Polski pilot w Kuala Lumpur

Zwiedzanie największych azjatyckich metropolii z Polakami, którzy w nich mieszkają!

Znajdź nas na Facebook!

Kuala Lumpur Classic

Czas: 10 godzin

O 9:00 rano spotkanie z pilotem w lobby hotelowym. Zaczynamy od przejazdu do kompleksu jaskiń Batu Caves, które są docelowym punktem największej i najbardziej szokującej pielgrzymki w Malezji. Zespół jaskiń, w które zostały znakomicie wkomponowane hinduistyczne świątynie, strzeże najwyższy posąg boga wojny Murugana w Malezji, do których prowadzą 272 tęczowe schody i małpy. Opcjonalnie możemy zwiedzić Dark Cave, jaskinie, gdzie, dowiemy się o formacjach skalnych i ekosystemie występującym na tej szerokości geograficznej. Będziemy mieli okazje do schłodzenia się świeża wodą z kokosa i/lub sprubować największego owocu na świecie – owocu drzewa chlebowca (bilet w cenie).

Po złapaniu oddechu pojedziemy zobaczyć niesamowitą świątynię Thean Hou, piękna sama w sobie, a przy okazji oferująca fantastyczny widok na miasto. Tutaj będziecie mieli możliwość wywróżenia przyszłości ,a jeśli dopisze wam szczęście będziecie mogli być świadkami tradycyjnego buddyjskiego ślubu! 

Lunch w restauracji z gwiazdką Michelina i przystępnymi cenami, serwująca najlepsze chińskie pierożki w mieście (w cenie).

 Następnym przystankiem jest Miejska Galeria,która przeniesie nas w przeszłość i przyszłość miasta na makiecie  3D. Z galerii wyjdziemy na historyczny Plac Niepodległości, Klub Krykieta, budynek Abdula Samada- najbardziej charakterystyczny i najczęściej fotografowany. Zapoznamy się z niezwykłym projektem “River of Life”, którego głównym celem jest rewitalizacja rzeki jak również terenów wokół niej, a którego przewidziany koszt inwestycji to prawie tyle samo co budowa słynnych Petronas Tower. Poniewaz w Malezji islam jest wszechobecny, zobaczymy jeden z najstarszych meczetów i dowiemy się między innymi za co kobieta może zostać wychłostana przez religijna policję. Dla równowagi odwiedzimy inna liczna społeczność Malezji i jej słynne China town, pełne ‘markowych’ produktów i kryjące dwie najstarsze świątynie w mieście. Przejdziemy się po Centralnym Markecie, gdzie poza pamiątkami, można zamówić własny portret, lody tajskie lub po prostu zjeść typowy malezyjski lunch (we własnym zakresie).  

Następnie udamy się pod słynne nie tylko z filmu “Osaczeni” z Catherine Zeta- Jones – Petronas towers- wieże malezyjskiego koncernu naftowego i gazowego, które stały się znakiem rozpoznawczym stolicy. Pierwsza opcja jest dla miłośników wysokości- wjechanie na 41 piętro i podziwianie panoramy miasta (konieczność wcześniejszego zabukowania biletów) lub tradycyjna kawa i ciastko z “królem” Malezji (opcjonalne, płatne samodzielnie). Powrót do hotelu lub zakończenie program w dowolnym punkcie miasta, godzina 19:00.

W cenie: lekki lunch, przejazdy komunikacja/taxi,

Kuala Lumpur by Night

Czas: 6 godzin

O 19:00 spotkanie z pilotem w lobby hotelowym. Tutaj drink na koszt firmy w jednym z najlepszych barów w mieście, który znajduje się na 59 piętrze luksusowego hotelu i serwuje najlepszy widok na wieże petronas. Tutaj zobaczymy panoramę całego miasta w świetle dziennym, o zachodzie słońca i po zmroku. 

Następnym przystankiem będa same wieże petronas. Prawie pół kilometra stali, szkła i światła robi jeszcze większe wrażenie z bliska. W parku pod wieżami będziemy mieli okazję oglądać pokaz fontann tzw pokaz światło- woda- muzyka.  

Kolejnym punktem jest wizyta w części historycznej miasta która nocą ubrana jest w interesujące oświetlenie i tętniąca nocnym, lokalnym życiem.

Kolacja w dzielnicy nazywanej centrum nocnego życia Kuala Lumpur, Jalan Alor. Ten ukryty skarb ma wiele do zaoferowania. Można tutaj zjeść lokalną kolację, podjąć wyzwanie spróbowania duriana, najbardziej śmierdzącego owocu na świecie, i innych lokalnych specjalności (tutaj lekka kolacja i przekaska od nas).

Zakończenie programu o 1:00 w dzielnicy nocnych rozrywek, masażów i barów (promocje w barach w czwartki : Panie pija za darmo)  

W cenie: drink w klubie (1), transfery (do dyspozycji grupy samochod przez caly wieczor), przekaski kolacyjne.

Na życzenie programy indywidualne lub spontaniczne zwiedzanie miasta. Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami w sprawie rezerwacji.

Link do rezerwacji, kliknij tutaj.

Dobrym pomysłem jest wcześniejsza rezerwacja – konkretny termin wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Nasze wycieczki są wyceniane indywidualnie w dwóch opcjach: otwarte (mogą dołączyć inne osoby, ale nie więcej niż 10 osób), zamknięte (tutaj wycieczka jest wyłącznie dla osób zamawiających. Koszt takiej opcji to 44USD).

Do zobaczenia w Azji!