Klasyczna Birma

Czas trwania wycieczki

10 dni

Kraje, które odwiedzimy

Mjanma

Tytuł wycieczki

Klasyczna Mjanma

Ilość dni

10

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Mjanma przywita Cię najpiękniejszą pagodą w kraju. Jej złotą kopułę znasz na pewno ze zdjęć, a na żywo zapiera dech w piersiach! Z Rangun wyruszymy do kolejnej atrakcji Birmy – Golden Rock, do którego prowadzi piękna droga trekkingowa. To jedno z najbardziej świętych miejsc dla religii buddyjskiej w Birmie, w tym miejscu zawsze można spotkać duże ilości pielgrzymów. W Bago objerzymy pagody i posąg Buddhy, po czym wrócimy do Rangun. Polecisz do Mandalay, kulturalnej stolicy kraju. Rejs rzeką Irwadi doprowadzi Cię do największej pagody w kraju i największego (niepękniętego!) dzwonu na świecie, a także do innych pięknych mmiejsc, które dla Ciebie wybraliśmy. Rzeką wyruszysz do Bagan, gdzie już o wschodzie słońca możesz wznieść się balonem nad riuny tego malowniczego miasta. Na olbrzymim obszarze mieści się wiele świątyń, spośród których zwiedzimy te najznamienitsze. Trafisz do Heho i nad jezioro Inle – przepiękny zbiornik wodny położony w otoczeniu gór, słynący z rybaków balansujących na jednej nodze na swoich chybotliwych łodziach. Sprawdzisz jak działa targ na wodzie i poznasz ludność mniejszości narodowej Indein. Po powrocie do Rangun pożegnalna kolacja i transfer na lotnisko zakończą naszą podróż.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Rangun – Golden Rock – Bago – Mandalay – Bagan – Mt. Popa – Heho – Inle Lake

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Yangoon przylot

Przylot do Yangoon. POCZĄTEK PROGRAMU. Spotkanie z kierowcą i przejazd do hotelu o godzinę 15:00 spotkanie z polskim pilotem w lobby, omówienie programu wyjazdu, po czym krótki przejazd do Pagody Schwedagon. Największej i z najbardziej znamienitej pagody w kraju, która widoczna jest z wielu miejsc dawnej stolicy Birmy. Po wizycie w tym niesamowitym obiekcie kolacja w restauracji Pandomar. Nocleg.

 

Dzień 2 Yangoon – Golder Rock – Bago

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Birmy, słynnej Golden Rock. Przejazd ok 5h w jedną stronę w czasie którego można podziwiać lasy i miejscowe farmy. Lunch w restauracji w Bago, a następnie przystanek w wiosce pielgrzymów, która jest punktem startowym do odwiedzin przy Złotej Skale. Najpierw krótki przejazd pod górę półciężarówką a dalej około godzinny trekking do góry aby dotrzeć do tego słynnego miejsc, gdzie pozłacana skała zdaje się przeczyć prawom grawitacji.

To jedno z najbardziej świętych miejsc dla religii buddyjskiej w Birmie, w tym miejscu zawsze można spotkać duże ilości pielgrzymów. Po sesji fotograficznej i obejrzeniu kapliczek zejście na dół lub odczekanie chwili na zachód słońca w tym niesamowitym miejscu. Zejście na dół i krótki przejazd do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 3 Bago – Yangoon

Wczesne śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do Bago, dawnej stolicy księstwa Mon, które było jedną z największych potęg regionu w 15 wieku naszej ery. Na miejscu zwiedzanie pagody Shwemawdaw, obejrzenie posągu Buddhy w stanie spoczynku (55 metrowej długości) oraz pałacy Kanbawza Thardi. Poza tymi obiektami zoczymy też nieco lokalnego kolorytu odwiedzając targ oraz miejscowe manufaktury tekstyliów.

Po lunchu przejazd do Yangoon z przystankiem na cmentarzu ofiar drugiej wojny światowej poświęconego ponad 27 tysiącom żołnierzy strony alianckiej którzy zginęli w czasie walk w regionie. Nocleg.

 

Dzień 4 Yangoon – Mandalay

Wczesne śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Yangoon i lot do Mandalay, kulturalnej stolicy kraju. Po przylocie przejazd na przystań nad rzeką Irawadi którą rejs w górę rzeki do Mingun. W tym miejscu znajduje się największa objętościowo pagoda w kraju, gigantyczna ceglasta bryła której budowa została przerwana pod koniec 18 wieku. Obok pagody znajduje się także największy na świecie (niepęknięty) dzwon
ważący
87 ton. Po wizycie w Mingun powrót łodzią do centrum, lunch i wizyta w pagodzie Mahamuni mieszczącej najbardziej święty posąg Buddhy w kraju, który wierni oklejają płatkami wykonanymi ze szczerego złota.

 

Dzień 5  Mandalay – Bagan

Tego dnia zobaczymy także przepiękny drewniany klasztor Shwenandaw or pagodę Kuthodaw, która nazywana jest obiektem mieszczącym największą książkę świata. Tutaj na ponad 700 kamiennych tablicach wyryte buddyjskie skrypty. Przed wieczorem przejazd do Amarapura, jednej z dawnych stolic Birmy gdzie przechadzka po prawie 200metrowym, najdłuższym na świecie moście z drzewa tekowego, z którego można podziwiać piękne widoki na okoliczne pola. Będziemy tutaj w okolicach zachodu słońca aby utrwalić niezwykły widok i kolory jakie można doświadczyć o tej porze. Nocleg.

 

Dzień 6  Bagan

Przed wschodem słońca dla chętnych możliwość na skorzystanie z jednej z największych atrakcji turystycznych Birmy lot balonem ponad świątyniami. Atrakcja płatna odrębnie, ok 380 USD za osobę.
Dla
pozostałych osób możliwość obejrzenie wschodu słońca z tarasów jednej ze świątyń, a następnie powrót na śniadanie w hotelu. Początek zwiedzania Bagan, słynącego z równiny pokrytej setkami świątyń i stup. Jest to obok Angkor Wat najcenniejszy archeologicznie i kulturowo obszar w całej Azji PołudniowoWschodniej. W ramach tego dnia obejrzymy kilka najznamienitszych ze świątyń na tym olbrzymim obszarze oraz zobaczymy jak wygląda bardzo proste życie w wiosce tuż obok tak dużych atrakcji turystycznych. Lunch w lokalnej restauracji. Ok. 15.00 zmienimy środek lokomocji na małe i sympatyczne rowery elektryczne, którymi eskapada do świątyń położonych nieco na uboczu utwardzonych dróg. Przygoda dla każdego, kto potrafi jeździć na rowerze. Po zwiedzeniu świątyń i lokalnej wioski zwrócimy rowery elektryczne w miejscu startu. Nocleg.

 

Dzień 7 Bagan – Mt. Popa – Bagan

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd (około 11,5 godziny) do słynnej Mount Popa, wygasłego stożka wulkanicznego. Na szczycie znajduje się świątynia, która od dawna zajmuje niezwykle ważne miejsce w religii i kulturze Birmy, a gdzie czci się 37 animistycznych duchów. Opcjonalne wejście na szczyt (zajmuje około 45 minut), skąd podziwiać można piękny panoramiczny widok. Wizyta w Taung Kalet i przejazd na lunch w Mt Popa Resort skąd rozpościera się fantastyczny widok na całą okolicę i odwiedzaną wcześniej świątynię. Po lunchu przejazd powrotny do Bagan i chwila czasu na relaks w hotelu. O zachodzie słońca kolacja w restauracji Sunset Garden ze znakomitym widokiem na zachód słońca nad rzeką Irawadi. Nocleg.

 

Dzień 8 Bagan – Heho – Inle Lake

Śniadanie w hotelu a następnie przejazd na lotnisko w Bagan i lot wewnętrzny do Heho. Z Heho transfer nad jezioro Inle, jedną z największych atrakcji kraju. Jest to przepiękny zbiornik wodny położony w otoczeniu gór, słynący z rybaków balansujących na jednej nodze na swoich chybotliwych łodziach. W czasie wycieczki tego dnia wizyta w drewnianym klasztorze Shwe Yan Pyay, skąd przejazd na lunch i dalej do hotelu. Po zakwaterowaniu wycieczka łodzią na główną taflę Jeziorza Inle. Obserwacja słynnych rybaków balansujących na dziobie łodzi stojąc na jednej nodze, a wiosłując przy użyciu drugiej.

Następnie wizyta w pogodzie Phaungdaw Oo z pięcioma zabytkowymi posągami Buddy nakrytymi liśćmi ze szczerego złota oraz w manufakturze birmańskich cygar. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 9 Inle Lake

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wizyta na jednym z pływających targów na jeziorze. Targi te zmieniają swoją lokalizację w kolejnych wioskach zgodnie z dniami tygodnia. Dalej wycieczka małym kanałem do wiosek zamieszkałych przez ludność mniejszości narodowej Indein. Tutejsze kobiety słyną z swoich nienaturalnie długich szyi, uznawanych za oznakę piękna. Zwiedzanie ruin dawnego miasta z setkami pozostałości po pagodach w kompleksie Alaung Sithu. Obecnie ruiny pokryte przez bogatą roślinność ale oferują piękne widoki na jezioro Inle. Lunch w jednej z miejscowych wiosek. Popołudniu przesiadka na kajaki, na pokładzie których samodzielnie będziemy mogli zwiedzić kanały jednej z wiosek zlokalizowanych na jeziorze. Po kajakach powrót do hotelu i odpoczynek. Nocleg.

 

Dzień 10 Inle Lake – Heho – Yangoon

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Heho. Przed lotniskiem postój na lekki lunch. Z Heho przelot wewnętrzny do Yangoon. Z lotniska przejazd do centrum Yangoon gdzie czas na ostatnie zakupy przed wylotem na targu z pamiątkami, a następnie przejazd na kolację pożegnalną w iście królewskim stylu. Kolacja w Karaweik Royal Barge, gdzie w czasie kolacji w formie bufetu podziwiać można występy lokalnych artystów. Po kolacji transfer na lotnisko, pożegnanie z pilotem. KONIEC PROGRAMU (Możliwy dodatkowo pobyt wypoczynkowy na plaży).

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe