Szlakiem wiary

Czas trwania wycieczki

14 dni

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam, Kambodża

Tytuł wycieczki

Szlakiem wiary

Ilość dni

14

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Po wczesnym zakwaterowaniu czeka Cię wycieczka po Hanoi: Plac Ba Dinh z mauzoleum Ho Chi Minh’s (tylko z zewnątrz), Pagoda na Jednej Nodze – „Chua Mot Cot”, świątynia Van Mieu, ulica Dien Bien Phu, gdzie znajduje się stara dzielnica kolonialna, będąca siedzibą ambasad i administracji państwowej. Wieczorem Msza Święta w katedrze Św. Józefa w języku wietnamskim. Kolejnym punktem wycieczki jest magiczna zatoka Ha Long z zakwaterowaniem na łodzi. Spróbujesz tam połowu kalmarów lub spływu kajakowego. Po nocy w zatoce wyruszymy do Phat Diem, miejsca w którym znajduje się wybudowana w 1892 roku katedra, oparta na planie krzyża. Po locie z Hanoi do Hue zwiedzimy Zakazane Miasto, Palac Cesarski i Cytadelę, by dalej wyruszyć do La Vang – “”wietnamskiej Częstochowy””. Kolejnym miejscem na trasie wycieczki będize Hoi An – malownicze, kolorowe miasteczko, do którego dotrzemy przez przełęcz Hai Van (jeśli pogoda pozwoli), geograficzną granicę pomiędzy Wietnamem Północnym, a Południowym oraz pomiędzy klimatem subtropikalnym i tropikalnym oraz zatrzymamy się w Górach Marmurowych i zwiedzimy lokalną pagodę. Na szklaku wyprawy nie może zabraknąć wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO kompleksu Angkor. W programie jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Kambodży – ukryty w dżungli Angkor Wat, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli, a także wielu rabusiów, kompleks miejski i świątynny. Stamtąd udamy się do Phnom Penh z jego niesamowitym Pałacem Królewskim oraz Srebrną Pagodą, a następnie przez Sajgon do Dolety Mekongu. Tam odpoczniesz w otoczeniu bujnej roślinności oraz wszechobecnych w prowincji Ben Tre pamk kokosowych. Po powrocie do Sajgonu pokażemy Ci Małą Katedrę Notre Dame oraz stary kolonialny budynek Poczty Głównej.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Hanoi – Ha Long – Phat Diem – Hue – La Vang – Hoi An – Siem Reap – Phnom Penh – Ho Chi Minh – Delta Mekongu

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Europa – Wietnam

Wylot do Wietnamu.

 

Dzień 2 Hanoi

Przylot na lotnisko Noi Bai w Ha Noi. Na początek odprawa wizowobagażowa. Na lotnisku będzie czekał polski pilot. Przejazd z lotniska klimatyzowanym autobusem do hotelu w centrum miasta. Wczesne zakwaterowanie oraz śniadanie. Czas wolny na krótki odpoczynek. Wycieczka po Hanoi. W programie: Plac Ba Dinh z mauzoleum Ho Chi Minh’s (tylko z zewnątrz). Pagoda na Jednej Nodze „Chua Mot Cot”, i świątynia Van Mieu. Ulica Dien Bien Phu gdzie znajduje się stara dzielnica kolonialna będąca siedzibą ambasad i administracji państwowej. Wieczorem Msza Święta w katedrze Św. Józefa w języku wietnamskich, a po Mszy kolacja.

 

Dzień 3 Hanoi – Zatoka Ha Long

Śniadanie w hotelu. Przejazd (3,5 4) godzinny w kierunku północnowschodnim. Po drodze przejazd przez malowniczą deltę Rzeki Czerwonej drugiej największej rzeki w Wietnamie, pola ryżowe z grobowcami. Dojazd do przystani na Wyspie Tuan Chau. Wejście na statek, oraz zakwaterowanie w kajutach. Po zakwaterowaniu rozpoczęcie rejsu po Zatoce.

W restauracji serwowany będzie lunch z owocami morza, w czasie którego można podziwiać niesamowitą scenerię wież skalnych wystających ponad powierzchnię wody. Dla chętnych spływ kajakami. Kolacja serwowana będzie ze smakowitymi owocami morza, a po niej mogą Państwo spróbować połowów kalmarów bądź spędzić miło czas w barze na pokładzie. W między czasie msza na pokładzie łodzi.

 

Dzień 4 Zatoka Ha Long- Phat Diem – Hanoi

Po śniadaniu wizyta w grocie „Sung Sot”. Powrót na pokład, rejs powrotny w stronę przystani, a w między czasie której będziemy mogli podziwiać pozostałe obszary zatoki. Dla gości pokładzie zorganizowane będzie pokaz sztuki przygotowywania i zawijania oryginalnych wietnamskich sajgonek. Lunch serwowany jest w miarę zbliżania się do przystani. Zejście z łodzi. Przejazd (3,5h) do Phat Diem, miejsca w którym znajduje się wybudowana w 1892 roku katedra, oparta na planie krzyża. Budynek jest wspaniałym połączeniem architektury europejskiej z azjatycka. Możliwość zorganizowania Mszy Świętej na miejscu. Powrót do Hanoi (23h). Kolacja. Wieczorem przejazd nocnym pociągiem do Hue/ewentualnie poranny lot do Hue.

 

Dzień 5 Hue

Przyjazd do Hue, wczesne zakwaterowanie w hotelu oraz śniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Wizyta w „Zakazanym Mieście”. Pałac Cesarski i Cytadela były wzorowane na Pekińskim Zakazanym Mieście. Wjazd przez przez bramę Ngo Mon zaprowadzi nas wprost do Purpurowego Zakazanego Miasta, które było zarezerwowane tylko dla rodu królewskiego Nguyenow i pozostawało zamknięte pomiędzy XVIII, a XX wiekiem n.e.. Wieczorem msza w lokalnym kościele.

 

Dzień 6 Hue – La Vang

Po śniadaniu, pojedziemy nawiedzić ‘wietnamską Częstochowę’, Sanktuarium Maryjne w La Vang, miejsce jedynej uznanej przez Kościół aparycji Matki Bożej. W trakcie naszej wizyty w Va Lang, odprawimy Msze Święta. Oprócz samego Sanktuarium zobaczymy lokalna Drogę Krzyżowa, oraz płaskorzeźbę wietnamskich 117 męczenników, wyniesionych na ołtarze przez Świętego Jan Pawła II Powrót do hotelu. Czas wolny. Wieczorem kolacja.

 

Dzień 7 Hue – Hoi An

Przejazd do miasteczka Hoi An, po drodze miniemy przełęcz Hai Van (jeśli pogoda pozwoli) geograficzną granicę pomiędzy Wietnamem Północnym, a Południowym oraz pomiędzy klimatem subtropikalnym i tropikalnym. Po drodze zobaczymy ruiny fortyfikacji wojskowych, zatrzymamy się w Górach Marmurowych i zwiedzimy lokalną pagodę (kościół buddyjski). Przyjazd do Hoi An, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po dawnym porcie handlowym oraz chwila pod pomnikiem „Kazika” Kwiatkowskiego. Kolacja.

 

Dzień 8 Hoi An – Siem Reap

Rano czas wolny. Po południu przejazd do Centrum Pielgrzymkowego Matki Boskiej Tra Kieu, z przystankiem przy Kapliczce . Andrzeja Phu Yen pierwszego wietnamskiego męczennika katolickiego. Według przekazów, . Andrzej Phu Yen był jednym z uczniów Alexandre De Rhodes misjonarza katolickiego, który stworzył podstawy obecnego pisma wietnamskiego Chu Quoc Ngu. Obiad oraz transfer na lotnisko w Da Nang na lot do Siem Reap (Kambodża). Przylot do Siem Reap, transfer do hotelu.

 

Dzień 9 Siem Reap

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO kompleksu Angkor. W programie jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Kambodży ukryty w dżungli Angkor Wat, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli, a także wielu rabusiów, kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem. Dzień zakończymy pokazem tradycyjnego tańca Apsary połączonym z kolacją.

 

Dzień 10 Siem Reap – Phnom Penh

Po śniadaniu przejazd na przystań skąd rozpoczniemy rejs lokalnymi łódkami po Jeziorze Tonle Sap. Jest to największe jezioro w Azji PołudniowoWschodniej. Jego powierzchnia zmienia się od 2700 km kw. (1 metr głębokości) w porze suchej do 16000 km2 (9 metrów głębokości) w porze deszczowej. Na jeziorze znajduje się wiele pływających wiosek, które w zależności od poziomu wody, przemieszczają się one po całym obszarze jeziora. Z pokładu można obserwować codzienne życie tych niecodziennych siedzib, gdzie oprócz domów znajdują się kościoły, restauracje oraz niezwykłe krajobrazy i zwierzęta, żyjące u brzegów jeziora. Po zakończeniu rejsu przejazd do stolicy Kambodży Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wyjście
na
kolację.

 

Dzień 11 Phnom Penh – Sajgon

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Phnom Penh od wizyty w Pałacu Królewskim, zbudowanym w roku 1866, za panowania króla Nordoma. Będziemy mogli obejrzeć wybudowany w 1917 wielki pawilon sali tronowej. Następnie udamy się do Srebrnej Pagody (Wat Preah Keo), której nazwa nawiązuje do charakterystycznego elementu wystroju posadzka świątyni wyłożona ponad 5 000 srebrnymi płytkami. W świątyni znajdują się znane posągi Buddy wykonany z kryształu Szmaragdowy Budda oraz naturalnej wielkości posąg pokryty ponad 9 tys. diamentów (największy z nich ma 25 karatów). Obiad w restauracji charytatywnej „Friends” wspierającej biedne dzieci z ulicy. Po południu dalsza część zwiedzania Phnom Penh szlak „Czerwonych Khmerów”. Wizyta na słynnych polach śmierci. Wczesna kolacja i transport na lotnisko na lot do Sajgonu. Wieczorny przylot do Sajgonu (około 22.20), transfer do hotelu.

 

Dzień 12 Sajgon – Delta Mekongu

Wycieczka do Delty Mekongu, jednego z najbardziej oryginalnych rejonów w Wietnamie. Obszaru przeciętego licznymi rzekami i kanałami, a równocześnie połączonego siecią tysiąca mostów i mostków oraz wciąż funkcjonującym na szeroką skalę transportem rzecznym. Zobaczymy bujną roślinność i wiele tradycyjnych zajęć mieszkańców tego rejonu.

Śniadanie w hotelu. Przejazd około 90 kilometrów autobusem do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce wycieczka zacznie się od rejsu przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu zatrzymamy się w warsztatach produkujących m.in. cukierki kokosowe, maty z trawy ryzowej. Pokaz słynnej muzyki z Delty Mekongu „Cai Luong”. Lunch z lokalnymi specjałami. Powrót do portu, przejazd autokarem do kościoła p.w. Matki Boskiej La Ma, w którym znajduje się obraz Matki Boskiej La Ma, otoczony kultem wiernych, podobnie, jak obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Powrót do Sajgonu. Wieczorem pożegnalna kolacja.

 

Dzień 13 Sajgon

Po śniadaniu w hotelu rozpoczęcie wycieczki rikszami (5h) po Sajgonie. Podczas wycieczki wizyta w Pałacu Zjednoczenia, gdzie 30 kwietnia 1975 roku oficjalnie zakończyła się wojna wietnamska. Niedaleko pałacu znajduje się imponująca stara francuska katedra nazwana Małą Katedrą Notre Dame oraz stary kolonialny budynek Poczty Głównej. Lunch w lokalnej restauracji. Po obiedzie czas wolny na zakupy i pakowanie. Wykwaterowanie z hotelu go godz. 18.00. Wieczorem transport na lotnisko na lot powrotny.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe