Orientalna opowieść

Czas trwania wycieczki

10 dni

Kraje, które odwiedzimy

Tajlandia, Kambodża, Wietnam

Tytuł wycieczki

Orientalna opowieść

Ilość dni

10

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Bangkok, gigantyczne miasto Tajlandii, poznasz od kuchni – wspólną podróż zaczniemy od powitalnej kolacji i spaceru nocą. Od rana czekają na Ciebie największe zabytki miasta – królewski Grand Palace i Szmaragdowy Buddha w świątyni Wat Phra Kaew. Poznasz też miejsce narodzin tajskiego masażu! Przeniesiemy Cię do Kanchanaburi, a tam przejdziesz się słynnym mostem na rzece Kwai oraz odwiedzisz cmentarz ofiar II WŚ. Popłyniesz łodzią i z bliska zobaczysz domy i restauracje zbudowane na tratwach, podczas trekkingu dojdziesz do jednego z najpiękniejszych wodospadów Tajlandii. Zwiedzisz prowincję Ayutthaya i poznasz nieco odleglejszą historię Tajlandii. Zwiedzisz letni pałac królewski Bang Pa In oraz komples okolicznych świątyń. po przekroczeniu granicy z Kambodżą kierujemy Cię prosto do Siem Reap i najbardziej znanych światyń kompleksu dawnego miasta Angkor, gdzie spędzisz cały dzień chłonąc atmosferę tego magicznego miejsca. Kolejnym punktem Twojej podróży jest jezioro Tonle Sap z pływającymi wioskami i targowiskami, aż dotrzesz do Phnom Penh. W stolicy Kambodży pokażemy Ci najważniejsze zabytki, najczęściej związane z tragiczną historią kraju z lat 70. XXw. Przez Sajgon wyruszysz do Delty Mekongu, dokładniej prowincji Ben Tre, aby podczas rejsu zobaczyć tradycyjną cegielnię czy warsztat produkujący cukierki kokosowe. W Sajgonie zjemy pożegnalną kolację, a przed powrotem do domu pokażemy Ci jeszcze najważniejsze punkty Ho Chi Minh.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Bangkok – Kanchanburi – Ayutthaya – Siem Reap – Phnom Penh – Ho Chi Minh – Ben Tre

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Bangkok przylot

Przylot na lotnisko w Bangkoku. POCZĄTEK PROGRAMU. Transfer z kierowcą do hotelu przez ruchliwe ulice ogromnej metropolii Bangkoku (przejazd ok. 1 godziny). Czas na odpoczynek po podróży w hotelu. Wieczorem spotkanie z polskim pilotem, który będzie się opiekował grupą w czasie wyjazdu i wyjście na kolację powitalną w lokalnej restauracji oraz (dla chętnych) na odkrywanie uroków Bangkoku nocą. Nocleg.

 

Dzień 2 Bangkok

Śniadanie w hotelu. Następnie wycieczka do największe zabytków miasta, wizyta w Królewskim Grand Palace oraz świątyni Szmaragdowego Buddhy. Oba obiekty znajdują się na współdzielonym terenie ograniczonym  zabytkowymi murami. Wat Phra Kaew to świątynia skrywająca najcenniejszą statuetkę Buddhy w kraju, Szmaragdowego Buddhę. Ta wspaniała światynia jest miejscem licznych pielgrzymek oraz nawet liczniejszych odwiedzin turystów. Pałac Królewski znajdujący się tuż obok jest zbudowany już w zdecydowanie bardziej europejskim stylu, tylko jego dach nawiązuje do lokalnego stylu.

Po odwiedzinach w pałacu wizyta w świątyni Wat Po skrywającej pod ogromnym dachem obraz Buddy w stanie spoczynku. Miejsce to znane jest także jako miejsce narodzin tradycyjnego masażu tajskiego, którego szkoła mieści się do dzisiaj na terenie świątyni. Lunch w restauracji a następnie wycieczka łodzią (Bangkok ma także rozbudowaną sieć transportu wodnego) po dzielnicy Thonburi i wizyta na jednym z targów rzecznych w mieście. Popołudniu powrót do hotelu i czas na odpoczynek. Wieczorem możliwa dalsza eksploracja miasta. Nocleg.

 

Dzień 3 Bangkok – Kanchanburi

Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Kanchanaburi. Na miejscu spora atrakcja, czyli oglądanie słynnego mostu na rzece Kwai oraz wizyta na cmentarzu ofiar 2 wojny światowej. Rejs łodzią po rzece i oglądanie z bliska mostu oraz wielu domów i restauracji zbudowanych na tratwach unoszących się na rzece. Po lunchu wizyta w parku narodowym Erawan, gdzie podczas lekkiego trekkingu podziwiać będziemy piękną, tropikalną roślinność Dla chętnych możliwość kąpieli w krystalicznie czystych wodach malowniczego wodospadu, zaliczanego do najpiękniejszych wodospadów Tajlandii. Na zakończenie dnia przesiadka na łodzie, którymi grupa odpłynie w kierunku granicy z Birmą do hotelu River Kwai Jungle Rafts. Hotel składa się z domków krytych strzechą, zbudowanych na tratwach na rzece Kwai i jest wyjątkowym obiektem w którym warto spędzić noc. Wieczorem kolacja; czas wolny. Nocleg w okolicy rzeki Kwai.

 

Dzień 4 Kanchanburi – Ayutthaya

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do prowincji Ayutthaya. Miejsce to przyciąga aktualnie coraz więcej odwiedzających chętnych poznania nieco odleglejszej historii Tajlandii. Zwiedzanie letniego pałacu królewskiego Bang Pa In, oraz kompleksu interesujących świątyń. Zwiedzanie świątyń Mahathat z XIV wieku, Wattanaram (jedna z najstarszych) i Prasisanphet (najznamienitsza świątynia z okresu kiery Ayutthya była stolicą). W czasie zwiedzania lunch, następnie przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg.

 

Dzień 5 Ayutthaya – Siem Reap

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd ok (5h) w kierunku przejścia granicznego z Kambodżą. Pożegnanie tajskiej obsługi na granicy, odprawa i przejście z pilotem i bagażami na khmerską stronę granicy. Tutaj spotkanie z khmerską obsługą i przejazd do Siem Reap (3h). Dotarcie do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji, wprowadzenie do kuchni khmerskiej.

 

Dzień 6 Siem Reap

Śniadanie w hotelu. Tego dnia zwiedzanie najbardziej znanych świątyń kompleksu dawnego miasta Angkor. Miasto to było w XIIwieku olbrzymią metropolią liczącą prawie 1 milion mieszkańców, dla porównania Londyn liczył wtedy 50 tys. mieszkańców. Ta część wycieczki z przyjaznymi kierowcami tuktuków, najbardziej charakterystycznego dla kraju środka transportu. Najpierw wizyta w przepięknym Bayon gdzie 54 olbrzymie kamienne twarze spoglądają na otoczenie świadcząc o niezwykłej historii tego miejsca i pobliskiej świątyni Bauphon oraz na słynnych tarasach słoni oraz króla trędowatego.

Dalej przejazd do słynnego Ta Prohm, świątyni porośniętej przez olbrzymi drzewa, których korzenie obrastają zabytkowe budowle wciskając się w każdą wolną przestrzeń. To tutaj zostały zrealizowane zdjęcia do jednego z odcinków Lara Croft Tomb Rider. W czasie wycieczki lunch w lokalnej restauracji. Dzień zakończy popołudniowa wizyta w najbardziej znanej i największej świątyni kompleksu, olbrzymim Angkor Wat, najlepszym przykładzie potęgi XIIwiecznego państwa Khmerów. Nocleg.

 

Dzień 7 Siem Reap – Phnom Penh

Śniadanie w hotelu. Tego dnia wycieczka nad jezioro Tonle Sap, by obejrzeć pływające wioski na tafli jeziora Tonle Sap oraz przepiękne słodkowodne namorzyny, które znajdują się na okresowo zalewanych brzegach. Jezioro to jest największym zbiornikiem wodnym w Kambodży i nieocenionym źródłem ryb dla miejscowych. Co ciekawe w czasie pory deszczowej jezioro zwiększa swoją powierzchnię prawie 7krotnie więc wiele z domów na brzegach zbudowanych jest na wysokich palach.

Po dotarciu do przystani wycieczka łodzią motorową przez wioskę na palach, wypłynięcie na taflę jeziora a następnie wpłynięcie pomiędzy namorzyny. Po krótkiej wizycie w przejazd do Phnom Penh (około 6 godzin) z przerwą na lunch w lokalnej restauracji. Dojazd do Phnom Penh i zakwaterowanie. Nocleg.

 

Dzień 8 – Phnom Penh – Sajgon

Śniadanie w hotelu. Następnie odwiedzimy robiący wrażenie Pałac Królewskim oraz w Srebrną Pagodę, które stanowią największe atrakcje architektoniczne w mieście. Zwiedzanie Phnom Penh nie byłoby jednak pełne bez wizyty w miejscach związanych z tragiczną historią Kambodży z lat siedemdziesiątych XX wieku. Wizyta w Tuol Sleng, dawnym liceum, które zostało zamienione na więzienie noszące nazwę „S21 gdzie przetrzymywano i torturowano przeciwników reżimu kierowanego przez Pol Pota. To miejsca na długo pozostają w naszej pamięci i na pewno inaczej spojrzymy po wizycie tam na kraj i jego obecną sytuację. Po zwiedzaniu przejazd na dworzec autokarowy w Phnon Penh skąd przejazd autokarem rejsowym do Wietnamu (ok 6 godzin). Na miejscu w Sajgonie krótki transfer do hotelu i wieczorne wyjście do restauracji BBQ Garden (open air) gdzie kolacja. Po kolacji powrót do hotelu i nocleg. Nocleg.

 

Dzień 9 Sajgon – Ben Tre – Sajgon

Śniadanie. Około godziny 07:30 wycieczka do Delty Mekongu. Przejazd około 90 kilometrów do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce spotkanie rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu przystanki się w takich miejscach jak m.in. tradycyjna cegielnia z niesamowitymi piecami w kształcie ula, ogród rodzinny z tropikalnymi owocami, warsztat produkujący cukierki kokosowe.

Następnie przejazd miejscową rikszą motorową (Xe Loi) na pyszny lunch z lokalnymi specjalnościami. Po lunchu małą łodzią wiosłową rejs przez najmniejsze kanały i po kolejnej przesiadce powrót na brzeg oraz przejazd do Sajgonu (przyjazd ok 16:00). Wieczorem chwila czasu wolnego, a następnie kolacja pożegnalna w restauracji Hoa Tuc. Nocleg.

 

Dzień 10 Sajgon

Śniadanie w hotelu. O 08:00 poranna wycieczka po najbardziej znanych zabytkach Sajgonu. Wizyta w takich miejscach jak słynne muzeum wojny, kolonialny budynek Poczty Głównej i Katedry Notre Dame (tylko z zewnątrz) oraz na promenadzie Nguyen Hue przed pięknym budynkiem ratusza miejskiego. Następnie powrót do hotelu skąd o 12:00 wykwaterowanie i przejazd na lotnisko z kierowcą lub kontynuacja wyjazdu w postaci przejazdu (lub przelotu) na plażę i wypoczynku w resorcie. KONIEC PROGRAMU.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe