Naturalne piękno

Czas trwania wycieczki

32 dni

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam, Laos, Kambodża

Tytuł wycieczki

Naturalne piękno

Ilość dni

32

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Historyczne centrum Sajgonu i zwiedzanie najważniejszych punktów miast to pierwsze, co czeka Cię po przylocie do Wietnamu. Wieczorna wycieczka na skuterach pokaże Ci miasto, które jest inne od wszystkiego co znasz. Magiczna Delta Mekongu zachwyci Cię licznymi rzekami i kanałami, nad którymi wznoszą się tysiące mostów. Przez Da Nang dostaniesz się do malowniczego miasteczka Hoi An, skąd nie chce się wyjeżdżać! Czeka tam na Ciebie wiele strakcji, zanim wyruszysz w podróż łodzią do Ha Long, obszaru znajdującego się na listach światowego dziedzictwa UNESCO. W okolicy zwiedzisz również wyspę Cat Ba i zjesz najświeższe owoce morza. Przez lotnisko w Hanoi dostaniesz się do Laosu, gdzie pokażemy CI najpiękniejsze wodospady i jaskninie. Dowiesz się jak robiona jest whisky z ryżu i zwiedzisz stolicę Laosu. Na koniec czeka na Ciebie Sieam Reap z perłą Kambodży – kompleksem świątyń i wschodem słońca nad Angkor Wat. Zachwycisz się Jeziorem Tonle Sap z jego pływającymi wioskami, kościołami i restauracjami. Ostatnie dni spędziśz na plażowaniu i odpoczynku w Sihanoukville i Phnom Penh.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Ho Chi Minh – Ben Tre – Hoi An – Da Nang – Hanoi – Ha Long – Luang Prabang – Siem Reap – Phnom Penh – Sihanoukville

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Sajgon

Przylot do Sajgonu (późny przylot) . Odbiór z lotniska przez polskiego opiekuna; transport klimatyzowanym busem do hotelu w centrum miasta. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 2 Sajgon

Po śniadaniu w formie bufetu w hotelu spotkanie w lobby z polskim opiekunem. Około godziny 9.30 rozpoczniemy 3 godzinną godzinną wycieczkę rikszami przez historyczne centrum Sajgonu. Wizyta w najważniejszych punktach i zabytkach miasta, które prze do nowoczesności wyrastając wysoko ponad korony drzew oraz na lokalnym targu.

 

Dzień 3 Sajgon – Ben Tre

Śniadanie w hotelu. O godzinie 9.30 spotkanie w lobby hotelowym z polskim opiekunem. Około godziny 09:45 wyjazd na wycieczkę do Delty Mekongu, jednego z najbardziej oryginalnych rejonów w Wietnamie. Obszaru przeciętego licznymi rzekami i kanałami, a równocześnie połączonego siecią tysiąca mostów i mostków oraz wciąż funkcjonującym na szeroką skalę transportem rzecznym. Zobaczymy bujną roślinność i wiele tradycyjnych zajęć mieszkańców tego rejonu. Po drodze wizyta w miejscowej manufakturze czekolady. Powrót do Sajgonu. Czas wolny. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 4 Sajgon – Da Nang – Hoi An

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu nasz kierowca odbierze Państwa i zawiezie na lotnisko na lot do Da Nang (poranny). Odbiór z lotniska, transfer busem/vanem do hotelu w Hoi An. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.
Nocleg
w hotelu 3*.

 

Dzień 5 Hoi An – Da Nang – Hoi An

Prywatny transfer do Da Nang na wzgórza Ba Na. Bilety wstępu na kolejkę linową nie wliczone w cenę. Po południu/wieczorem powrót do Hoi An. Nocleg w hotelu 3*.

 

Dzień 6 Hoi An

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny w Hoi An. Nocleg w hotelu 3*.

 

Dzień 7 Da Nang – Hanoi

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny w Hoi An. Nocleg w hotelu 3*.

 

Dzień 8 Hanoi – Ha Long

Po śniadaniu w hotelu odbiór z hotelu (możliwe kilka odbiorów z różnych hoteli przed opuszczeniem miasta). Następnie około 4 godzinna jazda minibusem w kierunku północnowschodnim, przekroczenie delty Rzeki Czerwonej, drugiej największej rzeki w Wietnamie. Dojazd do portu w mieście Haj Phong. Na pokładzie powitalny drink i czas na zakwaterowanie.

Po zakwaterowaniu się gości łódź rusza w rejs do centralnej części obszaru znajdującego się na listach światowego dziedzictwa UNESCO. W restauracji serwowany jest pyszny lunch z owocami morza, w czasie którego można podziwiać niesamowitą scenerię wież skalnych wystających ponad powierzchnię wody. Po lunchu wizyta w jaskiniach, dla chętnych kajaki. Nocleg na łodzi.

 

Dzień 9 Ha Long – Hanoi

Dla chętnych poranne zajęcia z Tai Chi. Śniadanie w formie bufetu na łodzi. Po śniadaniu i wizyta w Parku Narodowym na Wyspie Cat Ba. Powrót na łódź, wykwaterowanie z kabin, lunch i rejs powrotny do portu. Transfer busem/vanem do Hanoi. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 10 Hanoi – Luang Prabang

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie oraz transfer na lotnisko w Hanoi. Lot do Luang Prabang (Laos). Odbiór z lotniska, przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 11 Luang Prabang – Wodospad Kuang Si

Po śniadaniu w hotelu pół dniowa wycieczka do wodospadów Kuang Si największych i jednych z najpiękniejszych wodospadów w okolicy Luang Prabang. W trakcie wycieczki możliwość wizyty w wiosce Ban Thapene oraz zwiedzenia mniejszych wodospadów, ale rzadziej odwiedzanych przez turystów. Dla chętnych wizyta w lokalnych schronisku dla zwierząt uratowanych z rąk kłusowników. Lunch, a potem powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 12 Luang Prabang – Jaskinia Pak Ou

Po śniadaniu w hotelu pół dniowa wycieczka do Jaskiń Pak Ou, gdzie znajduje się ponad 1000 statuetek Buddy oraz wioski Ban Muang Keo słynącej z produkcji lokalnej whiskey robionej z ryżu. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 13 Luang Prabang

Dzień wolny na zwiedzanie Luang Prabang. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 14 Luang Prabang – Siem Reap

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko na lot do Siem Reap (Kambodża). Odbiór z lotniska i transfer do hotelu w centrum miasta. Czas wolny. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 15 Siem Reap

Poranna pobudka na wschód słońca nad Angkor Wat. Powrót do hotelu, śniadanie. Po śniadaniu zwiedzania Świątyń Angkor Wat. Wieczorem kolacja wigilijna po khmersku. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 16 Siem Reap – Jezioro Tonle Sap

Śniadanie w hotelu. Pół dniowa wycieczka nad Jezioro Tonle Sap największe Jezioro w Azji PołudniowoWschodniej. Rejs po jeziorze na którym zobaczymy pływające wioski, kościoły, restauracje. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 17 Siem Reap – Phnom Penh

Po śniadaniu prywatny transfer busem do Phnom Penh. Zakwaterowanie, czas wolny. Dla chętnych spacer po centrum miasta. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 18 Phnom Penh

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na zwiedzanie Phnom Penh. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 19 Phnom Penh – Sihanoukville

Prywatny transfer from Phnom Penh do Sihanoukville. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu 5* w centrum miasta.

 

Dzień 20-27 Sihanoukville

Plażowanie w Sihanoukville. Nocleg w resorcie 4* w centrum miasta.

 

Dzień 28 Sihanoukville – Phnom Penh

Śniadanie w resorcie. Przejazd do Phnom Penh prywatnym busem. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Wieczorem kolacja. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 29 Phnom Penh

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 30 Phnom Penh – Polska

Wymeldowanie z hotelu do godziny 12.00. Transport na lotnisko w Phnom Penh na lot do Polski.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe