Oriental tale

Czas trwania wycieczki

10 days

Kraje, które odwiedzimy

Tajlandia, Kambodża, Wietnam

Trip title

Oriental tale

Number of days

10

Trip program in file

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

You will get to know Bangkok, the giant city of Thailand, from the kitchen - we will start the journey together with a welcome dinner and a walk at night. From the morning waiting for you the largest monuments of the city - the royal Grand Palace and the Emerald Buddha in the temple Wat Phra Kaew. You will also discover the birthplace of Thai massage! We will transfer you to Kanchanaburi, and there you will cross the famous bridge over the River Kwai and visit the cemetery of the victims of World War II. You will go by boat and close up you will see houses and restaurants built on rafts, while trekking you will reach one of the most beautiful waterfalls of Thailand. You will visit Ayutthaya province and learn a bit more distant history of Thailand. You will visit the Bang Pa In summer royal palace and the complex of surrounding temples. after crossing the border with Cambodia we direct you straight to Siem Reap and the most famous temples of the complex of the former city of Angkor, where you will spend the whole day soaking up the atmosphere of this magical place. The next point on your journey is Tonle Sap Lake with the floating villages and markets until you reach Phnom Penh. In the capital of Cambodia, we will show you the most important monuments, most often associated with the tragic history of the country from the 70s of the 20th century. Through Saigon you will set off to the Mekong Delta, more precisely the Ben Tre province, to see a traditional brick factory or a workshop producing coconut candies during the cruise. In Saigon we will have a farewell dinner, and before returning home we will show you the most important points of Ho Chi Minh.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Bangkok – Kanchanburi – Ayutthaya – Siem Reap – Phnom Penh – Ho Chi Minh – Ben Tre

Detailed program of the trip

Dzień 1 Bangkok przylot

Przylot na lotnisko w Bangkoku. POCZĄTEK PROGRAMU. Transfer z kierowcą do hotelu przez ruchliwe ulice ogromnej metropolii Bangkoku (przejazd ok. 1 godziny). Czas na odpoczynek po podróży w hotelu. Wieczorem spotkanie z polskim pilotem, który będzie się opiekował grupą w czasie wyjazdu and wyjście na kolację powitalną w lokalnej restauracji oraz (dla chętnych) na odkrywanie uroków Bangkoku nocą. Nocleg.

 

Dzień 2 Bangkok

Śniadanie w hotelu. Następnie wycieczka do największe zabytków miasta, wizyta w Królewskim Grand Palace oraz świątyni Szmaragdowego Buddhy. Oba obiekty znajdują się na współdzielonym terenie ograniczonym  zabytkowymi murami. Wat Phra Kaew to świątynia skrywająca najcenniejszą statuetkę Buddhy w kraju, Szmaragdowego Buddhę. Ta wspaniała światynia jest miejscem licznych pielgrzymek oraz nawet liczniejszych odwiedzin turystów. Pałac Królewski znajdujący się tuż obok jest zbudowany już w zdecydowanie bardziej europejskim stylu, tylko jego dach nawiązuje do lokalnego stylu.

Po odwiedzinach w pałacu wizyta w świątyni Wat Po skrywającej pod ogromnym dachem obraz Buddy w stanie spoczynku. Miejsce to znane jest także jako miejsce narodzin tradycyjnego masażu tajskiego, którego szkoła mieści się do dzisiaj na terenie świątyni. Lunch w restauracji a następnie wycieczka łodzią (Bangkok ma także rozbudowaną sieć transportu wodnego) po dzielnicy Thonburi and wizyta na jednym z targów rzecznych w mieście. Popołudniu powrót do hotelu and czas na odpoczynek. Wieczorem możliwa dalsza eksploracja miasta. Nocleg.

 

Dzień 3 Bangkok – Kanchanburi

Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie and przejazd do Kanchanaburi. Na miejscu spora atrakcja, czyli oglądanie słynnego mostu na rzece Kwai oraz wizyta na cmentarzu ofiar 2 wojny światowej. Rejs łodzią po rzece and oglądanie z bliska mostu oraz wielu domów and restauracji zbudowanych na tratwach unoszących się na rzece. Po lunchu wizyta w parku narodowym Erawan, gdzie podczas lekkiego trekkingu podziwiać będziemy piękną, tropikalną roślinność Dla chętnych możliwość kąpieli w krystalicznie czystych wodach malowniczego wodospadu, zaliczanego do najpiękniejszych wodospadów Tajlandii. Na zakończenie dnia przesiadka na łodzie, którymi grupa odpłynie w kierunku granicy z Birmą do hotelu River Kwai Jungle Rafts. Hotel składa się z domków krytych strzechą, zbudowanych na tratwach na rzece Kwai and jest wyjątkowym obiektem w którym warto spędzić noc. Wieczorem kolacja; czas wolny. Nocleg w okolicy rzeki Kwai.

 

Dzień 4 Kanchanburi – Ayutthaya

Po śniadaniu wykwaterowanie and przejazd do prowincji Ayutthaya. Miejsce to przyciąga aktualnie coraz więcej odwiedzających chętnych poznania nieco odleglejszej historii Tajlandii. Zwiedzanie letniego pałacu królewskiego Bang Pa In, oraz kompleksu interesujących świątyń. Zwiedzanie świątyń Mahathat z XIV wieku, Wattanaram (jedna z najstarszych) and Prasisanphet (najznamienitsza świątynia z okresu kiery Ayutthya była stolicą). W czasie zwiedzania lunch, następnie przejazd do hotelu and zakwaterowanie. Nocleg.

 

Dzień 5 Ayutthaya – Siem Reap

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wykwaterowanie and przejazd ok (5h) w kierunku przejścia granicznego z Kambodżą. Pożegnanie tajskiej obsługi na granicy, odprawa and przejście z pilotem and bagażami na khmerską stronę granicy. Tutaj spotkanie z khmerską obsługą and przejazd do Siem Reap (3h). Dotarcie do hotelu and zakwaterowanie. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji, wprowadzenie do kuchni khmerskiej.

 

Dzień 6 Siem Reap

Śniadanie w hotelu. Tego dnia zwiedzanie najbardziej znanych świątyń kompleksu dawnego miasta Angkor. Miasto to było w XIIwieku olbrzymią metropolią liczącą prawie 1 milion mieszkańców, dla porównania Londyn liczył wtedy 50 tys. mieszkańców. Ta część wycieczki z przyjaznymi kierowcami tuktuków, najbardziej charakterystycznego dla kraju środka transportu. Najpierw wizyta w przepięknym Bayon gdzie 54 olbrzymie kamienne twarze spoglądają na otoczenie świadcząc o niezwykłej historii tego miejsca and pobliskiej świątyni Bauphon oraz na słynnych tarasach słoni oraz króla trędowatego.

Dalej przejazd do słynnego Ta Prohm, świątyni porośniętej przez olbrzymi drzewa, których korzenie obrastają zabytkowe budowle wciskając się w każdą wolną przestrzeń. To tutaj zostały zrealizowane zdjęcia do jednego z odcinków Lara Croft Tomb Rider. W czasie wycieczki lunch w lokalnej restauracji. Dzień zakończy popołudniowa wizyta w najbardziej znanej and największej świątyni kompleksu, olbrzymim Angkor Wat, najlepszym przykładzie potęgi XIIwiecznego państwa Khmerów. Nocleg.

 

Dzień 7 Siem Reap – Phnom Penh

Śniadanie w hotelu. Tego dnia wycieczka nad jezioro Tonle Sap, by obejrzeć pływające wioski na tafli jeziora Tonle Sap oraz przepiękne słodkowodne namorzyny, które znajdują się na okresowo zalewanych brzegach. Jezioro to jest największym zbiornikiem wodnym w Kambodży and nieocenionym źródłem ryb dla miejscowych. Co ciekawe w czasie pory deszczowej jezioro zwiększa swoją powierzchnię prawie 7krotnie więc wiele z domów na brzegach zbudowanych jest na wysokich palach.

Po dotarciu do przystani wycieczka łodzią motorową przez wioskę na palach, wypłynięcie na taflę jeziora a następnie wpłynięcie pomiędzy namorzyny. Po krótkiej wizycie w przejazd do Phnom Penh (około 6 godzin) z przerwą na lunch w lokalnej restauracji. Dojazd do Phnom Penh and zakwaterowanie. Nocleg.

 

Dzień 8 – Phnom Penh – Sajgon

Śniadanie w hotelu. Następnie odwiedzimy robiący wrażenie Pałac Królewskim oraz w Srebrną Pagodę, które stanowią największe atrakcje architektoniczne w mieście. Zwiedzanie Phnom Penh nie byłoby jednak pełne bez wizyty w miejscach związanych z tragiczną historią Kambodży z lat siedemdziesiątych XX wieku. Wizyta w Tuol Sleng, dawnym liceum, które zostało zamienione na więzienie noszące nazwę „S21 gdzie przetrzymywano and torturowano przeciwników reżimu kierowanego przez Pol Pota. To miejsca na długo pozostają w naszej pamięci and na pewno inaczej spojrzymy po wizycie tam na kraj and jego obecną sytuację. Po zwiedzaniu przejazd na dworzec autokarowy w Phnon Penh skąd przejazd autokarem rejsowym do Wietnamu (ok 6 godzin). Na miejscu In Saigon krótki transfer do hotelu and wieczorne wyjście do restauracji BBQ Garden (open air) gdzie kolacja. Po kolacji powrót do hotelu and nocleg. Nocleg.

 

Dzień 9 Sajgon – Ben Tre – Sajgon

Śniadanie. Około godziny 07:30 wycieczka do Delty Mekongu. Przejazd około 90 kilometrów do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych and sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce spotkanie rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu przystanki się w takich miejscach jak m.in. tradycyjna cegielnia z niesamowitymi piecami w kształcie ula, ogród rodzinny z tropikalnymi owocami, warsztat produkujący cukierki kokosowe.

Następnie przejazd miejscową rikszą motorową (Xe Loi) na pyszny lunch z lokalnymi specjalnościami. Po lunchu małą łodzią wiosłową rejs przez najmniejsze kanały and po kolejnej przesiadce powrót na brzeg oraz przejazd do Sajgonu (przyjazd ok 16:00). Wieczorem chwila czasu wolnego, a następnie kolacja pożegnalna w restauracji Hoa Tuc. Nocleg.

 

Dzień 10 Sajgon

Śniadanie w hotelu. O 08:00 poranna wycieczka po najbardziej znanych zabytkach Sajgonu. Wizyta w takich miejscach jak słynne muzeum wojny, kolonialny budynek Poczty Głównej and Katedry Notre Dame (tylko z zewnątrz) oraz na promenadzie Nguyen Hue przed pięknym budynkiem ratusza miejskiego. Następnie powrót do hotelu skąd o 12:00 wykwaterowanie and przejazd na lotnisko z kierowcą lub kontynuacja wyjazdu w postaci przejazdu (lub przelotu) na plażę and wypoczynku w resorcie. KONIEC PROGRAMU.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe