Polski pilot w Kuala Lumpur

Zwiedzanie największych azjatyckich metropolii z Polakami, którzy w nich mieszkają!

Kuala Lumpur by Night

Czas: 6 godzin

O 18:00 spotkanie z pilotem w lobby hotelowym. Tutaj drink na koszt firmy w jednym z najlepszych barów w mieście, który znajduje się na 59 piętrze luksusowego hotelu i serwuje najlepszy widok na Petronas Towers. Zobaczymy panoramę całego miasta w świetle dziennym, o zachodzie słońca i po zmroku. 

 

Następnym przystankiem będą same Petronas Towers. Prawie pół kilometra stali, szkła i światła robi jeszcze większe wrażenie z bliska. W parku pod wieżami będziemy mieli okazję oglądać pokaz fontann tzw. pokaz światło- woda- muzyka.

 

Kolejnym punktem jest wizyta w części historycznej miasta, która nocą ubrana jest w interesujące oświetlenie i tętniąca nocnym, lokalnym życiem.

 

Kolacja w dzielnicy nazywanej centrum nocnego życia Kuala Lumpur, Jalan Alor. Ten ukryty skarb ma wiele do zaoferowania. Można tutaj zjeść lokalną kolację, podjąć się próby zjedzenia duriana  (najbardziej śmierdzącego owocu na świecie) i innych lokalnych specjalności (tutaj lekka kolacja i przekąska od nas).

 

Zakończenie programu o 24:00 w dzielnicy nocnych rozrywek, masażów i barów (promocje w barach w czwartki : Panie piją za darmo). 

 

W cenie: drink w klubie (1), transfery (do dyspozycji grupy samochód przez cały wieczór), przekąski kolacyjne

Kuala Lumpur Classic

Czas: 10 godzin

O 9:00 rano spotkanie z pilotem w lobby hotelowym. Zaczynamy od przejazdu do kompleksu jaskiń Batu Caves, które są docelowym punktem największej i najbardziej szokującej pielgrzymki w Malezji. Zespołu jaskiń, w które zostały znakomicie wkomponowane hinduistyczne świątynie, strzeże najwyższy w Malezji posąg boga wojny, Murugana. Prowadzą do nich 272 tęczowe schody i małpy. Opcjonalnie możemy zwiedzić Dark Cave, jaskinie, gdzie dowiemy się o formacjach skalnych i ekosystemie występującym na tej szerokości geograficznej. Będziemy mieli okazje do schłodzenia się świeża wodą z kokosa i/lub spróbować największego owocu na świecie – owocu drzewa chlebowca (bilet w cenie).

 

Po złapaniu oddechu pojedziemy zobaczyć niesamowitą świątynię Thean Hou, piękna sama w sobie, a przy okazji oferująca fantastyczny widok na miasto. Tutaj będziecie mieli możliwość wywróżenia przyszłości, a jeśli dopisze Wam szczęście – będziecie mogli być świadkami tradycyjnego buddyjskiego ślubu

 

Lunch w restauracji z gwiazdką Michelin i przystępnymi cenami, serwującej najlepsze chińskie pierożki w mieście (w cenie).

 

Następnym przystankiem jest Miejska Galeria, która przeniesie nas w przeszłość i przyszłość miasta na makiecie  3D. Z galerii wyjdziemy na historyczny Plac Niepodległości, Klub Krykieta, budynek Abdula Samada – najbardziej charakterystyczny i najczęściej fotografowany. Zapoznamy się z niezwykłym projektem “River of Life”, którego głównym celem jest rewitalizacja rzeki, jak również terenów wokół niej, a którego przewidziany koszt inwestycji to prawie tyle samo co budowa słynnych Petronas Tower. Ponieważ w Malezji islam jest wszechobecny, zobaczymy jeden z najstarszych meczetów. Dla równowagi odwiedzimy inną liczną społeczność Malezji i jej słynne China Town, pełne ‘markowych’ produktów i kryjące dwie najstarsze świątynie w mieście. Przejdziemy się po Centralnym Markecie, gdzie poza pamiątkami, można zamówić własny portret, lody tajskie lub po prostu zjeść typowy malezyjski lunch (we własnym zakresie).  

 

Następnie udamy się pod słynne nie tylko z filmu “Osaczeni” z Catherine Zeta- Jones – Petronas Towers – wieże malezyjskiego koncernu naftowego i gazowego, które stały się znakiem rozpoznawczym stolicy. Pierwsza opcja jest dla miłośników wysokości- wjechanie na 41 piętro i podziwianie panoramy miasta (konieczność wcześniejszego zabukowania biletów) lub tradycyjna kawa i ciastko z “królem” Malezji (opcjonalne, płatne samodzielnie). Powrót do hotelu lub zakończenie program w dowolnym punkcie miasta, godzina 19:00.

 

W cenie: lekki lunch, przejazdy komunikacja/taxi, bilet wstępu do Dark Cave

Kota Kinabalu

Poniżej przedstawiamy kilka planów zwiedzania Kota Kinabalu. Pojedyncze wycieczki dostępne są z anglojęzycznym przewodnikiem w cenach podanych pod planem zwiedzania, lecz istnieje możliwość organizacji wycieczek po polsku. Wystarczy, że zdecydujesz się zwiedzić Kota Kinabalu i okolice nieco dokładniej. Napisz do nas, jeśli wybrałeś 3 lub więcej spośród poniższych planów, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!

Wycieczka po mieście Kota Kinabalu

Czas: 4-5h

Naszą wyprawę rozpoczniemy od malowniczej trasy przez Kota Kinabalu. Znane wcześniej jako „Singgahmata” lub też potocznie nazywane „miejscem, na którym zawiesisz oko”, teraz stało się nowoczesnym i tętniącym życiem miastem, ale w dalszym ciągu zachowującym swój tradycyjny urok. Zobaczymy ciekawe miejsca w centrum miasta, takie jak:  Świątynia (Puh Toh Tze), Wisma Tun Mustapha (budynek Fundacji Sabah), meczet miejski (State Mosque) i Muzeum Sabah, aby poznać historyczne i kulturowe aspekty rdzennej ludności. Wizyta na Wzgórzu Signal i piękna panoram miasta. Następnie odwiedzimy lokalny targ z rękodziełem i na koniec zatrzymamy się na lunch w lokalnej restauracji halal (posiłek płatny samodzielnie).

 

 

Szlaki Gayang

Czas: 5h

Rano wybierzemy się do wioski Gayang, która jest jednym z miejsc, gdzie można obserwować styl życia Bajau (jednej z rdzennych grup etnicznych Sabah), znanej również jako „morska Cyganeria”. Po dotarciu do wioski poznasz rodziny i zobaczymy domy Bajau. Będziemy uczestniczyć w połowach krabów (zależne od pogody), co jest jedną z tradycyjnych czynności mieszkańców Bajau. W ramach wycieczki zobaczymy również roślinność namorzynową, która zapewnia schronienie zwierzętom, jak i zabezpiecza przed silnymi wiatrami oraz pływami morskimi. Wioskowe domy na palach na brzegach rzeki będące malowniczym kolorytem – zajrzymy do takiego domu i przywitamy się z lokalną rodziną. Na koniec zobaczymy technikę produkcji batiku, czyli ręcznie malowanych tkanin. Popołudniu powrót do hotelu. W trakcie wycieczki przekąski.

Uwaga: należy koniecznie zabrać ze sobą środek odstraszający owady, krem przeciwsłoneczny, kapelusz, wodę pitną, wygodne buty lub sandały i lekką odzież.

Wioska kulturowa Mari-Mari

Czas: 4-5h

Wieś znajduje się około 25 minut drogi od miasta. To skansen lub – jak kto woli – muzeum etnograficzne, pokazujące różnorodność kulturową będąca dumą mieszkańców malajskiego Borneo. Poznamy wiele rodzajów domów etnicznych Sabah, które zostały zbudowane przez potomków plemion i przedstawiają zarówno geniusz architektoniczny, jak i poszanowanie tradycji. Wszystko w wiosce i wokół niej to prawdziwa podróż w czasie do etnicznej przeszłości wyspy. Zobaczymy szereg symulacji stylu życia z dawnych czasów. Zapoznamy się z życiem plemiennym, wejdziemy do  domu i doświadczymy nieco „etnicznych klimatów”. Przemierzając wioskę, zobaczymy ekspozycję domów etnicznych, w których codzienne czynności dawnych czasów ożywają. Zobaczysz między innymi tworzenie dmuchawki, rozpalanie ognia z drzewa bambusowego bez zapałek czy tradycyjne narzędzia do robienia tatuażu.

Kinabalu oraz Poring

Czas: 10h

Czeka nas cudowny dzień w Parku Narodowym Kinabalu, oszałamiającym miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejdziemy przez górzyste pasmo Crocker z pięknymi widokami na okolicę. Park zadziwia niesamowitą różnorodnością biologiczną flory i fauny – to raj dla miłośników przyrody i przyrodników.

Wybierzemy się na botaniczny spacer z przewodnikiem po malowniczym górskim ogrodzie, podziwiając z bliska piękną florę. Przy sprzyjającej pogodzie wyruszymy do gorących źródeł Poring, które są idealnym miejscem na relaksującą kąpiel – zanurzymy się w nich! Na koniec zrobimy sobie wędrówkę po lesie deszczowym. W trakcie programu będzie serwowany lunch, który jest wliczony w cenę.

Uwaga: Konieczne jest, aby zabrać ze sobą solidne i wygodne buty, środek odstraszający owady, wodę pitną, filtr przeciwsłoneczny i ciepłą odzież. Należy wziąć również dodatkowe ubranie do gorących źródeł i ręcznik.

Północne Borneo pociągiem parowym

Czas: 4-5h

Lokomotywa parowa Vulcan zbudowana została w 1896 r. Napędzana jest drewnem opałowym, co czyni ją niezwykle rzadką na całym świecie, gdyż zostało już niewiele lokomotyw stosujących ten rodzaj „paliwa”. Doczepionych do niego jest 5 wagonów noszących nazwy mijanych miast, czyli Papar, Kinarut, Tanjung Aru, Putatan oraz Kawang. Każdy z nich może pomieścić 16 osób, co łącznie pozwala mu zabrać 80 pasażerów. Pociąg nie jest klimatyzowany, natomiast w wagonach są wiatraki, a dodatkowo również toaleta. Lokomotywa kursuje w każdą środę i sobotę, odjeżdża o 10:00 ze stacji Tanjung Aru do Papar i wraca na dworzec Tanjung Aru około 13.45. Po drodze pociąg zatrzymuje się na 45 minut w Kinaurt, aby zobaczyć świątynię chińską, jak i w Papar, również na 45 minut.W drodze powrotnej, jak tylko wyjedziemy z Papar zostanie zaserwowany lunch tiffin. Jest to posiłek w kolonialnym stylu, podawany w metalowych, ułożonych jeden na drugim naczyniach, często używanym przez społeczność indyjską. Serwowane menu obejmuje kurczaka satay lub briyani, krewetki, warzywa i owoce. Dodatkowe napoje, takie jak piwa, napoje bezalkoholowe i wina są sprzedawane w pociągu podczas podróży. Posiłek jest wliczony w cenę. Powrót do hotelu popołudniu.

OPEN TOUR jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!

To
spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem (od 4 do 10h).

W ramach wycieczki wliczone są przejazdy wspaniałą singapurską komunikacją miejską.

OPEN TOUR dostępne są również w wersji eko – z obsługą Junior Tour Lidera. Ta opcja to dodatkowa oszczędność i jeszcze tańsza wycieczka.

 
Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje po nadaniu numeru (kod wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

Tryb SZUKAMY WAS jest dostępny dla każdej wycieczki.

Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z droższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.

Jak to działa w 3 krokach:

KROK 1: wybranie programu i daty realizacji

KROK 2: opłacenie programu i aktywizacja opcji SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, korekta ceny.

*Wycieczki na stronie wycenione są dla grup 10-osobowych. Jeśli interesuje Cię prywatna wycieczka – skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci koszt indywidualnego zwiedzania.