City tours in Bangkok

We can offer you all of our trips in your native language! Please contact us to get more information.

Bangkok by Day

(8h)

Flower Market – Wat Pho – Wat Pakhnam – Floating Market Bangkok – China Town

 

9.00-17.00
O godzinie 9.00 spotykamy się w państwa hotelu. Stamtąd wyruszymy do najsłynniejszego w mieście targu kwiatowego, który rozmiarami przypomina targ hurtowy, a swoją popularność zawdzięcza swojemu pięknu, wielkości i egzotyce. Najlepiej znaleźć się tam z samego rana.


Z ponad 400 świątyń w Bangkoku wybraliśmy dwie najważniejsze. Z Flower Marketu przejdziemy się do pierwszej z nich, świątyni Wat Pho, gdzie ujrzymy ponad 1000 różnych posągów Buddhy, z tym najważniejszym, ogromnym, Leżącym Buddhą.

 

Drugą świątynią na naszej drodze będzie Wat Pakhnam, gdzie odwiedzimy najnowszy i największy buddyjski posąg Bangkoku, mierzącego ponad 60m Złotego Buddhę, razem z przepiękną 8 metrową, szklaną stupą w środku kompleksu świątynnego.

Po spotkaniu z Buddhami czas na odpoczynek, toteż udamy się w stronę lokalnego Floating Marketu, położonego na obrzeżach Bangkoku, gdzie zrelaksujemy się podczas obiadu, aby następnie unosząc się na falach targu wodnego odkryć jego tajemnice, skąd łodzią wrócimy do centrum, podziwiając ogromne kontrasty miasta, które najłatwiej ujrzeć od strony wodnej.

Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie największe na świecie China Town, gdzie zanurzymy się w labirynt uliczek i zakamarków, próbując lokalnych smakołyków, a na ogromnym, ulicznym markecie będziemy mieli możliwość zakupienia wszystkiego, co wpadnie nam w oczy, od odzieży, przez elektronikę, pamiątki, tradycyjne i nowoczesne smakołyki na biletach na lokalnym totolotku kończąc.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

Bangkok by Day #2

(8h)

Wat Benchamabophit – Wat Saket – the Giant Swing – Dragon Town –  Mahanakhon – Lumphini Park

Spotkanie 9.00 w lobby hotelu
Dzień rozpoczniemy od wizyty w muzeum króla Jedwabiu, Jima Thompsona. Ukryte wśród zieleni w centrum miasta, służące jako przystań dla międzynarodowych i lokalnych społeczności artystycznych, centrum interakcji i wymiany dialogów. Stworzone w oryginalnym, tekowym domu, gdzie między innymi możemy zobaczyć tradycyjne tkaniny z południowo-wschodniej Azji, jak i kostiumy i mapy malowane na płótnie.

Odwiedzimy również jedną z najbardziej rozpoznawalnych świątyń w mieście, zwanej Marmurową Świątynią, którą charakteryzuje ozdobny styl z wysokimi szczytami, schodkowymi dachami i wyszukanymi zwieńczeniami, a to wszystko zbudowane z włoskiego marmuru. Nikogo nie wypuścimy bez zdjęć 😊
 
Następnym punktem naszej przygody będzie Wat Saket, świątynia Złotego Dachu, zbudowana na jedynym wzgórzu w mieście, skąd widać panoramę całego Bangkoku, zaczynając od biedniejszych dzielnic po najwyższe wieżowce sięgające chmur. W środku znajdują się relikwie Buddy (jego zęby), przekazane przez Brytyjczyków rezydujących w Indiach królowi Ramie V Wielkiemu. Dla najbardziej zainteresowanych, po uiszczeniu opłaty można porozmawiać z mnichem o tajemnicach życia i śmierci.  
          
Kolejnym miejscem, do którego się udamy jest the Giant Swing, czyli brama zlokalizowana niedaleko od Wat Saket, tradycyjnie używana w bramińskich ceremoniach, wybudowana ponad 200 lat temu i mierząca ponad 20m.

Tajlandia mitycznymi stworzeniami stoi, dlatego bez problemu tu i ówdzie możemy natknąć się na smoka. Ten, o którym mówimy teraz, to smocze miasto, czyli Dragon Town. Jest to jedna z ciekawszych dzielnic Bangkoku, zaprojektowana i zbudowana przez stęsknionego za domem chińskiego architekta jako kompleks handlowo-rozrywkowy dla milionów chińskich turystów, którzy rok w rok odwiedzając Miasto Aniołów. Ekonomicznie pomysł nie wypalił, dzielnica została w dużej części opuszczona, natomiast dzięki temu możemy w ciszy i spokoju (spotykanej w niewielu częściach miasta) zwiedzać ten ciekawy element na tkance miasta. Miejsce ulubione przez fotografów i instagramerów.
               
Co prawda odwiedziliśmy jeden punkt z widokiem na miasto, jednak to będzie moment, w którym trzeba będzie zapiąć pasy i nastawić się na ekstremalne przeżycia, bowiem udamy się do najwyższego punktu w mieście – wieżowca Maha Nakhon, o oszałamiającej wysokości 314m. Dodatkowym elementem dodającym jeszcze więcej emocji jest znajdujący się na samej górze przeszklony taras, gdzie tuż pod naszymi nogami zobaczymy ogrom przestrzeni dzielący nas od ziemi. Wrażenia gwarantowane.
 
Na uspokojenie po tak niesamowitym przeżyciu wybierzemy się do tajskiego Central Parku, czyli Parku Lumphini, znajdującego się w sercu miasta. Piękne, zielone tereny, jezioro w samym centrum, warany, żółwie oraz ryby pływające tuż pod powierzchnią wody.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

Outside Bangkok by day

(8h)

Train Market + Floating Market + Smocza Świątynia


6.50 Zbiórka w lobby waszego hotelu
7.00 Wyjazd
Pierwszym punktem naszej wyprawy będzie słynne na instagramie miejsce, w którym przez zatłoczone targowisko wśród torów przejeżdża pociąg. Kilka razy dziennie wszystkie stragany i stoiska zbierane są tylko po to, aby ludzie udający się z Bangkoku na ten właśnie targ mogli bezpiecznie przejechać. Pracownicy niczym pszczoły w ulu dbając o nasze bezpieczeństwa, i biada tym, których nogi śmią wystawać po za linię!

 
Po przygodach na targu nasz kierowca podjedzie samochodem, po czym zawiezie nas na Floating Market, czyli najbardziej znany Wodny Market w Tajlandii. Wśród zacienionych kanałów lśniącym okiem przyglądać nam się będą sprzedawcy, oferując wyroby zarówno ręczne, jak i te bardziej turystyczne, robiąc to z charakterystycznym, szerokim uśmiechem. Malunki, figurki, przyprawy, lampy z kokosa, scyzoryki, magnesy, obrazy, opaski – pamiętajcie o tym, żeby wytrwale się targować.  


Zwieńczeniem tego dnia będzie podróż w świat, gdzie wierzenia, historia, fantastyka i architektura spotkały się w jednym miejscu, czyli Smocza Świątynia. 80metrowa wieża, wzdłuż której wspina się ogromny, pełnowymiarowy smok, z dziką paszczą na samej górze, a dookoła wieży rozpościerają się pełne bestii ogrody. W fontannie również czekają na was niespodzianki, a po tradycyjnym wrzuceniu monety (o ile traficie do dzbana) czekają na was sukces i szczęście.
   

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

Bangkok half a day

Czas: 4 godziny

Papaya Design Furniture & Studio in Bangkok


Wędrówka w tym miejscu to przygoda pełna niespodzianek. Ciemne, zakurzone miejsce, bez widocznej logiki i zachwycająco bałaganiarskie. Pełnowymiarowy Alfred Hitchcock, stojący między Darthem Vaderem a ogromną kolekcją figurek Spidermana, w nieskończoność wpatrujący się w Jamesa Deana pozującego w drzwiach. Jeśli myślicie, że to już wszystko, to przygotujcie się na szok, ponieważ to tylko ułamek tego, co to miejsce skrywa…


Jest to połączenie sklepu vintage, starego muzeum, graciarni i studia fotograficznego w jednym. Często słyszy się o miejscach, w których można znaleźć wszystko, jednak tutaj jest to szczerą prawdą. Pomiędzy starymi lampami retro, motocyklami, obrazami, tkaninami, figurkami, monetami, kanapami (można wymieniać bez końca) często możemy spotkać piękne dziewczęta oraz przystojnych chłopców, przez wzgląd na to, że ze świecą szukać drugiego tak oryginalnego miejsca, w którym można by zorganizować sesję fotograficzną.
A czy zgromadzony tam dobytek jest na sprzedać. Cóż…i tak, i nie. Wszystko jest kwestią umowną, dużo zależy od przekonania właściciela oraz umiejętności targowania, jak i oczywiście pewności, że uda wam się wrócić do tego cudownego, ręcznie rzeźbionego stoliczka, który widzieliście…kilka alejek wcześniej 😊


Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie miejsce pełne silnych emocji, tylko dla odważnych. Odwiedzimy farmę, która specjalizuje się w hodowli jadowitych węży, wydobywając jad do produkcji antidotum dla ofiar ukąszeń węży w Tajlandii. Farma ta oferuje pouczające i fascynujące doświadczenie dla osób ciekawych gadziego świata – może nawet pomóc złagodzić strach przed wężami.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

Bangkok by night

Czas: 4 godziny

Jodd’s Fair – Nana Plaza – Rooftop


Spotkanie o 19.00 w lobby hotelu
Wieczór rozpoczniemy od wyprawę na nocny market Jodd’s Fair, który dumnie zastąpił niegdyś najsłynniejszy w Bangkoku nocny market, i trzeba powiedzieć, że zastępuje go godnie. Mnóstwo zorganizowanych alejek, pośród których możemy zadbać o wszystkie zmysły – zaczynając od ogromnej różnorodności oferty gastronomicznej ( z dużym naciskiem na owoce morza ), słodycze z wielu stron azjatyckiego świata, zapachy prowadzące nasze nosy od jednego stoiska do drugiego, migające światła i kolorowe wystawy, muzyka i kakofonia rozbrzmiewające pomiędzy uliczkami oraz możliwość spoczynku na leżakach w centralnej części marketu.


Następnie udamy się zobaczyć, jak Miasto Aniołów wygląda z góry. Wjedziemy na 32 piętro, aby poczuć się jak w filmie akcji i ujrzeć nocną panoramę Bangkoku w całej okazałości.


Ostatnim przystankiem na naszej trasie będzie Nana Plaza, czyli najsłynniejsza dzielnica czerwonych latarni w Bangkoku. Jest to plac, w którym wzdłuż 3 pięter azjatyckie piękności zmysłowymi spojrzeniami kuszą nas, abyśmy choć na chwilę zajrzeli do znajdujących się tam klubów gogo.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

Bangkok by night #2

Czas: 4 godziny

19.00 Odbiór w hotelu
Z hotelu wyruszymy w drogę, aby znaleźć się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów miasta. Podpowiedź – jest bardzo wysoko i nakręcono tam bardzo słynny film. Brzmi znajomo? Wejdziemy na najsłynniejszy dach w tym mieście, na którym krecono Kac Vegas w Bangkoku. Po zrobieniu obowiązkowych zdjęć ( i wypiciu drinka, jeżeli będziecie mieć taką ochotę) ruszymy dalej.
Uwaga: obowiązuje dress code smart casual.


Naszym kolejnym punktem będzie kolorowa i głośna ulica Yaowarat, czyli bijące serce China Town. To właśnie tutaj mix widoków i zapachów sprawia, że głośno burczy nam w brzuchu. Można tu spróbować najlepszych w mieście owoców morza prosto z ulicy, przeróżnych, lokalnych smakołyków i słodyczy.

Na naszym ostatnim przystanku czeka nas spora dawka emocji. Prędkość, zdecydowanie, szybkie uniki i ten ogień, który prowadzi do pokonania przeciwnika – zobaczymy na żywo pokaz walki Muay Thai, który odbywa się o 23.00 w okolicach ulicy Sukhumvit.
Uwaga: kupno drinka/piwa obowiązkowe na wejściu, w cenie oglądanie show

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

Bangkok wieczorową porą

Czas: 4 godziny

Program wieczorny 12+
Spotkanie w lobby hotelu
Transport metrem do China Town.


Chińska dzielnica
Zagłębimy się w kolorowe meandry Yaowarat, głównej ulicy największego na świecie China Town. Pozwolimy, aby Bangkok w wersji vintage wchłonął nas do cna – ogrom wąskich alejek, wśród których znajdziemy wszystkie możliwe owoce i mięsiwa. Uliczny market, w którym dawno temu najłatwiej można było załatwić opium, a dziś największe skupisko akcesoriów i odzieży, jak i mnóstwo innych zaułków, a każdy ze swoją tajemnicą do odkrycia.


Tajlandia street foodem stoi, nawet Netflix stworzył dokument o ulicznym jedzeniu w Azji, zatem czas spędzony w tym orientalnym miejscu wykorzystamy między innymi na poszukiwanie przepysznego posiłku, aby mieć siłę na dalsze przygody.


Khao San
Kultowa dzielnica imprez i neonów. Od lat 70-tych wabi turystów tanim streetfoodem, barami i gwarną atmosferą imprezowego Bangkoku. Dzisiaj prawdziwy symbol i miejsce gdzie trzeba być. Khao San pojawiała się w polskich filmach np. Zmiennicy i zagranicznych np. Kac Vegas w Bangkoku. Oprócz spaceru przez główną drogę i kontrolowanym zagubieniu się wśród uliczek nas otaczających naszym celem będzie jeden z topowych rooftopów w tej części miasta, oferujący przepyszne napitki z przepięknym widokiem na miasto nocą.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

Bangkok po zmroku

Czas: 4 godziny

Program wieczorny 18+
Spotkanie w lobby w hotelu
Transport publiczny do pierwszego przystanku


Tajlandia jest jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów na świecie. Objawia się to chociażby przez słynną trzecią płeć, tzw lady boyów, którzy znaleźli tutaj swoje miejsce, a wręcz stworzyli jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie Bangkoku.
Wśród zakamarków Miasta Aniołów zdecydowanie jednym z najciekawszych zdecydowanie jest właśnie Silom. Jedna z najbardziej imprezowych ulic miasta jest wypełniona klubami LGBTQ friendly, pełna kolorów i kontrastów, a przy okazji jest prawdopodobnie najbezpieczniejszym miejscem w mieście. Głośna muzyka, schłodzone drinki, a to wszystko w akompaniamencie Drag Queen Show.
Udamy się w okolice jednego z pubów, w którym od środy do niedzieli o godzinie 21.00 odbywa się Lip Sync Show, w którym lokalne Drag Queen występują na żywo. W trakcie występujący w rytm piosenki synchronicznie poruszają ustami sprawiając wrażenie, jakby to właśnie oni wykonywali największe światowe hity muzyki, nosząc olśniewające kreacje i profesjonalny makijaż, a to wszystko w akompaniamencie tańca i często udziału publiczności.


Przejazd do Soi Cowboy
Soi Cowboy
Ktoś kiedyś określił to miejsce mianem Disneylandu wśród Tajskich Dzielnic Czerwonych Latarni. Znajdziemy tutaj ponad 40 różnych klubów i barów, w których możemy wypić schłodzone piwo i spróbować lokalnego street foodu, aby nabrać sił przed dalszymi podróżami. Nazwa ulicy wzięła się od T.G. „Cowboya” Edwardsa, amerykańskiego lotnika, który w latach 70-tych ubiegłego wieku otworzył tutaj pierwszy lokal. Na dzień dzisiejszy jest to głośna, kolorowa ulica, pełna zarówno lokalnej społeczności, jak i turystów, a wszyscy przychodzą tutaj aby zapomnieć o troskach dniach codziennego i po prostu przyjemnie spędzić czas.

             
Banyan Hotel
Oglądaliście Kac Vegas? To na pewno wiecie, że rooftop bary są szalenie popularne, ale nie do każdego jest łatwy dostęp.
Udamy się do luksusowego hotelu Banyan, do jednego z najwyżej umiejscowionych barów w mieście, aby na 61 piętrze zakończyć udany dzień, trzymając w ręku kraftowe piwo bądź przepysznego drinka, obserwując i podziwiając panoramę Miasta Aniołów, rozjarzonego miliardem świateł, rozciągającego się aż po horyzont.
Dress code – smart casual + pełne obuwie.
Drinki: Od 350THB

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

Positive energy of Bangkok

(8h)

We will meet in the hotel lobby at 9:00 am to go out onto the streets of the city as soon as possible and experience with all senses the positive energy of Bangkok . We'll start richly ... and see 150 million USD in one piece of gold - a statue of the Golden Buddha . An interesting fact is that for 200 years the statue was covered with a layer of plaster to protect it from being looted. It was only during maintenance work in the 20th century that its true shape and value was discovered - 5 tonnes of gold !

 

After such a view, you will not be impressed by the prices of some delicacies at the next point of the trip - Chinatown . Here we can taste shark fin soups or edible bird nests (from USD 25 to USD 100 per bowl!). Fortunately, founded in the eighteenth century, the district is also famous for its delicious and cheap Chinese steamed dumplings and you can't miss it.

 

After trying Chinese cuisine , it's time for spiritual food again. This time we will see the largest, measuring up to 46m statue of the lying Buddha , whose feet are 5m high! It is located in the Wat Pho temple, which was also the first public university in Thailand , and is now the center of traditional medicine and massage... so maybe it's time for foot massage?

 

Relaxed we will get to know the largest palace buildings complex of the King of Thailand . Built in 1782, it was the seat of the king and the entire state administration until the early 20th century. Important national celebrations are currently taking place here. In the palace, we will also see the temple Wat Phra Kaew with an inconspicuous (66cm) statue of the Emerald Buddha , which is the most important destination of pilgrimages of faithful from all over the country.

 

When trying the variety at the ubiquitous street food stalls, it's important to remember that during our trip the time will come for the right lunch - and it's worth leaving some space for dishes of famous Thai cuisine world-wide .

 

Bangkok is crossed by the Menam River and numerous canals , so we invite you to cruise on traditional long stern boats on the canals of the right bank Thonburi district . The first stop we will make at the Temple of Dawn Wat Arun , which is the oldest temple in Bangkok and is known for five towers ( prang ) all covered with decorative porcelain tiles. During the further cruise through the Thonburi district canals we will be able to see the old wooden buildings of this part of Bangkok and try to spot living on the banks ... dragons!

 

After returning ashore (around 17.00) we will head to the hotel, but before we do, we suggest you join - or basically take the elevator - a drink on the 84th floor of the Bayioke Tower , from where there is a fantastic view of the city (payable additional 400THB / person).

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

Time travel

(8h)

We meet in the hotel lobby in the morning to move to the second half of the 18th century after traveling several dozen kilometers. At that time, the world's largest city had over 1 million inhabitants! It was founded in the mid-fourteenth century Ayutthaya - the previous capital of Thailand, which was an important trade center with routes to China and India.

 

In the past, you could meet buyers of many nationalities on the streets, among others Chinese, Portuguese, Dutch, English and French trading among others rice, spices, wood and leather . As it turns out, here we can find the Polish trace in history , because in 1657 it was also visited by the Polish Jesuit missionary Michał Piotr Boym , who was an orientalist, naturalist, cartographer and one of the first European sinologists.

 

The city delighted with its architecture and wealth , which quickly attracted Burmese neighbors of Thailand. They attacked Ayutthaya to capture and plunder it ... unfortunately effectively - the city was not reborn again and slowly overgrown with the jungle. However, this currently adds mystery to him, and it is thanks to the rooted Buddha head that the Wat Mahathat temple looks so special and is the most famous object in Ayutthaya .

 

So we continue our trip and visit the pride of the city Wat Si Sanphet - the largest temple of the three bells at that time, in which the ashes of the three rulers of Ayutthaya are deposited. Immediately afterwards we will move to the beautiful gardens of the summer royal palace Bang Pa In, where we can see charming buildings of various architectural styles and live plant sculptures in the shape of elephants.

 

Time for lunch in one of the local restaurants, and for dessert necessarily originating from Ayutthaya Roti Sai Mai , which is a multi-colored cotton candy wrapped in a thin cake.

 

Finally, we will visit Viharn Pra Monghol Bopitr - the favorite temple of the current Queen of Thailand, rebuilt in 1956 for Burmese donations made on the occasion of the 200th anniversary of conquest and plunder Ayutthaya.

 

After returning to the hotel, you will understand better why Ayutthaya was an inspiration for the palace and temple architects in Bangkok.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

Kulinarnie w Bangkoku

Czas: 6/9 godzin

Niedziela to kolor czerwony w Tajlandii. A kolor czerwony to także papryczki chili, które Tajowie ubóstwiają i wręcz nadużywają w kuchni tajskiej. Aby poznać kuchnię tajską najlepszy sposób to wybrać się na n na lokalny targ, ze świeżymi warzywami, przyprawami i owocami, ale także warto zajrzeć na jeden z targów z ulicznym gotowym jedzeniem tzw. Street Food, z którego Tajlandia słynie. My zajrzymy na jeden z wodnych targów w Bangkoku. Wszystko o kuchni tajskiej dowiecie się na tej wycieczce. Na pewno nie warto jeść śniadania by zrobić miejsce na pyszne smakołyki. Na wycieczce można skorzystać z nauki gotowania potraw tajskich (w wersji premium). Co bez wątpienia uzupełni wiedzę o tym jak przyrządzić tajski posiłek. Popłyniemy także w rejs kanałami Thonburi. To niesamowita część miasta, zupełnie nie przypominająca prawobrzeżną część Bangkoku. Rejs kanałami Thonburi, to jedna z ciekawszych opcji poznania życia Tajów dziś i kiedyś. Dzielnica Thonburi w Bangkoku zachowała swój pierwotny urbanistyczny styl dawnego Syjamu. Thonburi pozostało mniej rozwinięte niż po drugiej stronie rzeki. Wiele tradycyjnych małych cieków wodnych, czyli kanałów, nadal istnieje, podczas gdy po drugiej stronie rzeki czyli wschodniej części miasta Bangkok prawie zniknęły. Kanały Thonburi, są świadectwem tradycyjnego stylu życia, a najlepszym sposobem na poznanie tego jest podróż łodzią. W niektórych rejonach Thonburi życie toczy się dalej, tak jak setki lat temu, gdy sprzedawcy wiosłowali na łódkach wyładowanych żywnością i artykułami gospodarstwa domowego. A mieszkańcy dzielnicy odpoczywają nad wodą chłodząc się i biesiadując. Z pewnością będzie pysznie i ciekawie.

 

 

W programie (wersja LIGHT 6h) : Wodny Targ w Bangkoku ze street foodem, lokalne markety ze świeżymi warzywami, przyprawami i owocami, rejs kanałami w Thonburi / 1h, degustacje tajskich przekąsek, lokalny polski Tour Lider, przejazdy komunikacją, woda, upominek.

 

+ dodatkowo (wersja PREMIUM 9h): Dodatkowo lekcja gotowania z tajskim posiłkiem, regionalny napój

 

UWAGA: wycieczka realizowana tylko w soboty lub niedziele

UWAGA 2: zniżka dla dzieci do lat 5

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

Floating market and river Kwai

(8h)

Enjoy shopping in the Bangkok area - the authentic, Thailand's largest floating market Damnoen Saduak . The entire marketplace is located on a 32-kilometer channel connecting the rivers: Tacheen and Mae Klong . It is the remains of a nineteenth-century canal system in the Bangkok area, which lost its significance after the expansion of roads and was buried in many places.

 

There will be a cruise among sampans , i.e. traditional wooden boats - stalls, on which we will see and probably try tropical fruit , coconut ice cream or even hot snacks . With bellies full of delicacies and backpacks full of souvenirs, we will see the most famous bridge of Thailand located on the Kwai river, made famous by the movie titled "Bridge on the Kwai River ". The truth is that for the needs of the film another wooden bridge was built, in Sri Lanka , but its plot refers to the true story associated with the real one we will walk on.

 

During World War II, these areas were occupied by the Japanese, who decided to build an over 400-kilometer rail route from Burma to Bangkok . About 250,000 people were "employed" for this murderous job. prisoners, of which over 100,000 died and that's why this line was called the Death Railway .

 

In addition to the famous bridge, we will also see other objects related to this route, i.e. the wooden Tam Krasae Viaduct and caves in which the prisoners who built it lived in terrible conditions. By bus we will return to your hotel in Bangkok.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

Kanchanaburi

Czas: 2 dni

During a two-day trip to the Kanchanaburi region, we can fully experience the advantages of this place. It is a version of the trip extended by another day and additional attractions Floating market and the Kwai River.

 

Enjoy shopping in the Bangkok area - the authentic, Thailand's largest floating market Damnoen Saduak . The entire marketplace is located on a 32-kilometer channel connecting the rivers: Tacheen and Mae Klong . It is the remains of a nineteenth-century canal system in the Bangkok area, which lost its significance after the expansion of roads and was buried in many places.

 

There will be a cruise among sampans , i.e. traditional wooden boats - stalls, on which we will see and probably try tropical fruit , coconut ice cream or even hot snacks . With bellies full of delicacies and backpacks full of souvenirs, we will see the most famous bridge of Thailand located on the Kwai river, made famous by the movie titled "Bridge on the Kwai River ". The truth is that for the needs of the film another wooden bridge was built, in Sri Lanka , but its plot refers to the true story associated with the real one we will walk on.

 

During World War II, these areas were occupied by the Japanese, who decided to build an over 400-kilometer rail route from Burma to Bangkok . About 250,000 people were "employed" for this murderous job. prisoners, of which over 100,000 died and that's why this line was called the Death Railway .

 

In addition to the famous bridge, we will also see other objects related to this route, i.e. the wooden Tam Krasae Viaduct and caves in which the prisoners who built it lived in terrible conditions.

 

From here, we go to the marina and sail on the Kwai River to a hotel on a raft . Here, in the heart of the jungle and with its sounds we will have dinner. The whole stay at the hotel will be made more pleasant by the murmur of the flowing river and the glow of kerosene lamps, because this place is devoid of electricity . After dinner, we will watch the traditional dance of the Mons ethnic group , which they brought in II BC. Buddhism in modern-day Thailand. In the morning after breakfast we will see the village of this people and we will return by boat to the marina.

 

There will be a bus waiting for us, which will take us to the Yerevan National Park, known mainly for the beautiful waterfalls . Each cascade is different, and the path will lead us between them to the very top. Nothing stands in the way of fulfilling your dreams about a film jump into the water, swimming in a floodplain or feeling the strength of a waterfall falling on your back!

 

Refreshed, we return to Bangkok, but on the way we will allow you to visit the Elephant Camp , where we can feed the elephants. Staying there is optional and extra paid, but to be in Thailand and not have contact with elephants ...? In Thai culture, elephants have long been working animals - like our horses.

 

However, it is very important to consciously choose sanctuaries of wild animals, because the growing demand in tourism for contact with these giants causes that many people try to tame them quickly, and this is simply related to the violence we are against.

 

However, we are still returning to the hotel in Bangkok by bus, unless someone rinses the elephant in your pocket... :)

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

Klasyczne Miasto Aniołów

Czas: 3 dni

At 18.00 we will meet in the hotel lobby, from where we will set off to the Chinese District , one of the oldest districts of the capital. We will walk among the winding streets and alleys. We will visit, among others, the old Chinese market, where delicacies unheard of at Thai fairs are sold - not only ducks, but e.g. shark fins , swallow's nests, ginkgo seeds . Along the way, we'll stop to try Chinese tea , served on almost every street in the district. In the evening, the main street turns into a big diner . We will sit in one of the street pubs to taste the Thai soup tom yom with seafood, baked rice noodles with shrimp or the delicious Chinese crab chops . After such a feast, it's time for a Thai relaxing foot massage - optional, paid on your own. After a moment of relaxation we will move to the entertainment district, Pat Pong . Once a street with numerous gogo bars, today a market street , where you can buy clothes or accessories. We will walk among the streets of red lighthouses to stop where there will be an opportunity to watch DRAGON SHOW, i.e. performances by Lady Boys. Finally, a panorama of the city from one of the Sky Bars in Bangkok - optional, paid in-house, dresscode applies. Return to the hotel by tuk tukami in crazy traffic.

 

On the second day we will meet in the hotel lobby at 9:00 am and set off to explore the City of Angels, as the Thais have called their capital for over 200 years. We will move on public transport, because in this way it is best to get to know the city from different perspectives. Immersion in history means visiting the most important monuments of Bangkok. We'll start with the " Golden Mountain", from which a panorama of the old and new city extends. Then the Royal Palace and the holiest place in the country, i.e. the Temple of the Emerald Buddha . It is a royal building, the most beautiful in all of Thailand. We will learn about the history of the city and stories about the royal family. Another must-see is the visit to the Temple of the Reclining Buddha, where the largest statue in Bangkok is located. The Wat Pho temple is considered the first university in Thailand.

 

We will take a break for lunch, where we will taste a national dish, i.e. pad thai . After the meal, we will focus on the theatrical performance " KHON ", which has been on the UNESCO list since 2018. Fabulous costumes and amazing story of the hero Ramayan epic will allow us to feel the atmosphere of the world of art, religion and history of this country (open only from Monday to Friday). Finally, a walk around the flower and vegetable market. Optional trip to Khao San Road - Bangkok's party street. Tuk tuk ride to the hotel and free time.

 

We will start the next day at 8.30 in the hotel lobby. In Bangkok, in the Thonburi district, there are intimate weekend water markets. This is one of the most interesting parts of the city, because the district is crossed by numerous active channels on which you can ride a boat. And on such a hour cruise we will set out on the canals in Thonburi, among palm trees and stilt houses . At the market, we will taste traditional noodle soup and delicious fruit depending on the season. We will not miss Thai coconut desserts!

 

Attention:

In the week instead of the water market, we will visit one of the local markets in the Thonburi district.

The group enters the Royal Palace and Royal Temples only with a Thai guide with the appropriate license. You should properly wear long light pants (skirt) and shirts that play shoulders and neckline. Clothes must not be see-through. A scarf alone is not enough!

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: bangkok(at)polviet.com

 

OPEN TOUR is available in all Polish Pilot cities!

It's
spontaneous sightseeing, without any prior plans or reservations. In this option you set the time that you want to spend together with the Polish pilot / guide (from 4 to 10h) .

The trip includes trips great Singaporean public transport.

OPEN TOUR are also available in eco version - with Junior Tour Leader support. This option is an additional < / span> economy and even cheaper trip.

 
Feel free to confirm the date in advanceTrip reservations with a Polish pilot / guide we accept at least 3 days before the planned date. Confirmation of the trip occurs after assigning the number (departure code) and payment of the entire amount.

The LOOKING FOR YOU mode is available for each trip.

As you know, some places in Asia (eg. Singapore) are one of the most expensive tourist destinations, so to reduce the cost of the trip, it's worth joining forces. Then use the SEARCHING FOR YOU option.

How it works in 3 steps:

STEP 1: choosing program and implementation date

STEP 2: pay for the program and activate the option WE ARE LOOKING FOR YOU - Polviet Travel will start promoting this trip and looking for people to join

STEP 3: acceptance of interested people, price correction.