Jangun (lub jak kto woli z angielska Yangon) kojarzy się wszystkim z dwoma ikonicznymi Pagodami. Pagodą Shwedagon oraz Pagodą Sule. Przyjeżdżając pierwszy raz do Jangonu zdecydowanie Pagoda Sule wyznacza centrum miasta. Zgodnie z legendą jest to najstarsza pagoda w mieście i powstała ponad 2500 lat temu za życia pierwszego Buddy, (choć inne źródła podają „tylko” 2000 lat temu).
Pierwotnie Sule było stupą, w kształcie i wzorze prosto z indyjskich wzorów architektonicznych. Z biegiem czasu zmienił się jej kształt i dobudowano dodatkowe budynki oraz zaaranżowano wnętrze. W XX wieku powstały dookoła liczne sklepiki, gdzie sprzedaje się nie tylko buddyjskie dewocjonalia, ale również można skorzystać z usług astrologa, kupić loterię lub naprawić telefon komórkowy. Aranżacja terenu dookoła pagody powstała za czasów kolonialnych (jeszcze w latach 80-tych XIX wieku), pojawiło się tu duże skrzyżowanie dwóch głównych ulic starówki, a dookoła wyrosły kolonialne budynki administracyjne (Ratusz, Sad Najwyższy, Park Miejski) i mieszkalne.
Jak głosi legenda Budda podarował swój włos braciom Trapusowi i Bahalice ten dar, został złożony w pagodzie. Sule Pagoda jest również domem potężnego ducha Sularata. W języku Mon pagoda jest nazywana Kyaik Athok, co znaczy: pagoda gdzie znajduje się błogosławiony relikt włosa. Swoją nazwę Sule zawdzięcza uwspółcześnionej wersji wymowy słowa „Su Wei”, czyli spotkanie. Nawiązuje to do legendy: w tym miejscu Król Ukkalapa miał odbyć wielkie spotkanie gdzie podjęto decyzję o budowie Pagody Shwedagon. W czasach bardziej współczesnych pagoda i jej okolice były miejscem zebrań i protestów antyrządowych w roku 1988 i 2007.
Dzisiaj pagoda mierzy 48 metrów wysokości, jest uformowana na oryginalnym kształcie ośmiokąta. Dostępna jest dla zwiedzających od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych, bilet kosztuje 3 USD. Będąc w Jangunie koniecznie trzeba zajrzeć do tego miejsca.