Polski pilot w Kuala Lumpur

Zwiedzanie największych azjatyckich metropolii z Polakami, którzy w nich mieszkają!

Znajdź nas na Facebook!

Kuala Lumpur by Night

Czas: 6 godzin

O 18:00 spotkanie z pilotem w lobby hotelowym. Tutaj drink na koszt firmy w jednym z najlepszych barów w mieście, który znajduje się na 59 piętrze luksusowego hotelu i serwuje najlepszy widok na Petronas Towers. Zobaczymy panoramę całego miasta w świetle dziennym, o zachodzie słońca i po zmroku. 

Następnym przystankiem będą same Petronas Towers. Prawie pół kilometra stali, szkła i światła robi jeszcze większe wrażenie z bliska. W parku pod wieżami będziemy mieli okazję oglądać pokaz fontann tzw. pokaz światło- woda- muzyka.

Kolejnym punktem jest wizyta w części historycznej miasta, która nocą ubrana jest w interesujące oświetlenie i tętniąca nocnym, lokalnym życiem.

Kolacja w dzielnicy nazywanej centrum nocnego życia Kuala Lumpur, Jalan Alor. Ten ukryty skarb ma wiele do zaoferowania. Można tutaj zjeść lokalną kolację, podjąć się próby zjedzenia duriana  (najbardziej śmierdzącego owocu na świecie) i innych lokalnych specjalności (tutaj lekka kolacja i przekąska od nas).

Zakończenie programu o 24:00 w dzielnicy nocnych rozrywek, masażów i barów (promocje w barach w czwartki : Panie piją za darmo). 

W cenie: drink w klubie (1), transfery (do dyspozycji grupy samochód przez cały wieczór), przekąski kolacyjne

Kuala Lumpur Classic

Czas: 10 godzin

O 9:00 rano spotkanie z pilotem w lobby hotelowym. Zaczynamy od przejazdu do kompleksu jaskiń Batu Caves, które są docelowym punktem największej i najbardziej szokującej pielgrzymki w Malezji. Zespołu jaskiń, w które zostały znakomicie wkomponowane hinduistyczne świątynie, strzeże najwyższy w Malezji posąg boga wojny, Murugana. Prowadzą do nich 272 tęczowe schody i małpy. Opcjonalnie możemy zwiedzić Dark Cave, jaskinie, gdzie dowiemy się o formacjach skalnych i ekosystemie występującym na tej szerokości geograficznej. Będziemy mieli okazje do schłodzenia się świeża wodą z kokosa i/lub spróbować największego owocu na świecie – owocu drzewa chlebowca (bilet w cenie).

 

Po złapaniu oddechu pojedziemy zobaczyć niesamowitą świątynię Thean Hou, piękna sama w sobie, a przy okazji oferująca fantastyczny widok na miasto. Tutaj będziecie mieli możliwość wywróżenia przyszłości, a jeśli dopisze Wam szczęście – będziecie mogli być świadkami tradycyjnego buddyjskiego ślubu

 

Lunch w restauracji z gwiazdką Michelin i przystępnymi cenami, serwującej najlepsze chińskie pierożki w mieście (w cenie).

 

Następnym przystankiem jest Miejska Galeria, która przeniesie nas w przeszłość i przyszłość miasta na makiecie  3D. Z galerii wyjdziemy na historyczny Plac Niepodległości, Klub Krykieta, budynek Abdula Samada – najbardziej charakterystyczny i najczęściej fotografowany. Zapoznamy się z niezwykłym projektem “River of Life”, którego głównym celem jest rewitalizacja rzeki, jak również terenów wokół niej, a którego przewidziany koszt inwestycji to prawie tyle samo co budowa słynnych Petronas Tower. Ponieważ w Malezji islam jest wszechobecny, zobaczymy jeden z najstarszych meczetów. Dla równowagi odwiedzimy inną liczną społeczność Malezji i jej słynne China Town, pełne ‘markowych’ produktów i kryjące dwie najstarsze świątynie w mieście. Przejdziemy się po Centralnym Markecie, gdzie poza pamiątkami, można zamówić własny portret, lody tajskie lub po prostu zjeść typowy malezyjski lunch (we własnym zakresie).  

 

Następnie udamy się pod słynne nie tylko z filmu “Osaczeni” z Catherine Zeta- Jones – Petronas Towers – wieże malezyjskiego koncernu naftowego i gazowego, które stały się znakiem rozpoznawczym stolicy. Pierwsza opcja jest dla miłośników wysokości- wjechanie na 41 piętro i podziwianie panoramy miasta (konieczność wcześniejszego zabukowania biletów) lub tradycyjna kawa i ciastko z “królem” Malezji (opcjonalne, płatne samodzielnie). Powrót do hotelu lub zakończenie program w dowolnym punkcie miasta, godzina 19:00.

 

W cenie: lekki lunch, przejazdy komunikacja/taxi, bilet wstępu do Dark Cave

OPEN TOUR jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!

To
spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem (od 4 do 10h).

W ramach wycieczki wliczone są przejazdy wspaniałą singapurską komunikacją miejską.

OPEN TOUR dostępne są również w wersji eko – z obsługą Junior Tour Lidera. Ta opcja to dodatkowa oszczędność i jeszcze tańsza wycieczka.

 
Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje po nadaniu numeru (kod wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

Tryb SZUKAMY WAS jest dostępny dla każdej wycieczki.

 

Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z droższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.

 

Jak to działa w 3 krokach:

KROK 1: wybranie programu i daty realizacji

KROK 2: opłacenie programu i aktywizacja opcji SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, korekta ceny.