Polski pilot w Phnom Penh

Zwiedzanie największych azjatyckich metropolii z Polakami, którzy w nich mieszkają!

Nasze wycieczki

Znajdź nas na Facebook!

Wtorki

Czas: 6 godzin

Spotkanie o godzinie 9.00 w specjalnym miejscu zbiórek. Do południa zwiedzanie Kompleksu Pałacu Królewskiego – monumentalnych budowli z XIX wieku kiedy to Phnom Penh stało się stolica Kambodży, a także siedziba dynastii Norodomów.  Wizyta w Srebrnej Pagodzie będącej miejscem gdzie znajduje się statua Buddy Meiatreya ozdobionej 9584 diamentami. Nazwa pagody pochodzi od 5000 srebrnych kafli, którymi wyłożone jest jej wnętrze.

 

Następnie spacer do Pomnika Niepodległości – wspanialej budowli z lat 50-tych XX wieku, symbolizującej uzyskanie niepodległości przez Kambodżę po prawie 100 latach. Projekt jest dziełem światowej sławy khmerskiej architekta Vanna Molyvanna / po drodze zakup napoju oraz przekąski na ulicznym straganie (sok z trzciny cukrowej, kawa, sok owocowy).

 

Dalsze przejście spacerem i w południe lunch niespodzianka – kompletnie nietypowa forma lunchu. Ale każdy będzie zadowolony, żeby nie powiedzieć zachwycony.

 

Popołudniu spotkanie z kierowcami tuk tuków i wymarzony rajd ulicami stolicy wprost do XIX wiecznej, najstarszej pagody Wat Phnom (nierozerwalnie związanej z nazwą miasta oraz legendą o Pani Penh). Na koniec przejazd na Central Market – perła kolonialnej architektury francuskiej, i jeden z największych bazarów w stolicy. Market ma swoją część z pamiątkami, lokalnymi artykułami pierwszej potrzeby, centralą lokacją złotników oferujących wspaniałą ręcznie wykonaną biżuterię oraz część jedzeniem i lokalnymi przysmakami. Nasz przewodnik pokaże Wam całość bazarowego mikrokosmosu. Koniec programu o 15.00 na bazarze.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: angkor(at)polviet.com

 

Czwartki

Czas: 6 godzin

Zbiorka o godzinie 9.00 w słynnym miejscu zbiórek. Zaczynamy przejazdem na Wyspę Jedwabników (Silk Island), gdzie znajduje się miejsce zamieszkania wielu lokalnych rzemieślników wyrabiających szale z jedwabiu. Wśród oczywistych wyrobów komercyjnych, można tam znaleźć perełki gdzie hodowla jedwabników i produkcja manufakturowa odbywa się z pokolenia na pokolenie. Na miejscu zajrzymy również do lokalnego domostwa na przysłowiową filiżankę herbaty.

 

W południe przejazd na lunch do naszej specjalnej niespodziankowej „jadłodajni” –będziecie jak zawsze milo zaskoczeni, ale to niespodzianka!

 

Popołudniu przejazd tuk tukami po centrum Phnom Penh w niesamowitej plątaninie samochodów i motorków. Wizyta na Polach Śmierci – Choeung Ek.

 

Miejsce zbrodni Czerwonych Khmerów z drastyczną ekspozycją ofiar reżimu. Stamtąd przejazd do Obozu Koncentracyjnego S-21, gdzie znajduje się muzeum pokazujące kolejne oblicze reżimowej Kambodży lat 70-tych. Szlak współczesnej historii jest bardzo poruszający, to lekcja współczesnej historii wyjątkowo zrozumiała dla polskich turystów. Zobaczenie okropności reżimu Czerwonych Khmerów stanowi ważny element dla odwiedzających Kambodżę. Nasi przewodnicy często opowiadają ciekawe, nietypowe lub osobiste historie związane z tymi czasami. Koniec wycieczki o godzinie 15.00 pod Muzeum S-21.

Mniej niż 10 osób? Napisz maila i sprawdzić cenę dla swojej grupy: angkor(at)polviet.com

 

OPEN TOUR jest dostępny we wszystkich miastach Polskiego Pilota!

To
spontaniczne zwiedzanie, bez wcześniejszych planów i rezerwacji. W tej opcji ustalacie sobie czas, który chcecie spędzić wspólnie z polskim pilotem/przewodnikiem (od 4 do 10h).

W ramach wycieczki wliczone są przejazdy wspaniałą singapurską komunikacją miejską.

OPEN TOUR dostępne są również w wersji eko – z obsługą Junior Tour Lidera. Ta opcja to dodatkowa oszczędność i jeszcze tańsza wycieczka.

 
Zapraszamy do wcześniejszego potwierdzenia terminu. Rezerwacje wycieczek z polskim pilotem/przewodnikiem przyjmujemy najpóźniej na okres 3 dni przed planowanym terminem. Potwierdzenie wycieczki następuje po nadaniu numeru (kod wyjazdu) i opłaceniu całości kwoty.

Tryb SZUKAMY WAS jest dostępny dla każdej wycieczki.

Jak wiadomo niektóre miejsca w Azji (np. Singapur) to jedne z droższych destynacji turystycznych, więc aby obniżyć koszt wycieczki warto połączyć siły. Wtedy właśnie warto skorzystać z opcji SZUKAMY WAS.

Jak to działa w 3 krokach:

KROK 1: wybranie programu i daty realizacji

KROK 2: opłacenie programu i aktywizacja opcji SZUKAMY WAS – Polviet Travel rozpocznie promowanie tego wyjazdu i poszukiwanie osób do dołączenia

KROK 3: akceptacja osób zainteresowanych, korekta ceny.