Życie na wodzie

Czas trwania wycieczki

15 dni

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam, Kambodża

Tytuł wycieczki

Życie na wodzie

Ilość dni

15

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Była stolica Wietnamu przywita Cię największymi atrakcjami miasta i wycieczką rowerowymi rikszami, dzięki którym zapoznasz się z charakterystycznym ruchem tu panującym. Pagoda Szmaragdowego Cesarza, kolonialne budynku Poczty Głównej, Opera, katedra Notre Dame to dopiero początek tego, co Ci pokażemy. Wieczorna wycieczka na skuterach pokaże Ci miasto, które przede wszystkim smakuje inaczej niż to, co znasz do tej pory! Magiczna Delta Mekongu zachwyci Cię licznymi rzekami i kanałami, mnogością palm kokosowych i wszechobecną zielenią. Podczas rejsu pokażemy Ci tradycyjną cegielnię z niesamowitymi piecami w kształcie ula czy ogród rodzinny z tropikalnymi owocami. Zabierzemy Cię na poranny targ rzeczny i do Chau Doc z przystankiem na farmie krokodyli. Stamtąd wyruszysz szybką łodzią do Phnom Penh, gdzie zaczniesz zwiedzanie od Pałacu Królewskiego ze Srebrną Pagodą. Spędzisz trochę czasu w Siem Reap, gdzie spacerująć pomiędzy ruinami będziesz chłonąć atmosferę kompleksu świątyń Angkor. Po wizycie nad jeziorem Tonle Sap zabierzemy Cię do Hanoi, gdzie rikszami dotrzemy na targ Don Xuan, mauzoleum Ho Chi Minha i innych zabytków wartych Twojej uwagi. Nie ominiesz oczywiście wpisanej na listę skarbów UNESCO zatoki Ha Long, gdzie ponad 1800 skalistych wysepek z pionowymi klifami wystaje z morza, a Ty przepłyniesz ją jedną z najmniej uczęszczanych tras. Ostatnie dni to dla Ciebie wypoczynek na Phu Quoc w otoczeniu wody, piasku i palm kokosowych.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Ho Chi Minh – Can Tho – Chau Doc – Phnom Penh – Siem Reap – Hanoi – Ha Long – Phu Quoc

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Sajgon – przylot

Przylot na lotnisko w Sajgonie. POCZĄTEK PROGRAMU. Spotkanie z polskim pilotem, który będzie opiekunem grupy podczas wyjazdu. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg.

 

Dzień 2 Sajgon

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu odbiór z hotelu przez polskiego pilota i wycieczka przez największe atrakcje miasta. Wycieczka busem oraz tradycyjnymi rikszami rowerowymi (2 godziny). Przejazd kilku kilometrów na rikszach pozwali nam zobaczyć jak wygląda niesamowity ruch uliczny w mieście. Motory i samochody wyparły już obecnie praktycznie całkowicie rowery i riksze, które jeszcze 15 lat temu królowały na ulicach.

Przejazd do atrakcyjnej pagody Szmaragdowego Cesarza, jednej z najciekawszych świątyń w mieście, oraz wizyta przy kolonialnych budynkach, Poczty Głównej, katedry Notre Dame, Opery, pięknego budynku ratusza i na promenadzie Nguyen Hue. Możliwość wizyty w Bitexco Tower oferującej znakomity widok na centrum miasta (dodatkowo płatne ok 10 USD).

Wieczorem (start ok 18:30) najlepsza możliwa wycieczka miejska. W jej czasie można doświadczyć jak porusza się na motorku w mieście owładniętym przez ten środek transportu (po Sajgonie jeździe 7 mln skuterów!) spokojnie fotografując i podziwiając widoki z tylnego siedzenia. Tematem przewodnim będzie także kosztowanie lokalnych specjalności i najlepszych a także najoryginalniejszych z tzw. street food. Wieczór zakończy się wizytą w lokalnym muzycznym z muzyką na żywo z możliwością tańcówNocleg.

 

Dzień 3 Sajgon – Can Tho

Śniadanie. Następnie odbiór z hotelu i ok. godziny 07:30 wycieczka do Delty Mekongu. Przejazd około 2,5 h do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce spotkanie rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu przystanki się w takich miejscach jak m.in. tradycyjna cegielnia z niesamowitymi piecami w kształcie ula, ogród rodzinny z tropikalnymi owocami, warsztat produkujący cukierki kokosowe. Następnie przejazd miejscową rikszą motorową (Xe Loi) na pyszny lunch z lokalnymi specjalnościami.

Po lunchu małą łodzią wiosłową rejs przez najmniejsze kanały i po kolejnej przesiadce powrót na brzeg i przejazd do Can Tho (ok 2 godziny) . Czas wolny na zwiedzanie miasta. Nocleg.

 

Dzień 4 Can Tho – Chau Doc

Wczesna pobudka i ok 06:00 wycieczka małą łodzią, która zabierze grupę na targ rzeczny w Cai Rang, największy tego typu targ na Mekongu. Całość handlu odbywa się tutaj na rzece, bezpośrednio z łodzi na łódź, a najlepszą porą na odwiedziny na tym osobliwym targu jest bardzo wczesny ranek, kiedy to mamy okazję obejrzeć największe natężenie handlu. Po wizycie na targu powrót na przystań w Can Tho i powrót do hotelu na śniadanie. Czas na spakowanie się i wykwaterowanie. Przejazd do Chau Doc (łącznie ok 4 godzin) z przystankiem na farmie krokodyli gdzie możliwość spróbowania na lunch mięsa z krokodyla oraz wizytą w przepięknych lasach indygowych Tra Su będących też niezwykle bogatym rezerwatem ptactwa. Dalszy przejazd do hotelu w Chau Doc i zakwaterowanie. Nocleg.

 

Dzień 5 Chau Doc – Phnom Penh

Wczesne śniadanie w hotelu. O 06.30 odbiór z hotelu przez obsługę szybkiej łodzi kursującej na trasie Chau Doc (Wietnam) Phnom Penh (Kambodża). Po drodze kontrola graniczna na rzecznym przejściu granicznym. Ok 14:00 dotarcie do Phnom Penh, gdzie przejazd na lunch w restauracji Friends Cafe, należącej to jednych z pierwszych organizacji nonprofit, które mają za zadanie kształcenie dzieci z biednych rodzin.

Następnie wycieczka do pobliskiego Pałacu Królewskiego, który jest znakomitym przykładem khmerskiej architektury. Na terenie pałacu znajduje się także znana Srebrna Pagoda. Wieczór wolny spacer po tzw Riverside. Nocleg.

 

Dzień 6 Phnom Penh – Siem Reap

 

 

Dzień 7 Siem Reap

Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka z lokalnym przewodnikiem ponownie przy wykorzystaniu najbardziej typowego dla Kambodży środka transportu, czyli tuktuków. Zwiedzanie Angkor Wat będący celem turystów z całego świata, jak i Bayon gdzie olbrzymie kamienne twarze spoglądają na otoczenie świadcząc o niezwykłej historii tego miejsca. Zobaczymy także słynną świątynię‚ Ta Prohm, której starożytne mury porośnięte korzeniami olbrzymich drzew i gdzie był kręcony jeden z odcinków hitowego filmu akcji Tomb Rider. Możliwość obejrzenia zachodu słońca z murów świątyni Pre Rup. Nocleg.

 

Dzień 8 Siem Reap – Hanoi

Śniadanie w hotelu. Z hotelu niezwykle interesująca wycieczka nad nad jezioro Tonle Sap, które jest największym zbiornikiem wodnym w Kambodży i nieocenionym źródłem ryb dla miejscowych. Co ciekawe w czasie pory deszczowej jezioro zwiększa swoją powierzchnię prawie 7krotnie więc wiele z domów na brzegach zbudowanych jest na wysokich palach. Po dotarciu na miejsce wycieczka łodzią do tzw„pływających wiosek”, gdzie sunąc powoli łodzią możemy oglądać codzienne życie mieszkańców. Po wizycie w wiosce przejazd na lotnisko w Siem Reap skąd przelot do Hanoi w Wietnamie (Vietnam Airlines, Economy, 20kg). Przejazd do hotelu a wieczorem możliwość wyjścia na spacer po starówce Starego Miasta w Hanoi. Nocleg.

 

Dzień 9 Hanoi

Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie rano od godzinnej przejażdżki na tradycyjnych rikszach rowerowych aby zobaczyć poranną krzątaninę na uliczkach starego miasta. Wizyta na targu Don Xuan, gdzie można kupić przysłowiowe mydło i powidło ale najciekawsza część to oczywiście „dział rybnowarzywnoowocowy”. Następnie przejazd na plac Ba Dinh mieszczący słynne mauzoleum Ho Chi Minha oraz wizyta w tzw. Świątyni Literatury, czyli najstarszym uniwersytecie w kraju i jednym z symboli wietnamskiej stolicy.

W ciągu dnia lokalny lunch w restauracji Highway 4 serwującej znakomite dania kuchni wietnamskiej. Wieczorem nie lada atrakcja, bo kolacja na przedmieściach, z tzw wiosce wężowej gdzie chętni zobaczyć mogą jak gady się oprawia, a następnie kolacja z 10 daniami z węża (kobra królewska). Dla odważnych (polecane dla mężczyzn) smakołyki takie jak serce węża czy bimber ryżowy z krwią. Nocleg.

 

Dzień 10 Hanoi – zatoka Ha Long

Po śniadaniu wyjazd z hotelu ok. godziny 09:30 i przejazd busem ok 22,5 godziny w kierunku zatoki Halong, jednego z przyrodniczych cudów świata. Po dotarciu do zatoki Halong wejście na pokład łodzi. Zakwaterowanie w kabinach, lunch w restauracji na pokładzie, a w tym czasie łódź płynie przez zatokę gdzie ponad 1800 skalistych wysepek z pionowymi klifami wystaje z morza jedną z najmniej uczęszczanych tras. Program rejsu realizowany zgodnie z opisem na stronie operatora rejsu, w planie m.in. pływanie na kajakach po zatoce. Wieczorem kolacja na pokładzie. Nocleg na pokładzie łodzi.

 

Dzień 11 Zatoka Ha Long- Hanoi -Phu Quoc

Śniadanie na pokładzie. Następnie kontynuacja programu rejsu. Przed południem opuszczenie pokładu i przejazd na lotnisko w Hanoi (ok 2h 30 minut), skąd przelot na tropikalną wyspę Phu Quoc (lot ok 2h 20min). Z lotniska odbiór przez obsługę resortu i transfer do hotelu (ok 45 minut jazdy). Nocleg i Pobyt łącznie na 4 noce.

 

Dzień 12-14 Phu Quoc

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na wypoczynek lub zwiedzanie wyspy we własnym zakresie.

 

Dzień 15 Phu Quoc – Sajgon – wylot

Transfer z obsługa resortu na lotnisko. Następnie przelot do Sajgonu. Samodzielny transfer na terminal międzynarodowy (pieszo ok 200 metrów) i oczekiwanie na wylot do kraju. KONIEC PROGRAMU.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe