Szlakiem wiary 3

Czas trwania wycieczki

14 dni

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam, Kambodża

Tytuł wycieczki

Szlakiem wiary 3

Ilość dni

14

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Po wczesnym zakwaterowaniu czeka Cię wycieczka rikszami po Sajgonie (5h). Podczas wycieczki wizyta w Pałacu Zjednoczenia, gdzie 30 kwietnia 1975 roku oficjalnie zakończyła się wojna wietnamska. Niedaleko pałacu znajduje się imponująca stara francuska katedra nazwana Małą Katedrą Notre Dame oraz stary kolonialny budynek Poczty Głównej. Po przelocie do Hue odwiedzimy Zakazane Miasto, Pałac Cesarski i Cytadelę. Nie zabraknie także “wietnamskiej Częstochowy”, czyli Sanktuarium Maryjnego w La Vang, gdzie weźmiemy udział w mszy i lokalnej drodze krzyżowej. Dalej wyruszymy do Hoi An, a po drodze miniemy przełęcz Hai Van (jeśli pogoda pozwoli) geograficzną granicę pomiędzy Wietnamem Północnym, a Południowym oraz pomiędzy klimatem subtropikalnym i tropikalnym. Na naszej trasie znajdą się również Centrum Pielgrzymkowe Matki Boskiej Tra Kieu oraz kapliczka bł. Andrzeja Phu Yen – pierwszego wietnamskiego męczennika katolickiego. Chcąc poznać wierzenia Azji nie można pominąć wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO kompleksu Angkor. Lokalnymi łódkami przepłyniemy po jeziorze Tonle Sap z jego pływającymi wioskami i targowiskami, by dotrzeć do Phnom Penh. Tam zwiedzimy najważniejsze budynki, tj. Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, a następnie szlak Czerwonych Khmerów. Po stolicy czkekać nas będzie wizyta na Małej Górze, gdzie zjaduje się Posąg Chrystusaowania w Mui Ne.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Sajgon – Hue – La Vang – Hoi An – Siem Reap – Phnom Penh – Vung Tau – Mui Ne

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Europa – Wietnam

Wylot do Wietnamu.

 

Dzień 2 Sajgon

Przylot na lotnisko Tan Son Nhat w Sajgonie. Na początek odprawa wizowobagażowa. Na lotnisku będzie czekał polski pilot. Przejazd z lotniska klimatyzowanym autobusem do hotelu w centrum miasta. Wczesne zakwaterowanie, śniadanie oraz czas wolny na krótki odpoczynek. Wycieczka rikszami po Sajgonie (5h).

Podczas wycieczki wizyta w Pałacu Zjednoczenia, gdzie 30 kwietnia 1975 roku oficjalnie zakończyła się wojna wietnamska. Niedaleko pałacu znajduje się imponująca stara francuska katedra nazwana Małą Katedrą Notre Dame oraz stary kolonialny budynek Poczty Głównej. Wieczorem kolacja.

 

Dzień 3 Sajgon – Hue

Transfer na lotnisko na lot do Hue. Odbiór z lotniska i przejazd do Hue. Po południu wizyta w „Zakazanym Mieście”. Pałac Cesarski i Cytadela były wzorowane na Pekińskim Zakazanym Mieście. Wjazd przez przez bramę Ngo Mon zaprowadzi nas wprost do Purpurowego Zakazanego Miasta, które było zarezerwowane tylko dla rodu królewskiego Nguyenow i pozostawało zamknięte pomiędzy XVIII, a XX wiekiem n.e.. Msza w lokalnym kościele. Wieczorem kolacja.

 

Dzień 4 Hue – La Vang

Po śniadaniu, pojedziemy nawiedzić ‘wietnamską Częstochowę’, Sanktuarium Maryjne w La Vang, miejsce jedynej uznanej przez Kościół aparycji Matki Bożej. W trakcie naszej wizyty w Va Lang, odprawimy Mszę Święta. Oprócz samego Sanktuarium zobaczymy lokalna Drogę Krzyżowa, oraz płaskorzeźbę wietnamskich 117 męczenników, wyniesionych na ołtarze przez Świętego Jan Pawła II Powrót do hotelu. Czas wolny. Wieczorem kolacja.

 

Dzień 5 Hue – Hoi An

Przejazd do miasteczka Hoi An, po drodze miniemy przełęcz Hai Van (jeśli pogoda pozwoli) geograficzną granicę pomiędzy Wietnamem Północnym, a Południowym oraz pomiędzy klimatem subtropikalnym i tropikalnym. Po drodze zobaczymy ruiny fortyfikacji wojskowych, zatrzymamy się w Górach Marmurowych i zwiedzimy lokalną pagodę (kościół buddyjski). Przyjazd do Hoi An, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po dawnym porcie handlowym oraz chwila pod pomnikiem „Kazika” Kwiatkowskiego. Kolacja.

 

Dzień 6 Hoi An – Siem Reap

Rano czas wolny. Po południu przejazd do Centrum Pielgrzymkowego Matki Boskiej Tra Kieu, z przystankiem przy Kapliczce . Andrzeja Phu Yen pierwszego wietnamskiego męczennika katolickiego. Według przekazów, . Andrzej Phu Yen był jednym z uczniów Alexandre De Rhodes misjonarza katolickiego, który stworzył podstawy obecnego pisma wietnamskiego Chu Quoc Ngu. Obiadokolacja oraz transfer na lotnisko w Da Nang na lot do Siem Reap (Kambodża). Przylot do Siem Reap, transfer do hotelu.

 

Dzień 7 Siem Reap

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO kompleksu Angkor. W programie jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Kambodży ukryty w dżungli Angkor Wat, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli, a także wielu rabusiów, kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem. Dzień zakończymy pokazem tradycyjnego tańca Apsary połączonym z kolacją.

 

Dzień 8 Siem Reap – Phnom Penh

Po śniadaniu przejazd na przystań skąd rozpoczniemy rejs lokalnymi łódkami po Jeziorze Tonle Sap. Jest to największe jezioro w Azji PołudniowoWschodniej. Jego powierzchnia zmienia się od 2700 km kw. (1 metr głębokości) w porze suchej do 16000 km2 (9 metrów głębokości) w porze deszczowej. Na jeziorze znajduje się wiele pływających wiosek, które w zależności od poziomu wody, przemieszczają się one po całym obszarze jeziora. Z pokładu można obserwować codzienne życie tych niecodziennych siedzib, gdzie oprócz domów znajdują się kościoły, restauracje oraz niezwykłe krajobrazy i zwierzęta, żyjące u brzegów jeziora. Po zakończeniu rejsu przejazd do stolicy Kambodży Phnom Penh.

 

Dzień 9 Phnom Penh – Sajgon

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Phnom Penh od wizyty w Pałacu Królewskim, zbudowanym w roku 1866, za panowania króla Nordoma. Będziemy mogli obejrzeć wybudowany w 1917 wielki pawilon sali tronowej. Następnie udamy się do Srebrnej Pagody (Wat Preah Keo), której nazwa nawiązuje do charakterystycznego elementu wystrojuposadzka świątyni wyłożona ponad 5 000 srebrnymi płytkami.

W świątyni znajdują się znane posągi Buddywykonany z kryształu Szmaragdowy Budda oraz naturalnej wielkości posąg pokryty ponad 9 tys. diamentów (największy z nich ma 25 karatów). Lunch w restauracji charytatywnej „Friends”. Po południu dalsza część zwiedzania Phnom Penh szlak „Czerwonych Khmerów”. Wizyta na słynnych polach śmierci. Transport na lotnisko na lot do Sajgonu. Przylot do Sajgonu, transport
do
hotelu.

 

Dzień 10 Sajgon – Vung Tau – Mui Ne

Przejazd (ok 3h) do nadmorskiej miejscowości Vung Tau. Na miejscu wizyta na Małej Górze, gdzie znajduje się Posąg Chrystusa. Dalej przejazd (34h) do Mui Ne. Zakwaterowanie w resorcie. Kolacja.

 

Dzień 11-12 Mui Ne

Czas wolny na plaży.

 

Dzień 13 Mui Ne – Sajgon

Rano czas wolny. Przejazd (ok 5 6h) na lotnisko w Sajgonie. Po drodze obiad. Odprawa na lot powrotny do Europy.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe