGA!


Do Pałacu Królewskiego i Świątyń Królewskich grupa wchodzi tylko z tajskim przewodnikiem z odpowiednią licencją. Należy odpowiednio ubrać się w długie lekkie spodnie (panie opcjonalnie spódnice) i koszulki zagrywające ramiona oraz dekolt. Ubrania nie mogą być prześwitujące. Sama chusta nie wystarczy!

Przewodnik: Polski + Tajski ( j. angielski )Transport: tuk tuki, komunikacja miejska

Rano spotkamy się w lobby hotelu, by wspólnie wyruszyć na zwiedzanie Miasta Aniołów, bo tak Tajowie nazywają swoją stolicę od przeszło 200 lat. Będziemy poruszać się tuk tukami.

 

Na początek przejedziemy pod bramę Pałacu Królewskiego oraz zwiedzimy najświętsze miejsce w Tajlandii, czyli świątynię Szmaragdowego Buddy. Jest to obiekt królewski, uznawany przez wielu za najpiękniejszy w całej Tajlandii. Zapoznacie się z historią miasta i usłyszycie kilka opowieści o rodzinie Królewskiej.

 

Następnie zwiedzimy Świątynię Leżącego Buddy, gdzie znajduje się największy i najbardziej znany posąg w Bangkoku. Świątynia Wat Pho uważana jest za pierwszy uniwersytet w Tajlandii. Zapoznamy się z historią Buddy oraz wysłuchamy ciekawostek dotyczących samej religii. Przerwa na chłodne napoje, kawę i lunch i spacer po targu kwiatowym.

 

Wybierzemy się na fragment spektaklu teatralnego KHON w Królewskim Teatrze (ok.25 min.). Wspaniałe stroje, scenografia i tancerze teatralni. Teatr KHON to adaptacja eposu RAMAKIEN. Opcjonalną atrakcją będzie rejs statkiem wycieczkowym po rzece w Bangkoku. Powrót do hotelu i czas wolny.

 

 

UWAGA!


Do Pałacu Królewskiego i Świątyń Królewskich grupa wchodzi tylko z tajskim przewodnikiem z odpowiednią licencją. Należy odpowiednio ubrać się w długie lekkie spodnie (panie opcjonalnie spódnice) i koszulki zagrywające ramiona oraz dekolt. Ubrania nie mogą być prześwitujące. Sama chusta nie wystarczy!

Przewodnik: Polski + Tajski ( j. angielski )Transport: tuk tuki, komunikacja miejska

Podróż w czasie

Czas: 8 godzin

Spotykamy się rano w hotelowym lobby, by po przebyciu kilkudziesięciu kilometrów przenieść się do drugiej połowy XVIII wieku. Największe wtedy miasto świata liczyło ponad 1 milion mieszkańców! To powstała w połowie XIV w. Ayutthaya – poprzednia stolica Tajlandii, która była ważnym ośrodkiem handlowym ze szlakami do Chin i Indii. 

 

W przeszłości na ulicach spotkać można było kupców wielu narodowości, m. in. Chińczyków, Portugalczyków, Holendrów, Anglików i Francuzów handlujących m.in. ryżem, przyprawami, drewnem i skórami. Jak się okazuje i tu znajdziemy polski ślad w historii, bo w 1657 roku odwiedził je także polski jezuicki misjonarz Michał Piotr Boym, który był orientalistą, przyrodnikiem, kartografem i jednym z pierwszych europejskich sinologów.

 

Miasto zachwycało architekturą i bogactwem, co szybko przyciągnęło sąsiadujących z Tajlandią Birmańczyków. Napadli na Ayutthaya, żeby ją zdobyć i splądrować… niestety skutecznie – miasto nie odrodziło się na nowo i powoli zarosło dżunglą. Dodaje to mu jednak obecnie tajemniczości i to właśnie dzięki obrośniętej korzeniami głowie Buddy świątynia Wat Mahathat wygląda tak wyjątkowo i jest najbardziej znanym obiektem w Ayutthaya

 

Kontynuujemy więc naszą wycieczkę i zwiedzamy dumę miasta Wat Si Sanphet – największą ówczesną świątynię trzech dzwonów, w których złożone są prochy trzech władców Ayutthaya. Zaraz potem przemieścimy się do pięknych ogrodów letniego pałacu królewskiego Bang Pa In, w którym możemy zobaczyć urokliwe budynki z różnych stylów architektonicznych oraz żywe rzeźby roślinne w kształcie słoni.

 

Czas na lunch w jednej z lokalnych restauracji, a na deser koniecznie pochodzący właśnie z Ayutthaya Roti Sai Mai, czyli różnokolorową watę cukrową owiniętą w cienki placek.

 

Na koniec odwiedzimy Viharn Pra Monghol Bopitr – ulubioną świątynię obecnej królowej Tajlandii, odbudowaną w 1956 roku za birmańskie darowizny przekazane z okazji dwusetnej rocznicy podbicia i splądrowania Ayutthaya.

 

Po powrocie do hotelu lepiej zrozumiecie, dlaczego Ayutthaya była inspiracją dla architektów pałaców i świątyń w Bangkoku.

Kulinarnie w Bangkoku

Czas: 6/9 godzin

Niedziela to kolor czerwony w Tajlandii. A kolor czerwony to także papryczki chili, które Tajowie ubóstwiają i wręcz nadużywają w kuchni tajskiej. Aby poznać kuchnię tajską najlepszy sposób to wybrać się na n na lokalny targ, ze świeżymi warzywami, przyprawami i owocami, ale także warto zajrzeć na jeden z targów z ulicznym gotowym jedzeniem tzw. Street Food, z którego Tajlandia słynie. My zajrzymy na jeden z wodnych targów w Bangkoku. Wszystko o kuchni tajskiej dowiecie się na tej wycieczce. Na pewno nie warto jeść śniadania by zrobić miejsce na pyszne smakołyki. Na wycieczce można skorzystać z nauki gotowania potraw tajskich (w wersji premium). Co bez wątpienia uzupełni wiedzę o tym jak przyrządzić tajski posiłek. Popłyniemy także w rejs kanałami Thonburi. To niesamowita część miasta, zupełnie nie przypominająca prawobrzeżną część Bangkoku. Rejs kanałami Thonburi, to jedna z ciekawszych opcji poznania życia Tajów dziś i kiedyś. Dzielnica Thonburi w Bangkoku zachowała swój pierwotny urbanistyczny styl dawnego Syjamu. Thonburi pozostało mniej rozwinięte niż po drugiej stronie rzeki. Wiele tradycyjnych małych cieków wodnych, czyli kanałów, nadal istnieje, podczas gdy po drugiej stronie rzeki czyli wschodniej części miasta Bangkok prawie zniknęły. Kanały Thonburi, są świadectwem tradycyjnego stylu życia, a najlepszym sposobem na poznanie tego jest podróż łodzią. W niektórych rejonach Thonburi życie toczy się dalej, tak jak setki lat temu, gdy sprzedawcy wiosłowali na łódkach wyładowanych żywnością i artykułami gospodarstwa domowego. A mieszkańcy dzielnicy odpoczywają nad wodą chłodząc się i biesiadując. Z pewnością będzie pysznie i ciekawie.

 

 

W programie (wersja LIGHT 6h) : Wodny Targ w Bangkoku ze street foodem, lokalne markety ze świeżymi warzywami, przyprawami i owocami, rejs kanałami w Thonburi / 1h, degustacje tajskich przekąsek, lokalny polski Tour Lider, przejazdy komunikacją, woda, upominek.

 

+ dodatkowo (wersja PREMIUM 9h): Dodatkowo lekcja gotowania z tajskim posiłkiem, regionalny napój

 

UWAGA: wycieczka realizowana tylko w soboty lub niedziele

UWAGA 2: zniżka dla dzieci do lat 5

Pływający targ i rzeka Kwai

Czas: 8 godzin

Zapraszamy na zakupy w okolice Bangkoku – na autentyczny, największy w Tajlandii pływający targ Damnoen Saduak. Całe targowisko położone jest na 32-kilometrowym kanale łączącym rzeki: Tacheen i Mae Klong. Jest on pozostałością XIX-sto wiecznego systemu kanałowego w okolicy Bangkoku, który stracił znaczenie po rozbudowie dróg i w wielu miejscach został zasypany.

 

Czeka nas tam rejs wśród sampanów, czyli tradycyjnych drewnianych łódek – straganów, na których zobaczymy i zapewne spróbujemy tropikalnych owoców, lodów kokosowych czy nawet gorących przekąsek. Z brzuchami pełnymi pyszności i plecakami pełnymi pamiątek zobaczymy najsłynniejszy most Tajlandii znajdujący się na rzece Kwai, rozsławiony przez film o tytule „Most na rzece Kwai”. Prawda jest taka, że na potrzeby filmu wybudowano inny drewniany most i to na Sri Lance, ale jego fabuła nawiązuje do prawdziwej historii związanej z tym realnym, po którym się przejdziemy.

 

W czasie II wojny światowej tereny te były okupowane przez Japończyków, którzy postanowili zbudować ponad 400–kilometrową trasę kolejową z Birmy do Bangkoku. „Zatrudniono” do tej morderczej pracy ok 250 tys. jeńców, z czego ponad 100 tys. zmarło i dlatego linia ta była nazywana Koleją Śmierci.

 

Poza słynnym mostem zobaczymy także inne obiekty związane z tą trasą, tj. drewniany wiadukt Tam Krasae oraz groty, w których w strasznych warunkach mieszkali jeńcy ją budujący. Busem wrócimy do Waszego hotelu w Bangkoku.

Kanchanaburi

Czas: 2 dni

Podczas dwudniowej wycieczki w region Kanczanaburi możemy w pełni doświadczyć walorów tego miejsca. Jest to rozbudowana o kolejny dzień i dodatkowe atrakcje wersja wycieczki Pływający targ i rzeka Kwai.

 

Zapraszamy na zakupy w okolice Bangkoku – na autentyczny, największy w Tajlandii pływający targ Damnoen Saduak. Całe targowisko położone jest na 32-kilometrowym kanale łączącym rzeki: Tacheen i Mae Klong. Jest on pozostałością XIX-sto wiecznego systemu kanałowego w okolicy Bangkoku, który stracił znaczenie po rozbudowie dróg i w wielu miejscach został zasypany.

 

Czeka nas tam rejs wśród sampanów, czyli tradycyjnych drewnianych łódek – straganów, na których zobaczymy i zapewne spróbujemy tropikalnych owoców, lodów kokosowych czy nawet gorących przekąsek. Z brzuchami pełnymi pyszności i plecakami pełnymi pamiątek zobaczymy najsłynniejszy most Tajlandii znajdujący się na rzece Kwai, rozsławiony przez film o tytule „Most na rzece Kwai”. Prawda jest taka, że na potrzeby filmu wybudowano inny drewniany most i to na Sri Lance, ale jego fabuła nawiązuje do prawdziwej historii związanej z tym realnym, po którym się przejdziemy.

 

W czasie II wojny światowej tereny te były okupowane przez Japończyków, którzy postanowili zbudować ponad 400–kilometrową trasę kolejową z Birmy do Bangkoku. „Zatrudniono” do tej morderczej pracy ok 250 tys. jeńców, z czego ponad 100 tys. zmarło i dlatego linia ta była nazywana Koleją Śmierci.

 

Poza słynnym mostem zobaczymy także inne obiekty związane z tą trasą, tj. drewniany wiadukt Tam Krasae oraz groty, w których w strasznych warunkach mieszkali jeńcy ją budujący.

 

Stąd jedziemy na przystań i płyniemy łodziami po rzece Kwai do hotelu położonego na tratwach. Tutaj, w sercu dżungli i przy jej odgłosach zjemy kolację. Cały pobyt w hotelu umilać nam będzie dodatkowo szmer płynącej rzeki i blask lamp naftowych, ponieważ to miejsce pozbawione jest elektryczności. Po kolacji obejrzymy tradycyjny taniec grupy etnicznej Monów, którzy przynieśli w II w p.n.e. buddyzm na tereny współczesnej Tajlandii. Rano po śniadaniu obejrzymy wioskę tego ludu i wrócimy łodziami do przystani.

 

Tam już czekać na nas będzie bus, który zawiezie nas do Parku Narodowego Erewan, znanego głównie z przepięknych wodospadów.  Każda kaskada jest inna, a ścieżka poprowadzi nas pomiędzy nimi aż na sam szczyt. Nic nie stoi na przeszkodzie, by spełnić swoje marzenia o filmowym skoku do wody, pływaniu po rozlewisku lub poczuciu na własnej skórze siły wodospadu spadającego na Wasze plecy!

 

Orzeźwieni wracamy do Bangkoku, ale po drodze umożliwimy Wam wizytę w Elephant Camp, gdzie możemy nakarmić słonie. Pobyt tam jest opcjonalny i dodatkowo płatny, ale być w Tajlandii i nie mieć styczności ze słoniami…? W kulturze tajskiej słonie są od dawna zwierzętami pracującymi – jak nasze konie.

 

Bardzo ważnym jest jednak świadome wybieranie sanktuariów dzikich zwierząt, ponieważ rosnący w turystyce popyt na kontakt z tymi olbrzymami powoduje, że wielu ludzi próbuje oswoić je szybko, a to wiąże się po prostu z przemocą, której jesteśmy przeciwni.

 

Do hotelu w Bangkoku wracamy jednak nadal busem, chyba, że ktoś przemyci słonia w kieszeni… 🙂

Klasyczne Miasto Aniołów

Czas: 3 dni

O 18.00 spotkamy się w lobby hotelu, skąd wyruszymy do Chińskiej Dzielnicy, jednej z najstarszych dzielnic stolicy. Pospacerujemy wśród krętych uliczek i alejek. Zajrzymy między innymi na stary chiński targ, gdzie sprzedawane są niespotykane na tajskich targach przysmaki – nie tylko kaczki, ale np.  płetwy rekina, jaskółcze gniazda, nasiona miłorzębu chińskiego. Po drodze zatrzymamy się, aby spróbować chińskiej herbaty, serwowanej niemalże na każdej uliczce w dzielnicy. Wieczorem główna ulica zamienia się w wielką jadłodajnię. Zasiądziemy w jednej z ulicznych knajpek, aby rozsmakować się w tajskiej zupie tom yom z owocami morza, zapiekanym makaronie ryżowym z krewetkami czy przepysznych chińskich krabowych kotlecikach. Po takiej uczcie czas na tajski relaksujący masaż stóp – opcjonalnie, płatne we własnym zakresie. Po chwili relaksu ruszymy do dzielnicy rozrywkowej, Pat Pong. Kiedyś uliczka z licznymi barami gogo, dziś ulica targowa, gdzie można zakupić ubrania czy galanterię. Przejdziemy się wśród uliczek czerwonych latarni, alby zatrzymać się tam, gdzie będzie okazja obejrzeć DRAGON SHOW, czyli występy Lady Boyów. Na koniec panorama miasta z jednego ze Sky Barów w Bangkoku – opcjonalnie, płatne we własnym zakresie, obowiązuje dresscode. Powrót do hotelu tuk tukami w szalonym ruchu ulicznym.          

 

Drugiego dnia spotkamy się w lobby hotelu o 9.00 i ruszymy zwiedzać Miasto Aniołów, jak Tajowie nazywają swoją stolicę od przeszło 200 lat. Będziemy poruszać się komunikacją publiczną, bo w ten sposób najlepiej jest poznać miasto z różnej perspektywy. Zanurzenie się w historii oznacza zwiedzanie najważniejszych zabytków Bangkoku. Zaczniemy od „Złotej Góry”, z której rozciąga się panorama na stare i nowe miasto. Następnie Pałac Królewski oraz najświętsze miejsce w kraju, czyli świątynia Szmaragdowego Buddy.  Jest to obiekt królewski, najpiękniejszy w całej Tajlandii. Zapoznamy się z historią miasta i opowieściami o rodzinie królewskiej. Kolejny punkt obowiązkowy to zwiedzanie Świątyni Leżącego Buddy, gdzie znajduje się największy posąg w Bangkoku. Świątynia Wat Pho uważana jest za pierwszy uniwersytet w Tajlandii.

 

Zrobimy sobie przerwę na lunch, gdzie zasmakujemy w narodowej potrawie, tj. pad thai. Po posiłku skupimy się na przedstawieniu teatralnym „KHON”, które od 2018 roku znajduje się na liście UNESCO. Bajeczne kostiumy i niesamowita historia bohatera eposu Ramajana pozwoli nam poczuć klimat świata sztuki, religii i historii tego kraju (czynne tylko od poniedziałku do piątku). Na koniec spacer po targu kwiatowym i warzywnym. Opcjonalnie wypad na Khao San Road – imprezową ulicę Bangkoku. Przejazd tuk tukiem do hotelu i czas wolny.

 

Kolejny dzień rozpoczniemy o 8.30 w hotelowym lobby. W Bangkoku, w dzielnicy Thonburi, znajdują się kameralne weekendowe targi wodne. To jedna z ciekawszych części miasta, ponieważ dzielnicę przecinają liczne czynne kanały, na których można pływać łódką. I właśnie w taki godzinny rejs  wyruszymy po kanałach w Thonburi, wśród palm i domków na palach. Na targu skosztujemy noodle soup w tradycyjnym wydaniu oraz pysznych owoców w zależności od sezonu. Nie ominiemy także tajskich deserów z kokosa!

 

Uwaga:

W tygodniu zamiast targu wodnego, odwiedzimy jeden z targów lokalnych w dzielnicy Thonburi.

Do Pałacu Królewskiego i Świątyń Królewskich grupa wchodzi tylko z tajskim przewodnikiem z odpowiednią licencją. Należy odpowiednio ubrać się w długie lekkie spodnie (spódnicę) i koszulki zagrywające ramiona i dekolt. Ubrania nie mogą być prześwitujące. Sama chusta nie wystarczy!

OPEN TOUR jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!

To
spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem (od 4 do 10h).

W ramach wycieczki wliczone są przejazdy wspaniałą singapurską komunikacją miejską.

OPEN TOUR dostępne są również w wersji eko – z obsługą Junior Tour Lidera. Ta opcja to dodatkowa oszczędność i jeszcze tańsza wycieczka.

 
Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje po nadaniu numeru (kod wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

Tryb SZUKAMY WAS jest dostępny dla każdej wycieczki.


Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z droższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.


Jak to działa w 3 krokach:

KROK 1: wybranie programu i daty realizacji

KROK 2: opłacenie programu i aktywizacja opcji SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, korekta ceny.