Polski pilot w Phnom Penh

Zwiedzanie największych azjatyckich metropolii z Polakami, którzy w nich mieszkają!

Nasze wycieczki

Znajdź nas na Facebook!

Wtorki

Czas: 6 godzin

Spotkanie o godzinie 9.00 w specjalnym miejscu zbiórek. Do południa zwiedzanie Kompleksu Pałacu Królewskiego – monumentalnych budowli z XIX wieku kiedy to Phnom Penh stało się stolica Kambodży, a także siedziba dynastii Norodomów.  Wizyta w Srebrnej Pagodzie będącej miejscem gdzie znajduje się statua Buddy Meiatreya ozdobionej 9584 diamentami. Nazwa pagody pochodzi od 5000 srebrnych kafli, którymi wyłożone jest jej wnętrze.

 

Następnie spacer do Pomnika Niepodległości – wspanialej budowli z lat 50-tych XX wieku, symbolizującej uzyskanie niepodległości przez Kambodżę po prawie 100 latach. Projekt jest dziełem światowej sławy khmerskiej architekta Vanna Molyvanna / po drodze zakup napoju oraz przekąski na ulicznym straganie (sok z trzciny cukrowej, kawa, sok owocowy).

 

Dalsze przejście spacerem i w południe lunch niespodzianka – kompletnie nietypowa forma lunchu. Ale każdy będzie zadowolony, żeby nie powiedzieć zachwycony.

 

Popołudniu spotkanie z kierowcami tuk tuków i wymarzony rajd ulicami stolicy wprost do XIX wiecznej, najstarszej pagody Wat Phnom (nierozerwalnie związanej z nazwą miasta oraz legendą o Pani Penh). Na koniec przejazd na Central Market – perła kolonialnej architektury francuskiej, i jeden z największych bazarów w stolicy. Market ma swoją część z pamiątkami, lokalnymi artykułami pierwszej potrzeby, centralą lokacją złotników oferujących wspaniałą ręcznie wykonaną biżuterię oraz część jedzeniem i lokalnymi przysmakami. Nasz przewodnik pokaże Wam całość bazarowego mikrokosmosu. Koniec programu o 15.00 na bazarze.

+ obowiązkowa oplata na miejscu 40.000R/osoba

Poza cena: Napoje, bilety wstępu (ok 11USD), dodatkowy transport, dodatkowe posiłki, wydatki własne.

UWAGA: jeżeli, któryś z obiektów będzie zamknięty – oferujemy zamiennie zwiedzanie innego miejsca.

Czwartki

Czas: 6 godzin

Zbiorka o godzinie 9.00 w słynnym miejscu zbiórek. Zaczynamy przejazdem na Wyspę Jedwabników (Silk Island), gdzie znajduje się miejsce zamieszkania wielu lokalnych rzemieślników wyrabiających szale z jedwabiu. Wśród oczywistych wyrobów komercyjnych, można tam znaleźć perełki gdzie hodowla jedwabników i produkcja manufakturowa odbywa się z pokolenia na pokolenie. Na miejscu zajrzymy również do lokalnego domostwa na przysłowiową filiżankę herbaty.

 

W południe przejazd na lunch do naszej specjalnej niespodziankowej „jadłodajni” –będziecie jak zawsze milo zaskoczeni, ale to niespodzianka!

 

Popołudniu przejazd tuk tukami po centrum Phnom Penh w niesamowitej plątaninie samochodów i motorków. Wizyta na Polach Śmierci – Choeung Ek.

 

Miejsce zbrodni Czerwonych Khmerów z drastyczną ekspozycją ofiar reżimu. Stamtąd przejazd do Obozu Koncentracyjnego S-21, gdzie znajduje się muzeum pokazujące kolejne oblicze reżimowej Kambodży lat 70-tych. Szlak współczesnej historii jest bardzo poruszający, to lekcja współczesnej historii wyjątkowo zrozumiała dla polskich turystów. Zobaczenie okropności reżimu Czerwonych Khmerów stanowi ważny element dla odwiedzających Kambodżę. Nasi przewodnicy często opowiadają ciekawe, nietypowe lub osobiste historie związane z tymi czasami. Koniec wycieczki o godzinie 15.00 pod Muzeum S-21.

 

+ obowiązkowa oplata na miejscu 60.000R/osoba

 

Poza cena: Napoje, bilety wstępu (ok 11USD), dodatkowy transport, dodatkowe posiłki, wydatki własne.

UWAGA: Jeżeli, któryś z obiektów będzie zamknięty – oferujemy zamiennie zwiedzanie innego miejsca.

UWAGA: Dzieci poniżej 14 lat nie będą akceptowane na zwiedzanie miejsc zbrodni Czerwonych Khmerów. Realizowany będzie alternatywny przejazd (bez przewodnika).

Na życzenie programy indywidualne lub spontaniczne zwiedzanie miasta. Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami w sprawie rezerwacji.

Link do rezerwacji, kliknij tutaj.

Dobrym pomysłem jest wcześniejsza rezerwacja – konkretny termin wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Nasze wycieczki są wyceniane indywidualnie w dwóch opcjach: otwarte (mogą dołączyć inne osoby, ale nie więcej niż 10 osób), zamknięte (tutaj wycieczka jest wyłącznie dla osób zamawiających. Koszt takiej opcji to 44USD).

 

Do zobaczenia w Hanoi!