Polski pilot w Kuala Lumpur

Zwiedzanie największych azjatyckich metropolii z Polakami, którzy w nich mieszkają!

Kuala Lumpur by Night (15+)

Czas: 6 godzin

UWAGA: ilość dni w roku kiedy program jest dostępny limitowana. Sprawdż dostępność.

18:00 spotkanie z pilotem w lobby hotelowym. Zaczynamy od drinka bo czemu nie (werjsa bezalkoholowa jest dostępna) – wybrany bar – zależy od pogody i dnia. Zobaczymy panoramę całego miasta w świetle dziennym, o zachodzie słońca i po zmroku.

 

Następnym przystankiem będą same Petronas Towers. Prawie pół kilometra stali, szkła i światła robi jeszcze większe wrażenie z bliska. W parku pod wieżami będziemy mieli okazję oglądać pokaz fontann tzw. pokaz światło- woda- muzyka.

 

Kolejnym punktem jest wizyta w części historycznej miasta, która nocą ubrana jest w interesujące oświetlenie i tętniąca nocnym, lokalnym życiem. W wersji premium przejazd do KL TV Tower i tam wjazd na SKYDECK oraz drink.

 

Snak w dzielnicy nazywanej centrum nocnego życia Kuala Lumpur, Jalan Alor. Ten ukryty skarb ma wiele do zaoferowania. Można tutaj zjeść lokalną kolację, podjąć się próby zjedzenia duriana  (najbardziej śmierdzącego owocu na świecie) i innych lokalnych specjalności (dodatkowo lekka kolacja w wersji premium)

 

Zakończenie programu o 23:30 w dzielnicy nocnych rozrywek, masażów i barów (promocje w barach w czwartki: Panie maja „happy hour”). Chętni mogą zostać dłużej samodzielnie. Powrót do hotelu około północy.

 

W cenie: drink w klubie (1), transfery (do dyspozycji grupy samochód przez cały wieczór), przekąski kolacyjne

 

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, jeden drink, transport prywatnym samochodem/busem/taxi, woda, chusteczki, mini-upominek 

 

 + dodatkowo (wersja PREMIUM): snak meal, extra drink, upominek, bilet na TV Tower, dodatkowy czas wycieczki

 

Wjazd na PETRONAS TOWERS: +35USD/osoba. Bilety trzeba kupic dużo wcześniej – zmiana lub anulowanie zgodnie z polityką firmy Petronas

 

UWAGA: pamiętajcie, aby mieć odpowiedni strój ze sobą – smart casual (również buty).

 

UWAGA 2: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

                   Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: kualalumpur(at)polviet.com

KL Klasik

Czas: 8 godzin

O 10.00 rano spotkanie z pilotem w lobby hotelowym. Dzień zaczynamy od wyjazdu poza Kuala Lumpur do kompleksu jaskiń Batu Caves, które są docelowym punktem największej i najbardziej szokującej pielgrzymki w Malezji podczas obchodów Święta Thaipusam.  Zespołu jaskiń, w które zostały znakomicie wkomponowane hinduistyczne świątynie, strzeże najwyższy w Malezji posąg boga wojny, Murugana. Prowadzą do nich 272 tęczowe schody i towarzyszące wszechobecne małpy.

Będziemy mieli okazje do schłodzenia się świeżą wodą z kokosa i spróbować lokalnych przysmaków.

W drodze powrotnej do Kuala Lumpur zatrzymamy się przy Narodowym Pałacu Królewskim, gdzie dowiemy się o strukturze państwa Malezji i protokole i zwyczajach obowiązujących na dworze królewskim.

Następny przystanek to Pomnik Narodowy znajdujący się w pięknych ogrodach botanicznych.

Po złapaniu oddechu pojedziemy zobaczyć niesamowitą świątynię Thean Hou, piękna sama w sobie, a przy okazji oferująca fantastyczny widok na miasto. Tutaj będziecie mieli możliwość wywróżenia przyszłości, a jeśli dopisze Wam szczęście – będziecie mogli być świadkami tradycyjnego buddyjskiego ślubuPrzejazd do Petronas Twin Towers z przerwą na lunch w galerii Suria (w wersji premium lunch w cenie). Ci którzy nie będą głodni czas na zakupy.

W wersji premium wjazd na taras widokowy KL TV Tower i skąd rozciąga się 360-stopniowa panorama całego miasta. (ta opcja tylko dla wersji premium!)

Następnym przystankiem jest Galeria Kuala Lumpur, która przeniesie nas w przeszłość i przyszłość miasta na makiecie 3D. Z galerii wyjdziemy na historyczny Plac Niepodległości, Klub Krykieta, budynek Abdula Samada – najbardziej charakterystyczny i najczęściej fotografowany. Zapoznamy się z niezwykłym projektem “River of Life”, którego głównym celem jest rewitalizacja rzeki, jak również terenów wokół niej, a którego przewidziany koszt inwestycji to prawie tyle samo co budowa słynnych Petronas Tower. Ponieważ w Malezji islam jest dominującą religią, zobaczymy najstarszy meczet w Kuala Lumpur, Masjid Jamek. Dla równowagi odwiedzimy inną liczną społeczność Malezji i jej słynne China Town; pełne ‘markowych’ produktów i kryjące dwie najstarsze świątynie w mieście. Przejdziemy się po Centralnym Markecie, gdzie poza pamiątkami, można zamówić własny portret, lody lub po prostu zjeść wiele lokalnych przysmaków.

Powrót do hotelu lub zakończenie program w dowolnym punkcie miasta. Planowany koniec programu około 18.00.

W programie (wersja LIGHT): wycieczka po polsku, transport prywatnym samochodem/busem, woda, chusteczki, mini-upominek

+ dodatkowo (wersja PREMIUM): lunch, drink, upominek, bilet na TV Tower.

Wjazd na PETRONAS TOWERS: +35USD/osoba (dzieci +25USD). Bilety trzeba kupic dużo wcześniej – zmiana lub anulowanie zgodnie z polityką firmy Petronas

UWAGA: W trakcie wycieczki są wejścia do miejsc kultu religijnego, pamiętajcie, aby mieć odpowiedni strój ze sobą (zakryte ramiona i kolana). W niektórych miejscach Tour Lider nie wchodzi z grupą, możliwe jest wejście bez obuwia, możliwy jest podział na osobne wejście dla kobiet i mężczyzn.

UWAGA 2: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

                   Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: kualalumpur(at)polviet.com

MELAKA KLASIK

Czas: 10 godzin

Wcześnie rano rozpoczniemy dzień od spotkania z naszym polskim tour liderem w swoim miejscu pobytu w Kuala Lumpur. Następnie ruszymy naszym pojazdem w kierunku Melaki – miejsca, gdzie spotykają się monsuny. Przed dotarciem do miasta poznamy wszystkie cuda malezyjskiego miodu zatrzymując się przy pasiece. To zawsze świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

 

Po dotarciu na starówkę Melaki, rozpoczynamy naszą przygodę pieszo. Zobaczymy wszystkie najważniejsze miejsca w mieście, które pięć wieków temu stało się największym sułtanatem w Azji i miało bardzo burzliwą historię wzlotów i upadków. **Melaka jest znanym miejscem dziedzictwa UNESCO, dzięki swojej unikalnej historii i architekturze, łączącej europejskie wpływy kolonialne z tradycjami azjatyckimi.** To historia założyciela – Parameswara, a także o kulturze Baba Nyonyia (w wersji premium wizyta w Domu Baba Nyonya – obecnie muzeum), o handlu i żeglarzach, islamie w Malezji, wielokulturowości, malajskich wojownikach Hang, kolonizacji portugalskiej, holenderskiej i brytyjskiej, chrystianizacji, najstarszym meczecie i chińskiej świątyni w Malezji, legendach o Bukit Cina, niepodległości Malezji czy nawet o tym, gdzie zbiera się chińska mafia i wiele innych lokalnych legend i opowieści. Zwiedzając stare miasto, możemy podziwiać dobrze zachowane budowle z epoki kolonialnej, jak np. Stadthuys – czerwony budynek administracyjny z czasów holenderskich, czy kościół Christ Church. W Wersji premium dodatkowo wizyta w Cheng Hoon Temple – dawnej siedzibie najpotężniejszej triady. Oczywiście dowiecie się również jak właściwie nazywa się to miasto: Malaka, Melaka, Malacca?

 

W wersji premium rejs łodzią po rzece Melaka, która sama w sobie jest lekcją historii i ukaże nam jeszcze lepiej klimat tego miasta. Podczas rejsu możemy podziwiać malownicze fasady domów oraz artystyczne murale, które opowiadają historię miasta, co sprawia, że jest to niezapomniana atrakcja dla wszystkich odwiedzających. W wersji premium lunch w cenie, w wersji light godzinna przerwa na spacer i posiłek we własnym zakresie.

 

Poznamy również Jonker Walk (Jln Hang Jebat) jedną z najciekawszych ulic w Malezji i główny szlak turystyczny Melaki. W weekend ulica ta zamienia się w tradycyjny bazar – wystawiają się na niej lokalni kupcy ze swoimi towarami. Jonker Walk jest znane z nocnego rynku, który oferuje szeroką gamę lokalnych przysmaków i rękodzieła, co czyni to miejsce nieodłącznym punktem w programie każdego turysty. Meczet Kampung Kling –  wizyta w wyjątkowym meczecie. Popołudniu powrót do hotelu i po drodze postój i wizyta w Kościele Świętego Franciszka Ksawerego oraz przejazd na wzgórze Św. Pawła z ruinami kościoła i punktem widokowym na Melace. Wzgórze Św. Pawła oferuje nie tylko pozostałości historyczne, ale i zapierające dech w piersiach widoki na miasto i cieśninę, stanowiąc idealne miejsce na chwilę refleks i podziwiania panoramy Melaki

 

W programie: transport, woda, polska obsługa, przekąska, upominek. (+w wersji premium): rejs łodzią, wizyta w domu Baba Nyona, lunch

 

UWAGA: kolejność punktów programu może ulec zmianie, realizacja poszczególnych punktów zależy od pogody oraz mobilności grupy, podane lokalizację są przykładowe, lokalne miejsca mogą być okresowo zamknięte, w przypadku wystąpienia lokalnych utrudnień (np. remont) zastrzegamy sobie możliwość rewitalizacji programu ad hoc

 

 

                   Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: kualalumpur(at)polviet.com

OPEN TOUR jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!

To
spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem (od 4 do 10h).

W ramach wycieczki wliczone są przejazdy wspaniałą singapurską komunikacją miejską.

OPEN TOUR dostępne są również w wersji eko – z obsługą Junior Tour Lidera. Ta opcja to dodatkowa oszczędność i jeszcze tańsza wycieczka.

 
Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje po nadaniu numeru (kod wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

Tryb SZUKAMY WAS jest dostępny dla każdej wycieczki.

 

Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z droższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.

 

Jak to działa w 3 krokach:

KROK 1: wybranie programu i daty realizacji

KROK 2: opłacenie programu i aktywizacja opcji SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, korekta ceny.